Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-07, 17:15   #2791
bc_04_aju

Stage 5
 
bc_04_aju's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 472
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

mai zii alceva, e vazut de mult,
lansarea oficiala a fost pe 13 aprilie
daca vretzi venitzi cu cd sa vil trag
bc_04_aju is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 20:08   #2792
ionutzzz

Stage 3
 
ionutzzz's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 135
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

nush da pt un logan...sa dai aproape 10000 d euro..masina romaneasca..t cam intzeapa inima :P ..
ionutzzz is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 21:16   #2793
M.A.D_Boy

Stage 2
 
M.A.D_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 71
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

da dooms...ma refeream la masina pe care ai dori sa o cumperi!!!...in banii astia (daca tot vrei ceva nou) orienteaza-te spre o skoda fabia (aprox.8700 euro prima varianta) sau un renault clio symbol ( daca se mai gasesc)....insa in locul tau nu as scaote deloc din calcul SH!....RESPECT...indiferent de decizie....SUCCES
M.A.D_Boy is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 21:19   #2794
WoW

Stage 5
 
WoW's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 589
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

sau mai am eu o varianta 2006 noua cu 8200euro... VW si tot nu se compara
WoW is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 22:58   #2795
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

varianta ta e super, aici te sustin silviu, am vazut, si stiu despre ce e vorba
dak as vrea masina in banii astia, aia as lua-o
fara reclama mascata, pe bune acum...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 23:20   #2796
dooms

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 74
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by M.A.D_Boy View Post
da dooms...ma refeream la masina pe care ai dori sa o cumperi!!!...in banii astia (daca tot vrei ceva nou) orienteaza-te spre o skoda fabia (aprox.8700 euro prima varianta) sau un renault clio symbol ( daca se mai gasesc)....insa in locul tau nu as scaote deloc din calcul SH!....RESPECT...indiferent de decizie....SUCCES
vezi tu....cam asta e si diferenta..... fabia e cheala....si pe langa asta are si un motor super slab...... pe mine ma intereseaza si puterea ....si in banii astia 1.6 16v de la logan e cea mai buna alegere...

sh-ul e scos din calcul(SIGUR)
__________________
1.6 16v
dooms is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 23:21   #2797
dooms

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 74
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by ionutzzz View Post
nush da pt un logan...sa dai aproape 10000 d euro..masina romaneasca..t cam intzeapa inima :P ..
NU TE OBLIGA NIMENI SA DAI.....
dar eu vreau sa dau ...... pentru ca cred ca e cea mai buna alegere...
dooms is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 01:13   #2798
krys

Stage 3
 
krys's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 120
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by dooms View Post
masina sh iese din calcul.....

loganul ramane singura masina care se incadreaza in bugetul meu....

am mai incercat sa ma "arunc" la un opel astra sau la un megane 2 dar depaseau cu mult 15000ron ...

si din cate am inteles motorul de 1.6 16v isi merita fiecare banutz (105cp)
plus ca mai am si toate optionalele de pe logan....

astfel ca diferenta de la un logan de 7000e la unu de 10000e mi se pare destul de justificata...
face banu........(cred )



te adresai mie
da zimi la consum nu te-ai gandit din cate stiu loganu de 1.6 16v cosuma nu se incurca am eu tot km acelasi motor si mers asa mai lejer prin iasi imi ia km in jur de 11litri si e audi nu logan
krys is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 10:46   #2799
Outta Control

Stage 5
 
Outta Control's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 323
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Eu parca m-as fi orientat mai degraba catre un hyundai Accent sau peugeot 207, nu cred ca e mare diferenta la pret. La o adica, e bun si loganu da parca are toata lumea de acu si e prea banala...
__________________
Outta Control is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 12:42   #2800
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,073
Member of:
[Old School Cars]
Default

Ti-au mai zis si baietii dar dami voie sai completez si sa iti zic si eu ce masina e Dulapul(loganul)1. la mana masina nu are tinuta de drum DELOC

2.e facuta atat de prost incat dupa jumatate de an sigur o sa ai primele pb cu tabla(aici ma refer la vopseaua care pur si simplu se duce si la rugina)Intereseazate si tu la mai multi cunoscuti si ai sa afli toate hibele acestei masini!Intradevar motorul ala 1.6 16v isi merita banii(o spun din propia exper) dar atat,nimic mai mult!
3.uitate ce pozitie de condus ai in masina asta si uitate de ex la un Cielo!
Sper sa nu te superi k miam zis si eu parerea dar sfatul meu: mai bine iati un SH sau un Daewoo(cielo ,nubira) dak vrei masina noua!Dulapul e masina sa mergi cu familia la piata si inapoi,orice motor iai pune tot e.....Si tu nu cred k iti iei logan sa mergi cu el la pas si sa schimbi la 1500rpm!NU?!Oricare ar fi alegerea ta eu iti urez multa bafta!>>>DOOMS,

Last edited by aleks; 29-04-07 at 21:51.
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 13:26   #2801
M.A.D_Boy

Stage 2
 
M.A.D_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 71
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Adevar spune si nicu (BMW 66 MON)...Dar iti spun si eu una dooms..(printre multe altele)...eu am avut o supernova pana acum 3 ani!!...bineinteles motor clio symbol alias motor solenta alias..motor logan!!!...era 1.4 8 valve..euro 2!!..masina a fost pe taxi (tata o conducea..mers super finutz..stie lumea)..insa pe la vreo 50-60 de mii motorul avea o bataie (sigur nu era din vreo pompa, transmisie..etc ca a fost in service)!!..pe la vreo 90 de mii am vanduto!...RESPECT inca o data decizia pe care o vei lua..insa iti amintesc ca motarele de pe LOGAN sunt facute la turci..ba mai nou..si la NOI in romania!...vrei dovezi concrete...intra pe DACIA CLUB!...acolo vei gasi tot...
M.A.D_Boy is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 18:44   #2802
marius_lox

Stage 5
 
marius_lox's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 488
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

eu am loganul de aproape 2 ani! nu am probleme cu vopseaua, nu am probleme cu rugina!! are 35 mii km si merge foarte bine!!! eu nu sunt fan dacia, dar sunt multumit de alegerea pe care am facut-o!! la motorul de 1,4 consum urban 7,5-8,5; extra 6-6,5 si nu merg foarte calm!!!
am luat masina second si pe langa pretul ei am mai bagat vreo 2000 euro in ea!!
marius_lox is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 19:43   #2803
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,073
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by marius_lox View Post
eu am loganul de aproape 2 ani! nu am probleme cu vopseaua, nu am probleme cu rugina!! are 35 mii km si merge foarte bine!!! eu nu sunt fan dacia, dar sunt multumit de alegerea pe care am facut-o!! la motorul de 1,4 consum urban 7,5-8,5; extra 6-6,5 si nu merg foarte calm!!!
am luat masina second si pe langa pretul ei am mai bagat vreo 2000 euro in ea!!
Vezi, tu esti unul din cazurile putine si fericite dar restul care au toate aceste probleme???
Plus faptul k masina aia nu are tinuta de drum(nu poti so negi)si stai in ea k intr-un microbuz!
Pot sa te intreb de ce ai bagat 2000 euro in ea dak are numai 35000km?(si mai esti si multumit de ea)???
Eu iti arat cielo 130.000km pe taxi din prima zi si mai mult de 500 de euro nu au intrat in ea!!!(SI CU ASTA AM ZIS TOT,CRED EU!MAI ARE ROST SA DISCUTAM PE MARGINEA ACESTEI AFIRMATII?)A si masina aia a vazut intoarceri si zona rosie mai mult decat ai vazut tu la filmuletele de pe net,te asigur!Si asta nu k as fi fan Daewoo,dar este pura si crunta realitate!Bafta!
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 20:54   #2804
ionutzzz

Stage 3
 
ionutzzz's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 135
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Bai bmw E21 )...cant d fac la o liniutza...poate 2 ?! :P am auzit ca esti tare prin bc asta..frane d mana alea alea..hai sa starnesc oleak animalu' din tine ))
ionutzzz is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 21:06   #2805
dooms

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 74
Default Re: cafeneaua bacauanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by BMW RECHIN_66 MON View Post
Ti-au mai zis si baietii dar dami voie sai completez si sa iti zic si eu ce masina e Dulapul(loganul)1. la mana masina nu are tinuta de drum DELOC
poate nu o avea tinuta de drum "a la" BMW, dar pot sa te asigur ca are o tinuta de drum mai buna decat restul loganelor avand in vedere ca suspensia a fost si ea putin modificata....
dooms is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -