Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-09, 20:04   #1
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default TOYOTA CELICA T23-B 75 COF

Quote:
Originally Posted by Puya View Post
Noi poze dupa o vara agitata in care am avut masinutza vreo luna prin reprezentata la TOYOTA SUD BUCURESTI.Ce e nou?
Body Kit Veilside si vopsea ALB PERLAT!

PRET:125 milioane (dar baiat destept le-am facut pe casco:P)
Imi pare rau ca nu era soare..o sa va arat poze la soare...este cu totul si cu totul alta culoare...diferit total...din cauza perlelor....s-a aplicat 2 straturi de vopsea alba 2 straturi de perle si 2 straturi de lac...codul vopselei este de la lexus i350

...revin cu poze..astea sunt vechi...am mai schimat si prin interior:P
Puya is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 20:45   #2
yoo18

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

Quote:
Originally Posted by Puya View Post
...revin cu poze..astea sunt vechi...am mai schimat si prin interior:P
foarte tare...s-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea..sper s-o am si eu kt mai rpd..app..o ai de vanzare?:P
yoo18 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 21:11   #3
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

daca imi dai 13 mii ti-o dau:P
Puya is offline   Reply With Quote
Old 17-11-09, 14:26   #4
yoo18

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

13 mii...asta-i id-ul meu...stiffler2000...mi-l poti lasa si tu..cu 13 mii sa stii k as vrea sa discutam...sal'tare
yoo18 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-09, 14:28   #5
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

puya_vali id meu de mess...salutare
Puya is offline   Reply With Quote
Old 20-11-09, 20:55   #6
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

Frate nu o da ! Parerea mea ... bucura-te de ea !
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 25-11-09, 09:44   #7
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

salutare baietii.uite am scapat si cu actele,mai exact schimbarea talonului,iar la rubrica culoare...ALB,nu vroiam sa am probleme la ITP sau cu gaborii.
Pt cei interesati de schimbarea culorii am sa va zic pasii care i-am urmat in ceea ce priveste actele:
-programare si drum la RAR Voluntari...acolo am avut parte de niste complicatii si anume,un bulangiu a venit si mi-a zis ca nu-mi face rar-ul dak nu dau folia de pe fata jos,bineinteles ca nu am vrut si am incercat sa "ma rog" de el dar nu a mers.am dat folia jos dupa care ma ia omu ca sa o dau si pe aia dupa stopuri... ii zik omului ca pe stopuri nu e folie frate asa sunt ele,se uita prostu,vede ca nu e folie si zice OK,in sfarsit.
-taxa de 80ron pt trecerea in cartea masinii a modificarii culorii;
-drum la POLITIA PIPERA cu cartea in original cu talonul vechi,copie de buletin si cu o cerere tip (luata de peste drum);
-taxa 40ron pt schimbarea talonului;
-drum a 2-a zis tot in PIPERA si luat noul talon.
Nu foartea foarte complicat dar totusi cred ca numai in frumoasa Romania alergi asa de colo pana colo pt schimbarea unei hartii.
Salutare tuturor
Puya is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 21:01   #8
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

ups...azi am auzit ceva la roata cand iau total stanga si s-a aprins ABS in bord....am sa va anunt ce s-a intamplat,dak stiti ceva sau ati mai patit,astept idei,ms
Puya is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 00:05   #9
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

Quote:
Originally Posted by Puya View Post
ups...azi am auzit ceva la roata cand iau total stanga si s-a aprins ABS in bord....am sa va anunt ce s-a intamplat,dak stiti ceva sau ati mai patit,astept idei,ms
Salut, verifica in primul rand mufa de la senzorul abs, ar trebui sa fie un fir care pleaca de la etrier si duce in compartimentul motor, iar mufa e undeva sub aparatoarea de noroi (te uiti unde intra firul).
A doua varianta ar fi sa se fi rupt inelul abs de pe cap planetara, trebuie sa fie un cerc de dimensiunea unei bratari, lat de ~5 mm, cu santuri transversale pe el.
Daca acest inel nu mai este pe pozitie, inlocuirea lui si aprinderea senzorului abs in bord ar trebui sa fie ultima grija, pentru ca e posibil sa se fi rupt din cauza temperaturii prea mari (dilatare cap planetara), temperatura generata de un disc stramb, pistonas blocat etc. Daca am dreptate cu temperatura, schimba discul sau pistonasul ca altfel vei fi nevoit sa schimbi capul de planetara (cum am patit eu), pentru ca de la temperatura ridicata se arde vaselina mai repede si... POC! planetara

Iti doresc totusi sa fie de la altceva, poate doar a iesit mufa sau s-a astupat senzorul....
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 00:23   #10
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

hmm frumoasa masinuta tare,imi poti da si mie un pm cum ai facut de ti-au vopsit-o pe casco?si alta culoare?spaga sau?cat platesti tu la casco?,,sincer nu o da ca e pacat e perfecta masina
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 01:28   #11
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

mersi mult de tot quick.am sa te anunt ce am gasit,chiar nu stiam aceste informatii.faza este ca deocamda nu s-a mai aprins,vreau sa vad dak se mai aprinde,iar dak nu se mai aprinde am sa verific cam intr-o saptamana pt ca trebuie sa-mi soseasca de pe ebay discurile ventilate si placutele de frana si tot umblu atunci peste tot.


iar pt tuner...boss eu aveam casco la bcr,dadeam 16mil pe an,casco total,si fransiza 100E...ce sa-ti zik ....am luat cheia am zgariat-o (peste tot) am fost la asiguurare s-au uitat unu dala a zis ca trebuie sa merg la politie sa dau declaratie intai pt ca este vandalism.am mers la politie am dat declaratie mi-a dat o hartie la mana m-am dus iar la casco,le-am zis ca asa am gasit-o in parcare mi-au dat sa ma duc sa mi le vopseasca la un service nuj de care.....eu dupaia m-am dus mi-am shimbat barile,pragurile le aveam mai demult si m-am dus cu ea in reprezentanta.. toyota sud.acolo am vb cu "sefu" am dat 300E si mi-a facut-o asa cum este

ti-am zis in mare tot...dak mai ai nelamuriri oricand.salutare
Puya is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 07:13   #12
andrew 46

Stage 5
 
andrew 46's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,438
Member of:
[Colectionar Machete]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

superba celica!
bafta cu ea.

mai fa si tu cateva poze pe lumina,..
app : jante nu-i iei?
andrew 46 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 21:40   #13
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

imi iau si jenti cu siguranta,am gasit unele la 600E albe cu crom pe 18" sunt super,dar acum venind iarna o sa le laspe astea care o sa le vopsesc albe si o sa mi le las pt iarna si la vara o sa mi le iau pe alea
Puya is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 01:22   #14
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

Quote:
Originally Posted by Puya View Post
iar pt tuner...boss eu aveam casco la bcr,dadeam 16mil pe an,casco total,si fransiza 100E...ce sa-ti zik ....am luat cheia am zgariat-o (peste tot) am fost la asiguurare s-au uitat unu dala a zis ca trebuie sa merg la politie sa dau declaratie intai pt ca este vandalism.am mers la politie am dat declaratie mi-a dat o hartie la mana m-am dus iar la casco,le-am zis ca asa am gasit-o in parcare mi-au dat sa ma duc sa mi le vopseasca la un service nuj de care.....eu dupaia m-am dus mi-am shimbat barile,pragurile le aveam mai demult si m-am dus cu ea in reprezentanta.. toyota sud.acolo am vb cu "sefu" am dat 300E si mi-a facut-o asa cum este

ti-am zis in mare tot...dak mai ai nelamuriri oricand.salutare
mdah..eu am asigurare la D&CA sau ceva de genul si dau aprox 25 mil pe an,50E pe luna si mi-ar placea sa imi schimb culoarea de pe ea pe banii lor,adica tot ai mei de fapt....
Ai si un link cu jantele pe care ai de gand sa i le pui la vara?sunt curios rau
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 22:30   #15
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: CELICA T23-B 75 COF

salutare baieti.ce va mai face celica? a mea nu a vazut zapada inca....sta in garaj de ceva zile,nu are voie afara:P asteptam sa treaca zapada.....sper cat mai repede ca pe 8 ianuarie trebuie sa ma duca pana in austria...ski world
Sa revin la problema....zilele trecuta mi-au venit placutele si discurile ventilate din SUA,le-am platit totul bine si frumos....ajung acasa....desfac cutiile,prima impresie:GRELE frate nu gluma,de aratat arata super,maine va pun cateva poze sa le vedeti,insa dezamagire mare....pe spate sunt perfecte dar pe fata e circumferinta discului mai mare cu vrei 2cm asta nu ar fi rau,dar loveste in etrier.....ce e de facut..dati-mi o idee va rog!
Ideea mea a fost:
1.ori sa cumpar niste etrieri mai mari ,dar habar nu am unde gasesc
2.ori sa iau din etrierul original la strung 2-3 cm....ca sa nu mai frece discul

Multumesc pt raspunsuri.
Puya is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -