Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-07, 20:25   #46
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
mda tu se pare ca nu stii ce inseamna o masina de viteza daca ti se pare ca passatu de 1.9tdi fuge tare ,ma lesi ....
nu cred ca ai inteles ce am zis eu acolo sus. tocmai la asta m-am referit: nu are comportament sportiv! am zis ca daca esti mai sportiv mergi numai blana ceea ce inseamna ca nu e puternica si trebuie sa o folosesti la capacitate maxima tot timpul... m-am referit la o masina mai slaba cu motor diesel pe care toata lumea il crede economic care consuma mult desi nu da rezultate bune la capitolul performanta.

app am vazut un lexus rx400h pe strada in pitesti MA MIR!!! toate rx-urile care le-am vazut erau simple... in sfarsit un lexus hibrid pe care sa-l vad prin tara...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 10:43   #47
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

o sa incepi sa vezi din ce in ce mai multe ! deh creste pretu la benzina iar taxa de prima inmatriculare creste si ia iar pentru hibride nu este nici o taxa deci dupa parerea mea un om inteligent ce vrea sa-si aduca o masina de afara isi va aduce hibrid
draculas is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 21:14   #48
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

nu... un om inteligent care vrea o masina luxoasa dar care sa nu-l duca tot timpu la benzinarie, dar sa aiba si puterea asigurata atunci cand e nevoie sa depaseasca 50km/h isi ia lexus hibrid...
app inca un rx350h negru pe strada... bravo lor... te bucuri si ca pieton cand il "auzi" pe langa tine) numai sunetu de frecare intre cauciuc si asfalt
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 22:18   #49
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

se pot inmatricula 100 de hibride si tot degeaba pentru ca tot ce nu emit ele ca si gaze le acopera doar o singura raba de 16 tone roman diesel motor de generatie 1949 care mai este in circulatie ,era sa uit motorul de saviem conceput de nazisti la sfarsitul razboiului si daciile 1300-1400 etc motoare de conceptia anilor 50 so vedeti voi no sa fie o diferenta mare deocamdata ! dar sa speram ca pe parcurs singurul lucru intelijent facut de guvernanti adica eliminarea oricarei taxe pentru masinile hibride va da roade
draculas is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 16:01   #50
Cosmin*

Stage 5
 
Cosmin*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 405
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

salut, eu zic sa nu te bagi ptr ca masiinile americane se vand foarte greu, sa iti dau un exemplu o doamna se chinuie cu o masina americana de 6 luni ptr ca are motor mare si consuma...
Cosmin* is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 16:47   #51
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Sincer nu stiu sigur dak o sa vinzi aceste masini nu vreau sa cobesc acum dar in romania sunt multe persoane cere nu fac diferenta sintre un Ford Mustang SHELBY GT si un Ford Mustang normal. Iar cei ce stiu de obicei nu au banii necesari sa cumpere astfel de masini. oricum multa bafta
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 17:33   #52
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

tocmai am dat azi asta 4.8is am spart gheata ) deci si eu i-am zis ca nu are sens sa aduca mustang etc aici ... dar e alegerea lui si i-am zis din experienta ca am avut asa ceva aici la viznare .....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1013.jpg
Views:	64
Size:	109.5 KB
ID:	386803  
ponny is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 17:58   #53
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Ideea e k dak mustangul normal il mai vinzi cum il vinzi Shelby si Supercharged cred k le tine un am sa le vanda da e alegerea lui.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 18:37   #54
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by ponny View Post
tocmai am dat azi asta 4.8is am spart gheata ) deci si eu i-am zis ca nu are sens sa aduca mustang etc aici ... dar e alegerea lui si i-am zis din experienta ca am avut asa ceva aici la viznare .....
sunt curios, cat a fost daca se poate intreba ? recent si-a luat o cunostinta un 4.8 i (cu toate optionalele) din Germania sa vad ce diferenta e
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 19:12   #55
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

73000 EUR + TVA , 86870 EUR

Are toate optiunile posibile care exista la BMW , de la CD pina la HEADUP DISPLAY ... pret de nou in germania aprox 100.000 EUR . Pret in ro la domauto sau cum se ceama vreo 90000 + tva din ce am configurat la ei pe site. Masina este nou nouta.

Last edited by ponny; 09-11-07 at 19:16.
ponny is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 00:14   #56
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

E mai ieftin la tine Dar nah , it's to late now. succes cu restu.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 02:09   #57
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

asta e dar pe viitor poate vrea sa o schimbe , ai userul meu doar dai un mesaj ) mai am si acum vreo 2 fiare un q7 si un nissan 350 la promotie si in general orice de pe state de la cadillac la maybach sau cum se scrie )
ponny is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 20:36   #58
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Smile Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

sunt multzi oameni care nu au ce face cu bani de exemplu la mn in codlea Nicolae nush dak il stitzi a fost sponsor Fc BRASOV......isi cumpara ala masini crd k la fiecare 6 luni si numai dastea are un range rover suuper fain..full option...vopsea cameleon...ai ink 6 masini...unu e lexus...un bmw m5.....un nmw x5...si lista continua..


zicea cineva k daciile polueaza...ma omule dak oameni nu au bani de dat pe masini oameni fac si ei o afacere sa isi castige traiu si dupa masina...si sa stii k daciile 1300-1400 (alea ingrijite) merg fff bine....

ps: nu tot omu are bani de minunatziile de mai sus....Shelby ala las lua eu dar NU AM BANI SI NICI ANI .......asa k itzi urez succes
alexcump is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 10:04   #59
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

alexcump cum poti sa spui ca o dacie 1300-1400 chiar si ingrijita nu polueaza ? alea nu au nici un fel de catalizator sunt motoare de acu 50 de ani mai (conceptie) unde traiesti mai in ceva pestera inteleg ca nu ai bani de shelby sau alte masini exotice dar orice este mai bun decat o dacie 1300-1400
ala care si-o luat masini noi la 6 luni o face din urmatorul motiv , decat sa plateasca impozite pe profit il reinvesteste in masini doar tu nu crezi ca daca nu ar fi ceva rentabil ar cumpara atatea cu exceptia jegurile parvenite care isi cumpara masini scumpe ca sa ascunda faptul ca-s niste retardati si niste luzari
draculas is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 12:10   #60
turbo2007

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 30
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

ATENTIE MARE CU ADUSUL:
INTREABA LA RAR CU TE DESCURCI CU OMOLOGATUL.

Dupa aceea poti sa ma contactezi sa-ti mai dau cate un sfat!
turbo2007 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -