Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-07, 04:24   #61
BTH(BreakingTheHabbit)

Stage 3
 
BTH(BreakingTheHabbit)'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Default Re: Curse de masini la Brasov

Salut,
Mai nou prin zona, dar parerea mea daca mai e valabil la ora asta cu curse la Bv, una din strazi ar fi munci de la intersectia tampei pana in carpati. Ca sar opri doar o parte din drum si in racadau se poate intra pe alexandri din carpatiilor. Si 400 m se gasesc din intersectie pana in semafor la carpatiiilor. Doar o parere, si un care cred ca merita atentie.
__________________
Nu te enerva! Ia un ciocan mai mare!
Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam!
Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!
BTH(BreakingTheHabbit) is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 21:37   #62
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Curse de masini la Brasov

nu poti sa opresti doar o parte din drum, daca unu scapa controlul masinii si intra pe contrasens si vine o masina....doamne fereste. Ca drumuri drepte avem multe: lunga, calea bucuresti, saturn, de mijloc etc... Ar fi frumos sa se organizeze o legala si la noi ca nu s-a mai organizat de ani de zile
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 23:39   #63
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Curse de masini la Brasov

de strada turnului ati auzit?
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 20:31   #64
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de masini la Brasov

La bv nu aia ar fii problema, in Bv nu se vrea sa se organizeze. Cum se gasesc strazi in Covasna , Targu Secuiesc, Sfantu Gheorghe si nu se gaseste in Bv, sa fim seriosi.
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 00:32   #65
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Curse de masini la Brasov

Bartolomeu - Pana la institutul cartofului. O spaga la paznic sa nu cheme politia, si cred ca ar iesi ceva... Sau stau gaborii la panda pe acolo? Crinului (partea mai lata inspre Steagu. Locatii exista. Trebuie doar organizat ceva legal.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 16:36   #66
BTH(BreakingTheHabbit)

Stage 3
 
BTH(BreakingTheHabbit)'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Default Re: Curse de masini la Brasov

Colegi de departament ... obs cu tristete ca se spun multe locatii ... eu sugerez sa ne intalnim si chiar sa incercam sa organizam una bucata de cursa. Ca eu nu am idee de vreuna organizata in bv. Voi ce parere aveti?
BTH(BreakingTheHabbit) is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 23:31   #67
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Curse de masini la Brasov

mei nu este chiar asa de usor de organizat o cursa implica foarte multe...
autorizatii,accepturi,pompieri,salvare, politie , jandarmi, mediatizare...si nu in ultimul rand multi bani
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 07:06   #68
BTH(BreakingTheHabbit)

Stage 3
 
BTH(BreakingTheHabbit)'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Default Re: Curse de masini la Brasov

Eu nu am zis ca este usor de organizat ... dar suntem multi care dorim pan la urma ... si cred ca daca facem cu fiecare o lista ... si fiecare sa obt cate un aviz. cat despre partea de bani incercam sa punem mana de la mana si cine stie. Sau noi suntem buni doar de vb? fara nici o suparare .... din pacate doar atata obs doar vb cum ar si daca ar fi. Ceilalti din alte orase cum reusesc? Crezi ca la aia nu e tot la fel?
BTH(BreakingTheHabbit) is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 08:46   #69
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de masini la Brasov

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
mei nu este chiar asa de usor de organizat o cursa implica foarte multe...
autorizatii,accepturi,pompieri,salvare, politie , jandarmi, mediatizare...si nu in ultimul rand multi bani
Cand a fost la Targu Secuiesc, etapa de accelerare inafara de cei de la circulatie care au dirijat circulatiza nu au fost nici pompieri si nici salvarea.
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 09:16   #70
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Curse de masini la Brasov

Quote:
Originally Posted by BTH(BreakingTheHabbit) View Post
Eu nu am zis ca este usor de organizat ... dar suntem multi care dorim pan la urma ... si cred ca daca facem cu fiecare o lista ... si fiecare sa obt cate un aviz. cat despre partea de bani incercam sa punem mana de la mana si cine stie. Sau noi suntem buni doar de vb? fara nici o suparare .... din pacate doar atata obs doar vb cum ar si daca ar fi. Ceilalti din alte orase cum reusesc? Crezi ca la aia nu e tot la fel?
Propune tu o data de intalnire,loc ora etc sa vedem cine poate si vrea sa vina Daca iese sau nu ceva in urma intalnirii ramane de vazut...
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 09:17   #71
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Curse de masini la Brasov

aia se numeste o cursa cu risc fffffffff mare. ca sa organizezi o cursa ai nevoie de: politie, pompieri, salvare , oameni de ordine(jandarmi and shit), garduri ca sa tina publicul sa nu patrunda pe pista . toate costa f mult! si nu e tot una sa organizezi o cursa intr-un oras ca brasov unde circulatia este intensa si alta e sa-l organizezi intr-un orasel cum e sf. ghe sau tg secuiesc. si stai flexat ca daca doamne fereste se intampla ceva la orice event facut de autocrono, aceasta firma nu mai exista si in jud cv nu mai vedeai alte curse sau indeanari... si sa fim realisti , autocrono "se cam joaca cu benzina pe langa foc" cand e vorba de siguranta publicului si nu numai
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 16:25   #72
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Curse de masini la Brasov

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
aia se numeste o cursa cu risc fffffffff mare. ca sa organizezi o cursa ai nevoie de: politie, pompieri, salvare , oameni de ordine(jandarmi and shit), garduri ca sa tina publicul sa nu patrunda pe pista . toate costa f mult! si nu e tot una sa organizezi o cursa intr-un oras ca brasov unde circulatia este intensa si alta e sa-l organizezi intr-un orasel cum e sf. ghe sau tg secuiesc. si stai flexat ca daca doamne fereste se intampla ceva la orice event facut de autocrono, aceasta firma nu mai exista si in jud cv nu mai vedeai alte curse sau indeanari... si sa fim realisti , autocrono "se cam joaca cu benzina pe langa foc" cand e vorba de siguranta publicului si nu numai
fff bine punctat radu...de multe ori...de exemplu la baraolt anul trecut cand la finish daca scapa careva masina lovea pe putin 20 de persoane sau etc....riscul e mare...si nush cine e dispus sa sil asume!!!
__________________

Apasa pedala de acceleratie cu grija...viteza ucide

Range Rover Sport HSE---> 3.6HSE ---> 272CP+
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 17:35   #73
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Red face Re: Curse de masini la Brasov

Imposibil nu e nimic,dar e complicat pentru ca nu vrea nimeni sa-si bata capul si pe buna dreptate pentru ca sunt multe de facut si riscul e mare..dar la urma urmei riscul e pretutindeni si depinde f mult si de public..pentru ca sunt cam batuti in cap spectatorii....
Timpul va decide daca se va organiza ceva concret sau nu.
Poate castiga cineva la loto
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 19:22   #74
BascaBV

Stage 5
 
BascaBV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 451
Member of:
[Honda]
Default Re: Curse de masini la Brasov

Care il stie pe sebastian sau pe cei de la No Speed Limit ... putem face ceva impreuna cu ei... deoarece ei deja au sponosrii lor ... banii se pot recupera cat de cat din taxele de participare e e cel mai scump sunt jandarmii
__________________
HondaLover
BascaBV is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 23:10   #75
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Curse de masini la Brasov

Quote:
Originally Posted by Tataee_^ View Post
La bv nu aia ar fii problema, in Bv nu se vrea sa se organizeze. Cum se gasesc strazi in Covasna , Targu Secuiesc, Sfantu Gheorghe si nu se gaseste in Bv, sa fim seriosi.
1.chestia aia pe care tu o numesti "strada" din Covasna e numai buna de ..........carute sau alte atelaje pe care nisipul de pe margine nu le deranjeaza cu nimica
2.in Sf Gheorghe daca au blocat strada principala nu au afectat cu nimica traficul in zona!!!!!
3.in Tg Secuiesc a iesit binisor dar tot nu a fost organizat calumea din mai multe puncte de vedere!
ps: nu a zis nimeni ceva de faptul cum au fost organizate eventurile in aceste orase ( motiv pt care participarea masinilor din Brasov a fost numeroasa!!!) dar nici nu poti sa lauzi organizarea!ca sa PUNCTEZ mai bine pe langa exemplul dat de veb sa nu uitam cursa acelor mici jucarii Scania de la Sfantu unde daca era scapat unul dintre ele de sub control darama si pe langa oamenii numerosi de pe margine!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -