Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-08, 00:31   #451
popica 17

Stage 3
 
popica 17's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 110
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

domnu Mirica daca vrei te ajut si eu in d'ale batailor ca na.......................doar m-ai vazut cum arat.
popica 17 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 11:09   #452
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by popica 17 View Post
domnu Mirica daca vrei te ajut si eu in d'ale batailor ca na.......................doar m-ai vazut cum arat.
Popica ...........nu am zis ca vreau sa-l omor..........deci............mersi dar nu te deranjez!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 16:14   #453
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

ieri pe drumul ce duce la universitatea de pe colina, un taxiu a facut o frontala cu autobuzul ... circulatia blocata samd... apropo, sa ma *** in capu alora care au pus bariere peste tot pe colina... !!!
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 16:39   #454
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

asa e radu...ce sa zic acidentul m-a tras vreun an inapoi dar bina ca-s viu de fel nu-s vitezoman dar uite ca am patit-o....de-acum cand vad griblura 30 la ora frate....azi dimineata langa pasarela la Harman..2 microbuze s-au izbit fronal din cauza cetii...inca nu stiu sigur dar am auzit ca s-a lasat cu morti. si apropo de colina.... : frate eu am abservat ca totii baietii smecheri (cu masina lu' taticu ) cand urca pe colina le creste brusc adrenalina...era noiembrie anul trecut ..urcam lejer..(ca si drumul e praf)... chiar intr-o curba un smecher din asta cu un astra 1.7 dti si baga in depasire..din fata alt smecher cu un Bmw 320d...asta cu Bmw cred ca avea la 70 la ora...ce sa fac..am franat eu si mi-am strambat janta..ca baietii nici unu nu vroia sa renunte la "cursa". asta o faza. iar a doua coboram colina...vine unu din spate cu o Fabia 1.2 Htp...ma depaseste...intra incurba si din fata vine unu cu un citroen(ceva de prin 95').. bravooo..impact frontal...la fabia airbagurile frontale sarite iar la citroen doar la sofer( cred ca numai unul avea).. nu inteleg....astia care fugariti pe colina..ce credeti? daca bagati viteza si faceti depasiri spectaculoase atrageti femeile?... ) eu prefer..senzatia majora..cu 40 la ora si chiar tine....
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 16:43   #455
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

scuza-ti greselile gramaticale
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 13:07   #456
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Vineri pe la Timisul de jos. Un Opel Astra...vitezometrul blocat la 160...O colega de a mea ce se afla pe bancheta din spate moarta iar soferul si celalalt pasager din dreapta sunt si acum in coma la spital....joi mergeam spre casa.eram la iesirea din bv spre harman...imi vedeam e banda a 2 a..aveam 120. ma apropii de un tir iar cand eram la vreo 10 m de el dobitocu trage si se baga in fata mea..el avea cam 70....va dati seama ce frana am bagat la 20 pe drumul ala de tot rahatu' ....probabil daca aveam mai mult nu reuseam sa-l evit...si alta chestie..aveti grija mare la ceata asta..aseara am facut drum ce in mod normal dura 20 25 min in 2 ore...ceata nu vedeai la 5 m in fata.
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 19:58   #457
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Sigur nu era o Octavia? Mie asa mi s-a parut in reportajul de pe PROTV.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 10:38   #458
NEbunu

Stage 5
 
NEbunu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 364
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

ala cu octavia stiu ca a fost pe ocolitoare...daca nu ma insel
NEbunu is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 13:22   #459
bebe_mic
VW Driver

Stage 4
 
bebe_mic's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 223
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Octavia era, numa dak nu cumva si-a pus semn de octavia la opel, oricum Doamne fereste ,dar cel de la volan a fost inconstient cum sunt multi d alti (de altfel si eu) sa ne fereasca D-zeu de asa ceva
__________________
BV-88-ZBS
bebe_mic is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 21:23   #460
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Soferul, sutise masina de la unu. Erau in Preadeal la un chef. I-au luat masina lu unu, si dai. Accidentul s-a petrectu cica pe la vreo 150. A lovit un cap de pod si a zburat 100 m in rau. Soferu beat muci. A murit fata din spate. Era eleva in clasa a 12-a in liceul Mircea Cristea si o chema Roxana.

RIP
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 21:54   #461
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Soferul, sutise masina de la unu. Erau in Preadeal la un chef. I-au luat masina lu unu, si dai. Accidentul s-a petrectu cica pe la vreo 150. A lovit un cap de pod si a zburat 100 m in rau. Soferu beat muci. A murit fata din spate. Era eleva in clasa a 12-a in liceul Mircea Cristea si o chema Roxana.

RIP
asta e...( inconstienta unora si bravura(alcoolul la volan...ias impusca jur!!!) iau vieti nevinovate, care au doar vina ca se aflau in masina ....

RIP
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 17:00   #462
bebe_mic
VW Driver

Stage 4
 
bebe_mic's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 223
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Soferul, sutise masina de la unu. Erau in Preadeal la un chef. I-au luat masina lu unu, si dai. Accidentul s-a petrectu cica pe la vreo 150. A lovit un cap de pod si a zburat 100 m in rau. Soferu beat muci. A murit fata din spate. Era eleva in clasa a 12-a in liceul Mircea Cristea si o chema Roxana.

RIP
Fata a fost in liceul Nicolae Titulescu cls a-XII-a, dar inconstiienta unoara face suferinta altora ,masina am inteles ca a fost a celui din dreapta de la volan ,iar soferu avea 24 d ani. Inconstientza totala, nici adevaratii cascadori nu ar fi facut ce a facut omu ala.
R.I.P
bebe_mic is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 18:07   #463
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by FreaK_Bv View Post
asta e...( inconstienta unora si bravura(alcoolul la volan...ias impusca jur!!!) iau vieti nevinovate, care au doar vina ca se aflau in masina ....

RIP
Eu eram singur in masina...scap de glont??

Chiar nasol, t-i se face pielea de gaina cand auzi cate o chestie din asta. RIP
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 21:48   #464
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Ai dreptate bebe_mic. M-am grabit. Era defapt din Titulescu.

RIP. Pacat de fata ca nu merita sa moara din inconstienta unui idiot.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 09:19   #465
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Ai dreptate bebe_mic. M-am grabit. Era defapt din Titulescu.

RIP. Pacat de fata ca nu merita sa moara din inconstienta unui idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=WNvXfdypIVI
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -