Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-05-06, 14:22   #61
Andr3i

Stage 5
 
Andr3i's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,256
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Uau! Traieste VSA
Andr3i is offline  
Old 14-05-06, 19:58   #62
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Mai acid citric sau cum te mai cheama...Tu cand vorbesti de 50 de mii de euro sti ce inseamna..Si sti ce inseamna sa schimbi uleiul la o masina de 80 de mii de euro..Tu vorbesti de m3 park e un lastun si poti sa ii faci ce vrei tu si daca nu iti iese nu e nimic..Aprinde lumina frate..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline  
Old 14-05-06, 23:05   #63
Andr3i

Stage 5
 
Andr3i's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,256
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Quote:
Originally Posted by cristi_407
Mai acid citric
Am ras cu lacrimi
Andr3i is offline  
Old 15-05-06, 00:39   #64
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

nici nu stiu ce sa sterg si ce sa las aici...
sincer, eu sunt ponderat in general, am vrut sa sterg posturile lui mishu, dar cand am vazut modificarile planuite pt m3... am zis ca topicul asta trebuie lasat pentru "ASA NU!". sincer, nu-s deacord cu tonul lui mishu, dar mi se par de 3 ori mai mari visele unora, care sunt departe de realitate...
cat despre abs, mi-am montat eu pe vechiul meu mertz, am schimbat etrierele pe fatza, am montat computerul de abs, cu tot cu traseele electrice, am montat senzorii in etriere, si am schimbat grupul ( acolo e senzorul pt rotile din spate) si am pus unul cu tot cu senzor...
aleks is offline  
Old 15-05-06, 08:54   #65
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

si pompa de servo... si caseta de directie...
mertan is offline  
Old 15-05-06, 09:41   #66
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Quote:
Originally Posted by aleks
nici nu stiu ce sa sterg si ce sa las aici...
sincer, eu sunt ponderat in general, am vrut sa sterg posturile lui mishu, dar cand am vazut modificarile planuite pt m3... am zis ca topicul asta trebuie lasat pentru "ASA NU!". sincer, nu-s deacord cu tonul lui mishu, dar mi se par de 3 ori mai mari visele unora, care sunt departe de realitate...
cat despre abs, mi-am montat eu pe vechiul meu mertz, am schimbat etrierele pe fatza, am montat computerul de abs, cu tot cu traseele electrice, am montat senzorii in etriere, si am schimbat grupul ( acolo e senzorul pt rotile din spate) si am pus unul cu tot cu senzor...
Ti-am zis scuze si pe privat, da am zis sa raspund si aici.
Chiar nu am rezistat sa nu postez cand am vazut marele proiect, si presupun ca a deranjat k i-am spus k abereaza. Nu puteam sa ocolesc cuvantul asta pt ca asta definea cel mai bine ce facea el aici (din cate mi-a lasat impresia)
SFW is offline  
Old 15-05-06, 15:27   #67
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

mishu, ti-am inteles punctul de vedere, tot ce trebuia sa faca aciduzzu era sa fie moderat, si sa arate ca poate, inainte sa se avante in afirmatii.
nu-i tarziu nici acum sa arate ce face si ce a facut...
aleks is offline  
Old 16-05-06, 08:47   #68
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

La firma care a realizat proiectul m3 1000 de cai, a apelat si Ono pt a-si modifica Gallardo!: "I own an e36 325 and a lambo gallardo and i'm from Romania ,i want to know if i can turbo-charge the lambo with a turbo kit from you. i've seen that you have made an e36 m3 3.2l 1000bhp and i really need to know if i can reach that level of power with my gallardo and his v10 5L engine , i know it's possible but i want minimum of changes made to it ,and i'm pretty sure that the place for turbine it's very reduced "(mai precizeaza si ca rivalul sau in romania este un subaru, probabil a lui Tentean sau a lui Sebi). Pozele sunt de la m3! Si inca ceva numele meu nu este- acidutzzu- daca nu v-ati prins...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	67
Size:	30.4 KB
ID:	102763   Click image for larger version

Name:	3.JPG
Views:	52
Size:	32.6 KB
ID:	102764   Click image for larger version

Name:	4.JPG
Views:	56
Size:	33.5 KB
ID:	102765  

Click image for larger version

Name:	5.JPG
Views:	52
Size:	40.9 KB
ID:	102766   Click image for larger version

Name:	6.JPG
Views:	45
Size:	39.3 KB
ID:	102767   Click image for larger version

Name:	7.JPG
Views:	59
Size:	43.1 KB
ID:	102768  

Click image for larger version

Name:	8.JPG
Views:	57
Size:	39.3 KB
ID:	102769   Click image for larger version

Name:	9.JPG
Views:	55
Size:	43.8 KB
ID:	102770   Click image for larger version

Name:	10.JPG
Views:	73
Size:	33.8 KB
ID:	102771  

Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	72
Size:	59.9 KB
ID:	102772  
__________________
drive it like you stole it!!!
acidutzzu is offline  
Old 16-05-06, 09:00   #69
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Si nu vad unde e legatura intre tine si firma aia?
cristi_407 is offline  
Old 16-05-06, 09:20   #70
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Quote:
Originally Posted by acidutzzu
La firma care a realizat proiectul m3 1000 de cai, a apelat si Ono pt a-si modifica Gallardo!: "I own an e36 325 and a lambo gallardo and i'm from Romania ,i want to know if i can turbo-charge the lambo with a turbo kit from you. i've seen that you have made an e36 m3 3.2l 1000bhp and i really need to know if i can reach that level of power with my gallardo and his v10 5L engine , i know it's possible but i want minimum of changes made to it ,and i'm pretty sure that the place for turbine it's very reduced "(mai precizeaza si ca rivalul sau in romania este un subaru, probabil a lui Tentean sau a lui Sebi). Pozele sunt de la m3! Si inca ceva numele meu nu este- acidutzzu- daca nu v-ati prins...
Eu am tot intrebat ce te califica pe tine sa faci operatiunea asta ... nu daca a fost facuta ... pt ca deocamdata nici un chip nu cred ca stiii sa faci si ma gandesc ca daca schimbi toate alea o sa trebuiasca si o resoftare. (nu ca stiu eu ... asa ca nu ma lua cu asta)

Ma rog ... da ... e-mailul asta cu lambo ... era postat pe site ... sau cum de ti-au trimis tie o copie dupa el, mi se pare cam neprofesional ... maxim sa-ti fi spus ca exista si un tip cu un gallardo din Romania. Nu stiam ca detine si un E36, ma rog, nu zic ca nu detine, da oricum nu inteleg relevanta... de a scrie ca detine masina asta.... sau asta e un tuner specializat pe Bmw? ... ca ... lambo e o masina din gama Vag pana la urma.
Si tu le-ai scris ca doresti o colaborare sau ca ai un m3 si vrei sa-l faci de 1000 de cai?

Mai bine pui mailul in care iti spun ei ca nu e nici o problema sa te apuci tu sa faci m3-ul ala de 1000 de cai in spatele blocului. Chiar crezi ca o firma cu o anumita reputatie ar lasa un asemenea proces pe mana oricui ... pai daca nu e facut cum trebuie ... nu ei se fac de k.k.t. ?

Bafta
SFW is offline  
Old 16-05-06, 10:10   #71
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Question: I live in a foreign country, can I receive the kit and get it installed in my home country?

Answer: Yes, we send the 1000 ********** M3 turbo kits to foreign countries with the installation manuals and CDs

Question: Does the kit have an installation manual?

Answer: Yes, a complete installation manual booklet and CD are sent to the customer

Question: How difficult is the installation and how many days does it take?

Answer: Installation has two phases. Phase 1 is the assembly of the engine with forged parts. Phase 2 includes the installation of turbocharger kit and its details. Phase 2 starts after the completion of phase 1. The time it will take for phase 1 and 2 depends on the skills and capabilities of the mechanic

de asta am spus ca imi trebuie un mecanic bun!
si mail-ul cu Ono era pe o sectiune de intrebari si raspunsuri!
acidutzzu is offline  
Old 16-05-06, 11:11   #72
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Iti garantez eu ca e o dif f mare intre un mecanic bun si un meserias asa cum l-ai denumit in prima parte a discutiei pe aceasta tema.
Pai pana la urma tu ce faci, daca mecanicul ala va monta?
Si mecanici buni sunt aia care fac modificari de performante asupra masinilor (ex: cei de la echipele de raliu) si nu cei de la service-uri ...

Ti-am zis ... puteai sa pui chestia asta la tuning extrem si nu iti spunea nimeni nimic ... chiar te intreba lumea detalii ... dar sa postezi ceva de genu: care are un m3, ca i-l fac EU de 1000 de cai ... si o sa iau si eu meserias sa ma ajute.

Puteai sa prezinti kit=ul ... si sa precizezi ca cei de la acea firma au asigurat ca in masura in care se gaseste un mecanic capabil sa monteze kit-ul ... aceasta montare se poate efectua si in tara.

Si iti garantez ca nu se mai lua nimeni de tine.
SFW is offline  
Old 16-05-06, 11:42   #73
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

bine gata numa sa nu va mai aud...dau io o bere sambata la marinaru`...
acidutzzu is offline  
Old 16-05-06, 22:17   #74
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Acidutzzu! mai cauti partener pt firma? daca da, cum facem sa luam legatura? dispun si de ceva bani, si am si ceva cunostinte in domeniul tuning-ului (am lucrat asa ceva) :P
No_speed_limit is offline  
Old 17-05-06, 01:03   #75
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

sper k nu v-ati suparat p mine k v-am sters posturile nerelevante...
asteptam totusi ceva dovezi ca acidutzzu nu e in afara subiectului, si ca poate face ce si-a propus ( adik are banii necesari, locatia necesara, nemaivorbind de mult cautatul mecanic-ma indoiesc sa fie suficient doar un om-, etc, etc)
daca o sa spui la concret cum rezolvi impedimentele astea te asigur eu ca nu se ia nimeni de aiurea de tine
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -