Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Rezultate Non Brush (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/123821-rezultate-non-brush.html)

boy_wonder 15-05-09 16:09

Rezultate Non Brush
 
Rezultate Non Brush

Clasament:

1. Rares_CRM
2. Manson
3. Cobbo
4. dem_fuzl
5. DJ Vio

boy_wonder 15-05-09 16:15

Re: Rezultate Non Brush
 
12 Attachment(s)
Rares_CRM
Masina de baza e una cu linii clasice si simple. Asta nu inseamna ca e usor sa adaugi ceva care sa arate in continuare bine. Nu ai exagerat si asta ti-a adus un plus major la rezultatul final. Tot ce ai pus pe masina da bine. Puteai sa aduci un plus de calitate la stopuri, folii si putina munca la umbra masinii pentru detaliul perfect. Oricum, locul ocupat spune destul.

+ Pastrarea identitatii
+ Alegerea elementelor (spoilere, prag, evacuari)
+ Jante
- stopuri
- folii prea inchise fara reflexii
- aceeasi umbra ca la varianta nemodificata

Attachment 919698


Manson
Din fericire masina de baza are si o varianta cabrio in realitate. Oricum, ai depus efort ca sa treci la aceasta caroserie, lucru facut bine. Elementele suplimentare sunt bine alese si simplitatea e de efect si aici. Tema pune bine in imagine masina, lucru care in cazul tau a contat destul de mult.

+ Tema
+ efortul depus pentru conversie in cabrio
- umbre

Attachment 919699


Cobbo
Exagerat nu e neaparat bun. Data viitoare incearca sa faci ceva mai simplu, acordand atentie mai mare proportiilor si detaliilor.

- brush

Attachment 919700


Dem_fuzl
Prea multe elemente de import pentru un model clasic. Sorteaza mai bine ce se potriveste unui anumit tip de masina si pe viitor ai sanse la o lucrare sensibil mai reusita.

+ idee de paint si jante
- evacuari
- culoare portbagaj

Attachment 919701


DJ VIO
Jantele sunt aproape perfecte pentru aceasta masina. Ai gresit in schimb la puncte tehnice, chiar si la nivel de culori. Renunta la evacuarile „Japan Style” acolo unde nu au ce cauta. In cazul asta, de exemplu.

+ jante
- diferente culori ( praguri si spoiler spate )
- evacuari Japan

Attachment 919702



Observatii:

Restul participantilor mai au destul de mult de lucru pe toate planurile. Incepand de la stabilirea normala a proportiilor, alegerea modelelor si temelor potrivite si pana la excluderea siglelor AMG de pe un Audi. Stiti voi unde e cazul. Bafta pentru data viitoare!

Geox` 15-05-09 16:30

Re: Rezultate Non Brush
 
Intr-un sfarsit au aparut si rezultatele,Tin sa Felicit toti Participanti:)

Rares_CRM 15-05-09 18:51

Re: Rezultate Non Brush
 
Nu pot decat sa va multumesc!
Felicitari tuturor participantilor!

Fily 15-05-09 20:18

Re: Rezultate Non Brush
 
Rezultatele sunt pe masura asteptarilor,si cand zic "asteptarilor" ma refer la perioada de timp in care le-am asteptat.sunt curios cine a facut jurizarea.Si sa nu imi veniti cu texte de genu,"ca sunt ofricat din cauza ca nu am luat eu nici un "premiu" sau ceva de genu",stati linistiti k nu ma asteptam la nimic dar cu atat mai putin ma asteptam sa iese castigatorii acestia.Ma rog.Si inca un lucru,s-a zis si in topicul in care au fost expuse lucrarile,lucrarea lui cobbo pare c/p de pe vt,am vazut si poza folosita ca donor.daca ma insel imi cer scuze si specific ca nu am absolut nici o treaba cu domnul cobbo,din contra,respect.dar sa zicem ca la lucrarea asta ma indoiesc de anumite lucruri.Poate revine cu un WIP ceva.

Manson 15-05-09 20:31

Re: Rezultate Non Brush
 
felicitari tuturor

"cu atat mai putin ma asteptam sa iese castigatorii acestia."

care e problema fily? ce au castigatorii????


PS: m am votat singur din greseala daca se poate sa se mute votul la rares???? multumesc

Fily 15-05-09 23:52

Re: Rezultate Non Brush
 
Ma abtin de la comentarii mai detaliate.Manson,la tine exista fair-play?sa nu sti ce inseamna asa ceva?Sper ca sti la ce ma refer:-J

Manson 16-05-09 00:13

Re: Rezultate Non Brush
 
daca ai fi citit postul meu ai fi vazut ce am scris! prea plin de ei unii de pe forumul asta! daca erai tu prin astia de au fost nominalizati nu mai sufereai si detaliai tot!

Fily 16-05-09 00:17

Re: Rezultate Non Brush
 
Prin faptul ca teai votat singur dovedesti ca esti prea plin de tine si ca defapt esti si u printre cei nominalizati de tine drept"prea plini".Stai linistit eu ma multumesc cu locul 2 de la COX.Si repet.nu ma asteptam sa castig nimic aici.dar m-am enervat cand am vazut cu cata indiferenta si batjocura e tratat tot.:-J.

Manson 16-05-09 00:20

Re: Rezultate Non Brush
 
Quote:

Originally Posted by Fily (Post 2323582)
Prin faptul ca teai votat singur dovedesti ca esti prea plin de tine si ca defapt esti si u printre cei nominalizati de tine drept"prea plini".Stai linistit eu ma multumesc cu locul 2 de la COX.Si repet.nu ma asteptam sa castig nimic aici.dar m-am enervat cand am vazut cu cata indiferenta si batjocura e tratat tot.:-J.

tot nu ai citit! m-am votat din greseala pe mine! du-te la cox sau unde vrei si lasa-ne! nu te asteptai, dc participi? dc sunteti ofticati, nervosi? ce p|m mea zici ca luati bani, parca e servici! deja cred ca e a 4 sau a 5 oara cand dau de oameni cu care nu prea se poate discuta! ignora-ma!

keemo 16-05-09 03:34

Re: Rezultate Non Brush
 
owwwwww owwww , fily my man , a votat din greseala man ,daca este vreun moderator care sa repare greseala bine , daca nu , nu asta e, lasa-l #$(@*dq3Q de concurs , a gresit !!!!
votez eu in locul lui manson :lol:
vot rares !!!!!(rares facem bara bara la premiu :lol: , 50 - 50 ) ,impartim diploma :)))

wlady 16-05-09 07:08

Re: Rezultate Non Brush
 
Cobbo nu era descalificat ? Just asking...
Vot dem_fuzl :).

Rares_CRM 16-05-09 11:13

Re: Rezultate Non Brush
 
Quote:

Originally Posted by keemo (Post 2323782)
votez eu in locul lui manson
vot rares !!!!!(rares facem bara bara la premiu :lol: , 50 - 50 ) ,impartim diploma :)))

:lol: deal! :lol:
Multumesc inca odata! :)
Chiar nu ma asteptam sa castig, am avut niste concurenti destul de experimentati in virtual tuning. :)

L33L00 16-05-09 12:08

Re: Rezultate Non Brush
 
era de asteptat :) din nou se premiaza cleanu , lucrari facute in graba , fara calitate ,( se poate adauga si lipsa de seriozitate si proasta organizare ) intr-un cuvant 4tuning

dem_fuzl 16-05-09 14:18

Re: Rezultate Non Brush
 
app, ca sa nu fiu si eu mai fraier, m-am votat singur, si rog un moderator sa imi mute votul la dj_vio .... plus ca, fara votul meu la mine, tot eu am cele mai multe voturi, dar sincer, nu prea pricep cum au castigat altii ... adica, CUM s-a facut jurizarea?? nu e pe baza votului asta?? sau asta e asa, pus doar de forma??
ah, si daca ar fi sa iau lucrarile din fata mea la comentat, as avea multe sa zic, da dup'aia zice lumea ca ma oftic ... ba chiar din contra ... nu imi pasa deloc ...

-deci, sper ca rares sa nu se supere, dar la ce cer are deasupra masinii, trebuia sa aiba geamurile pline de reflectii de cer (din ala) .. si putin pe partea de sus a stopurilor ... in rest mie imi place masina ... doar la reflectii am avut de comentat ...
- manson, de pe 2, a pus masina intr-o hala, dar pe masina sunt reflectiile de pietris din bg-ul original, plus ca toate luminile sunt de afara pe ea .. soare, interiorul luminat in ultimu hal, soare direct pe el .... rotile nu au nici o treaba cu compozitia generala ... pe partea dreapta a masinii nu are prag, ca trebuia sa se vada ceva pe dedesubt, pe la roti pe acolo ... reflectiile jantelor pe podea?? deloc ...
- daca cobbo, cel de pe 3, a si recunoscut ca a luat de pe o virtuala, de ce mai e in top?? nu era descalificat?? ... nu am nimic cu el, nici nu am mai avut placerea sa fiu impotriva lui la un conc, sa sa-i vad alte lucrari .. dar totusi, regulile sunt reguli, iar cand se incalca ceva, si se ia o decizie, se pastreaza ...

plus, mi se pare cam ciudat ca anumite 2-3 lucrari, sunt pus la capitolu ala de "astea's naspa" .. sau cum o fi ... grupa de jos ... gen, sa zic sincer, a lui manson e mai buna ca a lui leeloo?? /:) .... hmm? ... nu cred ... dar na, ciudat ...


All times are GMT +2. The time now is 17:42.

- Copyright 2026 4Tuning