Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-08, 12:55   #1
to_the_limit

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 97
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by BMW RECHIN_66 MON View Post
cam greu cand mergi zi de zi de cel putin 5-6 ori pe sectiunea aia si esti mereu prest de timp si trafic...
Trafic?Asta ce e in Bc numesti tu trafic?Cred ca glumesti.Pai faci orasul in 10 min dintr-un capat in altul lejer, fara sa te stresezi.Sa fim seriosi, in Bacau e foarte lejer de mers, chiar si dimineata si dupa 16.Ce e enervant este lipsa de educatie rutiera a soferilor din Bc care de ex daca esti blocat intr-o oarecare imprejurare intr-o intersectie ceva, prefera sa se blokeze interesectia si sa mearga in continuare decat sa te lase sa treci, sa numai zic de multumit gen ridicat mana, avarii, etc, lucruri total straine pe aici.
to_the_limit is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 00:21   #2
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by to_the_limit View Post
...sa numai zic de multumit gen ridicat mana, avarii, etc, lucruri total straine pe aici.


aici te contrazic! stii cati imi arata degetul si de cate ori il arat si eu? oare o fi in semn de respect?
sageata is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 09:24   #3
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by to_the_limit View Post
Trafic?Asta ce e in Bc numesti tu trafic?Cred ca glumesti.Pai faci orasul in 10 min dintr-un capat in altul lejer, fara sa te stresezi.Sa fim seriosi, in Bacau e foarte lejer de mers, chiar si dimineata si dupa 16.Ce e enervant este lipsa de educatie rutiera a soferilor din Bc care de ex daca esti blocat intr-o oarecare imprejurare intr-o intersectie ceva, prefera sa se blokeze interesectia si sa mearga in continuare decat sa te lase sa treci, sa numai zic de multumit gen ridicat mana, avarii, etc, lucruri total straine pe aici.
mare adevar ai spus, marleti de la mama lor de acasa, sa nu spun altfel...
educatia in general, nu numai cea rutiera lipseste, dar la volan se vede tare...
nu te-ar lasa ciobanii, si nu si-ar misca hoitul de pe banda a 2-a, sau nu ti-ar face un favor, doamne fereste, sa nu le crape parbrizul de ciuda...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 14:53   #4
to_the_limit

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 97
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Alta faza care am vazut-o in general pe sosele din Moldova, drum gen Bc-Is, pe la Tg-Frumos-Letcani, etc ptr cine stie zona, radar unu dupa altul, fac flash ca nebunul ca deh ma gandesc eu sa fiu in locul altuia vii cu 80-100km/h si te bazezi pe detector sau ceva si dai peste un veiozar( btw am vazut ca se practica asta pe zona aia destul de des, de multe ori am trecut pe langa aceeasi masina cu radar fara sa beepuie detectorul si era clar ca era pe traseu la panda/ alte dati tipa) si nimeni de pe contrasens nu multumeste, sa ridice mana in semn de...stiti voi, sau mai mult sa de-a flashuri de atentionare la randul lor...deobicei cei cu dube sunt mai fair-play si mai atentioneaza, in rest bizonul autohton in Logan alb sau bleumarin ca deh vopseaua metalizata costa, cu caciula de miel in cap de rigoare sta cu mainile inclestate in volan si da nainte!!
to_the_limit is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 18:38   #5
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by to_the_limit View Post
Alta faza care am vazut-o in general pe sosele din Moldova, drum gen Bc-Is, pe la Tg-Frumos-Letcani, etc ptr cine stie zona, radar unu dupa altul, fac flash ca nebunul ca deh ma gandesc eu sa fiu in locul altuia vii cu 80-100km/h si te bazezi pe detector sau ceva si dai peste un veiozar( btw am vazut ca se practica asta pe zona aia destul de des, de multe ori am trecut pe langa aceeasi masina cu radar fara sa beepuie detectorul si era clar ca era pe traseu la panda/ alte dati tipa) si nimeni de pe contrasens nu multumeste, sa ridice mana in semn de...stiti voi, sau mai mult sa de-a flashuri de atentionare la randul lor...deobicei cei cu dube sunt mai fair-play si mai atentioneaza, in rest bizonul autohton in Logan alb sau bleumarin ca deh vopseaua metalizata costa, cu caciula de miel in cap de rigoare sta cu mainile inclestate in volan si da nainte!!
Mie imi multumeste lumea cand le dau flash ... poate au ceva cu tine

Glumesc
SFW is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 22:39   #6
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
cam aceeasi problema o am si eu ca si sfw. atentie: sens unic pe strada nordului dinspre energiei inspre mioritei!
si invers......dinspre mioritei spre energiei sau bacovia....multumiri primariei bacau!
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 02:17   #7
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

erau si intens circulate strazile alea...
dar trebuie sa ii credem pe cei de la primarie ca vor si ei sa fluidizeze traficul ,si vor sa faca tot felul de schemesa gaseasca metode si nu intotdeauna reusite... dar macar incearca
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 11:46   #8
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
mare adevar ai spus, marleti de la mama lor de acasa, sa nu spun altfel...
educatia in general, nu numai cea rutiera lipseste, dar la volan se vede tare...
nu te-ar lasa ciobanii, si nu si-ar misca hoitul de pe banda a 2-a, sau nu ti-ar face un favor, doamne fereste, sa nu le crape parbrizul de ciuda...
in special la bariera de la politie, se fac cozi infernale cand trece trenu si pe partea unde e sensu giratoriu mai sunt care vin din partea de la soma si vor sa faca sensu sau.....si na se mai formeaza 2 benzi ''imaginare'' sa le zic asa, si dupa ce se ridica bariera nu vad unu frate care sa faca semn ''hai dai drumu in fata mea'' nu frate nimica, numa bosoragi din aia marlani care vb lui to_the_limit, cu caciula de miel si cu mainile lipite pe volan, si nu lasa unu.Fac drumu ala destul de des si mereu patesc asa........A si se si mai dau grandomani ca nu avem noi ani de viata cati ani au ei de soferie, dar nu iau in seama ca pe vremea lu nea vedeai 10 masini pe ora
__________________
SEAT LEON - 19tdi.110cp
My car: https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/66244-my-seat-leon-bc-87-crs.html

Last edited by Cristy_mat; 16-02-08 at 11:48.
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 13:40   #9
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

da, e jale, si asta cu bliturile, unul din 5 daca ridica mana, ca il scutesti de-o amenda...
si la bariera acolo, tottimpul ar fi in stare sa intre in tine, numai sa nu te lase
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 23:38   #10
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
da, e jale, si asta cu bliturile, unul din 5 daca ridica mana, ca il scutesti de-o amenda...
si la bariera acolo, tottimpul ar fi in stare sa intre in tine, numai sa nu te lase
eeee.... poi nu stiti sa va bagati adik na ... nici eu nu prea mias permite la o masina de valoare mai mare dar la asta ... nu conteaza ii dau cu botul inainte sa vezi cum franeaza toti si ma lasa sa trec aceasi problema o am si la mine pe strada pe stefan cel mare de cand cu billa si mall nu mai poti iesi normal.trebuie sa te strecori
mai si referitor la chestia cu bliturile la mine toata lumea multumeste ... putin sunt cei care nu ,si cei cu microbuzele sunt cei mai tari iti fac si semn daca sa ii dai sau sa o lasi usor ,dar cel mai bine este in localitate sa mergi dupa un tir... pt ca astia au statii si stiu exact unde este radar politie si etc.
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 07:21   #11
to_the_limit

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 97
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Prietene nu stiu cat ai mers tu in afara, nu stiu cat in Moldova si cat in alte parti, dar statistic iti spun, ca aici lumea e mai frustrata la volan.Fiecare e stapan pe sosea dupa ce se urca la volan.Am incercat o faza zilele trecute, cand dai sa iesi dintr-o parcare cu spatele in strada principala unde se circula si evident nu te baga nimeni in seama ca stai in marshalier de 5min e bine sa aprinzi avariile, unii se mai " sensibilizeaza ".Incercati asa.Cat despre bagat, fortat, etc, imi place sa o fac mai lin, sa o las sa curga cum se zice, nu sa ma stresez cu toti dobitociii care practic nici nu se astepta ca poate ai tupeu sa te bagi si uita de frane si......
to_the_limit is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 15:49   #12
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by to_the_limit View Post
Prietene nu stiu cat ai mers tu in afara, nu stiu cat in Moldova si cat in alte parti, dar statistic iti spun, ca aici lumea e mai frustrata la volan.Fiecare e stapan pe sosea dupa ce se urca la volan.Am incercat o faza zilele trecute, cand dai sa iesi dintr-o parcare cu spatele in strada principala unde se circula si evident nu te baga nimeni in seama ca stai in marshalier de 5min e bine sa aprinzi avariile, unii se mai " sensibilizeaza ".Incercati asa.Cat despre bagat, fortat, etc, imi place sa o fac mai lin, sa o las sa curga cum se zice, nu sa ma stresez cu toti dobitociii care practic nici nu se astepta ca poate ai tupeu sa te bagi si uita de frane si......

ai si tu dreptate ,dar nush aici depinde de fiecare lumea te lasa sa iesi in general nu toti dar mare parte da...
si la faza cu bagatul normal ca lin.. usor usor nu deodata ca asa iti faci praf masina in prima secunda pt ca lumea nu e asa atenta si nu toti franeaza instant
oricum mare atentie ca lumea din ziua de azi e tot mai grabita si nu mai tine cont de anumite reguli elementare de circulatie

Last edited by Al3xxx; 17-02-08 at 15:54.
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 20:11   #13
to_the_limit

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 97
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Pai asta zic, nu se asteapta sa te bagi, sa fortezi,etc, ei sunt stapani pe sosea.
to_the_limit is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 22:32   #14
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default

in concluzie ar treb sa ne luam masini mici si rapide....cat mai mici!!! cat despre multumit pt flashuri.. nu ai ce sa ii faci sunt multi tarani cu coarne, dar mai rau e cand este un radar si nu iti zice nimeni nimic pana cand il vezi cu ochii tai.. ex:bacau-adjud

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
eeee.... poi nu stiti sa va bagati adik na ... nici eu nu prea mias permite la o masina de valoare mai mare dar la asta ... nu conteaza ii dau cu botul inainte sa vezi cum franeaza toti si ma lasa sa trec aceasi problema o am si la mine pe strada pe stefan cel mare de cand cu billa si mall nu mai poti iesi normal.trebuie sa te strecori
mai si referitor la chestia cu bliturile la mine toata lumea multumeste ... putin sunt cei care nu ,si cei cu microbuzele sunt cei mai tari iti fac si semn daca sa ii dai sau sa o lasi usor ,dar cel mai bine este in localitate sa mergi dupa un tir... pt ca astia au statii si stiu exact unde este radar politie si etc.
treaba cu statul in spatele unui tir nu tio recomand dintrun singur motiv alexxx..patit pe propia piele..la 100km/h stateam la cativa metri in spatele unui mic tir prin localitate..na sa scap de radar.. romanul cu tirul a scapat putin masina in dreapta esind pe marginea soselei..a luat cativa bolovani Mititei de pe margine care miau spart parbrizul in 2 locuri si mie si la inca o masina..

Last edited by aleks; 19-02-08 at 17:49.
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 09:46   #15
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: BACAUL plin de camere de filmat

Quote:
Originally Posted by BMW RECHIN_66 MON View Post
treaba cu statul in spatele unui tir nu tio recomand dintrun singur motiv alexxx..patit pe propia piele..la 100km/h stateam la cativa metri in spatele unui mic tir prin localitate..na sa scap de radar.. romanul cu tirul a scapat putin masina in dreapta esind pe marginea soselei..a luat cativa bolovani Mititei de pe margine care miau spart parbrizul in 2 locuri si mie si la inca o masina..
pai sa mergi dupa un tir nu sa stai in curu' lui, ca daca stai in curu' lui nush ce vizibilitate mai ai, decat 2stopuri, o placuta de inmatriculare si nush ce ''cutie'', dar de mers dupa un tir mi se pare ok treaba, si eu o practic la drum lung si e misto....
p.s. cum vine treaba cu ''bolovani mititei''???banuiesc ca daca erau bolovani nu mai aveai deloc parbriz nu doar 2crapaturi
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -