Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-13, 14:54   #1
titidav1

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 2
Exclamation salutari!!!!!!!

deschid si eu un subiect legat de drumurile din judetul nostru,care sunt cele mai bune,dar mai ales care sunt cele mai PROASTE SOSELE din judet si cam cine se face raspunzator de starea lor.POATE NE AUDE TOTUSI CINEVA.........SI UN EXEMPLU DE DRUM GROAZNIC E DN12A,COMANESTI-M.CIUC,RUPI MASINA IN DOUA PANA LA CIUC,E BINE DE EVITAT....O SA REVIN SI CU CEVA POZE........
titidav1 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-13, 17:22   #2
idmobb

Stage 4
 
idmobb's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 230
Member of:
[Honda]
Default Re: salutari!!!!!!!

Buna idee cu starea drumurilor dar era mai bine daca puneai la punct unele detalii in topic.
idmobb is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 12:07   #3
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: salutari!!!!!!!

cu privire la strea drumurilor...nu are cine sa ne auda...eu am facut drumul ala comanesti-ghimes faget de vreo 1000 ori si nu pot spune decat..bataie de joc..ma-m certat si cu politistii cand ma opreau pe acel drum si imi cereau rovignieta iar ei raspundeau sec..nu ne intereseaza...putem sa discutam si sa facem ca un tren in gara...urmari nu vor fi...suntem totusi in Romania nu uitati asta
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 20:05   #4
idmobb

Stage 4
 
idmobb's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 230
Member of:
[Honda]
Default Re: salutari!!!!!!!

Ai dreptate Mon. Dar eu zic ca mai mult pt informatii sa fie topicul sa evitam undele drumuri proaste care se pot evita. Sa luam masuri sau sa schimbam starea drumurile nu cred ca reusim asa usor.
__________________
eRecenzii
idmobb is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 11:03   #5
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: salutari!!!!!!!

Da, drumuri proaste avem si in oras, la ce sa ne asteptam in afara, bine ca au turnat asfalt de la pod de la Ura pana la Metro, ala era necesar de turnat), puteau turna dn15-le de la piata centrala la iesire la Agricola, cel putin de la peco-ul ala MOL sau ce e pana la Aprod purice, pe unde o ia autobuzul 22, e crima, si varianta pe traseul lu 14 de la autogara la orizont, iar, varza si ala, aici era de turnat asfalt. In schimb e bine ca au rezolvat cu podul peste CF de pe izvoare, acum putem ocoli orasul cei care trecem dinspre adjud spre piatra neamt fara sa mai rupem masinile pe podul ala, daca ar mai turna si de la autogara asfaltul pana la sediul mare Agricola International, ar fi brici.
Totusi in bacau e bine cu drumurile, o parte din ele, sa vedeti rautate intre piatra neamt si bicaz, in fiecare primavara ca dupa bombardament, o luna si ceva am rupt masinile prin gropi, apoi le-au decupat, le-au lasat vreo saptamana si dupa s-au apucat de peticit la ele dar dupa ce s-au rupt o saptamana masinile in ele, oricum au inceput sa sara plombele iarasi, platim de pomana rovignetele, se toarna asfalt unde nu e necesar cum era iesirea din bacau spre adjud.
Aaaa, si iar cam rau e de la pod la margineni inspre margineni pana la curba spre hemeius, e o portiune unde sunt gropi, si unele grave rau, daca nu esti atent le incasezi apoi de la serbanesti pe ruta ocolitoare care iese pe la selena prin spatele CIC-ului, iar niste gropi de te lasa rau fara telescoape.
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-13, 13:32   #6
sofer-de-duminica

Stage 1
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 23
Default Re: salutari!!!!!!!

drumuri care ar trebui reparate in oras:

- de la intrarea dinspre Piatra Neamt, adica pe Stefan cel Mare, pe la mall, absolut tot, pana pe la Biserica Precista

- varianta, de la autogara, pe la insula (cora), subex, pompieri, pana in bulevardul principal

in rest sunt destul de ok...dar "meseriasii" astia de la primarie/CL au asfaltat iesirea spre real...ce gropi erau acolo?! e incredibil cata rea-vointa exista...

- si am mai auzit o declaratie, in iarna, cum ca in primavara incepe marea asfaltare, adica strada Mioritei, si, daca vor mai fi bani si timp, se va incepe si Stefan cel Mare, prin toamna...cum sa incepi toamna, cand vin ploile, ninsorile?! pai vor incepe, si ne vor lasa toata iarna cu gropi, benzi blocate, etc...

- nu mai zic de podul ala de la Narcisa, ca se cacaie la el de 3 luni...e inadmisibil!!! afara, era asfaltat pe ambele sensuri intr-o luna maxim...ei se intind, cred ca ne apuca iarna si nu termina nici sensul pe care l-au inceput, ce sa mai spunem de schimbat mantinelele alea ruginite, sa nu mai arate asa jalnic...cu ruginiturile alea, si blocurile din jur, treci pe acolo si zici ca te intorci in anii '50, si e practic zona centrala...

incredibil ce bataie de joc...ar trebui sa ne strangem soferii, sa mergem cateva mii la primarie, sa-i luam un pic la scuturat...sedintele de consiliu local sunt publice, poate participa oricine...ar trebui sa mergem sa le cerem socoteala, de ce nu asfalteaza unde trebuie!
sofer-de-duminica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -