Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-04-06, 17:50   #16
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

va multumesc baieti de incurajari, dar vb ta aleks... imi vine sa ma iau de ...cap cateodata...!
acidutzzu is offline  
Old 01-05-06, 01:43   #17
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

nu descuraja...
si tine-ne la curent cu ce vrei sa faci...

Last edited by aleks; 01-05-06 at 01:58.
aleks is offline  
Old 11-05-06, 17:42   #18
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Oferta...E36 M3 ...!!!
Modificarea include doar motorul(montarea turbo,modificare admisie,evacuare,aprindere, trenul de rulare).Optional: kit frane sport(332 sau 355 mm x 32, cu etrieri 4 pistonase), bujii sport reci, ambreiaj sport. Se urmareste atingerea unor cifre aproximative de 1000 de cai si cuplu maxim de 1070 Nm/4600 rpm!
Pt. detalii si intrebari bagatzi mare aici...!
__________________
drive it like you stole it!!!
acidutzzu is offline  
Old 11-05-06, 17:50   #19
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Ah ... am si eu o intrebare ... cine va face toate aceste operatiuni ? Tu.... sau tu stii mai departe un tuner?
SFW is offline  
Old 11-05-06, 18:39   #20
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

am sa le fac eu si voi mai cauta un meserias bun(daca se ofera cineva...).
piesele si softul le preiau de la alti tuneri(doar nu le pot face eu...)
acidutzzu is offline  
Old 11-05-06, 18:56   #21
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Quote:
Originally Posted by acidutzzu
am sa le fac eu si voi mai cauta un meserias bun(daca se ofera cineva...).
piesele si softul le preiau de la alti tuneri(doar nu le pot face eu...)
Am scris un post mai lung dar s-a sters .. si nu mai am chef sa il rescriu ...
Ideea de baza ... daca tu chiar crezi ca poti sa faci asta .... si ca gasesti pe cineva care sa-ti lase masina pe mana pt ce modificari ai postat aici ... inseamna ca esti optimist ...

Nu mai scriu ca nu vreau sa fiu considerat carcotas

Si ca chestie ... faza cu schimbarea OPTIONALA a sistemului de franare la cei 1000 de cai .... nu pot sa spun decat ca m-a amuzat tare

Last edited by aleks; 15-05-06 at 00:25.
SFW is offline  
Old 11-05-06, 19:01   #22
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

hai sa fim seriosi... cine vrea m3 de 1000 de cai ca sa mearga la piata cu el...
proiectul asta ar fi unic in Romania, il fac mai mult din dragoste...
acidutzzu is offline  
Old 11-05-06, 19:12   #23
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Quote:
Originally Posted by acidutzzu
hai sa fim seriosi... cine vrea m3 de 1000 de cai ca sa mearga la piata cu el...
proiectul asta ar fi unic in Romania, il fac mai mult din dragoste...
N-am inteles care e treaba cu mersul la piata ... cu care posta are legatura ... cu cel cu cine iti da masina ... sau cu cel cu franele ... ?
Sa stii ca si un dragster tre sa se opreasca si sa stii ca si o masina cumparata pt a fi facuta dragster costa bani...
Si ... acuma ... serios ... aberezi tare ... am zis ca nu o sa fiu carcotas ... da dupa ce m-ai luat cu proiectul unic in Romania ... nu m-am putut abtine...

Desi ma simt ridicol ca ma bag intr-un astfel de dialog .... te intreb totusi ca chestie ... cate masini ai preparat pana acum ???

Tu chiar vorbesti serios ... voi unii chiar nu va auziti cand scoateti asemenea perle pe gura ... si nu esti unic pe Bacau ... poate ai fost incurajat de comportamentul domnilor ce se cred in Most wanted ... unde poti sa fugi de politie cat vrei ca nu-i bai ... si unde masinile se repara miraculos ... si fara sa fie nevoie de bani ...
SFW is offline  
Old 11-05-06, 19:31   #24
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Hai ca mi s-a pus pata! mai frate eu nu am postat ca sa ma iei u la pistoane... ma gandeam ca o sa sariti pe mine cu intrebari despre modificari!!! ti-ai gasit...cum vedeti ca scoate unu capu, hai sa-i taiem aripile!!! Valoarea proiectului se ridica in jur la 45 de mii de euro(cu tot cu m3), si stiu sigur ca am modificat masini mai multe ca tine!!!si ca fapt divers nici nu imi merge nfs MostWanted pe calculatorul meu!!!
acidutzzu is offline  
Old 11-05-06, 19:39   #25
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

odata ce ai upgradat motor trebuie sa se si opreasca. sistemul de franare stok poate face fata. dar se incalzeste teribil. ori se duc placutele. ori discurile. plus de asta trebuie lichid de frana dot5. ca sa reziste la temperaturi mari. am vazut un m3 e36 care avea discurile rosii pe toate rotile.
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline  
Old 11-05-06, 19:55   #26
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Quote:
Originally Posted by acidutzzu
Hai ca mi s-a pus pata! mai frate eu nu am postat ca sa ma iei u la pistoane... ma gandeam ca o sa sariti pe mine cu intrebari despre modificari!!! ti-ai gasit...cum vedeti ca scoate unu capu, hai sa-i taiem aripile!!! Valoarea proiectului se ridica in jur la 45 de mii de euro(cu tot cu m3), si stiu sigur ca am modificat masini mai multe ca tine!!!si ca fapt divers nici nu imi merge nfs MostWanted pe calculatorul meu!!!
Am zis eu ca am modificat vreo masina ? te-am intrebat pe tine pt ca tu crezi ca poti sa modifici un m3, sa il aduci in 1000 de cai

Si ce masini ai modificat? si ce modificari?

Ce aripi sa-ti taiem ? tu nu vezi ca vorbesti prostii ?

Nu il vad pe Gabriel dascalu ca vorbeste ca tine. nici pe 83SOF ... si cred ca ei au modificat mai mult

Eu nu ma pricep la modificat motoare .. eu ma pricep la realitate ... si incep sa cred ca tu nu ai nici o legatura cu ea
SFW is offline  
Old 11-05-06, 21:11   #27
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Si pot... sa modific un m3 sa-l aduc la 1000 de cai! si tu deja cand ai spus dragster am vazut ca le ai, bravo esti tare, te-ai dus la vale... cu un m3 de 1000 de cai nu o sa poti face sfertu`, pt. ca iti raman rotile acolo. Bah io nu ma dau destept si nici nu ii contest pe altii...dar sa stii ca vorbesc doar cat ma tin cunostintele, asa ca nu cred ca te-ai gasit tu sa ma critici pe mine!!! si faza cu optionala... pachetul standard este doar pt motor...dar tu nu ai de unde sa stii ca la nfs erau toate la un loc! hai pa!
acidutzzu is offline  
Old 11-05-06, 21:43   #28
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Quote:
Originally Posted by acidutzzu
Si pot... sa modific un m3 sa-l aduc la 1000 de cai! si tu deja cand ai spus dragster am vazut ca le ai, bravo esti tare, te-ai dus la vale... cu un m3 de 1000 de cai nu o sa poti face sfertu`, pt. ca iti raman rotile acolo. Bah io nu ma dau destept si nici nu ii contest pe altii...dar sa stii ca vorbesc doar cat ma tin cunostintele, asa ca nu cred ca te-ai gasit tu sa ma critici pe mine!!! si faza cu optionala... pachetul standard este doar pt motor...dar tu nu ai de unde sa stii ca la nfs erau toate la un loc! hai pa!

Si ce vrei sa faci cu un M3 de 1000 de cai ... la ce o sa-l folosesti ... la circuit...? la ce ai nevoie de atatia cai?
Mai bine pune pagina cu proiectul asta de care ai auzit tu si nu vorbi prostii ca il poti face tu ... asa spun si eu .... domne aduceti-mi un S4 cu motorul de 2.7 biturbo si il fac de 1200 cai ... ca am vazut ca se poate ...

Bai nfs ... la ce curse ai participat tu ma? ce playuri ai facut tu ma? ce viteza maxima ai prins tu ma? la ce showuri de tuning ai fost tu ma( si la ce distanta). si ce ai facut tu ma ca sa imi spui tu mie de nfs ... ???


Eu macar nu spun pe forum ce am citit pe site-uri sau ce am visat noaptea in somn ... nu mai vorbi aiurea si vezi-ti de treaba ... eu nu zic ca "proiectul" cu m3-ul nu e fezabil ... dar .... sa-l faci tu ... nici sa am 20 de m3 ... nu ti-as da unu tie pe mana sa faci ce ai zis ... nu ca esti prost sau altceva ... dar ma indoiesc ca ai experienta in asa ceva ...
Daca citesti pe un site cum se piloteaza un avion sa stii ca nu o sa poti sa il pilotezi...
Te-am intrebat ce masini ai preparat ... si ce modificari anume....

Si poate imi spui si m3-ul de 1000 de cai la ce o sa-l folosesti daca nu la drag ... sa ma luminezi si pe mine ....
SFW is offline  
Old 11-05-06, 22:15   #29
acidutzzu

Stage 4
 
acidutzzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 299
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

Ca masini un Sebring de 2,7l 24valve: cold air intake, evacuare Sebring, Leon am schimbat suspensia(arcuri, amortizoare) si am mai lucrat un Cielo la evacuare. Iar incepem cu : "ce ai condus tu mah?" parca ati spune ca Schumacher isi repara si isi face singur masina. Ce treaba are mecanica cu:"la ce curse ai participat tu ma? ce playuri ai facut tu ma? ce viteza maxima ai prins tu ma? la ce showuri de tuning ai fost tu ma" lol !MA... si ca sa stii "proiectul" e intradevar facut de o firma straina(nu as putea sa fac ce au facut baietii aia...) dar eu il montez(il MONTEZ nu il fac...eu) fara probleme!m3-ul de 1000 de cai...pai poti sa-l folosesti sa iti ari pamantul...u gandeste-te ca e foarte greu sa puna puterea aia jos(oare de ce e asa de scump Veyronul, ca daca ne chinuim un pic toata lumea are masini de 1000 de cai))))! Vesnicele sisteme N2O de ce oare se dau la anumite turatii si din mers??? pt ca se topesc cauciucurile sub tine... dar pe autostrada nu te face nici un ford GT!!!
Vreau sa mai spun: ma retrag definitiv de pe forum ca vad ca nu pot deschide o discutie ca sunt prea multi care sufera de sefie,nu o sa va mai deranjez si va rog sa inchideti topicul! Si cine face spume din cauza mea sa ma sune sa ne intalnim ca mi-e greu sa tastez atata! 0740570220 Ciprian
acidutzzu is offline  
Old 11-05-06, 22:17   #30
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default Re: Vreau sa fac ce imi place...: tuning!!!

mult timp am cautat un meseriash pe mecanica acidutz,si eu si gabi. nu am un m3 dar am sa iau un V6,2.8i de la ford-110 kw stock.e un proiect mai apropiat de realitate,vreau sa-l duc la 300 CP. evacuarea o sa fac eu pana in august plus alte mici kestii legate de motor. stiu de unde sa iau un ax sport dar caut o pompa de apa electrica-la 12v-sa nu mai pierd din puterea motorului ca la aia mecanica.
crezi ca ma poti ajuta cu un proiect la o admisie mai de soi?un compresor? cel putin la partea electronica nu ma pricep de loc.
singura kestie e ca vreau seriozitate..mi s-a lihnit de "meseriasi".da-mi un prv. daca vrei. ai studii in domeniu?
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -