Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/18 (https://forum.4tuning.ro/688-machetele-mele-scara-1-18.html)
-   -   Machetele mele - FED express (https://forum.4tuning.ro/688-machetele-mele-scara-1-18/187424-machetele-mele-fed-express.html)

FED express 09-05-10 17:03

Machetele mele - FED express
 
10 Attachment(s)
Aceasta este o parte din colectia mea 1/24 si 1/18.Restul inca vreo 5-6 sunt in curs de modificare si se lucreaza la ele asa ca nu am poze.Mai am machete 1/43 1/56 1/64 si poate mai mici cu care voi pune poze pe parcurs.

DTH 09-05-10 17:05

re: Machetele mele - FED express
 
Te rog să citeşti REGULAMENTUL !

FED express 09-05-10 17:51

re: Machetele mele - FED express
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3346218)
Te rog să citeşti REGULAMENTUL !

Scuze..de asta imi era teama.L-am mai citit, dar probabil ca nu l-am inteles eu bine:”Primul post al topicului de prezentare poate sa contina poze de grup cu toata colectia de machete.”
deci trebuia doar cu grupul prima data? De fapt am pus prea multe poze cu Buick-ul cred. Scuze.Ma abtin o zi:).

DTH 09-05-10 17:57

re: Machetele mele - FED express
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3346327)
Scuze..de asta imi era teama.L-am mai citit, dar probabil ca nu l-am inteles eu bine:”Primul post al topicului de prezentare poate sa contina poze de grup cu toata colectia de machete.”
deci trebuia doar cu grupul prima data? De fapt am pus prea multe poze cu Buick-ul cred. Scuze.Ma abtin o zi:).

Aruncă o privire pe alte topicuri să vezi cum sunt prezentate machtele . În primul rând fiecare machetă trebuie prezentată cu model , scară şi producător ...şi nişte detalii despre ea ( dacă vrei tu şi consideri că merită ) ;)


Poate să intre un user care habar nu are ce este şi pune tot felul de întrebări ...dar ce producător este ? Dar ce scară ? ;)

andrew 46 09-05-10 18:26

re: Machetele mele - FED express
 
bine ai venit!!
foarte frumoasa colectia ta.
asteptam poze cu fiecare macheta in parte , si de asemenea cu detaliile.

alynex 09-05-10 19:03

re: Machetele mele - FED express
 
Frumoasa colectie!
Sunt curios de Nissan-ul acela nismo.
Il prezinti?

FED express 09-05-10 19:40

re: Machetele mele - FED express
 
va multumesc de urare si le voi prezenta pe rand mai ales ca mai am cateva care le voi prezenta la tuning pe machete pentru ca nu sunt acasa si ca lucrez la ele.

Nissan-ul Silvia de la Nismo il voi prezenta curand.

Cel crem este un Buick Roadmaster model 1949 de la Motor Max 1/18.Este una dintre preferatele mele si dupa cum vedeti i se deschid usile capota(un stil aparte) si are un portbagaj foarte incapator.De asemenea are directia foarte bine pusa la punct si un motor destul de detaliat.

Mi-as dori si eu sa intru in clubul de machete dar mai intai vreau sa vi le prezint pe toate, iar voi ve-ti decide.Va multumesc inca odata pentru primirea calduroasa:)

arctix 09-05-10 19:52

Re: Machetele mele - FED express
 
Am si eu Buick-ul dar al meu este negru si intradevar este o macheta foarte bine realizata pentru pretul ei

Racer21 09-05-10 20:09

Re: Machetele mele - FED express
 
Bine ai venit, ai machete interesante. La prezentare specifica modelul, scara, producatorul, ca totul sa fie bine. Bafta :-)

FED express 10-05-10 13:59

Re: Machetele mele - FED express
 
Quote:

Originally Posted by arctix (Post 3346688)
Am si eu Buick-ul dar al meu este negru si intradevar este o macheta foarte bine realizata pentru pretul ei

Sa stii ca si eu mi-l doream negru, dar nu am stat sa mai caut.Negru l-ar fi prins cel mai bine.Poate la anul il vopsesc imi sta de mult capul la asta..dar am alte proiecte momentan.

FED express 10-05-10 14:07

Re: Machetele mele - FED express
 
6 Attachment(s)
Astazi va voi prezenta Nissan-ul Silvia S15 de la Nismo de care era curios alynex.Masina este cu ocazia ”Nismo 20th Aniversary” si este facuta de catre Muscle Machines, scara este 1/18.Precizez ca masina a fost Kit.

alynex 10-05-10 15:18

Re: Machetele mele - FED express
 
Mama ce frumoasa e!
A costat mult?De unde ai cumparat-o?
Foarte faina e.
Asteptam si restu.

FED express 10-05-10 15:25

Re: Machetele mele - FED express
 
Deci in primul rand iti multumesc si ma bucur ca iti place.A costat mai putin de 100 Ron daca mai tin minte.O am de la Pasetele din 2008, masina am primit-o de la parinti pentru ca au vazut ca ma holbam mult la ea si mi-o doream.La mine in oras(Sebes) sunt 2 benzinarii care aduc machete calumea,iar una din benzinarii este la mine in cartier-deci iti dai seama ca sunt client fidel.Oricum masina e calumea, iar kit-ul a fost putin mai complex.
Poate pe seara prezint si Renault 8Gordini.

DTH 10-05-10 15:33

Re: Machetele mele - FED express
 
Asta este una dintre machetele ce caut eu , foarte frumoasă , îmi place mult ...cu alte cuvinte dacă te gândeşti s-o dai ...sunt prima pe listă :lol::twisted: spor la colecţionat în continuare ! :D

steaua23 10-05-10 15:51

Re: Machetele mele - FED express
 
Am gasit-o eu in benzinarie la Roman, dar n-am luat-o. Era sub forma de kit si avea si niste piese de schimb. Acum ca o vad mai bine prezentata, observ ca are catea detalii interesante, dar finisajele o trag in jos.
Oricum, spor la colectionat.


All times are GMT +2. The time now is 19:27.

- Copyright 2024 4Tuning