Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-11, 21:36   #601
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Discutii si taclale

nu doar in oradea e asa...cam peste tot a scazut interesu pt.tuning...de cluburi nu mai vb...curse de draq'2-3 pe an...au disparut si etapele de drift...
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 28-05-11, 22:54   #602
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Discutii si taclale

Cand vorbiti de tuning va referiti doar la fibra de sticla ?

Intradevar, criza actuala, a indus regrese in toate domenile, chiar si in tuning, insa consider ca aceasta a marcat totodata si o replofilare catre modificari de calitate, in principal celor tehnice, nu de alta dar acum 5-6 ani daca deschideai capota la majoritatea masinilor de la diferite expo, gaseai un filtru sport sau maxim un capac motor revopsit, acum e alta poveste.

Referitor la curse, tin sa te contrazic, datorita in mare parte tot al unui Oradean (Cristi) incepand cu acest an avem un camptionat de drag, cu nu mai putin de 10 etape. :

- 1st of May: National Championship stage, International Airport of Arad
- 29th of May: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 11th of June: International CEDC+National Championship, Airport of Satu Mare
- 3rd of July: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 24th of July: National Championship stage, International Airport of Arad
- 14th of August: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 4th of September: National Championship stage, International Airport of Arad
- 18th of September: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 2nd of October: National Championship stage, International Airport of Arad
- 23rd of October: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 07:52   #603
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
Cand vorbiti de tuning va referiti doar la fibra de sticla ?

Intradevar, criza actuala, a indus regrese in toate domenile, chiar si in tuning, insa consider ca aceasta a marcat totodata si o replofilare catre modificari de calitate, in principal celor tehnice, nu de alta dar acum 5-6 ani daca deschideai capota la majoritatea masinilor de la diferite expo, gaseai un filtru sport sau maxim un capac motor revopsit, acum e alta poveste.

Referitor la curse, tin sa te contrazic, datorita in mare parte tot al unui Oradean (Cristi) incepand cu acest an avem un camptionat de drag, cu nu mai putin de 10 etape. :

- 1st of May: National Championship stage, International Airport of Arad
- 29th of May: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 11th of June: International CEDC+National Championship, Airport of Satu Mare
- 3rd of July: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 24th of July: National Championship stage, International Airport of Arad
- 14th of August: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 4th of September: National Championship stage, International Airport of Arad
- 18th of September: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
- 2nd of October: National Championship stage, International Airport of Arad
- 23rd of October: National Championship stage, “Delta Dunarii” Airport of Tulcea
Parerea mea este ca Oradea a decazut in materie de Showuri de Tuning de cand nu mai este clubul ce a reunit multi pasionati de tuning si intretimp multi dintre noi am ajuns in lipsa de timp sa nu ne putem implica avand multe alte pe cap de gen business , familie , copii . Dar asta nu inseamna ca a decazut totul deoarece masini din Oradea vezi la evenimete de tuning , la curse drag .
Intradevar gusturile s-au schimbat , intretimp ce acum cativa ani tuning s-a rezumat la niste elemente aerodinamice si de exterior acum deja lumea a inceput sa investeasca in performanta , un lucru mult mai costisitor si totodata mult mai pretentios.

Referitor la organizare de eveniment pentru a organiza un eveniment de tuning ar fi nevoia parerea mea de a se putea organiza evenimentul pe Aeroportul din Oradea .
__________________

Oferta foarte larga piese si accesorii tuning auto, stocul nostru se improspateaza saptamanal!

Magazinul nou la adresa :Oradea, Matei Corvin 192
Tel: 0747254557 / web: www.horguemtuning.ro www.fk-tuning.ro

Last edited by horguemtuning; 29-05-11 at 07:55.
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 00:15   #604
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Discutii si taclale

Oradea inca tine steagu sus, si o sa tina tot timpul...recunosc, si mie mi`e foarte dor de vremurile de mai demult, cand mergeam impreuna la showuri, baietii luau cupe peste cupe, ne distram, radeam, mergeam prin tara si ungaria in coloane de masini tunate, totul era foarte frumos. Dupa cum se zicea mai sus, ne`am reprofilat, acuma mergem la curse, acuma masinile merg pe platforma, acuma arata urat, de la interioare din piele de toate culorile s`a trecut la rollcage`uri si un scaun + un volan...asta e, asa e acuma, nimeni nu se stie la ce se va ajunge mai tarziu, cert e ca se stabilesc noi standarde, satisfactiile sunt la fel-poate mai mari si mai multe...deci, Oradea nu stagneaza. N`o sa stagneze niciodata...
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 08:34   #605
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Discutii si taclale

Horicutz parca m-ai uns la suflet cu fraza ca Oradea nu stagneaza si nici nu o sa stagneze. Daca mi-ai putea lasa o lista cu cateva masini cu care mergeti la curse as fi multumit,acolo 2-3 sa vad cu ce se prezinta Oradenii , una cred ca o stiu BMW-ul E30 ARO. Nu?
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 12:23   #606
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: Discutii si taclale

Hori are dreptate, si cred multi unteti de acord...Oradea a evoluat intr-un anumit fel, intr-o anumita directie. Nu uitata ca unul dintre cei mai mari delaeri de performanta auto - Revo/ superchips are sediul in Oradea, unde este si Dyno, cam singurul in afara de Bucuresti...

apoi, mai e organizarea curselor, unde inca nu avem atat de multe masini participante, dar cateva sunt. Apoi, sunt multe masini in lucru, sau cu modificari de toate felurile, adik motor/ aspect estetic / interior etc. Si as mai putea continua. Fenomenul nu a murit, dar criza l-a franat, si faptul ca suntem prea putini pasionati cu adevarat incat sa acoperim toate ramurile tuningului de acum. (PS nu avem pe nimeni in campionatul national de drift...)

Unii am trecut de la organizarea de show-uri la organizarea de dragracing, altii lucreaza masinile altora si nu au timp de ale lor, unii nu mai au bani de tuning cum aveau odata, mai exista si problemele cu aeroportul, binecunoscute.

La Arad de ce nu ati venit ? Dragracing e organizat de oradeni...se putea face o propunre si de expo - aeroportul oricum este, nu ar fi incurcat. dar daca nu vine nimeni cu initiativa de eveniment mai amplu...

PS - urmeaza Debrecen si Satu Mare - sunt curios cata lume care se vrea pasionata va fi acolo...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 12:53   #607
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Discutii si taclale

subscriu 100% la ce a scris dafly-ul!
nu asteptati sa faca doar altii, faceti si voi ce va sta in putinta!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 17:52   #608
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by daflyer_oradea View Post
...nu avem pe nimeni in campionatul national de drift...
...inca
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 19:08   #609
BH 59 FIF
Dacia Driver

Stage 5
 
BH 59 FIF's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 983
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii si taclale

Ca observator si persoana pasionata de fenomenul auto (in toate valentele lui) opinez ca treaba merge bine, chiar mai bine decat acum 8-10 ani . Ca a disparut sau nu elementul tuning din Oradea din perspectiva vizitatorului la expo-uri... nu stiu. Depinde ce cauti Eu vad/aud aproape zilnic de masini care imi starnesc interesul. Ca nu mai au ele kituri exterioare "generoase" aia e din nou alta treaba. Ce ma bucura pe mine este ca incepe sa prinda si la noi (referindu-ma aici la Oradea) curentul retro.
__________________
Dacia Break Alpineliebe https://www.youtube.com/watch?feature...&v=-qRd8N3XU5Y

Intalnirea Dacia Clasic 2013 https://www.4tuning.ro/evenimente-aut...013-18457.html
BH 59 FIF is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 19:32   #610
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by Doctoru' View Post
Horicutz parca m-ai uns la suflet cu fraza ca Oradea nu stagneaza si nici nu o sa stagneze. Daca mi-ai putea lasa o lista cu cateva masini cu care mergeti la curse as fi multumit,acolo 2-3 sa vad cu ce se prezinta Oradenii , una cred ca o stiu BMW-ul E30 ARO. Nu?
BMW E30 ARO - in lucru
Nissan 300ZX Gaju - in lucru
Vw Golf 2 Sandu - in lucru
Porsche 997 Turbo WIN
Honda Civic Type-R CVX
Vw Polo GTI GTR
Vw Golf MK5 GTI Sandu
Vw Golf MK3 GTI Moshu
Vw Golf MK2 1.8 Turbo WOB
Vw Golf MK5 GTI VIS
Nissan 200SX RIC
Bmw Z4 2.5 Supercharged SAW

Poate am uitat cateva, unii ar zice ca am pus prea multe ) dar in mare astea ar fi, concurenti oradeni la aproape toate grupele...fara indoiala, in sezonul ce urmeaza se vor aduna mai multi.
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 19:43   #611
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Discutii si taclale

Mersi Ma bucura sa vad ca totusi mai sunteti activi. Va admir de mic munca si ce ati facut prin Oradea chiar daca eu sunt din Salaj, dar pasiunea nu are limite oridecare ar fi ele, geografice sau varsta, etc. Si tot timpul mi-am dorit sa pot ajunge intr-o zi in Oradea si sa stau de vorba cu voi, sa vad fiecare ce si-a facut la masina, cum si-a facut si alte povesti, dar inca n-am reusit. Sper pe viitorul apropiat sa reusesc asta.
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Old 08-06-11, 14:48   #612
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Discutii si taclale

aveti grijaa!!! )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P2140060.JPG
Views:	80
Size:	1.18 MB
ID:	2037183   Click image for larger version

Name:	P2140061.JPG
Views:	78
Size:	899.6 KB
ID:	2037184  
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 08-06-11, 15:07   #613
Andr3ii

Stage 5
 
Andr3ii's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 719
Default Re: Discutii si taclale

Aiurea si tu , erau sub acoperire si tu .. .. le`ai stricat acoperirea )))!!
Andr3ii is offline   Reply With Quote
Old 08-06-11, 15:11   #614
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Discutii si taclale

apai, ori suntem golani, ori nu suntem )))
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 08-06-11, 19:35   #615
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Discutii si taclale

Sa nu imi zici ca stateau cu radarul.

Si mai zicea un castravete de la MAI acum cateva zile, politia rutiera nu vaneaza ... nuu ... ati vazut voi asa ceva ?
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -