Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Prefera fetele masinile mari?
DA 43 74.14%
NU 15 25.86%
Voters: 58. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-08, 00:36   #1
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Fetele vor masini MARI?

Si cand spun mari,ma refer chiar MARI.Nu a6,e-classe sau seria 5,ci Q7, Touareg.Eu din cate am aflat,poate gresesc,mai nou fetele adimra SUV-urile.
Doua persoane de sex opus celui pe care eu il posed (ca sa fiu scurt ), mi-au confirmat acest lucru.Voi ce ziceti?
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 08:24   #2
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

puteai discuta despre asta aici:
https://forum.4tuning.ro/28-femei/56843-masini-gagici/page-39.html
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 10:47   #3
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

Suv nu...
dar ce ai mentionat acolo da
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 11:29   #4
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

Da ... orice e 4x4.
Vor sa se simta in siguranta.

Ideea a mai fost dezbatuta pe topicul mai sus mentionat.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 12:13   #5
ballack83

Stage 2
 
ballack83's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

am vazut ieri la vitan, langa targ o gagica nu avea mai mult de 1.50m dandu-se jos de la volanul unui x5. tare ridicola combinatia, sunt curios cum ajungea la pedale E ca si cum l-ai vedea pe ghita muresan tinand in lesa un pekinez
ballack83 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 12:21   #6
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

Quote:
Originally Posted by ballack83 View Post
am vazut ieri la vitan, langa targ o gagica nu avea mai mult de 1.50m dandu-se jos de la volanul unui x5. tare ridicola combinatia, sunt curios cum ajungea la pedale E ca si cum l-ai vedea pe ghita muresan tinand in lesa un pekinez
https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/86662-shaq-cumparat-smart-fortwo.html

Sasha is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 13:47   #7
ballack83

Stage 2
 
ballack83's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
am evitat sa dau asta ca exemplu pt ca mi se pare o caterinca totala. Totul e la o mare bascalie, nu mi-as lua eu (care sunt un sfert din Shaq) cutia aia de chibrituri, d-apoi el
ballack83 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 09:19   #8
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

smartul e incapator si are ratiunile lui de a exista(locurile pentru picioare si pozitia pe scaun iti ofera mai mult loc decat interiorul unui e-classe, lucru verificat personal), eu am 1.90 si am loc super bine in smart, care e si una din cele mai sigure masini de pe piata, datorita cadrului pe baza caruia e construit (google it before laugh) dar romanii sunt un popor snob, escalade, navigator, x5 si q7, daca se poate, "sa moare vecinii de ciuda" cand il parcam in fata blocului.
90% din romanii urbani stau la bloc, in apartamente cat o cutie de chibrituri, dar toti viseaza (si cumpara, daca au bani, daca nu, fac rate pe treij' de ani pt una la mana a saptea) masini care de noi costa cat avansul la o vila cu piscina.
asta e snobism, nimic altceva, dar e boala si sport national.

Last edited by aleks; 09-08-08 at 09:31.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 10:21   #9
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

cam asa si eu cred ca e,cum zice aleks,pentru ca stiu ca multi au masini de masini,chiar foarte tari,dar nu ies in oras de cate ori ies eu,si nici pe mine nu ma dau banii afara din casa.

cu 4x4 chiar ca nu esti mai in siguranta,daca ati vazut testele euroNCAP la SUV japoneze majoritatea au luat 2 sau maxim 3 stele,doar pahfinder a avut un rezultat destul de bu,4 sau 5, nu mai stiu exact.iar Q7 are 4 stele.cata siguranta,daca e sa ne luam dupa dimensiune.

eu am fost uimit de gusturile fetelor si cand ne etalam visele eu eram cam depasit in domeniu,ele cu touareg si Q7 si alte cutii care nu isi au rostul (din punctu meu de vedere,pentru ca cine isi cumpara nu cred ca va merge vreodata off-road, sau foarte rar) iar eu cu un a6 c5.

cat despre smart, din punctul meu de vedere e o masina foarte frumoasa si foarte practica pentru oras.
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 10:29   #10
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

nu exista masini de off-road hidramate, iar cele mai multe din suv-uri asa sunt.
de altfel, de aia si sunt suv-uri, si nu off-roadere.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 11:02   #11
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

Femeile vor masini mari pentru ca ele au impresia ca au siguranta sporita in ele.
Oarecum este adevarat pentru ca sunt in siguranta la 60-70 in oras.

Pe de alta parte, masinile de tip SUV se adreseaza persoanelor de tip "GRANDE" care nu stiu ce e aia masina normala, ci numai fente. De altfel, orice persoana (femeia mai mult) se considera o zeita daca este soferita unei masini de tipul asta. Pe mine ma enerveaza fentele lor din cauza ca sunt in spatele volanului unui SUV si din acest motiv le mai sicanez in trafic. Bineinteles, daca fac fentele la semafor, sau daca isi "cumpara" strada si se baga la intimidare. Aviz domnisoarelor si doamnelor cu X5 si X3.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 12:41   #12
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

x3 e masina mare? u made me laugh
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 18:10   #13
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

...acei oameni prefera masinile mari(oameni ,nu numai femei),care numai prin prioritatea de marime sunt in stare sa se impuna(stiti,este prioritate de dreapta,de smecher,de taximetrist,si acum de marime,adica trece primul cel care e mai mare).
explicatiile de genu' "siguranta" si altele ,sunt niste argumente pe care nici ei nu le cred,dar nah,tre sa se justifice cumva,cand niciun argument rational nu exista.
le-as recomanda sa se regrupeze,ca azi maine nu mai pot iesi in evidenta cu un suv simplu...si sa se pregateasca din timp pentru permisul C+E ,ca e destul de greu sa obtii....si urmatorul pas va fi evident camionul,nu?

postul,evident este un pamflet,si trebuie luat atare....sau NU!

Last edited by aleks; 09-08-08 at 18:14.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 21:25   #14
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

ca ai adus vorba de prioritatea de marime/greutate, e chiar exista,si nu glumesc scrie in decret(posed C+E, iar eu prefer a6-le la cat. B, masina mea de vis fiind un Actros ),dar stiu la ce prioritate te referi.

masinile cat mai mari observ ca sunt din ce in ce mai populare,multa lume prefera masinile din clasa lux si SUV.dar vad ca fetele vor ce e mai mare.
cat despre aceste masini care se vor a fi niste masini de teren de oras eu pur si simplu nu le inteleg rostul.confortul lasa de dorit,am stat in spate la un touareg si parca stateam la bunica pe banca in fata portii,doar ca cea din touareg e acoperita cu piele si burete.la viteza 200 si ceva pot cele mai musculoase,si alea chinuite.pe sosea stau,dar cand vine curba,trebuie frane tari.la consum...nu mai are rost.recunosc ca nu am condus unul,insa imi cam fac o parere despre ele (poate gresesc)
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 21:35   #15
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fetele vor masini MARI?

exista cineva care are permis si nu stie ca exista categoria e?
asta era si ideea, iar trixi cu atat mai mult stie, ca are milionul de km la activ
aleks is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:14.


- Copyright 2024 4Tuning