Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 18 of 18
Search took 0.01 seconds.
Search: Posts Made By: lorenzo620
Forum: Zona tehnica Dacia 05-04-14, 08:48
Replies: 6
Views: 1,207
Posted By lorenzo620
Re: Probleme turometru !

Alternator de diesel, mai exact de wolkswagen. acelea au o borna pe ele pentru turometru si ai rezolvat problema
Forum: Zona tehnica Dacia 04-04-14, 15:56
Replies: 6
Views: 1,207
Posted By lorenzo620
Re: Probleme turometru !

turometrul de dacie isi ia semnalul de la platina. e posibil ca semnalul care iti iese tie din ecu sa nu fie sub forma de impulsuri ci sub forma de tensiune.
Forum: Zona tehnica Dacia 18-03-14, 19:36
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
Re: problema motor

o sa ii fac.
Forum: Zona tehnica Dacia 17-03-14, 21:59
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
Re: problema motor

era foarte cald afara si incercam un nou mod de a ma racori. Ventilatie naturala:D:D:D
Forum: Zona tehnica Dacia 17-03-14, 10:53
Replies: 1
Views: 552
Posted By lorenzo620
Re: Culoare leduri ceasuri!

E foarte simplu de facut.
Ledurile le gasesti in magazine si costa in jur de 50 bani buc si au diferite culori sau le poti gasi in brichete.
Inseriezi o rezistenta cu ele si le pui in locul...
Forum: Zona tehnica Dacia 17-03-14, 10:46
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
Re: problema motor

Scuze ca postez asa tarziu dar na , mai uita si omul.
Gratie lui tuner-man am schimbat carburatorul cu unul de la el si masina si-a revenit , merge frumos si nu mai consuma asa mult.
Totodata cu...
Forum: Zona comerciala Buzau - Bazar - Servicii - Talcioc 14-03-14, 20:56
Replies: 1
Views: 1,658
Posted By lorenzo620
Montez inchideri centralizate si alarme pe orice masina.

Montez inchideri centralizate si alarme pe orice masina.
Pretul il facem impreuna in functie de tipul alarmei si de complexitatea lucrarii.
Pot oferi consiliere in vederea alegerii tipului de...
Forum: Zona tehnica Dacia 03-03-14, 15:26
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
Re: problema motor

Rematul e undeva prin zona industriala
Forum: Zona tehnica Dacia 01-03-14, 18:36
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
Re: problema motor

da 2 mil.
Am fost la remat sambata trecuta sa iau unul sau macar capacul de la cnc si tipul de acolo mi-a cerut 2 mil pe un carburator sau 50 lei numai pe capacu de la CNC.
Sa nu mai zic de 350 lei...
Forum: Zona tehnica Dacia 01-03-14, 17:30
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
Re: problema motor

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi. Nu am incercat eu sa reglez carburatorul ci un mecanic dar in fine, pana nu strici nu inveti.
Vad ca si-a revenit de la sine, nu stiu care a fost problema...
Forum: Zona tehnica Dacia 27-02-14, 09:28
Replies: 23
Views: 1,534
Posted By lorenzo620
problema motor

Dupa cum ati citit si in titlu , am o problema cu motorul la dacie.

Merge cand in 3 cilindri cand in 2 dar niciodata in 4.
Am schimbat de curand garnitura de la carburator (cea de la nivelul CNC)...
Forum: Piese Dacia de vanzare 15-02-14, 14:01
Replies: 5
Views: 392
Posted By lorenzo620
Re: nevoie de piese

Inca ceva,
Daca aveti pe acasa grila aceea din interior prin care iese aerul de la aeroterma ar fi fenomal.A mea nu mai are lamelele acelea care dirijau aerul si in consecinta il imprastie peste tot...
Forum: Piese Dacia de vanzare 15-02-14, 06:51
Replies: 5
Views: 392
Posted By lorenzo620
Re: nevoie de piese

Si asa arata acum dar cu mici modificari. Am vopsit ochelarii si masca in negru si arata mult mai bine.
Forum: Piese Dacia de vanzare 15-02-14, 06:36
Replies: 5
Views: 392
Posted By lorenzo620
Re: nevoie de piese

Multumesc mult iulica. Astept cu nerabdare sa le primesc si multumesc de sfaturi :-)

Si pozele cum am promis dar numai din exterior, O sa ii fac si din interior astazi daca mai am timp sau maine....
Forum: Piese Dacia de vanzare 14-02-14, 13:53
Replies: 5
Views: 392
Posted By lorenzo620
nevoie de piese

Salut tuturor ,

Ma numesc Laurentiu sunt din Buzau si am achizitionat de curand(prin Septembrie) o dacia 1310 din 1987 .
Toate bune si frumoase pana aici.
Am restaurat masina aproape complet ,...
Forum: Bazar AUTO - MASINI 28-04-13, 15:27
Replies: 2
Views: 410
Posted By lorenzo620
Forum: Bazar AUTO - MASINI 28-04-13, 15:10
Replies: 2
Views: 410
Posted By lorenzo620
Re: masina, dau laptop la schimb

Si pozele promise.
Se mai pune la bataie si un hdd extern de 350 Gb.
Forum: Bazar AUTO - MASINI 28-04-13, 12:59
Replies: 2
Views: 410
Posted By lorenzo620
masina, dau laptop la schimb

Ma intereseaza:
- masina inmatriculata Romania
- 4 usi preferabil
- motor mic 1.2 - 1.4
- an minim '95

Masina trebuie sa fie functionala cu toate actele la zi.
Dotari nu imi trebuie.Daca are...
Showing results 1 to 18 of 18

 
- Copyright 2026 4Tuning -