Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-07, 21:08   #2806
® Al3cS ®

Stage 5
 
® Al3cS ®'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 489
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Sa ma bag si eu in discutia cu loganul ) ... si parintii mei au logan de vreun an jumate ... si inafara de benzina nu au bagat nimik in ea ... nu stiu de ce sunteti unii revoltati atat de tare pe aceasta masina .... probabil ca daca in loc de DACIA ar scrie MERCEDES si nu s-ar stii tara de provenienta ) ... si-ar cumpara toata lumea si nu ar mai exista comentarii .... asta e parerea mea.
® Al3cS ® is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 21:10   #2807
dooms

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 74
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by krys View Post
da zimi la consum nu te-ai gandit din cate stiu loganu de 1.6 16v cosuma nu se incurca am eu tot km acelasi motor si mers asa mai lejer prin iasi imi ia km in jur de 11litri si e audi nu logan
din datele prezentate pe dacia.ro loganul 1.6 16v are cel mai mic consum in oras dintre toate variantele de motorizare disponibile (ma refer strict la benzina)

nu poti compara un audi cu un logan...(la greutate ma refer aici) audi e mai greu => consum mai mare ptr acelasi motor
__________________
1.6 16v
dooms is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 21:49   #2808
pytyk'
Fiat Driver

Stage 5
 
pytyk''s Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 625
Member of:
[Fiat]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by dooms View Post
vezi tu....cam asta e si diferenta..... fabia e cheala....si pe langa asta are si un motor super slab...... pe mine ma intereseaza si puterea ....si in banii astia 1.6 16v de la logan e cea mai buna alegere...

sh-ul e scos din calcul(SIGUR)
la 10000-11000 mii eu mi-as lua un grande punto de 1.4 16v 95 cai
si "te asigur eu", cand o apesi ii scoate pe toti la plimbare ,si arata si destul de bine la interior
........bine dar fiecare cu mica lui obsesie
PS. nu asculta de nimeni ia-ti ce vrea sufletelul tau
__________________
MAXIMUM SPEED* - 98KM/H

*backwards
pytyk' is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 22:19   #2809
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by BMW RECHIN_66 MON View Post
Vezi, tu esti unul din cazurile putine si fericite dar restul care au toate aceste probleme???
Plus faptul k masina aia nu are tinuta de drum(nu poti so negi)si stai in ea k intr-un microbuz!
Pot sa te intreb de ce ai bagat 2000 euro in ea dak are numai 35000km?(si mai esti si multumit de ea)???
Eu iti arat cielo 130.000km pe taxi din prima zi si mai mult de 500 de euro nu au intrat in ea!!!(SI CU ASTA AM ZIS TOT,CRED EU!MAI ARE ROST SA DISCUTAM PE MARGINEA ACESTEI AFIRMATII?)A si masina aia a vazut intoarceri si zona rosie mai mult decat ai vazut tu la filmuletele de pe net,te asigur!Si asta nu k as fi fan Daewoo,dar este pura si crunta realitate!Bafta!
m-am exprimat gresit, scuze!! era vorba de alta masina second, nu de logan!!!! si stai linistit, ca si loganul meu a vazut zona rosie de multe ori!! singurii bani bagati in masina au fost doar pt benzina si revizii+mofturi de-ale mele!!!

Last edited by marius_lox; 25-04-07 at 22:22.
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 22:39   #2810
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default

deja discutia a luat amploare observ, loganul este MASINA PERFECTA pentru romanul de rand (tata, mama, fratemiu) dar nu pentru mine, de ce? pentru ca eu ca si voi stim ce vrem de la o masina: tinuta de drum, putere, confort, care le putem gasi in aceeasi bani la o masina second, romanul de rand normal ca-si ia logan pentru ca la banii care ii da pe ea este cea mai ieftina din clasa ei, portbagaj mare si CONFORT mult mai MARE decat vechile DACII!
si tatal meu a cumparat logan din aceleasi motive, ca e noua si fata de altele e mai ieftina, spre nefericirea mea ca nu eram in tara si nu am putut influenta decizia lui. Zona rosie a vazut si a mea, intoarceri a vazut si a mea, bani nu am bagat in ea dupa 53.000 km decat cand am tamponat-o. Tinuta de drum ce-i drept e mai buna si la SuperNova la viteze mai mari. In concluzie Loganul este o masina buna fata de altele care sunt excelente, super. Marius daca avea 10.000 euro cash nu cred ca-si lua logan, deci inainte de a critica o masina analizati un pic va rog si motivele pentru care cel de la volan o conduc (inclusiv eu ca-i a lui taicamiu NU A MEA). In concluzie Loganul are defecte ce-i drept dar privita din ochii cetateanului de rand este o masina EXCEPTIONALA!

P.S. 4tuning nu este un forum al cetatenilor de rand si e normal sa fie criticata mult!
__________________

Last edited by aleks; 29-04-07 at 21:54.
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 08:22   #2811
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Boasa View Post
P.S. 4tuning nu este un forum al cetatenilor de rand si e normal sa fie criticata mult!
bine zici cu treaba asta. aprob !!!!!!!!!!
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 12:29   #2812
Outta Control

Stage 5
 
Outta Control's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 323
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Loganul are ca toate masinile un anumit segment tinta, numai anumiti clienti. In cazul acesta este vorba despre acei oameni care au detinut o dacie 1300-1310 si e normal ca fata de aceasta loganul sa se comporte mai bine si sa para mult mai performant. Asa am simtit si eu intrucat inainte de logan am avut o dacie din '87. Dar odata ce am condus alte masini(opel astra, skoda fabia, hyundai accent si altele) care sunt apropiate la pret mi-am dat seama de diferenta. Eu nu sunt fan al nici unei marci de masini, mie pur si simplu imi plac mai toate, loganu nu mi-a facut nici o problema pana acum dar subliniez faptul ca al meu are foarte putini km si e condus aproape ideal. NU stiu cum s-ar comporta un logan la peste 80000 de km si mai ales in regim de taxi.
In concluzie, nu este o alegere foarte proasta, fiecare masina are avantaje si dezavantaje, iar daca decizia e sa iti iei o masina noua de banii astia cam asta e. Oricum, fiecare face ce vrea cu banii lui! Respect!
__________________
Outta Control is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 12:46   #2813
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Nu trebuie sa va suparati nici unul!Eu nu miam zis decat umila parere despre aceasta masina!Dak voi toti posesorii de logan sunteti multumiti de el,foarte bine(inca va urez km multi cu ele fara vizite la service!!!)Dak DOOMS se hotaraste sa isi ia aceasta masina e treaba lui si il respect,eu sper k nu lam suparat spunandu-mi parerea!Multa bafta si dupa ce iti cumperi masina sa vii so arati si la baieti!
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 12:57   #2814
Outta Control

Stage 5
 
Outta Control's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 323
Default

Nicu...ai inteles gresit, NU toti posesorii de logan sunt multumiti de el. Eu am spus ca sunt multumit ca e mult mai bun fata de dacia pe care o aveam da ca e varza fata de concurenta directa, am mai mentionat ca are si putini km...and so on. Dar cunosc si multi posesori care regreta faptul ca au facut aceasta decizie. Depinde de ce fel de om esti, daca tii la adevar sau la ceea ce ai

A...si din cate stiu, Dooms a achizitionat deja masina si asteapta sa soseasca, asa ca nu mai e drum inapoi.

Last edited by aleks; 29-04-07 at 21:58.
Outta Control is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 14:32   #2815
® Al3cS ®

Stage 5
 
® Al3cS ®'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 489
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Am vazut azi un afis, si scria ca pe 3 mai incepe salonul auto de la bacau
® Al3cS ® is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 16:35   #2816
dooms

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 74
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Outta Control View Post
A...si din cate stiu, Dooms a achizitionat deja masina si asteapta sa soseasca, asa ca nu mai e drum inapoi.
masina e comandata si ar fi trebuit sa ajunga saptamana asta(inca mai e timp ) , dar nu e inca platita... doresc mai intai sa o vad....pe urma ma duc frumos la banca si imi dau acordul ptr tranzactie(transfer bancar)

( chiar dak voi parea cam ptr ca vrea sa o vad mai intai , pe urma sa platesc o fac din prudenta, intrucat am auzit cazuri in care cei de la o anumita reprezentanta cand au dat masina jos de pe treiler au zgariat-o )
dooms is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 18:40   #2817
® Al3cS ®

Stage 5
 
® Al3cS ®'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 489
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by dooms View Post
masina e comandata si ar fi trebuit sa ajunga saptamana asta(inca mai e timp ) , dar nu e inca platita... doresc mai intai sa o vad....pe urma ma duc frumos la banca si imi dau acordul ptr tranzactie(transfer bancar)

( chiar dak voi parea cam ptr ca vrea sa o vad mai intai , pe urma sa platesc o fac din prudenta, intrucat am auzit cazuri in care cei de la o anumita reprezentanta cand au dat masina jos de pe treiler au zgariat-o )
Poate te vedem si pe tine duminica ...
® Al3cS ® is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 16:20   #2818
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Pacat ca salonul incepe pe 3 si se termina pe 7 mai!Poate ne intal si pe acolo cu totii!Bafta!
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 17:28   #2819
WoW

Stage 5
 
WoW's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 589
Talking Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

primul Bugatti Veyron din Romania (Bacau) si casa proprietarului, se stie cine e
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	07_04_07_1116.jpg
Views:	203
Size:	212.6 KB
ID:	258244   Click image for larger version

Name:	07_04_07_1120.jpg
Views:	239
Size:	145.4 KB
ID:	258245   Click image for larger version

Name:	07_04_07_1133.jpg
Views:	177
Size:	185.3 KB
ID:	258246  

Click image for larger version

Name:	07_04_07_1134.jpg
Views:	189
Size:	165.7 KB
ID:	258247   Click image for larger version

Name:	DSC06255.JPG
Views:	191
Size:	219.1 KB
ID:	258248   Click image for larger version

Name:	DSC06256.JPG
Views:	133
Size:	197.6 KB
ID:	258249  

Click image for larger version

Name:	DSC06258.JPG
Views:	141
Size:	180.5 KB
ID:	258250   Click image for larger version

Name:	DSC06555.JPG
Views:	175
Size:	170.1 KB
ID:	258251   Click image for larger version

Name:	DSC06613.JPG
Views:	159
Size:	104.6 KB
ID:	258252  

WoW is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 17:35   #2820
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

super tare!
Boasa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -