Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-07, 10:22   #436
bughy_BBK

Stock
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

s-a facut ceva in seara aia, da nu o fost mare lucru cand o aparut politia....ca atunci chiar nu facea nimeni liniute....ce e adevarat..isi ardea unu cu un M3 cauciucurile cand o aparut garda ....in rest.....doar multi pasaionati de tuning, muzica si povesti despre masini....nimic mai mult
bughy_BBK is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 14:09   #437
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

idee e alta....e cineva bagat in grupul nostru...sunt ffff sigur....sa zicem ca au sarit astia repede pt ca sa nu plecam cica in locul unde facem chesti illegale
__________________
Chip tuning si Diagnoza Auto pt Wv,Audi,Seat si Skoda.....0745188592
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 18:14   #438
Pastiluta

Stage 3
 
Pastiluta's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 138
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by bdmy_yard View Post
si nu ma supar pentru ca ai zis deoarece multi zic ca is prea tanar si stiu ce inseamna pt ca de cateva ori cand am scapat ca prin urechile acului mam vazut legat si nu prea vreau sa vad inchisoarea din interior
Bv te felicit oricum stai linistit k nu o sa te prinda politia din Romania k nici nu au masinile si nici tupeu sa te urmareasca.
Si in caz k altu ii vine stralucita idee sa mai comenteze ceva cel putin in Bucuresti intrebatil si pe Geo k rar te prinde politia si te prinde dak o iei printre stradute si te inghesuie altfel scapi no problem.
__________________
MY LIFE IS SHORT BUT BRILIANT.
YOUR IS LONG AND BORING
Pastiluta is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 18:39   #439
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

sa ma intrebe pe mine? pai daca e sa zic eu...eu zic mai bine te abtii sa conduci fara permis. e caz penal.
Legat de urmariri cu Politia...pe mine nu m-au iertat si m-au alergat, cu un Passat. Si sa stii ca la circulatie au cu ce, mai ales motoarele astea noi super tari! Plus Passaturi, plus Vento care sunt mai slabutze, plus unele Loganuri cu chip tunning (DA, au asa ceva pe ele, dar nu toate).
Si in Bucuresti daca e zi, nu ai unde s afugi ca e aglomeratie ca la balamuc si te prind pe jos , iar daca e noapte te si alearga, te si dau prin statie si te opreste un alt echipaj. Te risti sa fugi de ei noaptea si sa te trezesti ca iti trag in cauciucuri??? Eu nu m-asi risca. Mai bine le dau permisul de bunavoie decat sa ma manance puscaria...parerea mea.
Daca te urmaresc sectoristii....asta e alta poveste. Alora le e lene si sa se dea jos din masina cand isi fac nevoile.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 18:48   #440
Pastiluta

Stage 3
 
Pastiluta's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 138
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Mah cam ai dreptate ziua lasa masina si merg pe jos dupa tine si te prind.
Securisti aia lasa-i naibi k lu aia le e lene sa raspunda si la telefon.
Da noaptea chiar dak te dau prin statie tot se chinuie serios sa te prinda asta daca te prinde ( Cunosc un nebun deasta si nush cum face da scapa ).
Si oricum chiar dak te prinde nu uitati un lucru si politistii trebuie sa manance asta dak t-ea prins un singur echipaj poti sa le dai mita ( merge faza ) dak te-au prins 2 echipaje iti dau sfat ptr la proces: Declarate Vinovat
A si inca ceva Geo nush dak il stii in Bucuresti e un nebun asa kare are un Peugeot 206 si s-ia pus o turbina da a lasat bordu stoc cu ceasuri cu tot si l-a prins garda la 250 si omu l-ea aratat bordu si i-a intrebat cum de masina lui prindea atata knd ea era stoc si i-a dat doar un avertisment.

Last edited by Pastiluta; 15-03-07 at 18:52.
Pastiluta is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 19:24   #441
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

hmm, nu prea imi vine mie sa cred ca l-a prins cu 250 km/h si i-au dat avertisment. Si daca se luau dupa bordul normal, tot are 220 (240?) km/h pe bord. Dar poate mai exista si exceptii din astea, cu toate ca de obicei iti arata poza pe aparat, iti scrie procesul verbal si iti da sanctiunea: amenda si/sau permisul. Pe ei nu prea ii intereseaza ce scrie pe bordul tau...ii intereseaza doar ce arata radarul.

Si legat de mita...cu unii merge, cu altii nu. Nu e o chestie pe care te poti baza. Si la proces degeaba te declari vinovat sau nevinovat, ca dosarul penal tot ti se face. Pedeapsa e cu suspendare de obicei, fiind sub 2,5 ani si/sau la prima abatere. daca nu esti la prima abatere si e recidiva, sau ai comis mai multe infractiuni in acel moment...atunci e grav: stai la "mititica" si iesi pe buna purtare dupa minim jumatate din pedeapsa.
Conducere fara permis: 2,5 ani, cu suspendare (la prima abatere), dosar penal intocmit (logic), platesti cheltuielile de judecata, platesti o amenda enorma si nu mai vezi permisul n-spe ani. Si daca mai e si masina lu' tata/mama/x/y...i se anuleaza si respectivului permisul de conducere si abea peste un an mai are dreptul sa faca din nou scoala si sa dea examen.
Nu e de gluma cu infractiunile. Cu abaterile astea mici gen viteza, centura...scapi usor, dar la ceva de genul conducere fara permis...si mai grav e ca cei care conduc fara permis si se cred soferi, de fapt nu au nici un pic de experienta si alearga masinile in draci. Si mai grav e ca sansele unui accident sunt foarte mari in cazul asta si mult mai grav e sa fie cu victime (indiferent ca a fost vina lui sau nu).
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 19:27   #442
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

stai ca acum mi-am dat seama nu exista avertisment pt depasirea limitei de viteza. Poate a dat spaga la greu si i-a trecut altceva...amenda ca pieton
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 20:04   #443
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

la faza cu turbina nu prea e asa ca a mai fost o faza cu un wv vechi de ala ca o furgoneta(imi scapa cum se num)in gunball parca
e sa continuam masinile de la politie stiam ca nu au nici un fel d cip si de astea,ca am p cnv care lucreaza cu asa cv si nu au nimica din cate stiu eu
next.......in bucuresti si in principiu in romania se poate sa scapi de politie daca sti ca esti sofer destul d bun,ai masina si sti orasu(asta e cel mai imp)
nu e bn sa faci nereguli dar daca sti ca te tine ***a poti sa faci c vrei,ca na te tine
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 10:05   #444
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Aceeasi parere o am si eu ZGA`ule dar am vrut sa confirm ce ai zis u despre targ.. si k sa nu zica unu si altu k as avea ceva impotriva tragului, am recunoscut k si eu aqm ceva timp am cumparat maruntzisuri de astea de pe acolo ! Ai avut norok k ai scapat de 4 filtre .. eu aqm aprox 2 sapt mi`am luat amenda de 400 mii ( in 48 h ) si 2 puncte k nu am avut centura
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 13:54   #445
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

aaa si referitor la poza e si in kmph si in mile
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 18:35   #446
GENERALU

Stock
 
GENERALU's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

bah imi spune si mie careva care era faza
GENERALU is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 18:36   #447
GENERALU

Stock
 
GENERALU's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

a am iteles scuze
GENERALU is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 00:10   #448
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

O fi misto sa fugi de politie cand ai cu ce.... k daca te pune naiba sa stai pe la vreo cursa, si fara sa participi, si vin... aia iau pe toata lumea la gramada... si nush cum o sa fugi cu vreo Dacie sau mai stiu eu ce.... Fuga e pentru cine are masina...nu gluma....
aaaaa.... si apropo de tuning ilegal - daca are suspiciuni poate sa te puna sa mergi cu masina la un service unde verifica tot ce e pe ea (am auzit - deci nu bag mana in foc)...
Oricum, bottom line, politia nu are nika mai bun de facut.... si sa zicem merci ca nu au vreun Lamborghini (k aia din Italia) sau vreun Porsche ca nemtii...
__________________
Renault Megane 1.6 16v 107cp - one life one love
BMW 525i E34 200cp - голубое бумер
Ford Mondeo MK III - 2.5 V6
powered by Alpine, Infinity and Kicker
LIVING LOUD....VERY LOUD
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 00:59   #449
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

degeaba ca de ex daca ar avea nu ar avea persoane pentru ele
ca nea pupaza politistu nu prea e super sofer,ca treb sa fi sofer ca sa o ti macar p sosea dar sa il si urmaresti prin oras cu derapaje controlate cu frana d mana si de aste,prea mult d munca
si chiar daca ar avea...tot s-ar caca p ei daca au trecut milimetri p langa un r.a.t.b. ,ca nu prea au sange in vene,si daca ar avea si sange nu a avea benzina pt ele,si daca au avea si benzina ar treb si bani pt piese ca la c drumuri avem noi,ar intra in reparatii capitale odata la 2 sapt
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 05:24   #450
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

sunt curios ce fel de modificari le fi facut militieni la logane si la passaturi nu de alta dar ori ce le-ar fi facut nu le ajung pe astea ale militienilor de prin sua FORD CROWN VICTORIA versiunea Police Interceptor motor LS2 de corvette tunate dar au limitare la 135 mph haha oare cand o mere dacia logan cu 130 mph ) NEVER si militieni romani sunt niste hahalere la volan nu preau au idee ce-i aia urmarie decat ce-o vazut prin filme asa ca daca aveti masini fugiti de iei si aia e dar trebe sa cunoasteti bine zona ca altfel :P ajungeti fetite prin puscarie
draculas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -