Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

View Poll Results: Care masina va place cel mai mult?
alexandrughost 1 2.38%
B-72-RZD 1 2.38%
CrazyMan 5 11.90%
NitroCustoms 22 52.38%
Rares_CRM 4 9.52%
Tudorache 9 21.43%
Voters: 42. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-04-09, 22:18   #16
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Battle || Honda Civic x 6

Vot Nitro
mitza mtb is offline  
Old 30-04-09, 11:32   #17
Cristi HML

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 11
Default Re: Battle || Honda Civic x 6

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Ti-ai raspuns cam singur, esti cam || cu grafica. Aici nu se voteaza in functie de idei, se voteaza in functie de calitate, de cat de bine au fost duse la capat modificarile, de oricare gen ar fi ele. Nu exista reguli gen "daca ai pus 9 pune si 10", fiecare face cum vrea, important este sa fie cat mai calitativ si realistic, fara greseli.

Crazyman a rezolvat repede,a luat un bot de Lexus si l-a trantit in poza, un pic de brush (pe deasupra cam toony), oglinzile alea care aproape nici nu se vad ...

Este mult mai greu sa adaptezi parti pe masina si sa-i ramana aceeasi structura decat sa faci 50/50

+ ca Nitro a schimbat si fundalul radical.

N-o lua in nume de rau, am spus cum stau lucrurile !


LE: Da, am gresit eu cu fundalul.
Multumesc de raspuns, clar si edificator. Singura mentiune pe care o mai am e cea cu "important este sa fie cat mai calitativ si realistic", exact aspectul de care m-am legat initial. Daca ne referim la realistic dpdv grafic vs realitate inteleg perfect ce vrei sa spui si 90% iti dau dreptate, daca ne referim insa la realistic in sensul de fezabil (probabilitatea sa vezi o astfel de masina pe strada) atunci ajungem la nedumeririle de inceput.

Nitro nu trebuie sa te ataci, nu am contestat munca depusa de tine (nu as avea cum, habar n-am ce inseamna efortul vostru tradus in timp pierdut si/sau cunostinte necesare), doar am combatut notiunile celor ce au votat privind anumiti termeni. Si de placut mi-a placut una, dupa cum am mentionat in postul anterior. Dar se pare ca votul "ochimetric" pentru crazyman nu e suficient; nu-i nimic, ne mai antrenam.

Sper sa nu va fi deranjat prea tare cu interventiile, va dau o poza cu masina mea sa-mi dati niste idei si sa nu mai fiti suparati?
Cristi HML is offline  
Old 30-04-09, 13:50   #18
Nitro Customs
Fiat Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 361
Member of:
[Fiat]
Default Re: Battle || Honda Civic x 6

Quote:
Originally Posted by Cristi HML View Post
Multumesc de raspuns, clar si edificator. Singura mentiune pe care o mai am e cea cu "important este sa fie cat mai calitativ si realistic", exact aspectul de care m-am legat initial. Daca ne referim la realistic dpdv grafic vs realitate inteleg perfect ce vrei sa spui si 90% iti dau dreptate, daca ne referim insa la realistic in sensul de fezabil (probabilitatea sa vezi o astfel de masina pe strada) atunci ajungem la nedumeririle de inceput.

Nitro nu trebuie sa te ataci, nu am contestat munca depusa de tine (nu as avea cum, habar n-am ce inseamna efortul vostru tradus in timp pierdut si/sau cunostinte necesare), doar am combatut notiunile celor ce au votat privind anumiti termeni. Si de placut mi-a placut una, dupa cum am mentionat in postul anterior. Dar se pare ca votul "ochimetric" pentru crazyman nu e suficient; nu-i nimic, ne mai antrenam.

Sper sa nu va fi deranjat prea tare cu interventiile, va dau o poza cu masina mea sa-mi dati niste idei si sa nu mai fiti suparati?
Nu m-am atacat, si oricum lucrarile de aici sunt slabe, la "avansati" nu prea gasesti greseli, de ex la mine cu jantele, eu nu am gasit alte jante din acelasi unghi, ca o perioada de timp nu am mai lucrat in PS si am sters cam tot ce aveam, iar pt masina ta , exista sectiune separata unde iti poti posta masina sa fie modificata
__________________
Nitro Customs is offline  
Old 30-04-09, 19:36   #19
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Battle || Honda Civic x 6

Quote:
Originally Posted by Cristi HML View Post
Ok, nu stiu pe ce considerente votati aici, sunt cam || cu grafica dar nu pot sa nu observ ceva: Toata lumea a votat pe Nitro_Customs ca fiind "cea mai complexa"... De ce iti pui jante cromate de ~19" pe o troaca? de ce ai masina super jegoasa dar gumele le ai scoase din cutie? Si daca am avut bani de incaltari, nu puteam sa strangem putin cureaua si sa schimbam bara?

Nu va suparati, poate am fost putin cam agresiv dar chiar nu inteleg... Chestiile astea nu conteaza?

My vote goes to Crazyman, mi se pare de departe cea mai "balanced".

Peace

Poate ca ti-au raspuns altii, dar simt nevoia sa clarific ceva, pentru ca ai facut referire directa la mine prin "cea mai complexa". Dintre toate aceste lucrari cea a lui Nitro este net superioara. Si ca sa nu le comparam pe toate, o sa o compar doar cu lucrarea lui Crazyman, cea mai "balanced" dupa tine. Nitro are o lucrare destul de reala, chiar daca modificarile nu sunt radicale (nu a pus fatza de alta masina), dar si cele facute sunt realizate ok. In schimb ce era sa votez la Crazyman? Botul de Lexus, usile ireale(toony), diferenta ca si de la cer la pamant intre claritatea botului si cea a lateralului? Sa fim seriosi.

P.S: Crazyman, sper sa nu te superi pentru ca am zis astea, dar acesta e adevarul.
Cristi_HML, nu am nimic cu tine dar simteam nevoia sa clarific lucrurile.

Bafta tuturor

L.E: alexandrughost, te-ai votat pe tine. Nu prea e respect fata de ceilalti
radu.3 is offline  
Old 30-04-09, 20:54   #20
CrazyMan

Stage 5
 
CrazyMan's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 415
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Battle || Honda Civic x 6

@ radu.3 : man, nu m-as supara niciodata pe un om cu care se poate vorbi. Ca sa fiu sincer , nici eu nu eram lamurit pentru ce a primit Nitro mai multe voturi ca mine (dar nu am intrebat pentru a nu creea polemica), desi mie mi se parea ca lucrarea mea era cea mai placuta vizual . Dar in urma explicatiilor pe care le-ati dat, trebuie sa recunosc, ca desi si eu am depus efort in realizarea lucrarii respective (ma rog, botul de Lexus a fost aproape "donator perfect", am facut doar mici retusuri ), Nitro a depus mult mai mult efort ca mine.
In loc sa raman cu un gust amar dupa acest concurs (am banuit la un moment dat ca se votaza si un pic pe "prietenie"), in urma explicatiilor date de catre oameni care sunt in grupul VT sau DT, am inteles considerentele dupa care s-a votat.
Voi participa in continuare group battles si la un moment dat sper sa ma ridic la nivelul care trebuie pentru intrarea in grupul VT.

PS: alexandrughost mi s-a parut lipsa de fair-play, nu e chestie de respect
CrazyMan is offline  
Old 30-04-09, 21:33   #21
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Battle || Honda Civic x 6

Intr-adevar, in unele challenge-uri chiar se voteaza pe "prietenie", asta pe la freehand, ca la vt eu doar votez, nu urmaresc voturile, etc etc. Dar asta nu trebuie sa te influenteze, pentru ca tu faci asta din placere(desi te cam inteapa ca unu` cu o lucrare mai proasta are mai multe voturi decat tine...).

Eu iti urez multa bafta sa intri in grupul vt, da` nu este bafta fara munca...deci spor la treaba
radu.3 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -