Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-04-11, 08:34   #1
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgostini

La inceputul acestei luni, Deagostini a lansat o noua colectie : Masini de legenda, insa va fi un STUDIU DE PIATA.

Ce inseamna asta? Colectia se va gasi intr-un numar restrans de orase (Cluj, Galati si Vaslui pentru inceput, urmand ca ulterior sa apara si in alte localitati) iar daca acest studiu de piata va fi favorabil, peste cateva luni colectia Masini de Legenda va fi lansata oficial in toata tara.

Masini de Legenda – o colectie a celor mai indragite masini din trecut. Fiecare numar va contine o revista + o macheta a unei masini la scara 1/43. Apare o data la 2 saptamani.

Primul numar al colectiei ( DACIA 1300 ) are pretul promotional de 11.90 lei , restul 24.90 lei.

Numarul 2 va fi disponibil peste 2 saptamani la chioscuri cu un model de colectie in miniatura, ARO 240 , revista oferind o prezentare in detaliu a masinii, insotita de multe fotografii. + Biblioraft CADOU.

Numerele urmatoare : Trabant 601, Lada 1500, Gaz Volga.

----------------------------------------------------------------

Informaţia de mai sus este luată de pe diverse surse!

Eu, ieri i-am contactat pe cei de la de la DeAgostini şi mi-au comunicat că vor începe să distribuie în toată ţara acestă revistă!
Mi-au lăsat de înţeles că nu se vor opri neapărat la aceste 3 judeţe, mai sus menţionate!

M-am gândit că este frumos să ştie şi alţii şi astfel am creat acest thread!

Astfel, poate vom mai elimina din specula imensă care s-a făcut cu acest tip de machete!

P.S. Imaginile sunt luate de pe internet!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	All.jpg
Views:	551
Size:	152.8 KB
ID:	1967410   Click image for larger version

Name:	P1010149.JPG
Views:	1493
Size:	592.1 KB
ID:	1967411   Click image for larger version

Name:	Aro.jpg
Views:	635
Size:	131.8 KB
ID:	1967412  

Click image for larger version

Name:	Dacia 1300.jpg
Views:	689
Size:	120.5 KB
ID:	1967413  
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 16-04-11, 08:39   #2
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

tinand cont ca au avut vanzari maxime puteau incepe distribuirea in toata de tara de mult..
multumim pentru informatii!
2010 is offline  
Old 16-04-11, 11:17   #3
GrAnDe

Stage 5
 
GrAnDe's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Naiz' , asteptam cu nerabdare sa apara
GrAnDe is offline  
Old 16-04-11, 12:19   #4
X1190

Stage 5
 
X1190's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 715
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

multumim de informatie,luni ma duc sa vad daca la noi la chioscurile de ziare au asa ceva,sau cand o sa primeasca asa ceva....caci Trabantul a mai fost,dar acum numa mi-a zis fratemeu
__________________
PILOTII NU MOR NICIODATA,EI DECOLEAZA SI NU SE MAI INTORC
X1190 is offline  
Old 16-04-11, 13:12   #5
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Când o să apară, sigur va fi mediatizată treaba, deci staţi calmi!

Ei în mod oficial nici nu au în portofoliu această revistă, pentru că am intrat pe site-ul lor şi nu se regăseşte încă...în România cel puţin!

Dacă veţi merge la chioşcurile de ziare, ăia sigur nu vor cunoaşte nimic!
Este o chestie mult prea hush-hush, ca să ştie tanti aia de la ziare!

Important este că lumea trebuie să ştie, pentru că ar fi păcat să nu aibă fiecare parte de o astfel de ofertă!
Iconic cars la un preţ de bun simţ!
andi_cimpean is offline  
Old 16-04-11, 17:29   #6
promo
Colectionar Machete

Stage 5
 
promo's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,987
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

asteptam cu nerabdare !!
promo is offline  
Old 16-04-11, 19:58   #7
strada

Stage 5
 
strada's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 639
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Revista a aparut in data de 3.3.2011.Deja au trecut 4(Dacia,Aro,Trabant,Lada) numere,saptamana asta a fost LADA 1500,mai trebuie sa apara GAZ VOLGA si apoi studiul de piata se va incheia urmand ca cei de la DeAgostini se decida daca vor lanza colectia in toata tara.Sa speram ca testul a fost un succes si ca ne vom bucura de toata colectia.
__________________



Machete Auto modificate.DiecastTuning


Vand Pachet PSP+PS2.Pret=700lei,detalii pe pm
strada is offline  
Old 16-04-11, 20:45   #8
promo
Colectionar Machete

Stage 5
 
promo's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,987
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by strada View Post
Revista a aparut in data de 3.3.2011.Deja au trecut 4(Dacia,Aro,Trabant,Lada) numere,saptamana asta a fost LADA 1500,mai trebuie sa apara GAZ VOLGA si apoi studiul de piata se va incheia urmand ca cei de la DeAgostini se decida daca vor lanza colectia in toata tara.Sa speram ca testul a fost un succes si ca ne vom bucura de toata colectia.
la cate baxuri au cumparat cei din cluj sa faca bijnita cu ele....eu zic ca a fost...
promo is offline  
Old 16-04-11, 21:01   #9
strada

Stage 5
 
strada's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 639
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by promo View Post
la cate baxuri au cumparat cei din cluj sa faca bijnita cu ele....eu zic ca a fost...
Asta asa este si trebuie sa mai adaugam si ungurii care au veni si au cumparat duzini intregi de reviste cu machete(mai ales Aro).Poate pe la sfrasitul anului o vom avea in toata tara.
strada is offline  
Old 16-04-11, 23:59   #10
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

S-ar putea sa fie mai curand de sfarsitul anului Eu am deja toate 4 numerele aparute , il astept si pe al 5-lea si apoi "nationala"
THUNDER77 is offline  
Old 17-04-11, 14:21   #11
Madalyn Boss
Ford Driver

Stage 5
 
Madalyn Boss's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,947
Member of:
[Colectionar Machete]
[FORD]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Speram sa fie lansata in toata tara ... si eu am toate numerele pana acum, pacat ca s-a ajuns sa se faca bisnita pentru doar 10-20 lei ) in fine ... merita sa le avem in colectie mai ales la acest pret ...
Madalyn Boss is offline  
Old 17-04-11, 20:35   #12
schumimodells

Stage 5
 
schumimodells's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,778
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Cand apara in toate tara prima data trebuie sa apara din nou celor cinci machete care o fost in numerele de proba.
In Ungaria asa o fost.
schumimodells is offline  
Old 17-04-11, 23:36   #13
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Eu am vorbit cu un prieten din Cj, dar pe cand sa dus sa o cumpere nu a mai fost... Acum astept sa apara din nou, in toata tara si o sa cumpar toate numerele...!
Julyo is offline  
Old 18-04-11, 13:35   #14
X1190

Stage 5
 
X1190's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 715
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

acum vin de la chioscu de ziare de la noi,mai are doamna de acolo doar numerele 3 si 4. ... Trabant si Lada...
X1190 is offline  
Old 18-04-11, 18:58   #15
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by X1190 View Post
acum vin de la chioscu de ziare de la noi,mai are doamna de acolo doar numerele 3 si 4. ... Trabant si Lada...
Asta pentru Cluj!

Eu nu-mi fac griji pentru că sigur se distribuie şi în restul ţării, atunci când le ve vine lor cheful!
andi_cimpean is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -