Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-10, 16:48   #6511
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
mai rar asa tuning...
nu inteleg...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 16:56   #6512
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
mai rar asa tuning...
Nu cred că a greşit cu nimic, din patru uşi a lăsat-o cu două... Unde e kitchul aici ?
Maşina este foarte clean . Īn fine...
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 17:30   #6513
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

voi vorbiti serios? morf tu ai observat ca este un sedat transformat in coupe nu ?
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 17:40   #6514
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
voi vorbiti serios? morf tu ai observat ca este un sedat transformat in coupe nu ?
Da cristi, am observat ca e coupeinizata dar...nu mi se pare demna de titulatura "kitch". Am zis sa fiu diplomat si sa ma fac ca nu "inteleg"... Am crezut ca ai puso ca are capace si nu ceva mai...dar nu stiu.

Daca tu/voi credeti ca e kitch...mie personal imi place. E clean e cu gust...cu niste jante calumea masina e chiar deosebita.

Inca ceva, sa fiu proprietarul masinii nu mas simti prea bine sa o vad aici, again, cred ca ai incurcat borcanele, nu'si merita locul.

Si daca nu esti de acord cu mine iti mai aduc un argument: Cei de la WCC au transformat un RangeRover Sport din 4door in 2door pentru nu stiu ce seic (mai de mult timp)...si masina a fost superpremiata & bla bla...deci nu cred ca e kitch.

Acum asta e doar parerea mea...sa vina Jokerman, el grand tatic si critic de arta pe 4roti sa dea el cu ciocanul in sala de judecata daca'i kitch sau nu.

P.S. Daca avea manerele pe spate, atunci intra direct in top

Last edited by morpheusmaster; 26-09-10 at 17:42.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 19:06   #6515
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post

P.S. Daca avea manerele pe spate, atunci intra direct in top
asta le-ar fi intrecut pe toate... mie nu mi se pare ok ideea in sine.. adica wtf de ce sa nu iti iei direct coupe ? masina in rest arata destul de ok chiar am vazut mai multe poze cu ea si nu este rea deloc..
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 20:40   #6516
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Thumbs down re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
mai rar asa tuning...
Imi poti explica si mie ce e kitsch la bmw-ul asta ? eu pe bune ca nu vad nimic rau la el .
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 22:14   #6517
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Vouă vi se pare ok să-ţi sudezi uşile pe spate şi să zici că-i tuning?
Lăsānd deoparte proiectele extreme precum cel pomenit de Morph, aici e vorba de o pisică albastră fără bandouri şi mānerele pe spate, şi aici se termină tuningu'.
Are jante de tablă, n-a scos nici măcar mānerele pe faţă, n-a scos numărul la portbagaj, n-are spoilere de nu ştiu care, n-are praguri de doamne-ajută, n-are absolut nimic din ce īnţelegem noi prin tuning, are nişte aripi ţigăneşti M3 wannabe, dar a făcut extrem clean cu aparatul de sudură (sper că nu din chit) la portierele spate.
E o ţigăneală de maşină şi atāt.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 00:30   #6518
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Asta chiar ca n-are nici o logica. Iei un SEDAN cu 4 usi si sudezi doua din ele ca la COUPE
Asta e.......... hai sa ma scarpin la urechia stīnga cu mīna din dreaprta.
Mai bine si-ar fi cumparat un coupe si nu-si mai faceade lucru.
Daca face un accident cu troaca asta, cei ce stau īn spate sīnt prinsi ca īntr-o cusca. Asta nu-i un F-Body cu usa lunga.

Mai bine īi facea suicide doors decīt sa l-e sudeze dar........... na.......... gusturi
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 04:01   #6519
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Asta chiar ca n-are nici o logica. Iei un SEDAN cu 4 usi si sudezi doua din ele ca la COUPE
Asta e.......... hai sa ma scarpin la urechia stīnga cu mīna din dreaprta.
Mai bine si-ar fi cumparat un coupe si nu-si mai faceade lucru.
Daca face un accident cu troaca asta, cei ce stau īn spate sīnt prinsi ca īntr-o cusca. Asta nu-i un F-Body cu usa lunga.

Mai bine īi facea suicide doors decīt sa l-e sudeze dar........... na.......... gusturi
Ideea mea : A luat un sedan in 4 usi , a scos bancheta spate , a sudat cele 2 usi din spate si restul l'a facut numai subwoofere si lcd'uri ! Ca alea din NeFeSe .

Si care zice ca aberez , sa se uite la poza de jos .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	toyota-matrix-2.jpg
Views:	222
Size:	20.3 KB
ID:	1672447  
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 07:03   #6520
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Mai bine si-ar fi cumparat un coupe si nu-si mai faceade lucru.
asa am zis si eu ... dar nah.. tuningul nu conoaste limite

Quote:
Ideea mea : A luat un sedan in 4 usi , a scos bancheta spate , a sudat cele 2 usi din spate si restul l'a facut numai subwoofere si lcd'uri ! Ca alea din NeFeSe .

Si care zice ca aberez , sa se uite la poza de jos
nu te contrazic... dar nu cred ca omul are asa ceva pe masina ...
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 08:49   #6521
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Ideea mea : A luat un sedan in 4 usi , a scos bancheta spate , a sudat cele 2 usi din spate si restul l'a facut numai subwoofere si lcd'uri ! Ca alea din NeFeSe .

Si care zice ca aberez , sa se uite la poza de jos .
Da, dar la un accident nu cred ca trebuie sa iasa boxele din spate sa-si salveze viata.... El are pasageri, deci trebuie sa fii dus cu capu sa faci asa ceva! Eu n-as sta acolo in spate nici sa ma platesti! Vorba lu aleks, daca era facut tot cap-coada clean si era ceva de show, mai ziceam, dar asa.... Tiganeala proasta!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 11:58   #6522
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

intreb si eu sa nu mor prost , ca vad ca tot ziceti de accident (..."cei ce stau īn spate sīnt prinsi ca īntr-o cusca"...)..... daca stai pe bancheta din spate a unui coupe , nu e fix acelasi lucru?

in alta ordine de idei , sa transformi un sedan in coupe cand EXISTA varianta coupe mi se pare o prostie. sa transformi un sedan care nu exista in varianta coupe (cum este Range rover ul dat exemplu mai devreme ) , at putem vorbi de tuning - parerea mea
PAK is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 12:19   #6523
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by PAK View Post
intreb si eu sa nu mor prost , ca vad ca tot ziceti de accident (..."cei ce stau īn spate sīnt prinsi ca īntr-o cusca"...)..... daca stai pe bancheta din spate a unui coupe , nu e fix acelasi lucru?

in alta ordine de idei , sa transformi un sedan in coupe cand EXISTA varianta coupe mi se pare o prostie. sa transformi un sedan care nu exista in varianta coupe (cum este Range rover ul dat exemplu mai devreme ) , at putem vorbi de tuning - parerea mea
Pai hai sa-ti raspund ca sa nu mori prost... Ai stat si tu vreodata intr-un coupe, si intr-un sedan, sa vezi diferenta???? La coupe ai maneta speciala care la actionare arunca spataru pe fata, si locul dintre stalpul masinii si bancehta spate este oricum destul cat sa iesi de acolo. Incearca la un sedan sa dai scaunu in fata (care cand e maxim in spate trece de stalpul masinii), pe sina, maxim spre pedale, si dupaia sa dai la manivela sa dai spataru ca la coupe si sa vezi cat timp iti ia. Pune doua masini una langa alta, una sedan si una coupe, si compara modul de a iesi.... si duapaia imagineaza-ti ca trebuie sa faci chestia asta contra-cronometru, sa vezi ca nu-ti mai arde sa te urci in spate...
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 12:28   #6524
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

coincidenta face sa am doua masini , una sedan una coupe , deci da , stiu despre ce e vb asa ca probabil o sa mor prost din alte motive.

explicatia ta este destul de buna si relativ logica (asta daca nu s-au pus scaune de coupe ) dar uiti un lucru destul de important - pasagerii de pe locurile din fata . daca acestia nu se pot misca (sau usile lor nu se deschid) tot prins in spate esti , chiar daca masina este coupe si/sau are scaune rabatabile intelegi ideea?
PAK is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 12:46   #6525
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Da, daca s-au pus scaune de coupe e altceva.... doar ca tot difera spatiul oferit pt iesirea din masina. Parerea mea este ca nu au ce cauta pasageri daca tot a facut-o asa. Acolo merg puse niste boxe, ceva sa umple spatiul si sa fie masina de show. Deci din punct de vedere al sigurantei sunt impotriva la ce a facut acolo, din punct de vedere al une masini de expo, cred ca e ok (asta daca ar si termina masina ca sa arata de expo...).
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -