Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-12, 22:21   #256
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Quote:
Originally Posted by Paul View Post
Vrei calitate, platesti. Ieftin si bun mai rar.
Da si nu prea.Poti sa ai surpriza sa dai si o gramada de bani si sa te alegi cu o masina "zugravita".
Vopsitu ca vopsitu , ca daca o bagi la cuptor si vopsitoru are ceva "mana" iese bine.Problema e la pregatit , acolo unde eu mi-am cam luat tzapa , ca omu a zis ca se ocupa si face si a tot facut.La un petec de 5 pe 5 in contraaripa n-a fost in stare sa puna un mastic si sa de-a teroson peste el , a doar doar contur.Vara asta trebuie sa merg sa refac asta + arcada spate
Deci aveti mare grija la pregatire ca s-ar putea sa aveti surpriza ca dupa 1 an 2 sa incepeti sa refaceti elemente...

Revenind la subiect cel mai bine iti faci o lista cu 2-3 vopsitori si inainte de toate te duci sa vezi cateva lucrari de la fiecare si-ti faci o idee , dupa care alegi 1.Sa ai grija sa iei si o vopsea buna cu lac

Edit @maxis : Personal , dupa ce am vazut cum sta treaba dupa prima masina care am vopsit-o ti-as recomanda , daca zici ca nu prea ai bani , sa mai astepti sa aduni destui incat sa o faci ca la carte din prima.Daca dupa 2 ani trebuie sa te apuci iar de diverse elemente ajungi sa o mai vopsesti odata.

Last edited by Tzzantaru; 27-03-12 at 22:23.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 06:07   #257
djandrewbv

Stage 4
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 174
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
Da si nu prea.Poti sa ai surpriza sa dai si o gramada de bani si sa te alegi cu o masina "zugravita".
Vopsitu ca vopsitu , ca daca o bagi la cuptor si vopsitoru are ceva "mana" iese bine.Problema e la pregatit , acolo unde eu mi-am cam luat tzapa , ca omu a zis ca se ocupa si face si a tot facut.La un petec de 5 pe 5 in contraaripa n-a fost in stare sa puna un mastic si sa de-a teroson peste el , a doar doar contur.Vara asta trebuie sa merg sa refac asta + arcada spate
Deci aveti mare grija la pregatire ca s-ar putea sa aveti surpriza ca dupa 1 an 2 sa incepeti sa refaceti elemente...

Revenind la subiect cel mai bine iti faci o lista cu 2-3 vopsitori si inainte de toate te duci sa vezi cateva lucrari de la fiecare si-ti faci o idee , dupa care alegi 1.Sa ai grija sa iei si o vopsea buna cu lac

Edit @maxis : Personal , dupa ce am vazut cum sta treaba dupa prima masina care am vopsit-o ti-as recomanda , daca zici ca nu prea ai bani , sa mai astepti sa aduni destui incat sa o faci ca la carte din prima.Daca dupa 2 ani trebuie sa te apuci iar de diverse elemente ajungi sa o mai vopsesti odata.
ms mult, la pregatit nu e problema ca pregatesc eu masina, am indreptat tot ce a fost de indreptat si a iesit f bine, mai am un pic de matuit si gata azi maine termin. O sa imi fac o lista cu 2-3 vopsitori, nu vreau un carpaci ca daca e cu el vreau sa continui sa lucrez, eu lucrez in timpul liber, tinighigerie, dar vopsitorul cu care lucram a plecat din tara
djandrewbv is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 09:11   #258
Andry

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 275
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Salutări,

Sunt într-o căutare regim de urgenţă de însonorizant Sprint HS Extrabody , ştiti unde pot găsi în Braşov ?

http://www.sprintcar.ro/produse-chim...body-car-.html

Sau în caz de nu am sanşe să găsesc, vă rog să-mi recomandaţi un alt antifon bun, în sensul de a fi rezistent şi a se întări "ca piatra".

Mulţumiri!
Andry is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 10:44   #259
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Quote:
Originally Posted by Andry View Post
Salutări,

Sunt într-o căutare regim de urgenţă de însonorizant Sprint HS Extrabody , ştiti unde pot găsi în Braşov ?

http://www.sprintcar.ro/produse-chim...body-car-.html

Sau în caz de nu am sanşe să găsesc, vă rog să-mi recomandaţi un alt antifon bun, în sensul de a fi rezistent şi a se întări "ca piatra".

Mulţumiri!
Luci Strutu' - 0723691325
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 11:57   #260
Andry

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 275
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Mulţumesc pentur număr, am vorbit însă are numai insonorizant de la Sika, iar acela nu se întăreşte suficient pentru aplicaţia în care am nevoie să-l folosesc.
Andry is offline   Reply With Quote
Old 30-03-12, 15:24   #261
floryano_zmp

Stage 5
 
floryano_zmp's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 434
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

iti pot oferi antifon PRESTO 1000ml-23 Ron
Florin:0765997253
floryano_zmp is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 15:13   #262
Sebiku

Stage 2
 
Sebiku's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 74
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Buna ziua!Cine imi poate da informatii despre un om pe nume(porecla)Nea`Mitica amortizor care se ocupa cu amortizoare,arcuri am inteles ca isi desfasura activitatea pe strada lunga si era foarte priceput omu.Daca stiti cum as putea da de el astept pm.Multumesc!
Sebiku is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 15:49   #263
SethBv

Stage 5
 
SethBv's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 306
Member of:
[VW]
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Poti sa incerci la cimitir ca din cate am inteles e pe lumea cealalta
SethBv is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 17:37   #264
Sebiku

Stage 2
 
Sebiku's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 74
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

A murit?Sau macar era adevarat ca era priceput omul?Eu azi am auzit de el,dar cine mi-a zis nu mi-a dat datele exacte

Last edited by Sebiku; 31-03-12 at 17:39.
Sebiku is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 18:42   #265
SethBv

Stage 5
 
SethBv's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 306
Member of:
[VW]
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Nu l-am cunoscut personal dar din ce se aude chiar se pricepea. Au mai intrebat cativa de el pe acest topic si de acolo stiu si eu ca a murit.
__________________
SethBv is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 18:45   #266
Sebiku

Stage 2
 
Sebiku's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 74
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Ok merci frumos,macar nu-mi mai fac sperante!Si cum se zice multi km!
Sebiku is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 21:26   #267
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Quote:
Originally Posted by Flow View Post
Mort nu cred ca mai raspunde la telefon, nu stiu daca are cine sa l puna la incarcat...
Quote:
Originally Posted by SethBv View Post
Poti sa incerci la cimitir ca din cate am inteles e pe lumea cealalta

nea mitica e cat se poate de viu si inca isi face treaba f bine .. am numarul lui si maine urmeaza sa ma duc la el sa reconditionez amortizoarele de 1100
__________________

Low bitch
1994 Mercedes Benz w202 C180 Classic 122HP - Gold Pearl (under construction)

2012 Range Rover Sport SE SDV6 3.0 Black Pearl
2007 Smart ForFour 1.3 Pulse 110HP Black & Silver
2006 SSangYong Rexton 2.7 XDi 180HP Candy Black Paint
1969 Dacia 1100 1.1 ~30HP X2
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 23:58   #268
SethBv

Stage 5
 
SethBv's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 306
Member of:
[VW]
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Atunci da-ne si noua numarul
SethBv is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 08:44   #269
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Chiar te rog,pentru un oltcit de vtm ne-a facut 2 amortizoare si pe langa faptul ca au iesit foarte bine,deja tragem de ele de 2 ani si inca sunt amortizoare...
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 17:08   #270
rainman_bv

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 21
Default Re: Am nevoie de../ Caut..

Are cineva o anvelopa AVON ZV3 195 65 R15? Sau unde as putea sa caut in Brasov/imprejurimi.

Multumesc!
rainman_bv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -