Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

View Poll Results: Voteaza lucrarea ta favorita:
Rares_CRM 14 31.11%
Manson 11 24.44%
Cobbo 5 11.11%
dem_fuzl 10 22.22%
DJ Vio 5 11.11%
Voters: 45. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-05-09, 16:09   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Rezultate Non Brush

Rezultate Non Brush

Clasament:

1. Rares_CRM
2. Manson
3. Cobbo
4. dem_fuzl
5. DJ Vio
boy_wonder is offline  
Old 15-05-09, 16:15   #2
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Rezultate Non Brush

Rares_CRM
Masina de baza e una cu linii clasice si simple. Asta nu inseamna ca e usor sa adaugi ceva care sa arate in continuare bine. Nu ai exagerat si asta ti-a adus un plus major la rezultatul final. Tot ce ai pus pe masina da bine. Puteai sa aduci un plus de calitate la stopuri, folii si putina munca la umbra masinii pentru detaliul perfect. Oricum, locul ocupat spune destul.

+ Pastrarea identitatii
+ Alegerea elementelor (spoilere, prag, evacuari)
+ Jante
- stopuri
- folii prea inchise fara reflexii
- aceeasi umbra ca la varianta nemodificata

Click image for larger version

Name:	non-brush Rares_CRM.jpg
Views:	954
Size:	416.6 KB
ID:	919698


Manson
Din fericire masina de baza are si o varianta cabrio in realitate. Oricum, ai depus efort ca sa treci la aceasta caroserie, lucru facut bine. Elementele suplimentare sunt bine alese si simplitatea e de efect si aici. Tema pune bine in imagine masina, lucru care in cazul tau a contat destul de mult.

+ Tema
+ efortul depus pentru conversie in cabrio
- umbre

Click image for larger version

Name:	non-brush Manson.jpg
Views:	871
Size:	289.5 KB
ID:	919699


Cobbo
Exagerat nu e neaparat bun. Data viitoare incearca sa faci ceva mai simplu, acordand atentie mai mare proportiilor si detaliilor.

- brush

Click image for larger version

Name:	non-brush cobbo.jpg
Views:	887
Size:	320.6 KB
ID:	919700


Dem_fuzl
Prea multe elemente de import pentru un model clasic. Sorteaza mai bine ce se potriveste unui anumit tip de masina si pe viitor ai sanse la o lucrare sensibil mai reusita.

+ idee de paint si jante
- evacuari
- culoare portbagaj

Click image for larger version

Name:	non-brush dem_fuzl.jpg
Views:	846
Size:	202.8 KB
ID:	919701


DJ VIO
Jantele sunt aproape perfecte pentru aceasta masina. Ai gresit in schimb la puncte tehnice, chiar si la nivel de culori. Renunta la evacuarile „Japan Style” acolo unde nu au ce cauta. In cazul asta, de exemplu.

+ jante
- diferente culori ( praguri si spoiler spate )
- evacuari Japan

Click image for larger version

Name:	non-brush DjVio.jpg
Views:	848
Size:	258.7 KB
ID:	919702



Observatii:

Restul participantilor mai au destul de mult de lucru pe toate planurile. Incepand de la stabilirea normala a proportiilor, alegerea modelelor si temelor potrivite si pana la excluderea siglelor AMG de pe un Audi. Stiti voi unde e cazul. Bafta pentru data viitoare!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	non-brush Ca$$.jpg
Views:	107
Size:	210.4 KB
ID:	919703   Click image for larger version

Name:	non-brush Cosmmyn.jpg
Views:	95
Size:	282.5 KB
ID:	919704   Click image for larger version

Name:	non-brush Fily.jpg
Views:	109
Size:	107.4 KB
ID:	919705  

Click image for larger version

Name:	non-brush Geox`.jpg
Views:	131
Size:	250.8 KB
ID:	919706   Click image for larger version

Name:	non-brush keemo.jpg
Views:	109
Size:	410.8 KB
ID:	919707   Click image for larger version

Name:	non-brush L33L00.jpg
Views:	178
Size:	265.1 KB
ID:	919708  

Click image for larger version

Name:	non-brush TFK.jpg
Views:	149
Size:	63.2 KB
ID:	919709  
__________________
boy_wonder is offline  
Old 15-05-09, 16:30   #3
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Rezultate Non Brush

Intr-un sfarsit au aparut si rezultatele,Tin sa Felicit toti Participanti
Geox` is offline  
Old 15-05-09, 18:51   #4
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Rezultate Non Brush

Nu pot decat sa va multumesc!
Felicitari tuturor participantilor!
Rares_CRM is offline  
Old 15-05-09, 20:18   #5
Fily

Stage 4
 
Fily's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 257
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

Rezultatele sunt pe masura asteptarilor,si cand zic "asteptarilor" ma refer la perioada de timp in care le-am asteptat.sunt curios cine a facut jurizarea.Si sa nu imi veniti cu texte de genu,"ca sunt ofricat din cauza ca nu am luat eu nici un "premiu" sau ceva de genu",stati linistiti k nu ma asteptam la nimic dar cu atat mai putin ma asteptam sa iese castigatorii acestia.Ma rog.Si inca un lucru,s-a zis si in topicul in care au fost expuse lucrarile,lucrarea lui cobbo pare c/p de pe vt,am vazut si poza folosita ca donor.daca ma insel imi cer scuze si specific ca nu am absolut nici o treaba cu domnul cobbo,din contra,respect.dar sa zicem ca la lucrarea asta ma indoiesc de anumite lucruri.Poate revine cu un WIP ceva.
__________________


Nota Moderator: Dimensiunea maximă pentru o imagine + text în semnătură este 500x100 pixeli.
Fily is offline  
Old 15-05-09, 20:31   #6
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

felicitari tuturor

"cu atat mai putin ma asteptam sa iese castigatorii acestia."

care e problema fily? ce au castigatorii????


PS: m am votat singur din greseala daca se poate sa se mute votul la rares???? multumesc
__________________

Last edited by Manson; 15-05-09 at 20:38.
Manson is offline  
Old 15-05-09, 23:52   #7
Fily

Stage 4
 
Fily's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 257
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

Ma abtin de la comentarii mai detaliate.Manson,la tine exista fair-play?sa nu sti ce inseamna asa ceva?Sper ca sti la ce ma refer:-J
Fily is offline  
Old 16-05-09, 00:13   #8
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

daca ai fi citit postul meu ai fi vazut ce am scris! prea plin de ei unii de pe forumul asta! daca erai tu prin astia de au fost nominalizati nu mai sufereai si detaliai tot!
Manson is offline  
Old 16-05-09, 00:17   #9
Fily

Stage 4
 
Fily's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 257
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

Prin faptul ca teai votat singur dovedesti ca esti prea plin de tine si ca defapt esti si u printre cei nominalizati de tine drept"prea plini".Stai linistit eu ma multumesc cu locul 2 de la COX.Si repet.nu ma asteptam sa castig nimic aici.dar m-am enervat cand am vazut cu cata indiferenta si batjocura e tratat tot.:-J.
Fily is offline  
Old 16-05-09, 00:20   #10
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

Quote:
Originally Posted by Fily View Post
Prin faptul ca teai votat singur dovedesti ca esti prea plin de tine si ca defapt esti si u printre cei nominalizati de tine drept"prea plini".Stai linistit eu ma multumesc cu locul 2 de la COX.Si repet.nu ma asteptam sa castig nimic aici.dar m-am enervat cand am vazut cu cata indiferenta si batjocura e tratat tot.:-J.
tot nu ai citit! m-am votat din greseala pe mine! du-te la cox sau unde vrei si lasa-ne! nu te asteptai, dc participi? dc sunteti ofticati, nervosi? ce p|m mea zici ca luati bani, parca e servici! deja cred ca e a 4 sau a 5 oara cand dau de oameni cu care nu prea se poate discuta! ignora-ma!
Manson is offline  
Old 16-05-09, 03:34   #11
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Rezultate Non Brush

owwwwww owwww , fily my man , a votat din greseala man ,daca este vreun moderator care sa repare greseala bine , daca nu , nu asta e, lasa-l #$(@*dq3Q de concurs , a gresit !!!!
votez eu in locul lui manson
vot rares !!!!!(rares facem bara bara la premiu , 50 - 50 ) ,impartim diploma ))
__________________



I ♥ choppin'
keemo designs - gallery
e36318isdakargelb. w.i.p

keemo is offline  
Old 16-05-09, 07:08   #12
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Rezultate Non Brush

Cobbo nu era descalificat ? Just asking...
Vot dem_fuzl .
wlady is offline  
Old 16-05-09, 11:13   #13
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Rezultate Non Brush

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
votez eu in locul lui manson
vot rares !!!!!(rares facem bara bara la premiu , 50 - 50 ) ,impartim diploma ))
deal!
Multumesc inca odata!
Chiar nu ma asteptam sa castig, am avut niste concurenti destul de experimentati in virtual tuning.
Rares_CRM is offline  
Old 16-05-09, 12:08   #14
L33L00

Stage 5
 
L33L00's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 959
Default Re: Rezultate Non Brush

era de asteptat din nou se premiaza cleanu , lucrari facute in graba , fara calitate ,( se poate adauga si lipsa de seriozitate si proasta organizare ) intr-un cuvant 4tuning
L33L00 is offline  
Old 16-05-09, 14:18   #15
dem_fuzl
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 166
Default Re: Rezultate Non Brush

app, ca sa nu fiu si eu mai fraier, m-am votat singur, si rog un moderator sa imi mute votul la dj_vio .... plus ca, fara votul meu la mine, tot eu am cele mai multe voturi, dar sincer, nu prea pricep cum au castigat altii ... adica, CUM s-a facut jurizarea?? nu e pe baza votului asta?? sau asta e asa, pus doar de forma??
ah, si daca ar fi sa iau lucrarile din fata mea la comentat, as avea multe sa zic, da dup'aia zice lumea ca ma oftic ... ba chiar din contra ... nu imi pasa deloc ...

-deci, sper ca rares sa nu se supere, dar la ce cer are deasupra masinii, trebuia sa aiba geamurile pline de reflectii de cer (din ala) .. si putin pe partea de sus a stopurilor ... in rest mie imi place masina ... doar la reflectii am avut de comentat ...
- manson, de pe 2, a pus masina intr-o hala, dar pe masina sunt reflectiile de pietris din bg-ul original, plus ca toate luminile sunt de afara pe ea .. soare, interiorul luminat in ultimu hal, soare direct pe el .... rotile nu au nici o treaba cu compozitia generala ... pe partea dreapta a masinii nu are prag, ca trebuia sa se vada ceva pe dedesubt, pe la roti pe acolo ... reflectiile jantelor pe podea?? deloc ...
- daca cobbo, cel de pe 3, a si recunoscut ca a luat de pe o virtuala, de ce mai e in top?? nu era descalificat?? ... nu am nimic cu el, nici nu am mai avut placerea sa fiu impotriva lui la un conc, sa sa-i vad alte lucrari .. dar totusi, regulile sunt reguli, iar cand se incalca ceva, si se ia o decizie, se pastreaza ...

plus, mi se pare cam ciudat ca anumite 2-3 lucrari, sunt pus la capitolu ala de "astea's naspa" .. sau cum o fi ... grupa de jos ... gen, sa zic sincer, a lui manson e mai buna ca a lui leeloo?? / .... hmm? ... nu cred ... dar na, ciudat ...
dem_fuzl is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -