Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-11-05, 18:46   #61
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu e lucrat prea rau, dar rezultatul e total neconvingator
nu stiu ce ai scris pe masina si pe urma ai sters cu atata furie
nu se pupa multe, iar ce se pupa strica coloristica
uite la prag ce soare bate in el, si jantele sunt de la umbra de undeva.....
si stai pe langa ea, ca o sa cada farurile, sau mai baga mastic intre ele si capota
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vio_s__185.jpg
Views:	54
Size:	315.2 KB
ID:	49648  
Gratzian is offline  
Old 05-11-05, 18:47   #62
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu e rau lucrata, si imbinari aproape reusite
culoarea aia nu e ok, poate nu a fost o idee buna sa o dai cu oja, cred ca a costat mult, si rotile alea, de plastic sigur se rup repede, nu?
oricum, destul de legata, cu o trecere ireala intre bara fata si masca fata.
continua, este destul de ok
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	yackone_298.jpg
Views:	60
Size:	370.0 KB
ID:	49649  
Gratzian is offline  
Old 05-11-05, 18:51   #63
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eu am terminat treaba la topicul asta
am muncit mult, dar am incercat sa dovedesc respect pentru munca si timpul vostru, si am luat fiecare masina in parte.
spuneti daca a scapat ceva.

repet inca o data sa nu scapati un post de-al meu de mai sus:
Quote:
cred ca ar fi cazul sa lasati orgoliile, si sa nu luati exemplul colegilor de forum de pe sectiunea curse.

exact cum ati spus, poate nu ma pricep, dar mi-am dat interesul, ceea cred ca e mai mult decat sa te pricepi si sa nu iti dai interesul.

poate am gresit, sunt constient, si daca am gresit major si grosolan, sa imi atrageti atentia direct, fara probleme, rog moderatorii de aici sa o faca , sunt mai buni specialisti ca mine

dar la fel cum nu am spus: astea sunt bune si astea sunt rele, fara sa dau explicatii, sa imi dati si voi argumente cand credeti ca gresesc... e ok targul?

de curiozitate:
unde credeti ca am gresit?
nu e o polemica, lucrurile raman asa cum sunt stabilite ACUM, dar m-ar ajuta sa invat sa judec mai bine data viitoare...

eu termin topicul asta, asa cum ma pricep, si voi continuati cu ce am gresit eu, ok?

fara nici o suparare de nici una din parti, asa e corect, suntem o echipa..
fara patima, orgolii, etc
astept deschidere si colaborare
eu am terminat, mingea e in terenul vostru, sunteti invitatii mei
nu accept comentarii de la chibitzi, de la cei care nu au participat
Gratzian is offline  
Old 05-11-05, 18:57   #64
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

un sfat pt viitor din partea mea .... altfel zis ... asa gandesc yo :P

e virtual...k...asta nu inseamna ca trebuie sa fie SF...adik virtual sau nu...trebuie modificarile trebuie sa fie cat mai realizabole ... in realitate ....
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline  
Old 05-11-05, 19:09   #65
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

corect, buna observatie
Gratzian is offline  
Old 05-11-05, 19:31   #66
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
este una din masinile bine lucrate.
treceam cu vederea peste economia de eleron daca nu ma punea pe fuga stickerul ala..
sincer, nu stiu daca place cuiva, si daca ii place, sa il ia de pe masina, bine?
chiar asa nashpa e stickerul ala mie chiar imi placea...da vad ca toata lumea comenteaza la el ideea initiala a lui a fost sa fie intr-o culoare cu masina dar cum am bagat si gradientul, puteam sa fak stickerul sa aiba si culoarea gradientului dar mi s-a parut ca da mai bine asa.....ma rog se pare ca a fost o idee nereusita


si in final:
eu zik ca nu puteam sa contestam deciziile lui gratzian, in primul si in primul rand gratzian nici nu trebuia sa isi motiveze deciziile e concursul lui, el l-a facut, el in incheie, cum vrea si cand vre! nu?
ei dar totusi cum nu e chiar comunism pe aicea eu zik ca trebuie sa apreciem eforul lui de a privii si din perspectiva noastra, dar cum el nu se ocupa cu asta de n ani(cum o face dady de exemplu) deci implicit nu poate sa vada anumite lucruri care noua ni se par evidente.
la inceput nu s-a specificat ca va fi un concurs in care se va pune accentul pe calitate de fapt nu s-a prea precizat cum va fi notata faza, si de aicea fiecare a facut cum a crezut ca va fi mai bine...eu de exemplu am pus accent mai mult pe calitate, adika sa para cat mai reala si sa aiba cat mai putine greseli din punct de vedere al vt-ului( ma rog cat am putu si eu ) altii au facut dupa aspect, ma rog fiecare in felul lui....si a iesit ceea ce a iesit, iar gratzian a ales cum a crezut el ca e mai bine, nu cred ca a vrut sa ofenseze pe nimeni....poate a gresit, dar ce sa ii faki e prima data invatzam cu totii, noi cum sa ne orientam, el cum sa faca concurul cat mai corect, dar totusi eu zik sa privim partea buna a lucrurilor: dupa nereusita temporara a team-ului atmosfera se cam stricase pe aicea, lumea nu mai prea era interesata forumul nu prea stia de noi...dar iata ca odata cu acest concurs lumea a inceput sa devina din ce in ce mai interesata de vt(daovada este numarul mare de lucrari) shi odata ce pool-ul va fi pus global tot mai multi o sa afle cu ce ne omoram noi zilele....

toate bune, sper sa nu fi aberat prea mult, si pe finalul finalului pun si o poza cum arata masinutza mea inainte de gradient(fara finisaje and shit)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan_ra_2fast4u_800x600_116.jpg
Views:	94
Size:	143.7 KB
ID:	49654  
RA_2fast4u is offline  
Old 06-11-05, 11:12   #67
Skillzu
BMW Specialist

Stage 5
 
Skillzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 4,266
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default


oameni buni nu inteleg de ce sunteti atat impotriva lui gratzian.poate cu acest concurs veti intelege de ce sectiunea este tuning & design.pt k nu conteaza numai tuningul...ca manopera....conteaza si designul...cum arata produsul finit..pt k nu voi pune un spoiler de ferrari pe un hummer...sau ma rog..o chestie de genul....va dati seama k poate nici mie nu-mi convine...pt k ne-am obisnuit intr-un fel anume.....dar e bine....si trebuie apreciata toata munca lui gratzian.....

Skillzu is offline  
Old 06-11-05, 17:44   #68
BMW-M-Power

Stage 5
 
BMW-M-Power's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 645
Default

zi-le madskilzz!!!! ma bucur ca mai este inca unul de aceeasi parere cu mine.
BMW-M-Power is offline  
Old 06-11-05, 18:22   #69
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default

Hai k le zic si eu ........ HUIDUHU pt cei care cred k Gratzian comenteaza aiurea ...... In primul rand k eu cred k a ales conform standardelor lui ... lui ii plac masinile si cred k are ceva experientza in a deosebi una Frumoasa de una Urata asa k lasati-o mai moale .... si daca nu eram ales in primii 11 aveam aceeasi parere .... nu vi s-a cerut sa faceti din punct de vedere VT o lucrare perfecta ci o masina frumoasa ... Eu am ramas mirat cand am vazut k sunt intre primii 11 a mea este doar frumoasa din punctul de vedere al privitorului (Gratizan)dar daca ii ceream parerea unui expert (Kickass;Dadi;Mad;si multi altii am dat ex pe cei din Design Team) imi gaseau greselile imediat ... Asa k sa va obisnuiti si la comentarii din partea celor ce privesc si deosebesc frumosul de urat !!!

De ce nu ati incercat ceva SF k Merlin .... BV lui deja are un premiu garantat ... Ingeniozitate .... Ideei asta s-a cerut .... Si noi asta am oferit

P.S. EU sunt mai direct imi cer scuze pt huiduhu ....
__________________
Kolegosu' is offline  
Old 06-11-05, 18:31   #70
BMW-M-Power

Stage 5
 
BMW-M-Power's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 645
Default

lol man bine le-ai zis si u
BMW-M-Power is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -