Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-09-11, 11:03   #61
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by DonCorleone View Post
[...]Amuzant(sau nu) e ca pe Dacia 1300 am dat 12 lei iar pe 1310, cea de la IST Models cam de 10 ori mai mult.
Şi eşti de acord cu mine că modelul de la Deagostini este net superior?

P.S. nu IST Models sunt şi machetele astea de la Deagostini?

Pe spate, scrie că sunt făcute īn P.R.C.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Last edited by andi_cimpean; 29-09-11 at 11:06.
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 11:14   #62
Miniatural

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 15
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Eu tind sa cred ca vor fi mai mult de 19 numere. Majoritatea colectiilor de la DeA au un numar de peste 30 de reviste, daca nu mai mult. In privinta modelelor ce vor aparea, sper sa mai intalnim Dacia 1300 break, Dacia 1100, TV, Oltcit, sau de ce nu Dacia 1310 (In alte tari a aparut). Ar fi multe modele romanesti, vom vedea ce surprize ne mai pregatesc cei de la DeA.
Momentan sa ne bucuram de Dacia 1300
Miniatural is offline  
Old 29-09-11, 11:16   #63
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Si eu am luat revista!!!

Dar, am cautat pe www.deagostini.ro, ca sa imi fac abonament si acolo nu gasesc colectia "Masini de Legenda"...?!?
Julyo is offline  
Old 29-09-11, 11:36   #64
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Julyo View Post
Si eu am luat revista!!!

Dar, am cautat pe www.deagostini.ro, ca sa imi fac abonament si acolo nu gasesc colectia "Masini de Legenda"...?!?
Sună direct la ei sau dă-le e-mail!

Ai datele necesare pe pliantele prezente īn pachet!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 11:59   #65
DonCorleone

Stage 5
 
DonCorleone's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 378
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Şi eşti de acord cu mine că modelul de la Deagostini este net superior?

P.S. nu IST Models sunt şi machetele astea de la Deagostini?

Pe spate, scrie că sunt făcute īn P.R.C.
Nu stiu de cine sunt produse cele de la DeAgostini, dar am observat si eu ca sunt chinezesti. Si cele de la IST Models sunt chinezesti insa asta nu e important. Multe firme producatoare de machete au fabrici in China.

Dupa cum spuneam pretul a fost cam de 10 ori mai mare iar calitatea este comparabila. Poate totusi IST este un pic peste acest model. Priviti pozele cu 1310-le meu:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1301_1.jpg
Views:	221
Size:	60.1 KB
ID:	2168131   Click image for larger version

Name:	1310_2.jpg
Views:	328
Size:	52.5 KB
ID:	2168132   Click image for larger version

Name:	1310_3.jpg
Views:	243
Size:	48.0 KB
ID:	2168133  

__________________


DonCorleone is offline  
Old 29-09-11, 11:59   #66
Miniatural

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 15
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Machetele de la DeA care au aparut in Polonia + cele din numerele viitoare.
http://www.kultoweauta.pl/index.php?page=0

Am vazut ca exista Dacia 1300 break care va aparea in 16.11.2011 (in Polonia). Tinand cont ca in revista din Romania sunt prezentate cateva din modelele viitore si sunt aceleasi cu cele din Polonia, tind sa cred ca cel putin modelele romanesti care apar in Polonia vor fi si la noi.
Miniatural is offline  
Old 29-09-11, 12:20   #67
andreigica

Stage 5
 
andreigica's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,550
Member of:
[Colectionar Machete]
[Honda]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Nu sunt fan neaparat al scarii 1:43,dar pentru 12 lei,chiar merita achizitionat acest model!
Sta foarte bine alaturi de Duster si Logan-ul MCV,care au costat in jur de 40-50 lei cand le-am achizitionat!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_2548.JPG
Views:	351
Size:	2.26 MB
ID:	2168143  
__________________
"THE BEAST"-TYPE RRR
andreigica is offline  
Old 29-09-11, 12:25   #68
coshco

Stage 3
 
coshco's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 135
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

in sfarsit a aparut si in Bucuresti
mi-am luat-o si eu, dar m-am cam plimbat pe la cateva chioscuri , pentru ca se teminasera

macheta arata binisor
coshco is offline  
Old 29-09-11, 12:28   #69
cristi_t

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 35
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Miniatural View Post
Machetele de la DeA care au aparut in Polonia + cele din numerele viitoare.
http://www.kultoweauta.pl/index.php?page=0

Am vazut ca exista Dacia 1300 break care va aparea in 16.11.2011 (in Polonia). Tinand cont ca in revista din Romania sunt prezentate cateva din modelele viitore si sunt aceleasi cu cele din Polonia, tind sa cred ca cel putin modelele romanesti care apar in Polonia vor fi si la noi.
Eram sigur ca urmeaza o Dacia 1300 break in Polonia sau Ungaria. De vreo 10 zile au iesit pe Ebay la chinezi, 12 lire cu transport. Daca au aparut in Polonia, cu siguranta vor aparea si la noi atat asta break cat si Dacia 1310 bleu. Si tot pe ebay a aparut o dacia 1100 verde mai deschis, probabil urmeaza si aceea in Polonia. ca sa aiba vanzari ar trebui cat mai multe modele romanesti, din matrita asta de 1300 ar putea scoate un taxi, o masina de politie, etc, din break pot face o masina de salvare, fara prea multe costuri suplimentare.
cristi_t is offline  
Old 29-09-11, 13:19   #70
ovibonaparte

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,207
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Am luat si eu acest numar,deoarece sant diferente mari intre numarul din studiu si acesta:acest model are oglinda doar pe stanga de o calitate superioara(cel din studiu are doua oglinzi mai urate),au numere de inmatriculare diferite,are inscriptia UAP pe aripa dreapta(evident ca modelul din studiu nu are),au capace de roata diferite,semnalizatoarele fata sant doar vopsite la acest model(la cel din studiu sant de plastic,rosii),oglinda interioara este neagra la acest model,la cel din studiu a ramas doar plasticul transparent,sasiul este un pic diferit,cam atat am observat eu,oricum sant frumoase amandoua.
Concluzia este ca oamenii s-au straduit sa corecteze greselile de la modelul din studiu si au reusit in mare parte.
ovibonaparte is offline  
Old 29-09-11, 13:24   #71
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Am trimis un mail celor de la DeAgostini să aflu cāte numere vor fi īn total. Răspunsul (foarte rapid - 20 minute) e unul care mă mulţumeşte foarte foarte mult.

And i quote:

"Buna ziua,

Colectia « Masini de Legenda » va contine in total aproximativ 60 de numere, in cadrul acesteia fiind masini romanesti, poloneze si rusesti din perioada 1959-1989.
Va precizam ca momentan nu s-a decis exact ce vor contine numerele viitoare.

Va multumim si va dorim o zi placuta !"

Deci spor la colecţionat!
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 13:27   #72
Cypos

Stage 5
 
Cypos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[DACIA]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Gamo View Post
Am trimis un mail celor de la DeAgostini să aflu cāte numere vor fi īn total. Răspunsul (foarte rapid - 20 minute) e unul care mă mulţumeşte foarte foarte mult.

And i quote:

"Buna ziua,

Colectia « Masini de Legenda » va contine in total aproximativ 60 de numere, in cadrul acesteia fiind masini romanesti, poloneze si rusesti din perioada 1959-1989.
Va precizam ca momentan nu s-a decis exact ce vor contine numerele viitoare.

Va multumim si va dorim o zi placuta !"

Deci spor la colecţionat!
unde pot gasi revista in Ploiesti?
Cypos is offline  
Old 29-09-11, 13:33   #73
gyno09

Stage 5
 
gyno09's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 526
Member of:
[4Rally]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

am luat si eu astazi revista, si ca sa fiu sigur ca nu ratez niciuna am facut un abonament la ei si le primesc acasa.
gyno09 is offline  
Old 29-09-11, 13:37   #74
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by ovibonaparte View Post
Am luat si eu acest numar,deoarece sant diferente mari intre numarul din studiu si acesta:acest model are oglinda doar pe stanga de o calitate superioara(cel din studiu are doua oglinzi mai urate),au numere de inmatriculare diferite,are inscriptia UAP pe aripa dreapta(evident ca modelul din studiu nu are),au capace de roata diferite,semnalizatoarele fata sant doar vopsite la acest model(la cel din studiu sant de plastic,rosii),oglinda interioara este neagra la acest model,la cel din studiu a ramas doar plasticul transparent,sasiul este un pic diferit,cam atat am observat eu,oricum sant frumoase amandoua.
Concluzia este ca oamenii s-au straduit sa corecteze greselile de la modelul din studiu si au reusit in mare parte.
Aş mai putea adăuga barele cromate!

La modelul anterior, ele erau negre şi arătau deprimant!

Jantele, să fiu sincer, mai bine le lăsau pe alea. Arătau mai bine!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 13:37   #75
Madalyn Boss
Ford Driver

Stage 5
 
Madalyn Boss's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,947
Member of:
[Colectionar Machete]
[FORD]
Default Re: Revista Maşini de legendă īn curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

E bine ca s-au scos la vanzare in toate orasele ... desi am achizitionat si celelalte editii imi voi face un abonament sa nu ratez niciun numar Foarte interesanta si oferta ... spor la colectionat tuturor !
Madalyn Boss is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -