Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-08, 09:52   #571
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
aleks nu pot sa nu iti dau dreptate, recunosc poate erau cuvinte spuse la nervi pentru ca tocmai am umplut janta de zgarieturi din cauza unei specimene de genul acesta pentru ca de cand ai un bmw coupe mai e si cabrio, numai trebuie sa te uiti si in oglinzi, sa vada restu, oricum jur de ca acum inainte accelerez si numai feresc pe nimeni, si-asa mai mi-a zgariat un dobitoc masina in parcare.
eeee, acum si tu...mai uita omu' sa se uite in oglinzi ca nu le vede de fite si figuri
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 10:05   #572
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
eeee, acum si tu...mai uita omu' sa se uite in oglinzi ca nu le vede de fite si figuri
MAI UITA??????????????????? io sunt plin de draci si aia uita, lasa ca n-o sa mai uite cand o sa mearga cu autobuzu', si cand o sa aiba un pug in portiera. mai e si ascutit o sa intre mai adanc in podoaba ei de bmw.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 10:12   #573
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
MAI UITA??????????????????? io sunt plin de draci si aia uita, lasa ca n-o sa mai uite cand o sa mearga cu autobuzu', si cand o sa aiba un pug in portiera. mai e si ascutit o sa intre mai adanc in podoaba ei de bmw.
afirmatia mea era ironica daca nu ti`ai dat seama
cat despre "planurile" tale... eu zic sa nu gandesti la nervi
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 10:21   #574
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

cand conduc nu sunt nervos, cand ma dau jos ma enervez.....si dupa cum am zis la 10 dimineaza sambata ploua masina zgariata in parcare, scuza-ma ca nu am prins ideea.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 12:31   #575
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Masini de gagici

nu te supara domnule Sindrom,dar pe linga faptul ca poluezi topicul grav de tot parca nu vrei sa prinzi ideea,si nu e prima oara cind se intimpla asta.
si eu si altii ti-au mai atras atentia,ca problema ta fata de femei la volan nu este mai fondata,decit problema mea cu toti handicapatii care se simt cu mai multe perechi,ca vezi doamne s-au nascut cu altceva intre picioare,decit noi,fiinte de calitata a 2-a,numite si femei!(sper ca de data asta nu te mai scoti,ca nu ai inteles ironia)

si inainte sa sari,iti zic,ca de 10 ani conduc cam 40 mii de km/an,timp in care am vazut atata prostie,ca nu mi-ar ajunge inca 10 ani sa iti povestesc cu pilde obiective,unii barbati cit poti fi de frustrati la volan(indiferent de marca),cind dau de o femeie,cit decit aratoasa la volanul unei masinute,si din cauza asta cum se rup in figuri,cu diferite comentarii si actiuni care nu isi au rostul.
vorbesti de femei???vrei sa scot capitolul "taximetrist"???oare care e mai mare rusine?ca femeia face greseli la volan,cauzatoare de exclamatii gen "ai de pul@"..."hai misca mama...inca azi"....sau taximetristul,care ar trebui sa fie cel mai bun dintre noi toti,care omoara oamenii din cauza inconstientei,imbecilitatii ridicate la puterea 4mii pentru ca se mai crede si destept tare...chestie care este il face mai periculos decit o bomba atomica.

imi cer scuze,daca am fost prea vehementa...dar sper ca de data asta prinzi ideea,si macar te mai gindesti inainte sa vii la noi "acasa" si sa ne jignesti.
s-a mai zis,si repet si eu,soferul prost,este prost pentru ca asa este,nu pentru ca e femeie,sau barbat si conduce beemer sau tico!numai bine!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 20-07-08, 09:15   #576
Strainger

Stage 5
 
Strainger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,492
Member of:
[2 Roti]
[VW]
Default Re: Masini de gagici

. .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	001-pink-ranger_1280.jpg
Views:	68
Size:	394.3 KB
ID:	594835   Click image for larger version

Name:	LisaKellyMini_jrracing.jpg
Views:	94
Size:	101.9 KB
ID:	594836  
Strainger is offline   Reply With Quote
Old 20-07-08, 22:13   #577
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

masina din fotografia a doua (lisa kelly) e in genul bmw-ului lui adrian copilul minune

Last edited by aleks; 21-07-08 at 01:18.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 12:33   #578
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masini de gagici

off-topic:foarte tare comentariul tau Trixi
on-topic:am la mine-n sat o gasca de "DIVE" posesoare de logan/solenza,inmatriculate ori cu numele lor gen : MON(MONICA) ori cu atribute gen: HOT(mai trebuie sa traduc?) atitudinea lor conteaza ,aproape poti trece peste sunetul manelelor care se aude din masinile lor cand le vezi fitele de printese de pe bancheta spate a unui rolls
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 00:22   #579
Strainger

Stage 5
 
Strainger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,492
Member of:
[2 Roti]
[VW]
Default Re: Masini de gagici

. .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08white.jpg
Views:	49
Size:	280.7 KB
ID:	601089   Click image for larger version

Name:	Daisy.jpg
Views:	60
Size:	260.8 KB
ID:	601090  
Strainger is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 18:36   #580
disr

Stage 2
 
disr's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 38
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masini de gagici

fiat 500
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fiat500datorbild_big.jpg
Views:	48
Size:	157.6 KB
ID:	628259  
disr is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 22:19   #581
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Masini de gagici

In aceasta seara mergeam si eu linistit sa ma intalnesc cu baietii din club...ajung la o intersectie si turam si eu motorul,sa fiu mai macho intre masini mai slabe(de obicei nu fac asta,dar masina a stat parcata de 3 saptamani si am condus altceva mult mai slabuta) cand,se face verde si intru in intersectie...la semafor,pe in stanga mea pe sens opus...una bucata Toyota Supra argintie,un body kit superb(nu veillside cum e obisnuit omul sa vada),la volan era o soferita(nu am putut sa-i ghicesc varsta ca a plecat cu Supra...exact cum se pleaca cu o Supra).....deci mai are rost sa spun care-s masini de gagici?! parerea mea a mai fost exprimata aici: "gagica conduce ce are,ce poate,si daca poate ce vrea",oare barbati antitalent nu sunt?!,atat doar ca femei multe la volan au aparut mai mult in acest deceniu,si mai ales femei la volanul unor masini mai scumpe(sa nu amintesc de tipa care m-a depasit intr-un Porsche acum cateva zile ca apoi sa o intalnesc la benzinarie,si da,si-a pus singura benzina si tot singura a demarat de m-a lasat masca).


PS. Supra e condusa intradevar de o tipa,mi-au confirmat baiietii mai tarziu cand le povesteam.
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 19:25   #582
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
In aceasta seara mergeam si eu linistit sa ma intalnesc cu baietii din club...ajung la o intersectie si turam si eu motorul,sa fiu mai macho intre masini mai slabe(de obicei nu fac asta,dar masina a stat parcata de 3 saptamani si am condus altceva mult mai slabuta) cand,se face verde si intru in intersectie...la semafor,pe in stanga mea pe sens opus...una bucata Toyota Supra argintie,un body kit superb(nu veillside cum e obisnuit omul sa vada),la volan era o soferita(nu am putut sa-i ghicesc varsta ca a plecat cu Supra...exact cum se pleaca cu o Supra).....deci mai are rost sa spun care-s masini de gagici?! parerea mea a mai fost exprimata aici: "gagica conduce ce are,ce poate,si daca poate ce vrea",oare barbati antitalent nu sunt?!,atat doar ca femei multe la volan au aparut mai mult in acest deceniu,si mai ales femei la volanul unor masini mai scumpe(sa nu amintesc de tipa care m-a depasit intr-un Porsche acum cateva zile ca apoi sa o intalnesc la benzinarie,si da,si-a pus singura benzina si tot singura a demarat de m-a lasat masca).


PS. Supra e condusa intradevar de o tipa,mi-au confirmat baiietii mai tarziu cand le povesteam.
si tot ele se iau dupa vitejii de baieti, o calca depasesc depasiri triple si bum, mai omoara o familie. Daca ai porche si pleci tare, nu inseamna ca stii sa conduci, cand esti in situatie limita la viteza aia mare, cand vezi ca vine unu spre tine, impact frontal si atunci cand iei cea mai buna decizie atunci esti sofer bun. Scuza-ma dar sunt satul de atatea pitipoance care se dau cu masini tari, merg intradevar tare, dar fac niste faze de mai bine stai la distanta de ele.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 19:39   #583
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,171
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Masini de gagici

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
si tot ele se iau dupa vitejii de baieti, o calca depasesc depasiri triple si bum, mai omoara o familie. Daca ai porche si pleci tare, nu inseamna ca stii sa conduci, cand esti in situatie limita la viteza aia mare, cand vezi ca vine unu spre tine, impact frontal si atunci cand iei cea mai buna decizie atunci esti sofer bun. Scuza-ma dar sunt satul de atatea pitipoance care se dau cu masini tari, merg intradevar tare, dar fac niste faze de mai bine stai la distanta de ele.
In sfarsit un post in care iti dau dreptate....

E adevarat... poate ii plac masinile tari, dar oricine stie s-o calce-n blana... Putini sunt soferii/soferitele care stiu sa se descurce in situatii-limita.
Dar lasa, ca depasiri riscante(sau chiar fara cap) nu fac numai femeile... ba chiar nu prea fac!
Eu sunt genul de sofer care se descurca mai debraga in trafic (slalom si altele), fara sa incomodez ceilalti participanti la trafic... decat pe viteza... Asta fiindca masina nu-mi permite! dar am fost de multe ori pusa in situatia asta... si din cauza capacitatii slabe(a masinii) nu am reusit mari performante pe drum drept... Momentan ma descurc cu ce am.
Sper sa am in viitorul apropiat o masina de fuga... si-mi doresc sa spun ca ma descurc la fel si cu una mai puternica
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 21:01   #584
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Masini de gagici

@bmwm5: multumesc frumos!

as mentiona 2 chestii,anume : masina care fuge este o arma la fel de periculoasa in mana unuia/uneia care nu cunoaste decit suvul(referitor la discutiile purtate la "masini mari")

tin sa precizez ca acest fenomen nu este specific doar pitzipoancelor,ca m-am saturat si eu pe drumuri de domnisorii 84-85-86 RIN-RAN-RUN,in diferitele modele de bavareze,care se dau si in copac,sa ma depaseasca,ca vezi doamne erau ei adormiti si i-am depasit ca o nesimtita cu o buburuza...

si da,toata lumea ar trebui sa inteleaga ca este foarte bine daca ajunge treptat de la citiva ponei sa conduca o herghelie..ca nu e de joaca.
noaptea trecuta a mai murit la oradea un baiat...desi nu se poate spune ca a fost neexperimentat,doar si pentru el cai prea multi...si a iesit sa isi testeze motorul,singur pe o pista libera si nimeni nu stie ce a patit.era logodnicul unei cunostinte.RIP.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 00:29   #585
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Masini de gagici

Eu zic ca Mercedesul slk si smartul for two raman masinile ideale pentru o femeie....
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:44.


- Copyright 2024 4Tuning