Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-04-08, 19:09   #1
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Pacat ca nu ne-a reprezentat nimeni la liniutele acestea desi avem masini in Bacau... cu pretentii. Pe aceasta cale tin sa ii multumesc lui Dragos care a mentionat la festivitatea de premiere ca "reprezinta" si Bacaul. Si iar pacat, ca am fost doar 3 baieti de la noi- spectatori, mergand doar eu , Aju si Ciobenul. Totusi am vazut si Golful GTI a lui Zozo , dar mi se pare ca el pleca cand am revenit noi de la turul orasului. Pacat, inca o data...
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?
JUPAN_EMY is offline  
Old 22-04-08, 15:13   #2
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

pai eu la ora 9 eram deja in Braila si testam asfaltul...si cu cele doua damburi nu cred ca aveam nici o sansa sa termin intreg cursa....cica alea erau partile reparate ...oricum eu tin la masina mea si prefer sa fie tot o bucata si dupa curse....sper la drumuri mai bune si la mai mult bun simt din partea organizatorilor care ar putea sa ne cheme pe niste drumuri ...macar plane
-ZZ- is offline  
Old 22-04-08, 15:20   #3
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
pai eu la ora 9 eram deja in Braila si testam asfaltul...si cu cele doua damburi nu cred ca aveam nici o sansa sa termin intreg cursa....cica alea erau partile reparate ...oricum eu tin la masina mea si prefer sa fie tot o bucata si dupa curse....sper la drumuri mai bune si la mai mult bun simt din partea organizatorilor care ar putea sa ne cheme pe niste drumuri ...macar plane
s-au dat acolo masini de ~500 cp si nu a fost nici o problema
nu era perfect dar e departe de cum il descrii tu
daniwmk is offline  
Old 22-04-08, 17:03   #4
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
pai eu la ora 9 eram deja in Braila si testam asfaltul...si cu cele doua damburi nu cred ca aveam nici o sansa sa termin intreg cursa....cica alea erau partile reparate ...oricum eu tin la masina mea si prefer sa fie tot o bucata si dupa curse....sper la drumuri mai bune si la mai mult bun simt din partea organizatorilor care ar putea sa ne cheme pe niste drumuri ...macar plane
Zozo cred ca fara vreo intentie ai facut o confuzie. La Buzau cand ai zis asta aveai dreptate dar aici cred ca te-a dus in eroare banerul de la start pe care scria "sosire". Sa stii ca aceasta cursa s-a tinut in sensul de mers spre BC nu spre Braila si crede-ma asfaltul a fost chiar ok.... iar masini mai joase ca a ta - si cu suspensia departe de cea a golfului tau nu au avut nicio problema. Ex golf 4 de la IS a lui Iohan avea garda la spoilerul fata de vreo 4-5 cm max. Cand punea frana aproape ca se lipea buza de protectie de bitum. A fost Ok. Dupa ce ne-au pus organizatorii sa dam o tura prin oras si am revenit acolo... te-am vazut pe tine plecand. Pacat. A fost frumos si parerea mea ca au pus la punct una din cele mai ok organizari de pana acum.
JUPAN_EMY is offline  
Old 25-04-08, 12:26   #5
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

cand te duc pana la braila, sa stai in dreapta sa vezi cum face masina mea pe drmul ala, la 60 km/h ,nu la 130..`150..160....si dupa poate itzi schimbi parerea.
-ZZ- is offline  
Old 26-04-08, 10:08   #6
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
cand te duc pana la braila, sa stai in dreapta sa vezi cum face masina mea pe drmul ala, la 60 km/h ,nu la 130..`150..160....si dupa poate itzi schimbi parerea.
m-am dat si eu acolo la grupa E s-au dat 100 si ceva de concurenti (repet unii cu foarte multi cp - unii atingeau ~200 km/h) s-a dat madalin acolo cu un cbr 1000rr de 190 cp si nici unul nu a zis ca e chiar asa de rau ... deci ori traiesti altfel decat noi senzatiile de la volan / ori tre sa umblii la suspensia masinii
daniwmk is offline  
Old 26-04-08, 11:48   #7
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Are roti pe 19 si la cea mai mica denivelare ii atinge contra aripa.. Asta e..Nu a avut timp sa isi ridice suspensia, si nici nu a stiut ca vor fi unele denivelari..Si cu asta PUNCT..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline  
Old 26-04-08, 15:16   #8
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Are roti pe 19 si la cea mai mica denivelare ii atinge contra aripa.. Asta e..Nu a avut timp sa isi ridice suspensia, si nici nu a stiut ca vor fi unele denivelari..Si cu asta PUNCT..
usor cumetre cu PUNCT-ul ala ca suna parca l-ai apara pe Zozo... dar nu i-a reprosat nimeni nimic nici lui nici "altora"... . ERa doar o stare de fapt.
JUPAN_EMY is offline  
Old 26-04-08, 16:48   #9
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Pai il apar CUMETRE ... Stiu ca nu i-ati reprosat dar am zis motivul exact pt care nu s-a dat..
cristi_407 is offline  
Old 29-04-08, 19:23   #10
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

iar din pacate.... ar fi fost mai multi baieti din BC cu masini "frumoase" care va place sa ii dati pe centru 150 si sa intrati in rond la statuie cu vreo 50 km/h.... sau care mergeti senzatie majora cu 40 la ora... ca sa nu se vada exact cate spitze are "jentile" da crom'.... poate vede vreo maimuta...
JUPAN_EMY is offline  
Old 30-04-08, 10:24   #11
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Aaa..sa inteleg ca faci aluzie la mine?
cristi_407 is offline  
Old 30-04-08, 19:29   #12
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

deci ma repet ...eu tin la masina mea si o vreau intreaga si dupa o asa zisa cursa pe o asa zisa pista de alergare....daca observai ca unele masini de 300 de cai aveau spoilerele lipite cu banda adeziva..pt acestia nu conteaza suprafta de rulare,pt mine in schimb DA...daca e ok ma dau daca nu NU...nu ma intereseaza cine se da si cum se da..eu tin la masina mea si cand va fi o suprfata adecavata am sa alerg cat pot de bine , pana atunci am sa stau pe margine si am sa astept sa se asfalteze drumurile...si nu e problema mare cu turele de centru..putem sa ne deplasam oricand in afara orasului pt o tura mica pt cei care pot fugi
-ZZ- is offline  
Old 01-05-08, 17:56   #13
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Week-end Race George Dunareanu BRAILA - 20 apr 2008

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
...si nu e problema mare cu turele de centru..putem sa ne deplasam oricand in afara orasului pt o tura mica pt cei care pot fugi
KOrect !
JUPAN_EMY is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -