Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-07, 13:31   #541
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

nu man... a intrat un seria 5 cu nr gmd parca... nu mai tin minte. si era la everest. a bulit bmw-eul lui mihai lux si altele oricum dacia aia e acordeon.
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 17:45   #542
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: accidente in bacau

poze ceva ???
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 18:51   #543
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

am in telefon poze cu dacia.... stai sa ma chinui putin sa le trag in calc...
mertan is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 19:06   #544
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau



ENJOOOOOOOOOOOOOOY
mertan is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 21:19   #545
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: accidente in bacau

loool ce urata-i dacia asta
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 21:30   #546
® Al3cS ®

Stage 5
 
® Al3cS ®'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 489
Default Re: accidente in bacau

Doar atata ?) .... asta ii aproape intacta ) ... o dacie si dak o atinge un bmw oleaca se boteste jumate ) ce poti sa ii ceri ... calitate romaneasca la pret european )
® Al3cS ® is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 08:11   #547
varu21

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 494
Default Re: accidente in bacau

ce tare arata dacia.........frate da ce e cu atatea accidente........i-au prea multi carnetu'
varu21 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 12:35   #548
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: accidente in bacau

nu mihai lux, ionut lux il cheama... iar cine a facut "micul incident" nu conducea un seria 7, ci un seria 5, si nu avea gmd la masina ci...
nu mai spun k se supara silviu_tun )
aleks is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 13:18   #549
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
nu mihai lux, ionut lux il cheama... iar cine a facut "micul incident" nu conducea un seria 7, ci un seria 5, si nu avea gmd la masina ci...
nu mai spun k se supara silviu_tun )
Mai bine, chiar nu conteaza numarul masinii. Pacat de toate masinile, pt ca au si ele un suflet . Si bine ca nu a patit nimeni nimic.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 15:07   #550
helas

Stage 3
 
helas's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 107
Member of:
[VW]
Default Re: accidente in bacau

mai nu mai dati si vio numere de masini si alte chestii dastea paote le faceti oamenilor belea.....oricum ce-a fost a fost,tabla se indreapta )
helas is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 15:54   #551
BogdanAG

Stage 2
 
BogdanAG's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 58
Default Re: accidente in bacau

Au fost ieri 4 accidente intre Nicolae Balcescu si Racaciuni ... Nu au dat astia de la drumuri cu nici un fel de antiderapant, iar romanii nostri mergeau fara nici o treaba cu 100-120 pe acolo, am vazut un A4 ( cred ca era A4 ) facut praf ( a sarit un sant cu viteza ). Traiasca prostia. Ca mie imi era frica sa merc cu mai mult de 40-50 km/h. si cand puneam frana intra abs-ul la cea mai mica atingere a pedalei.
__________________
Alfa 147
BogdanAG is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 17:43   #552
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

auleu.... naspa rau. stiu si eu cum e sa mergi pe ninstoare si pe orice fel de mazga... naspa rau.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 25-02-07, 22:58   #553
CAT

Stage 2
 
CAT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 43
Default Re: accidente in bacau

poate nu e locul aici , da am si eu o curiozitate...
ati vazut ca tocmai au plantat copacei pe marginea E85?
de fiecare data cand merg spre Iasi ma intreb in cati dintre ei se vor opri soferi care altfel ar fi putut avea o sansa sa scape? nu mai aduc aminte de capetele de pod din Bogdan Voda si celelalte sate inspre Roman, dintre care un sfert sunt deja sfaramate in urma accidentelor...
poate ca daca nu ar fi santul ala prostesc pe marginea soselei, capete de pod pe care le agati daca clipesti in timp ce mergi pe prima banda si copaci plantati la 1 metru de drum, multe dintre victimele accidentelor ar fi inca in viata...
poate ar trebui facut ceva in sensul asta, dar eu nu am timp deloc. daca cineva are vreo idee, promit sa fac tot ce pot pt a ajuta sa scapam de prostiile astea care mai devreme sau mai tarziu devin locuri unde masini sau mai rau, oameni, isi termina viata.
poate sunt putin incoerent, dar tocmai am aflat de un amic ce si-a rasturnat masina intr-unul din santurile astea monstru de pe marginea E85. din cate stiu eu, acolo ar fi trebui montate niste capace de beton.
nu mai zic de cate masini stiu ca si-au lasat puntile infipte in capete de pod
copilul ala inconstient de la Constanta ar fi avut o sansa mare dar copacul plantat pe marginea drumului i-a luat-o. in loc sa fi tras o sperietura zdravana si poate sa le vina mintea la cap, copii aia au murit, poate si din cauza unor destepti de la primarie.
stiti cu totii cred sensul ala giratoriu de pe E85, intersectia spre Suceava si Iasi... e criminal, in fiecare saptamana se urca masini pe el. nu e presemnalizat, decat in ultimul moment si daca nu il stii, noaptea nu prea ai sanse sa il eviti.
CAT is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 00:42   #554
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by CAT View Post
poate nu e locul aici , da am si eu o curiozitate...
ati vazut ca tocmai au plantat copacei pe marginea E85?
de fiecare data cand merg spre Iasi ma intreb in cati dintre ei se vor opri soferi care altfel ar fi putut avea o sansa sa scape? nu mai aduc aminte de capetele de pod din Bogdan Voda si celelalte sate inspre Roman, dintre care un sfert sunt deja sfaramate in urma accidentelor...
poate ca daca nu ar fi santul ala prostesc pe marginea soselei, capete de pod pe care le agati daca clipesti in timp ce mergi pe prima banda si copaci plantati la 1 metru de drum, multe dintre victimele accidentelor ar fi inca in viata...
poate ar trebui facut ceva in sensul asta, dar eu nu am timp deloc. daca cineva are vreo idee, promit sa fac tot ce pot pt a ajuta sa scapam de prostiile astea care mai devreme sau mai tarziu devin locuri unde masini sau mai rau, oameni, isi termina viata.
poate sunt putin incoerent, dar tocmai am aflat de un amic ce si-a rasturnat masina intr-unul din santurile astea monstru de pe marginea E85. din cate stiu eu, acolo ar fi trebui montate niste capace de beton.
nu mai zic de cate masini stiu ca si-au lasat puntile infipte in capete de pod
copilul ala inconstient de la Constanta ar fi avut o sansa mare dar copacul plantat pe marginea drumului i-a luat-o. in loc sa fi tras o sperietura zdravana si poate sa le vina mintea la cap, copii aia au murit, poate si din cauza unor destepti de la primarie.
stiti cu totii cred sensul ala giratoriu de pe E85, intersectia spre Suceava si Iasi... e criminal, in fiecare saptamana se urca masini pe el. nu e presemnalizat, decat in ultimul moment si daca nu il stii, noaptea nu prea ai sanse sa il eviti.
Ai mare dreptate in ceea ce priveste copacii ...
Si cu sensul giratoriu ... pt ca ... nu stiam eu de ce urasc sa merg noaptea pe drumul bc-is ... si mi-am dat seama ... pt ca ... desi marcajul de pe drum ar fi trebuit sa fie reflectorizant ... ca sa vezi dracului pe unde mergi ... marlanii, magarii, CRIMINALII as putea spune, au pus un rahat de var ... pt ca e criminal sa te joci cu viata oamenilor pt bani.
Unii oameni nu gandesc ... ii intereseaza doar ce modalitati sunt de a scoate un ban in plus, de a face o "afacere", fara sa considere pericolelor in care sunt pusi oamenii din cauza lor...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 08:50   #555
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

acel sens giratori e periculor... tot timpul este acolo criblura dinaia... daca viicu viteza si incerci cat de cat sa eviti... o iei in freze ca te duci pe aratura
mertan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -