Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Totul despre anvelope

Totul despre anvelope Aici gasesti toate informatiile despre cauciucuri, dimensiuni, presiunea corecta, marci diverse, performante, norme de siguranta si feed-back de la utilizatori.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-13, 18:20   #1
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Sfat anvelope vara (noi)

Vreau sa iau un set de anvelope de vara si momentan nu stiu de care.
Pana acum m-am uitat la Pirelli Cinturato P7 Blue care in review-uri par foarte bune (am gasit la 500 lei bucata ... dimensiunea cautata e 225/45/R17). Mai bune ca acestea in acesti bani stiu ca nu voi gasi, dar, gasesc alt model, raport calitate/pret bun, si sa merite luate in locul acestor Pirelli?
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 28-11-13, 21:00   #2
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Sfat anvelope vara (noi)

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
Vreau sa iau un set de anvelope de vara si momentan nu stiu de care.
Pana acum m-am uitat la Pirelli Cinturato P7 Blue care in review-uri par foarte bune (am gasit la 500 lei bucata ... dimensiunea cautata e 225/45/R17). Mai bune ca acestea in acesti bani stiu ca nu voi gasi, dar, gasesc alt model, raport calitate/pret bun, si sa merite luate in locul acestor Pirelli?
iti recomand pirelli....stiu de pzero nero,dar nu neaparat....am condus masina echipata cu pirelli si aceeasi masina cu michelin pilot sport etc..noi noute cauciucurile.....nu se compara....
si pe bmw si pe audi.....masini cu motoare de la 200 de cai in sus se simte ca pirelli e mult mai bun......nu conteaza neaparat puterea masinii...dar de acolo se simte mult mai bine diferenta....
dunlop e cu mult sub cele 2 marci...
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -