Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Machetele mele > Machetele mele scara 1/18

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-10, 20:43   #346
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by bobo-wow View Post
Ai o mana de aur
Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Super BMW-ul iimi place:X
Ma bucur ca va place fratilor, cu toate ca nu e o batrana cum asteptam de ceva vreme, am tinut sa o prezint ca mie imi place mult, si vreau sa va anunt ca o probabila macheta urmatoare va fi Vw Scirocco Revell dar asta peste umpic de timp...
FED express is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:57   #347
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Wink Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Poi iaca am ramas dator si m-am gandit sa fac niste poze astazi, ca tot e cald si frumos aici, deci e si soare. Asa ca am dus 5aru cel vestit si i-am tras niste pozitii
Macheta o cunosteti cu totii, este un BMW seria5 Kyosho 1/18, care a avut ceva probleme.Cum fiecare are parerea lui si toti si-ay facut o idee despre macheta nu mai are rost sa redeschid subiectul, oricum chestia e ca sigur pana la rpimavara nu va fi revopsita, ideea era sa devina un alb perlat, dar inca nu se stie cu siguranta.
Este tapitata si are centuri textile la fiecare scaun, si cu totii stiti calitatea de exectutie a unei machete Kyosho, daca nu ar fi fost problema binecunoscuta, probabil ca nu apucam eu un Kyosho asa devreme, asa ca tin inca sa-i multumesc domnului Andrei(steaua23) pentru aceasta macheta deja atat de celebra.
Va las sa vizionati pozele, enjoy

P.S: Scuzati numarul mai mare de poze, dar e primul meu Kyosho si inca sunt foarteee entuziasmat
In sfarsit ai prezentat BMW-ul ! Foarte frumos ! Si lucrat destul de bine pentru Kyosho! Bravo pentru achizitie!
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 22:03   #348
makvld

Stage 5
 
makvld's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 776
Default Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Poi iaca am ramas dator si m-am gandit sa fac niste poze astazi, ca tot e cald si frumos aici, deci e si soare. Asa ca am dus 5aru cel vestit si i-am tras niste pozitii
Macheta o cunosteti cu totii, este un BMW seria5 Kyosho 1/18, care a avut ceva probleme.Cum fiecare are parerea lui si toti si-ay facut o idee despre macheta nu mai are rost sa redeschid subiectul, oricum chestia e ca sigur pana la rpimavara nu va fi revopsita, ideea era sa devina un alb perlat, dar inca nu se stie cu siguranta.
Este tapitata si are centuri textile la fiecare scaun, si cu totii stiti calitatea de exectutie a unei machete Kyosho, daca nu ar fi fost problema binecunoscuta, probabil ca nu apucam eu un Kyosho asa devreme, asa ca tin inca sa-i multumesc domnului Andrei(steaua23) pentru aceasta macheta deja atat de celebra.
Va las sa vizionati pozele, enjoy

P.S: Scuzati numarul mai mare de poze, dar e primul meu Kyosho si inca sunt foarteee entuziasmat
deci daca i'ai pune niste placutse multsi or sa spuna ca e real...arata foarte jmecher,iar pozele sunt no comment
makvld is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 22:18   #349
eddy_grasu
VW Driver

Stage 5
 
eddy_grasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 622
Member of:
[VW]
Default Re: Machetele mele - FED express

arata bine rau, imi plac pozele care le-ai facut.
eddy_grasu is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 10:17   #350
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - FED express

frumos frumos, doar e Kyosho, plus ca macheta e celebra dupa cum ai spus si tu, dar mare pacat ca e celebra din cauza unui scandal ...
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 19:21   #351
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - FED express

Frumosa steluta asta de cinema..
2010 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 19:56   #352
CALIN 79
Colectionar Machete

Stage 5
 
CALIN 79's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 4,038
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - FED express

Misto rau BMW-u'. Arata foarte bine in pozele alea. Felicitari pentru achizitie!
CALIN 79 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 19:59   #353
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
In sfarsit ai prezentat BMW-ul ! Foarte frumos ! Si lucrat destul de bine pentru Kyosho! Bravo pentru achizitie!
cum adica ”destul de bine” doar e un Kyosho cum ai mentionat si tu....io zic ca e destl de bine facut, ma bucur ca ai dat ochii cu el

Quote:
Originally Posted by makvld View Post
deci daca i'ai pune niste placutse multsi or sa spuna ca e real...arata foarte jmecher,iar pozele sunt no comment
Multumesc, pozele nu-s asa grozave ca nu m-am straduit dar cu placutele mi-ai dat de gandit oricum fratele Drifter mi-a facut niste placute mia demult si inca nu le-am folosit ca tre sa mi le scoata cineva pe color, iar apoi mai vad eu, dar e o idee buna, mersi

Quote:
Originally Posted by eddy_grasu View Post
arata bine rau, imi plac pozele care le-ai facut.
Multumesc domnu'Edy, ma bucur ca e pe placul tau

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
frumos frumos, doar e Kyosho, plus ca macheta e celebra dupa cum ai spus si tu, dar mare pacat ca e celebra din cauza unui scandal ...
Eeee eu am uitat de scandal si ma bucur ca e la mine, sincer cand am citit si eu paginile alea celebre de la feedback, m-am gandit ca ~ooo Doamne
asa macheta nu are cum sa ajunga la mine vreodata~ si ui ca nush cum mi-o tercut prin cap sa intru in legatura cu domnu' Andrei(steaua23) si am aranjat sa gazduiesc si eu frumusetea asta care a avut si zile mai bune, oricum acum sunt mandru ca am asa ceva si in curand, poate de ziua mea, planuiesc sa mai dau lovitura cu ceva cel putin pe masura acestuia.

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Frumosa steluta asta de cinema..
Multumesc mult
FED express is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 23:23   #354
aokimare

Stage 5
 
aokimare's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,291
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - FED express

man..bravo..imi place mult macheta - as fi luat-o si eu...daca eram pe faza

nu de altceva ..pe langa faptul ca e o piesa adevarata...ci pentru ca e celebra...cred ca e cea mai cunoscuta macheta de pe forum...oare e careva care sa nu stie de "cinciarul verde"???

sti cum e ..cand 2 se cearta - al treilea castiga...hehehehe

felicitari si abia astept sa o vad in noua coloare
__________________

ORICINE VREA CEVA CU MINE POATE SA MA SUNE
DACA NU RASPUND POATE SA INCERCE DIN NOU
0722277200

Machetele mele
aokimare is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 08:01   #355
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by aokimare View Post
man..bravo..imi place mult macheta - as fi luat-o si eu...daca eram pe faza

nu de altceva ..pe langa faptul ca e o piesa adevarata...ci pentru ca e celebra...cred ca e cea mai cunoscuta macheta de pe forum...oare e careva care sa nu stie de "cinciarul verde"???

sti cum e ..cand 2 se cearta - al treilea castiga...hehehehe

felicitari si abia astept sa o vad in noua coloare
Multumesc multumesc, era culmeau sa mi-o sufli si p-asta, ar fi fost al doilea Bmw care mi-l sufli
Nu stiu exact cat de celebra e dar nu am luat-o ptr asta, ci pentru ca imi place modelul, este premium si aam avut ocazia sa cumpar o macheta buna la pret de maisto, si maisto sh daca ma intelegi, ca apropo, in Real un Bburago 1/18 este 172 de lei, asa ca mii si rusine de aia care il cumpara.
Deci am profitat de acel moment neplacut si am luat macheta care pur si simplu o ador, cat despre noua culoare nu stiu ce sa mai zic, am o iarnaa lunga sa ma hotarasc, poate in vacanta de Paste daca voi misca ceva, pana atunci ii savurez formele care le are si ma impac cu ea asa cum e, deosebita. Mersiii si inca ceva domnu' Horia, ai niste jante si ptr mine? dealea cu prindere maisto, daca se poate sa mearga pe porschele ala al meu, ca bune-ar fi Mersii
FED express is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 18:38   #356
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Wink Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Multumesc multumesc, era culmeau sa mi-o sufli si p-asta, ar fi fost al doilea Bmw care mi-l sufli
Nu stiu exact cat de celebra e dar nu am luat-o ptr asta, ci pentru ca imi place modelul, este premium si aam avut ocazia sa cumpar o macheta buna la pret de maisto, si maisto sh daca ma intelegi, ca apropo, in Real un Bburago 1/18 este 172 de lei, asa ca mii si rusine de aia care il cumpara.
Deci am profitat de acel moment neplacut si am luat macheta care pur si simplu o ador, cat despre noua culoare nu stiu ce sa mai zic, am o iarnaa lunga sa ma hotarasc, poate in vacanta de Paste daca voi misca ceva, pana atunci ii savurez formele care le are si ma impac cu ea asa cum e, deosebita. Mersiii si inca ceva domnu' Horia, ai niste jante si ptr mine? dealea cu prindere maisto, daca se poate sa mearga pe porschele ala al meu, ca bune-ar fi Mersii
Ai perfecta dreptate la ce am ingrosat ! O macheta superba , lucrata la fel de super de Kyosho la un pret mic , si vopseaua ... eu zic ca se merita sa o revopsesti !

In rest la detalii e mult superioara maisto-urilor sau bburago... Eu zic ca o sa iasa o macheta foarte frumoasa!

PS: Idee de coloare , mov cameleon ar prinde'o superb !!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img_8700.jpg
Views:	60
Size:	159.8 KB
ID:	1644778  
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 19:18   #357
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Ai perfecta dreptate la ce am ingrosat ! O macheta superba , lucrata la fel de super de Kyosho la un pret mic , si vopseaua ... eu zic ca se merita sa o revopsesti !

In rest la detalii e mult superioara maisto-urilor sau bburago... Eu zic ca o sa iasa o macheta foarte frumoasa!

PS: Idee de coloare , mov cameleon ar prinde'o superb !!!!!!
prima parte total de acord

a doua parte: NUUUU
Mi-a sarit in oki imediat: Hot Import Nights, e clar, e ca numele jocului Juiced, si crede-ma BMW nu e o masina de Boy Racer's Bmw este un muscle car european cu spirit nobil man...nu poti sa-i pui neoane, sa-l faci mov si chestii deastea, asta poate ca ar merge pe o Supra sau pe masini japoneze unde da bine, dar niciodata, NICIODATA pe un BMW-Ultimate driving machine Man, ai jignit frumusetea aia, daca va fi revopsit, va fi Alb Perlat dar asta mai vede, pana atunci fii sigur ca nu va deveni ca Skyline-ul din imagine.
Skyline-ul e o masina faina si imi plac astea japoneze, pe astea chiar merge tuningul japan style, dar pe nemtesti sau americane niiodata, si culoarea aia de mov perlascent imi place, dar cum ti-am zis, nu vei vedea un Kyosho vopsit asa, la mine.

L.E: pe langa astea, 150g de vopsea, ba mai putin cat mi-ar trebui mie ptr el, m-ar costa destul de mult, te asigur
FED express is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 19:12   #358
lauTM

Stage 5
 
lauTM's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 525
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - FED express

vad ca ai si tu o colectie super tare , astept si de la tine muscle-urile , restul, sau na ce vei strange.
lauTM is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 19:17   #359
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - FED express

Quote:
Originally Posted by lauTM View Post
vad ca ai si tu o colectie super tare , astept si de la tine muscle-urile , restul, sau na ce vei strange.
Multumesc domnu' chiar super tare...nu putem zice dar fac si eu ce pot, pe mine ma pasioneaza muscle-urile europene si americane, cum americane nu am decat 2...mai am de strans asa ca urmatoarea va fi un Scirocco 1/18 revell, iar apoi urmatoarea achizitie care intentionez sa fie umpic dupa ziua mea, as vrea sa fie un Muscle dar premium daca se poate...vedem cum stau cu banuti atunci, dar pe viitor sper sa ajung si eu la cateva muscle-uri frumoase, un Trans Am sau ceva faimos, mai ales ca imi palc filmele din 70 cu americance, deci neaparat. Multumesc
FED express is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 19:28   #360
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Machetele mele - FED express

Daca vrei muscle am vazut unele frumoase ieri in mall la sibiu la 170 de ron parca erau.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -