Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Crazy Drivers

View Poll Results: e bine ca avem un loc lejer de discutii?
desigur 76 69.09%
bineinteles 34 30.91%
Voters: 110. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-05, 22:39   #601
Killpacient

Stage 3
 
Killpacient's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 164
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

mai fratilor.....haideti totusi sa ne stabilim...ca cica ash dori si eu sa merg....
Killpacient is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 01:49   #602
Killpacient

Stage 3
 
Killpacient's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 164
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

acu o sa mai postez o data....ca am citit toate paginile.....
vreau si eu 2 stickere si 2 tricouri....ca sa am de schimb port xxl
ajtept mesaj pe ym de la voi.........cu pretul....plata....o fac in juru` lu` 14 ianuarie ca atunci ajung prin bucuresti
__________________
Killpacient is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 04:01   #603
Killpacient

Stage 3
 
Killpacient's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 164
Member of:
[Crazy Drivers]
Default ATENTIE Catre membrii Crazy Drivers

Frati si surori mam apukat de facut un fel de film...despre crazy drivers...cu ce se ocupa ei....adika......liniute.....tuning....bla bla bla bla bla.....si am o mare rugaminte la voi......postatzi aici.....filme.....scurtte...lungi...da sa tina despre club ......aha....si postati si o foto cu voi si masina daca aveti...daca nu facetiva :d ca o sa iasa ceva.....daca nu credeti....uitativa la semnatura mea....mia luat 10 minute sa fac aja ceva va rog.....fara offtopik dean boulea ok? ca deja sunt obosit...si daca mai si stau sa aleg printre randuri om mam facut deci va rog...ganditiva de 2 ori inainte sa postati altceva decat vam rugat...daca aveti nelamuriri...shtiti care e idu` meu
SALUTARI DE LA GALATI
Killpacient is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 06:21   #604
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

belea. pot sa fac un film fara sunet?
mertan is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 09:25   #605
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default propunere modificare reguli club

am o propunere pe care vreau sa v-o supun dezbaterii publice
dupa cum se stie, si eu si unii din membrii mai vechi ai clubului au fost membri m.r. la inceputuri, asa ca probabil cunoasteti bine regulile de acolo.
una din ele tin neaparat sa o implementam si la noi, pentru ca tine de esenta motivatiei de a fi intr-un club:
orice membru al clubului, indiferent daca este sofer sau nu, participant, pasager sau simplu spectator, trebuie sa fie prezent la cursele la care participa clubul, participari anuntate si stabilite in prealabil, (cu exceptia absentelor just motivate desigur ).

nu vad rostul pentru care un membru sa ramana sau sa se inscrie in club, daca nu participa nici la intalniri, nici la curse, si asta fara o motivatie buna ( de exemplu omul e plecat din tara, are o problema in familie, e in spital, etc)
astept sa-mi spuneti parerea voastra
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 09:27   #606
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

Aaleks a pus punctul pe i. asa ar trebui sa fie orice club. AI AUZIT DOMNUL ANDREI?(la mishto)
mertan is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 09:30   #607
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,552
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

eu ce ziceam mai demult.... sunt multi.. nu acuz pe nimeni.. dar sunt multi care s-au inscris in club doar ca au vazut ca exista un club si vor sa fie si ei. si stau decat pe net.. pe forum in rest nu ii vezi la intalniri. la curse. si mai este o faza de care imi este frica...
ii luam pe toti de 15 16 17 ani.. ei or sa se mareasca.. or sa isi ia masina si or sa zica ca nu mai imi place clubul asta . ma duc in altu ca e mai frumos..
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 09:36   #608
Alex23GAM
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Alex23GAM's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 331
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ideea este buna fiecare membru trebuie macar sa incerce sa fie prezent la intalniri si curse... (dar sa nu uitam ca mai sunt si alte probleme legate de viata de zi cu zi sau alte treburi si nu le putem impune prezenta obligatorie)
Parerea mea este ca se vor tria si se va vedea cine vine si cine nu...

mertan fara suparare nu esti in masura sa-l tragi pe lamisto la raspundere.
__________________


Membru fondator Crazy Drivers Club
{Seat Leon Competition}
Alex23GAM is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 09:55   #609
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

nu cred ca a vrut sa-l traga la raspundere, cred ca a vrut sa-l faca atent sa impuna asta ca regula...
in alta ordina de idei, sa stii ca asta o intelege oricine, cu totii avem probleme, suntem ocupati avem programe diferite, sau nu avem bani la un moment dat pentru o deplasare, dar daca vom stabili din timp participarea la o cursa, ( asta e un alt lucru pe care vreau sa-l discutam, pentru ca de acum trebuie sa ne afirmam ca identitate, si sa participam sub culorile clubului la competitii, hotarand asta in prealabil, de comun acord ) , nu poti sa motivezi la nesfarsit ca nu vii, inseamna ca nu iti gasesti locul intr-un club de genul asta, si, fiind o tara libera, poti sa iti alegi alt club sau sa ramai independent, nu te tine nimeni langa noi.
cat despre problema celor mai tineri membri, nu cred in teoria in care, la momentul in care isi vor lua permisul vor pleca in alt club, pentru ca ei si-au format o idee despre club, ne cunoastem intre noi, tocmai de asta subliniez necesitatea participarii active.
va dau ca exemplu insomnia ( pastrand proportiile desigur, si fara a avea pretentia sa ne comparam): putini membri, greu de intrat in club, dar este unul din cele mai puternice cluburi din tara
so... cantitate sau calitate?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 09:55   #610
Alex23GAM
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Alex23GAM's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 331
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default salut

sunt postate poze si filme pe diferite sectiuni
Alex23GAM is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 10:05   #611
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,552
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

acum n-avem ce face..dar sa vedem.. sper sa nu ma insel ca ne vor parasi.. si mai sper ceva.. cum au facut 18 ani sa dea de carnet.. si sa isi ia si masina.. si sa ii vedem pe la curse
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 10:06   #612
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,552
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

sincer fara nici o suparare. daca era clubul meu.. sau daca era sa aduc eu oameni.. nu aduceam oameni fara carnet si fara masina.
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 10:07   #613
Alex23GAM
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Alex23GAM's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 331
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

aleks da ai dreptate trebuie sa ne anuntam din timp, sa ne ajutam reciproc cand nu sunt bani suficienti si sa participam in numar cat mai mare...

Este bine ca intr-un timp atat de scurt am reusit sa facem o echipa care spun eu ca este unita si cred ca in continuare o sa ne organizam mai bine.
Alex23GAM is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 11:51   #614
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Ma bucur ca s-a adus in discutie subiectul asta.

Parerea mea este ca in acest moment exista un nucleu format si cat de cat omogen si sigur. Cei care formeaza acest nucleu se stiu, ca deja ne-am intalnit la curse.

Despre ceilalti nu putem spune nimic decat ca va fi un proces care va dura ceva, dar sigur in timp se va face triajul. Si cu timpul vom fi si noui un grup mai mare sau mai mic, dar omogen in totalitate.

Legat de participarea la curse, cel putin noi aici la Suceava avem deja strans un fond de rulment pe baza caruia ne vom stradui sa trimitem masini la curse daca altfel nu sunt posibilitati financiare si care ne va permite sa mergem in continuare. De asemenea, sper ca aceasta initiativa sa fie urmata si de restul organizatiilor locale din tara. Vreau sa intelegeti ca nu fa dam inca o limita a cotizatiei si nici nu va cerem ca o parte din aceasta sa fie trimisa la centru. Deci sunteti liberi sa va organizati cum credeti voi ca este mai bine, bineinteles respectand cateva reguli care vor fi postate si pe forum pentru a putea sa fie citite de toata lumea.

Eu cred ca luni voi prezenta inclusiv un model de numar Crazy Drivers, model care este comandat deja pentru masina mea.

Mai scriu ceva si mai indata.

Bafta la toti.
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 15-12-05, 12:17   #615
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

sa facem legitimatiile, si sa incercam sa organizam clubul si dpdv legal...
asta e partea cea mai grea...
si cotizatiile, alta problema spinoasa, de care nu s-a legat nimeni, vor trebui sa fie simbolice, cel putin in aceasta etapa, si contabilizate cat mai la vedere, ca sa nu se indoiasca cineva ca vor fi folosite in alte scopuri decat pt club si pt membrii lui
eu fac doar propuneri, pe care le supun discutiei, nu afirm ca asa trebuie facute lucrurile neaparat...
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -