Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 10:33   #16
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Quote:
Originally Posted by S Bikerboy View Post
..... In fine, mie mi se par niste aberatii fara margini ceea ce se intampla aici la noi.
aberatie e maniera in care face romanul tuningul, aia-i aberatie... ca daca s-ar apuca baiatu sa se intereseze la tot ce pune pe masina sa fie omologat si cu acte ar fi altfel... aaaa, dar asta costa, si cum noi suntem si saraci si cu pretentii...

oare daca-ti verifica numerele in Bulgaria ce se intampla
__________________
If its got tits or tires... its got problems!
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:53   #17
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Tu crezi ca exista vreo piesa de tuning omologata in Romania? (Poate folia din spate dar aia nu e tuning )
Iti zic eu ca NU. Ei nu tin cont de nici TUV, nici de omologarile din UK, de nimic. Se vede ca nu te-ai intalnit de nici o modificare mai serioasa hardware. Degeaba ai omolgari si de pe luna, in Romania nu se tine cont de nimic.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 11:01   #18
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

se face omologare daca bagi masina in RAR din cate stiu...

oricum e foarte interesant tuningul asta romanesc... implica invariabil flexul, piese p-afara, plasa de tantari, leduri, muuuulta fibra de sticla si o toba frate... dar ce toba... sa urle mah frate, sa stie lumea ca vin io! ... a da sa nu uit, si-un tub de bas si-o statie. Mai vad pe la intalniri... nu se poate intelege om cu persoana, ca la unu in masina ragaie un ... tub... ce tub mah frate ca-i cat o masina de spalat profesionala, oricum nu se intelege nimic din "muzica"... dar ragaie!! ma refer la cei care circula zi de zi cu astfel de "muzici"... nu gen Norby care face astea pt competitii.

...+numere de bulgaria, clar.

eu nu stiu de ce unora le place sa se intinda mai mult decat le e patura, inainte sa te-apuci de ceva e indicat sa cunosti legea, daca nu esti curios de ea... asta e, suporti consecintele.

Last edited by calinpetco; 12-01-11 at 11:15.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:50   #19
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

La asta se rezuma din pacate 90% din tuning-ul din Romania...
Sa speram ca Sorin isi recupereza talonul si totul e ok
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:33   #20
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

asemenea-i doresc si eu.
La urma urmei nici statul nu-ti ofera ceva proportional cu ce-ti cere... asa ca, fiecare pentru el.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:59   #21
S Bikerboy

Stage 2
 
S Bikerboy's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 29
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Astazi mi-am recuperat talonul..... @calinpetco sincer sa fiu eu nici macar nu folosesc tubul de bas desi am unul in portbagaj, asa am cumparat masina. Evacuare mare am intr-adevar ca am nevoie pentru turbine, ca se aude tare asta ii altceva (pentru competitii imi pregatesc si eu masina), daca imi era si mie gata masina inainte de drag racing din arad as fi participat la fel si la satu mare cand a fost dar atunci eram ocupat cu licenta si numerele de bulgaria le-am facut ca nu am trecut de omologare cand am cumparat masina in octombrie 2009 desi nu am avut atunci modificari pe ea, doar frane, jenti si hotside-ul de la turbine schimbat..... In fine, nu mai conteaza atunci ce a fost, important e ca am reusit sa imi fac rost de talon.
S Bikerboy is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 16:15   #22
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Felicitari pentru recuperarea talonului. Daca nu vii pe la intalnirile saptamanale, cu prima ocazie cand te intalnesc p'aci pe strada, ca stam foarte aproape unul de altul, sa stii ca te pun sa-mi ridici capota la motor.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 17:27   #23
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

muahahah, Daci, asa faci si cu fetele? "daca te mai prind pe strada, te pun sa-ti ridici fustita!"
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 17:28   #24
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
muahahah, Daci, asa faci si cu fetele? "daca te mai prind pe strada, te pun sa-ti ridici fustita!"
Pai cum altfel se pot lua temperatura si pulsul?
Daci is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 16:59   #25
lucianandrei25

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 5
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Pai cum altfel se pot lua temperatura si pulsul?
am si eu o intrebare mia fost luat talonul pentru ca nu am avut cauciucuri de iarna de unde il pot lua mi sa dat dovada pe 15 zile masina este imatriculata pe bulgaria
lucianandrei25 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 18:08   #26
lucianandrei25

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 5
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

mi sa luat talonul de bulgaria ca nu am avut cauciucuri de iarna cum il recuperez ?stie careva?
lucianandrei25 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 22:32   #27
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Quote:
Originally Posted by lucianandrei25 View Post
mi sa luat talonul de bulgaria ca nu am avut cauciucuri de iarna cum il recuperez ?stie careva?
ori la rar la tine in judet/oras , ori in orasul unde ti l-au luat...
roli is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 18:17   #28
lucianandrei25

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 5
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

am fost la politie de unde mi la luat si mi sa spus ca ajunge la ambasada eu speram de pot sa l mai recuperez pana sa mai ajunga la ambasada sau in cel mai rau caz cum il recuperez de la bulgari?
lucianandrei25 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 20:56   #29
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

incet incet, va fac ei sa renuntati de buna voie la numerele de BG...
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 22:59   #30
S Bikerboy

Stage 2
 
S Bikerboy's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 29
Default Re: Retinere de talon Bulgaria

Quote:
Originally Posted by lucianandrei25 View Post
am fost la politie de unde mi la luat si mi sa spus ca ajunge la ambasada eu speram de pot sa l mai recuperez pana sa mai ajunga la ambasada sau in cel mai rau caz cum il recuperez de la bulgari?
iti pui cauciucuri de iarna, mergi la RAR-ul de la tine din oras, iti fac "inginerii" de acolo inspectie, iti pune o stampila pe dovada dupa care te duci la politie le dai dovada cu stampila respectiva si ei iti dau talonul inapoi. Daca ajunge la ambasada si ti se trimite talonul in Bulgaria nu stiu cum il vei mai recupera, ca pana ajunge acolo din cate stiu trebuie sa ajunga prin mai multe locuri. Eventual daca il declari pierdut si iti trimit ei altul dar presupun ca dureaza si aia destul de mult. Bafta la recuperat talonul.
S Bikerboy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -