Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 13:33   #466
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: BANCURI !!

TAAAAREEEEEE !!!!!
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 08:55   #467
intel23

Stage 5
 
intel23's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 699
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BANCURI !!

Bunicul, cu un nepot pe un genunchi si cu alt nepot pe celalalt genunchi, incepe sa le povesteasca acestora din tineretile lui: - ei, dragii lu' bunicu', vedeti voi pusca aia? am fost odata cu ea la vanatoare. la un moment dat vad un mistret maaaare.
Ochesc, trag si il dobor. fiind asa mare nu aveam cum sa il car, asa ca am luat cutitul, i-am taiat o pulpa, am pus-o pe umar si am mers mai departe. deodata imi apare in fata alt mistret, mai maaaaare.
Nu am putut sa ma abtin. ochesc, trag, il dobor si pe asta. iau cutitul si tai o pulpa, ca nu aveam cum sa il car, si o pun pe celalt umar... intervine bunica: - bunicule, ti-ai luat pastilele?
Ia bunicu' pastilele si se intoarce la nepotei: - asa, dragii lu' bunicu', unde am ramas? - ai pus o pulpa pe un umar, una pe celalalt... - aaaaa! asaa, o pulpa pe un umar, o pulpa pe celalalt... am apucat-o de cur si i-am dat la buci pana dimineatza...
__________________
intel23 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 18:09   #468
intel23

Stage 5
 
intel23's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 699
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BANCURI !!

WEnO: ba ce faci?
WEnO: ba fgm raspunde
Alin33: nu este alin sunt tatal lui
Alin33: dar ce inseamna fgm ?
WEnO: facem gratar maine…..
intel23 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 07:14   #469
RCS.

Stage 5
 
RCS.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,070
Default Re: BANCURI !!

In anul 2009, vine Dumnezeu la Noe, care traia linistit in Australia si-i zice:
- Noe, pamantul s-a umplut de rautate si oamenii M-au uitat. Vreau sa-Mi construiesti o noua Arca, pentru ca Potopul va veni iar. Sa iei din fiecare specie cate un exemplar mascul si femela. Ai la dispozitie 6 luni de zile !
Dupa 6 luni se uita Dumnezeu pe pamant si-l vede pe Noe plangand in gradina.
-Noe !!! Sunt pe cale sa incep Potopul, unde este Arca ???
-Iarta-ma Doamne, dar lucrurile s-au mai schimbat intre timp. Am nevoie de autorizatie de constructie. Ma tot cert cu un inspector, pentru un sistem anti-incendiu, vecinii m-au dat in judecata pentru ca am incalcat planul de urbanism construind Arca in gradina mea si astfel am incalcat
normele de inaltime. Apoi, compania de electricitate a cerut sa pun ipoteca pe Arca in vederea acoperirii costurilor de transport si de
mutare a liniilor de inalta tensiune ce trebuie date la o parte din calea Arcei pentru a fi lansata la apa. Degeaba le-am spus eu ca va veni marea la
mine, ca nu m-au crezut.
Sa fac rost de lemn, a fost o alta problema. Este interzis sa tai lemn din padurile invecinate deoarece acolo traieste bufnita cu pete care-i o specie protejata. Am incercat sa-i conving pe ecologisti ca tai lemnul tocmai pentru a salva bufnita, dar nici n-au vrut sa stea de vorba cu mine.
Cand am inceput sa adun animalele, am fost dat in judecata de un grup de activisti pentru protectia animalelor. Ei sustineau ca tin animale salbatice sechestrate impotriva vointei lor, si de asemenea au sustinut ca sa pun atatea animale intr-un spatiu atat de mica, inseamna cruzime asupra lor. Apoi Ministerul Mediului, au spus ca nu am voie sa construiesc Arca pana cand reprezentantii lor nu fac un studiu de mediu si
implicatiile pe care Potopul Tau le poate avea asupra mediului.
Inca am un proces in derulare cu Ministerul Muncii, deoarce inca nu m-am hotarat cate minoritati ale grupurilor etnice sa angajez pe santier
iar Blocul Sindical nu ma lasa sa-mi folosesc la constructie copiii mei deoarece nu fac parte din Sindicat si nu au certificare ISCIR pentru constructia de Arce.
Ca sa fie totul si mai rau, Fiscul, mi-a confiscat toate posesiile deoarece sustin ei ca vreau sa parasesc tara cu specii de animale pe cale de disparitie.
- Deci, Doamne, iarta-ma, insa imi trebuie pe putin 10 ani ca sa fac tot
ce mi-ai zis.
Dintr-o data cerul se lumina, norii disparura, iar soarele din nou aparu stralucitor pe cer.
- Doamne, sa inteleg ca nu ne mai distrugi lumea ?
- Nu Noe, se pare ca mi-a luat-o guvernul inainte...
__________________
Audi A4 2.0 T
RCS. is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 08:01   #470
Feelings

Stage 4
 
Feelings's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 222
Default Re: BANCURI !!

ASta e bUUUNa
Feelings is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 09:37   #471
RCS.

Stage 5
 
RCS.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,070
Default Re: BANCURI !!

Un preot se despartea de parohia sa dupa multi ani de slujire. Pe langa masa de adio, enoriasii s-au gandit sa-i faca si un cadou. Ca peste tot, a fost invitat si un politician sa spuna cateva cuvinte si sa-i inmaneze cadoul. Dar ca toti politicienii, a intarziat, si atunci parintele s-a gandit sa umple timpul cu un discurs.
- Prima mea impresie despre parohia aceasta mi-am facut-o cu ocazia primei spovedanii. M-am gandit ca am fost trimis intr-un loc teribil deoarece primul care s-a spovedit mi-a marturisit ca furase un televizor, ca le-a furat banii parintilor, ca a mai furat si la locul de munca, pe langa faptul ca avea o aventura sexuala cu sotia sefului. In unele ocazii facea trafic si vanzare de droguri. Si la urma a zis ca i-a transmis o boala venerica sorei sale. Am ramas inmarmurit... stupefiat... si foarte speriat! Dar dupa aceea am cunoscut lume care nu semana deloc cu acest individ. Mai mult, pot sa spun ca a fost o parohie de oameni responsabili, cu valori morale, credinciosi, si ca am trait aici ani minunati!
In acest moment soseste politicianul, asa ca l-au chemat repede sa ia cuvantul. Dupa ce s-a scuzat pentru intarziere a inceput astfel:
- Niciodata n-am sa uit cand a venit parintele in parohie... De fapt, am avut onoarea sa fiu primul care s-a spovedit la el...
RCS. is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 12:30   #472
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: BANCURI !!

Ion se intoarce acasa noaptea tarziu dintr-un bar. Evident putea ca naiba a bautura (ca de obicei, de fapt) dar s-a bagat incet in pat langa nevasta-sa care dormea deja.
A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:
- Cine dracu’ esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu
- Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru
- Adica .. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie … trebuie sa ma trimiti inapoi!
- Ok .. poti sa te reincarnezi dar .. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.
Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.
- Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis
- Deci .. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?
- Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
- Ovulezi, nu-mi spuine ca n-ai mai facut niciodata un ou?
- Niciodata!
- Eh .. relaxeaza-te si lasa sa se intample.
Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata!
Cuprins de fericire, a continuat … si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa:
- IOANE!!! Trezeste-te dracu’ betiv nenorocit! TE CACI IN PAT!
canny is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 19:50   #473
cif
Toyota Driver

Stage 3
 
cif's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 91
Member of:
[Toyota]
Default Re: BANCURI !!

cica pe la ora 2, 2 si ceva s-a constatat o furtuna din care eu nu mai puteam sta cu nevasta-mea impreuna in pat si apoi a avut loc o extorsiune a degajamentului intr-o apa dupa care, puteti uita...
__________________
When life passes you by... Downshift!
Celica GTi
Corolla VVTi
cif is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 20:18   #474
cif
Toyota Driver

Stage 3
 
cif's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 91
Member of:
[Toyota]
Default Re: BANCURI !!

Se da urmatoarea ecuatie: Avem un camion Roman care se deplaseaza pe banda dreapta cu 60 km/h. Avem o baba tembela care traverseaza subit, la 10 metri in fata camionului, cu 0,8 km/h Soferul camionului schimba brusc directia de mers, spre dreapta, Pentru a evita baba. Franarea intervine la 0.6 secunde dupa ce a vazut baba, imediat dupa “zgura ma-tii” intonat in gand. Si mai avem una bucata Dacia Supernova, parcata regulamentar, din care proprietarul a iesit de doua secunde, in spatele ei aflandu-se un stalp de beton. A se calcula pana unde a intrat camionul in Dacia parcata, din fericire fara a face victime.
cif is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 23:12   #475
Cucotzu'

Stage 4
 
Cucotzu''s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 180
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: BANCURI !!

O barza zbura avand in cioc un batranel. Dupa ceva vreme batranelul, plictisit, ii spune berzei: "HAI MA!...RECUNOASTE CA NE-AM RATACIT!!!"
Cucotzu' is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 19:52   #476
cif
Toyota Driver

Stage 3
 
cif's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 91
Member of:
[Toyota]
Default Re: BANCURI !!

Un grup de turisti ajunge la Marele Canion sa admire ecoul.
Prima data striga englezul: - I LOVE YOU !
Ecoul raspunde: I LOVE YOU
Apoi striga francezul: - JE T'AIME!
Ecoul: JE T'AIME!
Mai pe la sfarsit striga si chinezul: - HOAN TING TONG TO HUI !!
Ecoul: CE, MAH?
cif is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 23:33   #477
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: BANCURI !!

Cel mai tare banc e filmuletul din dreapta sus, acolo la primul post
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 00:28   #478
Cucotzu'

Stage 4
 
Cucotzu''s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 180
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: BANCURI !!

Quote:
Originally Posted by NEo007 View Post
Cel mai tare banc e filmuletul din dreapta sus, acolo la primul post
asta chiar ca e buna!!!
Cucotzu' is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 10:31   #479
intel23

Stage 5
 
intel23's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 699
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BANCURI !!

Bugs Bunny
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bugsbunny.jpg
Views:	130
Size:	24.2 KB
ID:	1210212  
intel23 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 13:44   #480
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: BANCURI !!

Quote:
Originally Posted by intel23 View Post
Bugs Bunny

hai ca asta-i criminala! =))))
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -