Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum vi se pare ?
este extraordinara 32 12.36%
e frumosa intr-adevar 44 16.99%
e reusita 66 25.48%
merge 64 24.71%
kitch, nu m-as sui la volan 53 20.46%
Voters: 259. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-06-05, 20:08   #31
Nytro

Stage 2
 
Nytro's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 47
Default

arata bine dacia e reusita dar eleronu ala e prea mare trebuia unu mai select in rest e ok (parerea mea)
si super nova e reusita e mai selecta mai pe gustul meu.respect
Nytro is offline  
Old 02-07-05, 01:05   #32
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Din pacate va anunt ca aceasta dacie DJ-55-PIL nu mai exista.... In seara aceasta in timp ce ii facea ultimele pregatiri pentru cursa de pe 10 Iulie, masina fiind parcata in fata blocului regulamentar a fost lovita de un TAXIMETRIST in accident fiind implicate 6 masini(Un camion si o dacie care erau parcate in fata lui PIL-u, taximetristul, un nisan almera care venea din sens opus si o dacie care vroia sa vireze la stanga - din care a si ricosat taximetristul) .... nu pot sa va spun decat ca sufletul, munca , banii si timpul depuse in aceasta masina s-au irosit in cateva secunde pentru ca masina este irecuperabila ..... Victime nu au fost(slava Domnului) pagubele fiind doar materiale !

O sa incerc maine sa ii fac niste poze...



Cu parere de rau vreau sa-l felicit, inca odata, pe Marius pentru ca a reusit sa arate multora ca si din Dacie se poate face o masina cu bun gust, puternica ....UNICA!


Pastrati pozele care le aveti cu ea pentru ca pe sosele nu va mai rula din pacate aceasta masina ...si ne putem mandri si noi ca am avut odata, la Craiova, o dacie turbo facuta ca la carte !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 02-07-05, 14:59   #33
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default

Sincer imi pare rau...era super masina. Pacat! Iar taximetrist...no comment
Adryx is offline  
Old 02-07-05, 18:45   #34
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

bai nu imi vine sa cred...PACAT!
mike20 is offline  
Old 02-07-05, 19:51   #35
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

nu pre imi place , culoarea neagra strica tot tuning_ul de pe ea
TND--TEAM is offline  
Old 02-07-05, 22:58   #36
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Daca citeai mai atent aflai ca nu mai exista nici un fel de tuning pe ea la ora actuala datorita neatentiei unui taximetrist ...oricum ...gusturile nu se discuta si conteaza ca masina asta a scris pagini de istorie in lumea curselor de la Craiova...si munca depusa pentru creearea ei ar trebui apreciata mai mult....totusi a fost o Dacie Turbo!
Al3xius is offline  
Old 03-07-05, 00:16   #37
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

imi pare rau ptr cele intamplate...
cred si eu ca a facut legenda ca doar nu vezi zilnic o dacie turbo sport...
si am si eu o boala pe taximetrishti astia care fug dupa cashcaval ca shoareci...daca nu fac manevre depashesc si daca vede un client pe trotuar iti da o frana dinaia nenorocita de te lipeshte de arbriz exceptand faptul ca uni mai ciupesc galbenu sau kiar roshu si alte gresheli elementare de circulatzie...
ma intreb cateodata cata responsabilitate au acesti oameni cu clientzii in spate si cat de iresponsabili sunt in trafic...
acum nu generalizez sunt si taximetrishti care sunt potolitzi calmi...dar imi pare rau ca aceshtia sunt din ce in ce mai putzini
orlando is offline  
Old 03-07-05, 00:28   #38
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
sunt si taximetrishti care sunt potolitzi calmi...dar imi pare rau ca aceshtia sunt din ce in ce mai putzini

sau deloc !


imi cer scuze dar inca nu am apucat sa-i fac poze ...insa va spun ca e lovita rau de tot...nu`mi dau seama ce viteza avea taximetristul ala de a ricosat in halul ala si a lovit-o atat de rau...imaginati-va ca avea frana de mana trasa si era in viteza 1 ...si tot a impins-o in masina din fata !
Al3xius is offline  
Old 03-07-05, 00:39   #39
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default

Mi-a povestit cineva care a vazut-o aseara...spatele praf, fata la fel. Oricum, cand poti, sa pui niste poze.
Adryx is offline  
Old 03-07-05, 15:36   #40
Antedos EVO

Stage 2
 
Antedos EVO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 26
Default Ohoo...

Asa da, incepe sa mai dea a masina, poate un negru metalizat ar fi mers.. ceva mai inchis, si daca ar fi fost farurile alea de alta forma.. poate nici nu mi-as fi dat seama din prima ca e dacie.. reusita masina...
Antedos EVO is offline  
Old 03-07-05, 19:49   #41
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Ohoo...

Quote:
Originally Posted by \"Antedos EVO\"
Asa da, incepe sa mai dea a masina, poate un negru metalizat ar fi mers.. ceva mai inchis, si daca ar fi fost farurile alea de alta forma.. poate nici nu mi-as fi dat seama din prima ca e dacie.. reusita masina...
nu stiu daca ai citit ultimile posturi dar masina nu mai exista, a fost facut praf
alexutzu is offline  
Old 03-07-05, 19:57   #42
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

asta da ghinion
aR99bMw is offline  
Old 08-07-05, 09:01   #43
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

am mai spus si in alta parte, e mare pacat de masinutza aia. baiatul lucra la ea sa o puna la punct pt cursa de duminica.
in masina aia s-a pus multa munca, suflet si pricepere pt ca dintr-o dacie sa scoti o masina cu performantele lu pil.
pt cine nu isi aduce aminte, anul trecut pe 28 aug, dacia asta l-a facute pe zetemte cu corola de 110 cp cu 1/2 masina pe 400 m. am reamintit de aceasta eprformantza ca sa va dati seama cam ce a insemnat munca la acea masina si ca nu a fost munca numai la niste jante si un eleron.

pe proprietar nu il cunosc asa de bine, dar cred ca va lua munca de la capat si isi va face o alta masinutza mai buna, dar nu cred ca se va mai apuca tot de o dacie. parerea lu' Terente...
Bubu_021 is offline  
Old 08-07-05, 10:20   #44
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

f#cking cab drivers...
bai astia sunt dobi oriunde ar trai ei, sa'nnebunes, astia-s ca politistii, toti o apa si-un pamant
p.s.:daca stiti exceptii, oameni normali care fac meseria asta fara a avea amprenta specifica, aia sunt doar ca sa confirme regula
aleks is offline  
Old 24-07-05, 19:47   #45
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

Incearca sa repare motorul, sau vinde elemente de la el?
In caz ca vinde,sunt interesat de carburator, regulator de presiune si pompa de benzina electrica.
UniculSGM is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -