Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Talcioc

Talcioc Vand, cumpar, inchiriez, cedez, imprumut, schimb orice nu are legatura cu domeniul auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-08-10, 13:46   #1
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Schimb nokia 5800 defect

L-am achizitionat tot de pe forum.
L-am cuparat pentru ca sa-l repar, insa am constatat ca telefonul este impecabil si mi se pare o crima sa il duc la service (am vazut cum se lucreaza acolo, ti-l trantesc pe o masa si ti-l ultragiaza in mod barbar - sunt patit), asa ca decat sa ma mai cert si cu aia ca mi l-au zgariat prefer sa fac un schimb cu cineva care se pricepe sa si-l repare singur.
Un alt motiv pentru care il vand este si acela ca mi se par, totusi, cam nepractice telefoanele astea cu touch, nici nu poti sa le tii in buzunar, iar pe ecran se vede si o urma de deget lasata din greseala.
Telefonul este pachet complet, mai putin cardul pe care il opresc, nu cer card la schimb.
Am vorbit cu baiatul de la care l-am luat si mi-a spus ca s-a defectat o piesa de pe placa de baza care alimenteaza ecranul si inca ceva, si ca i s-a spus ca reparatia costa in jur de 300 lei (asta in Roman, la noi poate o fi mai ieftin). Referitor la ,,ata,, la care face referire in topic, mentionez ca este vorba de cureaua de mana.
Pentru schimb ma intereseaza in special un N95 (normal, cu slot pentru card), motorola ZN5, SE K850 sau camera foto.

Nu vand, doar schimb.
Doar Bucuresti.
0770396342
silvet is offline  
Old 22-08-10, 09:39   #2
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

Valabil.
silvet is offline  
Old 24-08-10, 10:06   #3
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

M-am hotarat sa vand si pe bucati:
touchscreen – 100 lei
display – 80 lei
carcasa mijloc – 40 lei
capac acumulator (cu stilus) – 40 lei
acumulator BL-5J – 40 lei
placa de baza defecta (alimentare) – 50 lei
incarcator – 15 lei
handsfree – 15 lei
cablu de date si cd – 15 lei
cablu tv out – 10 lei
curea de mana, manuale, cutie – 5 lei
silvet is offline  
Old 24-08-10, 15:48   #4
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Smile Re: Schimb nokia 5800 defect

sal ofer un motorola v3xx sau un motorola v3i dolce gabbana care le poti utiliza in skimbul la ala de la tine ! ast raspuns !
catalin_toyo is offline  
Old 25-08-10, 09:22   #5
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

Ma intereseaza un schimb cu v3x, dar mai dai 100 lei diferenta.

Pret pentru cine cumpara tot - 200 lei.

Last edited by silvet; 25-08-10 at 09:34.
silvet is offline  
Old 26-08-10, 12:39   #6
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Smile Re: Schimb nokia 5800 defect

nu am cum sa dau 50 euro pe un telefon stricat ...daca vrei iti dau telefonul la skimb pe ala defect daca nu iti urez SPOR LA VANZARE !!!
catalin_toyo is offline  
Old 26-08-10, 13:27   #7
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

Ti-am raspuns deja, daca nu ai, nu vad de ce ai mai postat.
Al meu face 200 lei pentru ca reparatia, in fapt, costa maxim 100, se schimba circuitul defect de pe placa de baza. Spun asta pentru ca un user de pe alt forum s-a oferit sa mi-l repare cu cel mult 100 lei. Deci cu 300 lei ai un telefon pe care nu il cumperi cu mai putin de 400 lei de pe forum. Telefonul a fost achizitionat in martie, a fost folsit circa 3 luni pana sa apara defectiunea, iar estetic este impecabil.
Pe cand, ale tale sunt telefoane de maxim 100 lei.
Asa ca ... daca mai vrei sa-mi propui ceva, da-mi pm.
Te salut.

Pentru oferte - contact PM sau direct mobil, fara interventii in topic pentru ca tot eu primesc avertizari de la moderatori.

Placa de baza defecta, pret nou - 100 lei.

Last edited by silvet; 26-08-10 at 13:35.
silvet is offline  
Old 28-08-10, 08:00   #8
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

Inca valabil.
silvet is offline  
Old 29-08-10, 11:34   #9
cryssd3ev1l

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

salut iti dau un samsung u700 +50 lei vrey ? ma gasesti la id blade_4life2006
telefonu arata si merge de nota 9/10
cryssd3ev1l is offline  
Old 29-08-10, 11:44   #10
silvet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 6,564
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

Iti multumesc pentru oferta, dar daca am vazut ca nu am cumparator pentru tot, l-am desfacut si am inceput sa-l vand pe componente.

O sa deschid un topic nou cu ce a ramas.
Acesta se poate inchide.
Multumesc.
silvet is offline  
Old 29-08-10, 11:50   #11
cryssd3ev1l

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Re: Schimb nokia 5800 defect

aha bn spor la vanzare
cryssd3ev1l is offline  
Closed Thread


- Copyright 2026 4Tuning -