Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-06, 18:31   #436
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: accidente in bacau

yo asa stiu din surse care au fost la fata locului, ca era taximetrist si avea 160. dar fie...........oricum pacat
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 18:53   #437
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default Re: accidente in bacau

eu mi-am dat seama ca e vorba despre un amic de-al meu, doar cand i-am vazut numarul!! dupa cum arata masina, nu,mi-am dat seama!! el a fost constient dupa accident!! iar la spital cand a ajuns le-a spus unor amici de-ai lui care erau cu el ca avea 180!! oricum, inca o data spun: Dumnezeu sa-i ierte!!!!
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 19:11   #438
RaZv

Stage 5
 
RaZv's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 348
Cool Re: accidente in bacau

Cules din "Ziarul de Bacau"( Accident VW Passat 1.9TDi BC 85 DAR):
"Cel mai grav eveniment rutier s-a petrecut simbata seara, pe podul de la Margineni, in urma caruia o tinara de 20 de ani a murit, iar soferul a ajuns in stare grava la spital. Constantin Darie, de 20 de ani, conducea autoturismul Volkwagen BC 85 DAR, de la Margineni spre Bacau. Inainte de pod a depasit o alta masina, insa, din cauza vitezei si a carosabilului acoperit cu griblura, a pierdut controlul volanului si s-a izbit violent de un parapet de pe pod. Andreea Cornescu a decedat la spital, iar soferul a suferit mai multe fracturi. Din masina de lux nu a mai ramas decit un morman de fiare contorsionate. "Pacienta a ajuns la noi cu puls mic si ne-am chinuit mai bine de o jumatate de ora sa o resuscitam. Din pacate, nu a mai rezistat. Pacat, ca era o fata asa de frumoasa", ne-a declarat medicul Liliana Petrescu de la Unitatea de Primire."
__________________

R-Power
RaZv is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 19:11   #439
RaZv

Stage 5
 
RaZv's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 348
Default Re: accidente in bacau

Dumnezeu sa-i ierte!
RaZv is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 22:41   #440
geani29
Oltcit Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 230
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default Re: accidente in bacau

Dumnezeu sa-i ierte!

In seara asta, pe la 18.00, veneam de la Secuieni si, coborand dealul, am vazut pe stanga o salvare si un logan de politie. Bineinteles ca am oprit si m-am dus sa vad daca pot ajuta cu ceva. O dacie care cobora dealul lovise un biciclist, care pun pariu ca nu avea nici un fel de semnalizare. Biciclistul era in salvare, constient. Dacia avea parbrizul fisurat complet. Mai multe n-am putut sa vad, ca ma grabeam spe casa. Oricum, in Traian era cat pe ce sa intru in niste grinzi care atarnau in afara unei carute cu cel putin 2,5-3 metri. Bineinteles, tot fara semnalizare! Nici macar o carpa legata de ele, nimic! E de groaza noapte, prin sate si nu numai cu biciclistii si carutasii, pur si simplu sunt inconstienti si nimeni nu ia nici o masura. Soferii injura, trec mai departe si... atat!
geani29 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-06, 21:44   #441
RaZv

Stage 5
 
RaZv's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 348
Cool Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by marius_lox View Post
eu mi-am dat seama ca e vorba despre un amic de-al meu, doar cand i-am vazut numarul!! dupa cum arata masina, nu,mi-am dat seama!! el a fost constient dupa accident!! iar la spital cand a ajuns le-a spus unor amici de-ai lui care erau cu el ca avea 180!! oricum, inca o data spun: Dumnezeu sa-i ierte!!!!
Oribil! I-au fost taiate picioarele
RaZv is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 10:02   #442
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: accidente in bacau

se increteste pielea pe mine....
viteza e mare, dar...venea dinspre margineni, nu-i greu sa vii cu viteza de acolo, ca e drumul drept...
nu incerc sa-l disculp, dar 50% din vina apartine celor care au "reparat" podul, in orice tara din europa spre care tindem, administratorul drumului(si la randul ei, firma care a executat lucrarile) ar fi raspuns penal si civil(pecuniar) pentru accidentul cauzat de incostienta si amatoriusmul de care a dat dovada.
mergeti acum pe pod, la atatea zile dupa efectuarea lucrarilor de "reparatii", si spuneti-mi daca mizeria aia de suprafata poate fi numita suprafata de rulare pentru autoturisme, e incredibil pe ce se duc banii nostri, pe combinatiile si pe manariile celor din consiliul local si din primarie...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 16:01   #443
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
se increteste pielea pe mine....
viteza e mare, dar...venea dinspre margineni, nu-i greu sa vii cu viteza de acolo, ca e drumul drept...
nu incerc sa-l disculp, dar 50% din vina apartine celor care au "reparat" podul, in orice tara din europa spre care tindem, administratorul drumului(si la randul ei, firma care a executat lucrarile) ar fi raspuns penal si civil(pecuniar) pentru accidentul cauzat de incostienta si amatoriusmul de care a dat dovada.
mergeti acum pe pod, la atatea zile dupa efectuarea lucrarilor de "reparatii", si spuneti-mi daca mizeria aia de suprafata poate fi numita suprafata de rulare pentru autoturisme, e incredibil pe ce se duc banii nostri, pe combinatiile si pe manariile celor din consiliul local si din primarie...

exact!!!!!!
SFW is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 21:54   #444
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by SFW View Post
exact!!!!!!
neatza doar suntem in ROMANIA trebuie sa fii pregatit d orice .... the garbage of EUROPE
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 22:40   #445
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

nu e vb ca nu e suprafata buna de rulare... si cred ca ai pus ei cu un scop griblura aia acolo... si nu acolo era pb... trebuia semnalizat corespunzator acest tip de carosabil rpin semne de avertizare si limitare a vitezei... etc etc etc... daca traia omul. putea sa dea in judecata administratorul drumului
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 00:42   #446
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by mertan View Post
nu e vb ca nu e suprafata buna de rulare... si cred ca ai pus ei cu un scop griblura aia acolo... si nu acolo era pb... trebuia semnalizat corespunzator acest tip de carosabil rpin semne de avertizare si limitare a vitezei... etc etc etc... daca traia omul. putea sa dea in judecata administratorul drumului

cu ce scop? griblura a ramas dupa minunata asfaltare ... nu are nici un scop ... e pietris ramas dupa asfaltare si atat.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 18:05   #447
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

asta am vazut eu azi la intrarea in bacau
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28112006181.jpg
Views:	166
Size:	392.7 KB
ID:	181757   Click image for larger version

Name:	28112006182.jpg
Views:	163
Size:	288.7 KB
ID:	181758  
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 21:32   #448
Shorty
Opel Driver

Stage 4
 
Shorty's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 297
Member of:
[Opel]
Default Re: accidente in bacau

wow?victime nu au foat nu?
Shorty is offline   Reply With Quote
Old 29-11-06, 16:34   #449
varu21

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 494
Default Re: accidente in bacau

Quote:
Originally Posted by SFW View Post
cu ce scop? griblura a ramas dupa minunata asfaltare ... nu are nici un scop ... e pietris ramas dupa asfaltare si atat.


Griblura aia...se lasa peste tot in lume. Ideea e ca acel pietris ar trebui, in maxim 24 de ore sa intre in asfalt si sa nu ramana pe sosea. La noi....cum compozitia e de tot rahatelul, ce sa-i faci. Si administratia drumului trebuia sa puna semne de avertizare. Dar..traim in Romania..
Care vrea sa ne mutam inafara????
__________________
RESPECT BACAU !!!!!!!
varu21 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-06, 16:55   #450
Francezu

Stage 2
 
Francezu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 51
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: accidente in bacau

Problema nu e ca daca mai traia el, ii dadea in judecata pe aia, ci mai degraba ca ar fi facut puscarie pt omor din culpa...nu credeti?!

Daca traia si nu patea nimic, toata lumea sarea si zicea ca e un criminal , acuma ca a murit, hai sa uitam ca s`a jucat cu viata unui pasager... Soferul e vinovat 100% . Legea nu permite sa mergi cu 160km/h, nu? Nu poti da vina pe un drum cu griblura cand tu rulezi cu viteze care iti periclitezi viata chiar si in conditii normale de drum, sa fim seriosi !

E vorba de inconstienta si atat! Daca ii dadea cu 160-180 pe ploaie si derapa si se ducea dracului, pe cine mai arunca vina?

Dumnezeu sa`i ierte pe amandoi!
Francezu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -