Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-09-11, 13:41   #76
gyno09

Stage 5
 
gyno09's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 526
Member of:
[4Rally]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by ovibonaparte View Post
Am luat si eu acest numar,deoarece sant diferente mari intre numarul din studiu si acesta:acest model are oglinda doar pe stanga de o calitate superioara(cel din studiu are doua oglinzi mai urate),au numere de inmatriculare diferite,are inscriptia UAP pe aripa dreapta(evident ca modelul din studiu nu are),au capace de roata diferite,semnalizatoarele fata sant doar vopsite la acest model(la cel din studiu sant de plastic,rosii),oglinda interioara este neagra la acest model,la cel din studiu a ramas doar plasticul transparent,sasiul este un pic diferit,cam atat am observat eu,oricum sant frumoase amandoua.
Concluzia este ca oamenii s-au straduit sa corecteze greselile de la modelul din studiu si au reusit in mare parte.
are cineva o poza cu macheta din numarul de studiu sa vedem exact diferentele?
gyno09 is offline  
Old 29-09-11, 13:59   #77
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by gyno09 View Post
are cineva o poza cu macheta din numarul de studiu sa vedem exact diferentele?
Da, am pus eu câteva imagini la începutul thread-ului!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 14:10   #78
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Cypos View Post
unde pot gasi revista in Ploiesti?
La toate chioşcurile de ziare. Eu am luat revistele de pe Republicii, dar acum am fost pânî în Malu Roşu şi am văzut că încă mai erau revistele la un chioşc, pe lângă poştă.
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 14:10   #79
VWfan01

Stage 5
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 887
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Miria View Post
Ce doamne iarta-ma va omorati atat,cu o macheta de 2 lei.Eu sunt de parere ca sunt si scumpe si proaste calitativ.Cu 50 de lei pe luna puteti lua altceva la 1:43 decat 2 plastice oferite de De agostini
am luat și eu două bucăți, dar scuză-mă.. cu 12 ron îți poți lua cel mult un bburago sau maisto, nicidecum o MACHETĂ ROMÂNEASCĂ 100 %CU NUMERE DE ÎNMATRICULARE românești!De altfel, macheta e bine realizată, și revista e interesantă. Eu cred că merită cumpărată, orice român care are carnet auto, chiar dacă nu e colecționar , ar trebui să aibă această machetă. Dacia 1300 a făcut istorie, cu toții avem amintiri legate de acest model, a fost mașina națională a României.
Ce e așa rău că a apărut?
Până acum dacă vroiam o astfel de machetă trebuia să plătim 30-40 ron pe okazii, dacă nu mai mult.
Am intrat și noi în rândul lumii acum că se găsesc și la noi machete auto la chioșcurile de ziare.
Eu am și modelul din testul de piață, îmi plac amândouă, mai ales că au numere de înmatriculare diferite.Evident, modelul apărut azi parcă e mai bine realizat dar prima e mai valoroasă din punctul meu de vedere.
Sper să scoată LĂSTUN, TV 12, ARO 10, ARO 244, DACIA 1310 BREAK, OLTCIT, DACIA NOVA, DACIA SUPERNOVA, DACIA SOLENZA.
VWfan01 is offline  
Old 29-09-11, 14:17   #80
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Până acum dacă vroiam o astfel de machetă trebuia să plătim 30-40 ron pe okazii, dacă nu mai mult.


30-40 era super dar era un sarac pe okazii care cere 140 ron...
2010 is offline  
Old 29-09-11, 14:29   #81
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by VWfan01 View Post
am luat și eu două bucăți, dar scuză-mă.. cu 12 ron îți poți lua cel mult un bburago sau maisto, nicidecum o MACHETĂ ROMÂNEASCĂ 100 %CU NUMERE DE ÎNMATRICULARE românești!De altfel, macheta e bine realizată, și revista e interesantă. Eu cred că merită cumpărată, orice român care are carnet auto, chiar dacă nu e colecționar , ar trebui să aibă această machetă. Dacia 1300 a făcut istorie, cu toții avem amintiri legate de acest model, a fost mașina națională a României.
Ce e așa rău că a apărut?
Până acum dacă vroiam o astfel de machetă trebuia să plătim 30-40 ron pe okazii, dacă nu mai mult.
Am intrat și noi în rândul lumii acum că se găsesc și la noi machete auto la chioșcurile de ziare.
Eu am și modelul din testul de piață, îmi plac amândouă, mai ales că au numere de înmatriculare diferite.Evident, modelul apărut azi parcă e mai bine realizat dar prima e mai valoroasă din punctul meu de vedere.
Sper să scoată LĂSTUN, TV 12, ARO 10, ARO 244, DACIA 1310 BREAK, OLTCIT, DACIA NOVA, DACIA SUPERNOVA, DACIA SOLENZA.
Întreg comentariul a fost la obiect dar la ultima parte m-ai amuzat!

Cum vor diferenţia Nova de Super Nova?
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 14:32   #82
gyno09

Stage 5
 
gyno09's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 526
Member of:
[4Rally]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Întreg comentariul a fost la obiect dar la ultima parte m-ai amuzat!

Cum vor diferenţia Nova de Super Nova?
tare asta! )
gyno09 is offline  
Old 29-09-11, 14:48   #83
Piniuli

Stage 3
 
Piniuli's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 128
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Întreg comentariul a fost la obiect dar la ultima parte m-ai amuzat!

Cum vor diferenţia Nova de Super Nova?
uite asa:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ok_34765.jpg
Views:	72
Size:	35.8 KB
ID:	2168318   Click image for larger version

Name:	dacia-supernova.jpg
Views:	66
Size:	35.3 KB
ID:	2168319  
Piniuli is offline  
Old 29-09-11, 14:53   #84
DonCorleone

Stage 5
 
DonCorleone's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 378
Exclamation Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Întreg comentariul a fost la obiect dar la ultima parte m-ai amuzat!

Cum vor diferenţia Nova de Super Nova?
Categoric prin 2 chestii:
1. Masca + faruri (la nova erau mai patratoase)
2. Luneta hatch-ului (la nova era mai alungita, pana in marginea hatch-ului, in timp ce la supernova era mai abrupt si mai scurt)

Priviti poze cu hatch-ul si masca de pe Nova
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nova-spate.jpg
Views:	43
Size:	39.9 KB
ID:	2168330   Click image for larger version

Name:	nova-spate-2.jpg
Views:	38
Size:	26.8 KB
ID:	2168331   Click image for larger version

Name:	nova-spate-3.jpg
Views:	42
Size:	142.7 KB
ID:	2168332  

Click image for larger version

Name:	nova-grila.jpg
Views:	38
Size:	115.0 KB
ID:	2168333  
__________________


DonCorleone is offline  
Old 29-09-11, 15:55   #85
Frybmw318i

Stage 3
 
Frybmw318i's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 81
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Azi mi-am cumpărat şi eu primul număr al Revistei: ˝Maşini de Legendă˝ , pentru numai 12lei se merita să achiziţionezi această revistă,plus că macheta arată foarte bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1070958.JPG
Views:	93
Size:	1.19 MB
ID:	2168368   Click image for larger version

Name:	P1070960.JPG
Views:	103
Size:	1.21 MB
ID:	2168369  
__________________
Frybmw318i is offline  
Old 29-09-11, 16:26   #86
Gabriel_175

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 39
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Si eu am luat de la mama mea care lucreaza la chiosc de ziare.Nu stiu daca apare altfel de modele de dacia,dar din cate am vazut pe pliante sunt numai din Europa de Est,dar noi ce sa stim,poate o face si alte modele dar nu cred ca o sa faca cu dacia.
Gabriel_175 is offline  
Old 29-09-11, 16:32   #87
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Poze Dacia 1300 + poza intreaga colectie!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04759.JPG
Views:	71
Size:	888.5 KB
ID:	2168395   Click image for larger version

Name:	DSC04760.JPG
Views:	56
Size:	879.9 KB
ID:	2168396   Click image for larger version

Name:	DSC04761.JPG
Views:	62
Size:	1.01 MB
ID:	2168397  

Click image for larger version

Name:	DSC04763.JPG
Views:	60
Size:	960.8 KB
ID:	2168398   Click image for larger version

Name:	DSC04764.JPG
Views:	53
Size:	917.8 KB
ID:	2168399   Click image for larger version

Name:	DSC04768.JPG
Views:	59
Size:	888.5 KB
ID:	2168400  

Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	180
Size:	288.8 KB
ID:	2168404  
coman razvan is offline  
Old 29-09-11, 16:38   #88
ovibonaparte

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,207
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Aş mai putea adăuga barele cromate!

La modelul anterior, ele erau negre şi arătau deprimant!

Jantele, să fiu sincer, mai bine le lăsau pe alea. Arătau mai bine!
Desigur,barele cromate erau primele pe lista,am omis din greseala...
ovibonaparte is offline  
Old 29-09-11, 18:02   #89
flypr0ject

Stage 5
 
flypr0ject's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 946
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

si eu mi-am achizitionat 3 reviste sa am de rezerva =)) machete este realizata destul de bine ...deabia astept sa le cumpar si pe celalalte
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMGA0007.JPG
Views:	178
Size:	111.1 KB
ID:	2168496  
flypr0ject is offline  
Old 29-09-11, 18:06   #90
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by DonCorleone View Post
Categoric prin 2 chestii:
1. Masca + faruri (la nova erau mai patratoase)
2. Luneta hatch-ului (la nova era mai alungita, pana in marginea hatch-ului, in timp ce la supernova era mai abrupt si mai scurt)

Priviti poze cu hatch-ul si masca de pe Nova
De acord cu tine, ultimul model de Nova, este şi primul şi ultimul model de Super Nova!

Dacă ar fi să facă modelul respectiv, s-ar rezuma doar la Nova şi probabil acesta ar fi primul model, cel mai pătrăţos! Ăla creat în întregime de români!

Quote:
Originally Posted by Frybmw318i View Post
Azi mi-am cumpărat şi eu primul număr al Revistei: ˝Maşini de Legendă˝ , pentru numai 12lei se merita să achiziţionezi această revistă,plus că macheta arată foarte bine
Stai, nu te entuziasma aşa, deoarece la următoarele numere vei plăti dublu. Asta este strategia celor de la Deagostini. Aşa au procedat cu absolut toate ediţiile.

Oricum, preţul este unul acceptabil, chiar modic aş putea spune!

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Poze Dacia 1300 + poza intreaga colectie!
Din fericire, întreaga colecţie este mult mai numeroasă!

Cel puţin 60 de modele, spunea un coleg de pe aici!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -