Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > ShowRoom > Beginner

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-13, 22:43   #16
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Default Re: BP Design

Audi-ul A4 facut pt. amical insa neterminat, isi gaseste sfarsitul aici... astept pareri, in special legate de paintjob.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AUDI A4.jpg
Views:	58
Size:	1.10 MB
ID:	2859490  
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 23-09-13, 00:03   #17
cannonball
Virtual Tuner

Stage 5
 
cannonball's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 578
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: BP Design

E de apreciat ca ai incercat culoarea aia , totusi sunt prea putini cei carora le reuseste asa ceva.In rest ai folosit o singura janta si aia plata , ABT e scris invers si atunci cand mai inegresti geamurile mai dai ceva contrast interiorului ramas.Bafta
__________________
cannonball is offline   Reply With Quote
Old 23-09-13, 10:13   #18
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: BP Design

si pe langa ce ti-a semnalat Cannonball, mai ai de furca un pic cu acea tobe din lateral total ireala. Si acum intrebare? de ce aprinzi luminile? ca dau o nota de irealism lucrarii tale!
__________________
Reme is offline   Reply With Quote
Old 23-09-13, 17:54   #19
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Smile Re: BP Design

Quote:
Originally Posted by cannonball View Post
E de apreciat ca ai incercat culoarea aia , totusi sunt prea putini cei carora le reuseste asa ceva.In rest ai folosit o singura janta si aia plata , ABT e scris invers si atunci cand mai inegresti geamurile mai dai ceva contrast interiorului ramas.Bafta
Care e problema mai exact la culoare? Pe mine asta ma intereseaza... Banuiesc ca problema nu e combinatia ciudata nu? Am folosit o singura janta pentru ca janta spate de la donor nu se incadra cum trebuie. Si... am lasat intentionat ABT scris invers, nu imi pot ecplica inca de ce dar imi place cum arata...

Quote:
Originally Posted by Reme View Post
si pe langa ce ti-a semnalat Cannonball, mai ai de furca un pic cu acea tobe din lateral total ireala. Si acum intrebare? de ce aprinzi luminile? ca dau o nota de irealism lucrarii tale!
Chestia cu luminile e noua obsesie... am inceput sa renunt la sticker bomb, rugina, si suspensie coborata exagerat, era imposibil sa nu le ia locul o alta obsesie... din pacate....
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 14-11-13, 19:24   #20
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Talking Re: BP Design

Una din masinile facute pt tematicul de 1 Decembrie... (nu cred ca voi participa cu ea.. de asta am postat-o doar aici)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia 1 dec mic 2.jpg
Views:	56
Size:	1.27 MB
ID:	2891472  
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 16-11-13, 08:53   #21
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: BP Design

Quote:
Originally Posted by bogdan_bp View Post
Una din masinile facute pt tematicul de 1 Decembrie... (nu cred ca voi participa cu ea.. de asta am postat-o doar aici)
nu vreau sa fiu rautacios, insa cred ca arata mai bine inainte...mai bine faci alta...
Reme is offline   Reply With Quote
Old 16-11-13, 12:36   #22
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: BP Design

Quote:
Originally Posted by bogdan_bp View Post
Una din masinile facute pt tematicul de 1 Decembrie... (nu cred ca voi participa cu ea.. de asta am postat-o doar aici)
idee buna,executie slaba.incearca altceva sau mai lucreaza pe asta...toba aia seama mai mult a stiker
dany2good4u is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 13:13   #23
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Default Re: BP Design

Quote:
Originally Posted by Reme View Post
nu vreau sa fiu rautacios, insa cred ca arata mai bine inainte...mai bine faci alta...
stiu ca nu e prea reusita... de asta am postat-o doar aici... mai am in lucru alte 2 masini... cred ca particip cu una din cele 2
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 23-11-13, 16:35   #24
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Talking Re: BP Design

Dacia Logan Cabrio
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan cabrio alb.jpg
Views:	39
Size:	484.1 KB
ID:	2896554   Click image for larger version

Name:	logan cabrio negru.jpg
Views:	45
Size:	458.4 KB
ID:	2896555  
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 23-11-13, 17:59   #25
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: BP Design

Quote:
Originally Posted by bogdan_bp View Post
Dacia Logan Cabrio
slaba lucrare...limiteaza.te la mai putin si de calitate mai mare.poza originala?

janele nu au umbra,se vede unde ai scos manerul,culoarea ireala,nu ai umbra sub masina,la bara spate e ceva ciudat,ai asezat.o cu warp?,rotile nu au prezoane,si nici vreo urma de capac ceva...geamurile prea negre si fara reflexii.intreb de imaginea originala pt ca trecerea de la 4 la 2 usi si de la coupe la decapotabila e facuta chiar bine...
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
Old 23-11-13, 20:37   #26
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Default Re: BP Design

Quote:
Originally Posted by dany2good4u View Post
slaba lucrare...limiteaza.te la mai putin si de calitate mai mare.poza originala?

janele nu au umbra,se vede unde ai scos manerul,culoarea ireala,nu ai umbra sub masina,la bara spate e ceva ciudat,ai asezat.o cu warp?,rotile nu au prezoane,si nici vreo urma de capac ceva...geamurile prea negre si fara reflexii.intreb de imaginea originala pt ca trecerea de la 4 la 2 usi si de la coupe la decapotabila e facuta chiar bine...
Am "construit" masina folosind elemente dintr-un opel astra g cabrio si un logan facelift, am sa atasez imaginile, si da, bara am asezato cu warp, la jante am scos prezoanele pentru ca atunci cand am incercat sa scot emblema opel cu healing brush tool/spot healing brush tool, in apropierea prezoanelor s-a innegrit janta (la fel cum s-a intamplat si la manere unde s-a innegrit langa spatiul dintre usa si restul caroseriei, nu stiu cum sa rezolv problema asta) asa ca am decis sa scot si prezoanele ca sa ramana suprafata curata... la geamuri nu am gasit pana acum o metoda sa fac reflexii, la fel si la umbre... nu gasesc nici un tutorial video pt asta... (n-am timp sa citesc tutoriale si sa le pun in aplicare ca sa invat, daca vad un tutorial video retin ce trebuie facut si fara sa aplic pe loc)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	25
Size:	2.60 MB
ID:	2896720   Click image for larger version

Name:	2008-Dacia-Logan-4.jpg
Views:	20
Size:	88.7 KB
ID:	2896721  
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 23-11-13, 21:19   #27
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: BP Design

din pacate aici ai gresit...executie slaba...ceea ce ti-a zis dany2good4u este un sfat f bun. Incearca lucrari cu elemente mai usoare si mai de efect, crescand astfel nivelul lucrarii
Reme is offline   Reply With Quote
Old 23-11-13, 21:58   #28
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Thumbs down Re: BP Design

Dacia Dokker
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dokker.jpg
Views:	38
Size:	349.4 KB
ID:	2896744  
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 24-11-13, 00:16   #29
bogdan_bp

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 73
Talking Re: BP Design

Dacia Logan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan 1 dec gri.jpg
Views:	51
Size:	206.5 KB
ID:	2896770  
bogdan_bp is offline   Reply With Quote
Old 24-11-13, 18:31   #30
lowlifer

Stage 1
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 16
Default Re: BP Design

^ arata misto, I'd drive it.
lowlifer is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -