Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-07, 14:25   #61
ar 79 dix

Stage 5
 
ar 79 dix's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 646
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

Quote:
Originally Posted by Aelius View Post
Tin sa te contrazic la faza cu gaborii.Io am vaz o politista care i-a saltat la unu talonu.Si nu avea cine stie ce roti.Eu unul nici nu le-am remarcat,dar gacica i-a zis dupa 2 sec ca daca nu cumva le are trecute in talon, pa...........
care era blonda sau bruneta? astea 2 is date dracu! leam vazut si eu, nu au mila de nimeni.
dar eu ziceam ca daca sterg acolo unde scrie dimensiunea cum mai stie ea ce dimensiune are guma ca doar nu le cunoaste ea pe toate, vine cu metru si le masoara in tzoli? oricum daca vrea sa itzi gaseasca nod in papura, gaseste!
__________________
TUNING IS NOT A CRIME!
ar 79 dix is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 18:42   #62
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

Faza cu e stersu e buna...un preten si-a pus jenti pe 16 si ii freca pe spate..si cum tot a frecat s-au sters dimensiunile..si nu a avut probleme cu bocterii
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 22:35   #63
Aelius

Stage 3
 
Aelius's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 109
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

Nu a avut din ignoranta gaborilor, caci la o adica au dreptul sa-ti retina masina daca au vreo suspiciune pana isi dau seama ce e cu rotile.Ca sa nu mai spunem ca pot sa se ia si de lipsa dimensiunilor (ca si in cazul foliei de numere de ex) adica se pp ca ai vrut sa incalci legea,ba ii mai scotoceste si pe producatori......
ha haaa treaba se poate complica foarte daca vrea cineva si nu are de lucru....
In alta ordine de idei,domnisoara politista era satena mi se pare.Orium pe mine m-a frapat faptul ca are ceva ochi si atitudine occidentala ca sa zic asa.Ai calcat in strachini->ai pus-o.Se vede ca e sange proaspat.......Pacat ca sunt indrumati de putreziciunile alea dinainte.Si daca vor tot nu pot fi profi si echidistanti ca sar aia cu gura pe ei.oricum am deviat de la subiect.Uite cum maa enervat iar
__________________
Driving is what I do.
Aelius is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 22:39   #64
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

la masina nu are ce sa iti faca. ai platit`o si intra sub incidenta legilor legate de proprietate. nimeni nu poate sa iti deschida portbagajul (fara mandat in acest sens) sau sa iti puna sechestru pe masina. ce poate face maxim e sa iti suspende dreptul de a circula (pe care tot ei ti l-au dat) luandu-ti talonul.
apropo...are cineva folie si in fatza pe geamuri si a fost oprit fara sa se ia politistul de aceasta problema? banuiesc ca si asta tine de noroc..dar sunt curios ca vreau sa`mi pun si in fatza
absstrakt is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 10:22   #65
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

m-a oprit de 2 ori. Prima data nu a avut nici o treaba. in schimb m-a oprit ieri...a spus ca data viitoare imi ia talonul :">
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 18:04   #66
Aelius

Stage 3
 
Aelius's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 109
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

Quote:
Originally Posted by absstrakt View Post
la masina nu are ce sa iti faca. ai platit`o si intra sub incidenta legilor legate de proprietate. nimeni nu poate sa iti deschida portbagajul (fara mandat in acest sens) sau sa iti puna sechestru pe masina. ce poate face maxim e sa iti suspende dreptul de a circula (pe care tot ei ti l-au dat) luandu-ti talonul.
apropo...are cineva folie si in fatza pe geamuri si a fost oprit fara sa se ia politistul de aceasta problema? banuiesc ca si asta tine de noroc..dar sunt curios ca vreau sa`mi pun si in fatza
io am umblat cu folie 3 ani si nu m-a intrebat nimeni de sanatate.(in cond in care luam o amenda la cel mult 2 luni,deci m-am intalnit cu ceva gabori nu gluma)
Aelius is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 18:39   #67
ar 79 dix

Stage 5
 
ar 79 dix's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 646
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

asta este fratzilor, fiecare cum are norocul sa prinda cate un gabor, mai intzelegator, sau mai prost! dar va spun eu ca vin astia din noua generatzie, cu care nu prea mai ai ce face, astia fac cam ce zice legea, nu prea potzi sa te intzelegi cu ei.
ar 79 dix is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 21:47   #68
Aelius

Stage 3
 
Aelius's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 109
Default Re: noul cod rutier, un mare .....!

Quote:
Originally Posted by ar 79 dix View Post
asta este fratzilor, fiecare cum are norocul sa prinda cate un gabor, mai intzelegator, sau mai prost! dar va spun eu ca vin astia din noua generatzie, cu care nu prea mai ai ce face, astia fac cam ce zice legea, nu prea potzi sa te intzelegi cu ei.
Ai dreptate.Incredibilul se produce.Nam crezut ca o sa prind ziua can o sa fiu taratat in strada la fel in rom si in ger.Bine dif este ca aia din vest stiu sa fie mai politicosi si vb corect limba.Bine au niste proceduri mai clare pe care si le insusesc si tot procesul devine natural si pe alocuri agreabil(daca nu calci tare pe bec)
Aelius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -