Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-12, 23:10   #5941
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

mah... o fi sau nu asa... dar daca compari un logan 1.5dci oricare, ales de pe strada, cu un astra G sa zicem 1.7dti tot ales la intamplare de pe strada... fac pariu ca la capitolul scurgeri sau mizerie opelu-i campion... deci hai ca nu mai e dacia ce a fost odata... numa romanu asa-i, daca nu-i fudul...

mai aud pe unii vociferand din tot felul de "masini" ca nu le-ar trebui logan nici gratis... te umfla rasu efectiv...
__________________
If its got tits or tires... its got problems!
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 05-04-12, 23:11   #5942
CristiiCRS

Stage 2
 
CristiiCRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 35
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
mah... o fi sau nu asa... dar daca compari un logan 1.5dci oricare, ales de pe strada, cu un astra G sa zicem 1.7dti tot ales la intamplare de pe strada... fac pariu ca la capitolul scurgeri sau mizerie opelu-i campion... deci hai ca nu mai e dacia ce a fost odata... numa romanu asa-i, daca nu-i fudul...

mai aud pe unii vociferand din tot felul de "masini" ca nu le-ar trebui logan nici gratis... te umfla rasu efectiv...
da stiu dar era faza comica
CristiiCRS is offline   Reply With Quote
Old 05-04-12, 23:32   #5943
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by CristiiCRS View Post
Noul model Dacia 1100, care va intra în producție în septembrie 2012, va fi fabricat în două variante de motorizare: încet și foarte încet, va păstra caracteristicile aerodinamice de sicriu ale modelului precedent și va oferi fiecărui cumpărător posibilitatea de a beneficia de standardele obișnuite de calitate Dacia: pierderi de ulei, balamale care scârțâie, finisaje interioare făcute pe genunchi, șuruburi lipsă, garnituri care lasă apa să intre și cutii de viteză fără treapta a 3-a.


SCZ DE OFF TOPIC , Dar nu m-am putut abtine sa nu postez ! =))))))))
am si eu o intrebare... tu ce masina ai?
roli is offline   Reply With Quote
Old 05-04-12, 23:45   #5944
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Arrow Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

de eram in locul lui mai bine taceam....


``Dacia: pierderi de ulei, balamale care scârțâie, finisaje interioare făcute pe genunchi, șuruburi lipsă, garnituri care lasă apa să intre și cutii de viteză fără treapta a 3-a.``

uite aici o dacie de 25 de ani...si crede-ma....nu e nimic schimbat la tabla...si a fost la mare...si prin destule judete din romania...
....da tu un bmw e36 si un golf 3 pe mana unui cioban si atunci sa vezi ca si din masinile alea o sa curga ulei , balamalele vor scartaii , si cutia de viteze va fi vaisamar....as vrea sa vad toate parerile voastre despre dacii daca nu s-ar supara domnul moderator....

multi ma intreaba la misto de ce bag banii in dacie...eu le raspund...ca sa se mire prostii ca e dacie si nu altceva mai scump...sunt masini depasite intradevar...dar totusi la vremea ei a fost masina....si inca functioneaza totul bine...dar sa nu uitam de la ce am plecat...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.41.jpeg
Views:	48
Size:	92.7 KB
ID:	2390426   Click image for larger version

Name:	DSC00877.JPG
Views:	41
Size:	90.7 KB
ID:	2390427   Click image for larger version

Name:	DSC00878.JPG
Views:	54
Size:	80.7 KB
ID:	2390428  

Click image for larger version

Name:	DSC00888.JPG
Views:	43
Size:	102.1 KB
ID:	2390429   Click image for larger version

Name:	DSC00908.JPG
Views:	44
Size:	98.6 KB
ID:	2390430   Click image for larger version

Name:	DSC00899.JPG
Views:	40
Size:	90.2 KB
ID:	2390431  

__________________
Dacia 1610 loading....
my scoot....Yamaha Aerox
BMW e46 320
DACIA Motorsport Arad Member

Nu`ti pune mintea cu prostul! Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!


SST 06 aka shoby13 -MM de Tepar !
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 00:30   #5945
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
mah... o fi sau nu asa... dar daca compari un logan 1.5dci oricare, ales de pe strada, cu un astra G sa zicem 1.7dti tot ales la intamplare de pe strada... fac pariu ca la capitolul scurgeri sau mizerie opelu-i campion... deci hai ca nu mai e dacia ce a fost odata... numa romanu asa-i, daca nu-i fudul...

mai aud pe unii vociferand din tot felul de "masini" ca nu le-ar trebui logan nici gratis... te umfla rasu efectiv...
tu de ce nu-ti iei un logan beemvistule???...)
ar75gti is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 11:11   #5946
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Putine Dacii vechi si in stare proasta proasta mai circula pe strazi.. Dar sunt si alte masini straine care circula la fel de cazute.
In rest de Logan, eu am o parere buna. E o masina corecta, cu toate ca nu are dotari ce se puteau pune acum 20 ani pe un BMW. Dar totusi e o masina relativ noua si foarte decenta cu toate ca nu se bucura de ultimele tehnologii, pentru ca nici nu se vrea asta. Mai sunt si persoane care zic ca nu vor Dacie in vecii vecilor, asa ca aleg un BMW, Audi, VW, cu km reali, cumparat de la un batran, impecabil la care cand pica ceva, 2 lunii aduna bani pentru reparatie..
Am auzit pe altii de siguranta... ziceau pfoaaa Loganu are numa 3 stele la EURONCAP, ce praf e, dar ei habar nu au ca o pisicuta din 1997 are 1 stea..
Oricum Dacia se bucura mai bine de respectul celor din afara tarii si asta spune tot despre ce natie suntem
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 11:26   #5947
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by NEo007 View Post
Putine Dacii vechi si in stare proasta proasta mai circula pe strazi.. Dar sunt si alte masini straine care circula la fel de cazute.
In rest de Logan, eu am o parere buna. E o masina corecta, cu toate ca nu are dotari ce se puteau pune acum 20 ani pe un BMW. Dar totusi e o masina relativ noua si foarte decenta cu toate ca nu se bucura de ultimele tehnologii, pentru ca nici nu se vrea asta. Mai sunt si persoane care zic ca nu vor Dacie in vecii vecilor, asa ca aleg un BMW, Audi, VW, cu km reali, cumparat de la un batran, impecabil la care cand pica ceva, 2 lunii aduna bani pentru reparatie..
Am auzit pe altii de siguranta... ziceau pfoaaa Loganu are numa 3 stele la EURONCAP, ce praf e, dar ei habar nu au ca o pisicuta din 1997 are 1 stea..
Oricum Dacia se bucura mai bine de respectul celor din afara tarii si asta spune tot despre ce natie suntem
Cititi bine si bagati la cap..........like+
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 12:00   #5948
Paul Low

Stage 3
 
Paul Low's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 98
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Blame it on me !


Se striga prezenta pentru diseara !!!
Cine vine?
Paul Low is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 12:04   #5949
St0rMrAgE

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 77
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by Paul Low View Post
Se striga prezenta pentru diseara !!!
Cine vine?
1. St0rMrAgE (first meeting ) - cu toate ca nu pot sa promit ca ajung pe 19 fix, dar sigur ajung
2.
St0rMrAgE is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 12:06   #5950
Paul Low

Stage 3
 
Paul Low's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 98
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Adevarul e ca putine masini mai sunt fabricate pentru a rezista ca daciile vechi. Asta cu care umblu eu pana gasesc o ocazie sa imi gasesc o masina buna la un pret bun nu are nevoie de reparatii majore... doar motorul sa fie putin reglat si la caroserie lucrat foarte putin, in rest nimic. In vremurile ei bune se plimba prin toata Europa si lasa in urma multe masini straine din vremea aceea.
Paul Low is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 12:08   #5951
Paul Low

Stage 3
 
Paul Low's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 98
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by St0rMrAgE View Post
1. St0rMrAgE (first meeting ) - cu toate ca nu pot sa promit ca ajung pe 19 fix, dar sigur ajung
2.
Mai ai numarul meu de tel? ma suni cand poti veni si iti spun exact unde suntem daca nu dami un PM si iti mai dau nr meu inca odata
Paul Low is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 12:09   #5952
St0rMrAgE

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 77
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by Paul Low View Post
Mai ai numarul meu de tel? ma suni cand poti veni si iti spun exact unde suntem daca nu dami un PM si iti mai dau nr meu inca odata
Am si nr tau si a lu Roli... o sa va sun inainte sa vin...
St0rMrAgE is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 12:48   #5953
paulpirvu
Mercedes Driver

Stage 2
 
paulpirvu's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 28
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

vin si eu... unde va adunati si la ce ora ?
paulpirvu is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 13:22   #5954
Paul Low

Stage 3
 
Paul Low's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 98
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Parcare Patinoar ora 19:00
Paul Low is offline   Reply With Quote
Old 06-04-12, 13:43   #5955
CristiiCRS

Stage 2
 
CristiiCRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 35
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Prezent ! Ne vedem acolo Patinoar ora 19:00
CristiiCRS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -