Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Servicii Auto

Firme Servicii Auto Tapiterii, Sablari, Vopsitorii, Tractari, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-09, 19:05   #136
marius design

Stage 4
 
marius design's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 206
Default Re: tapiterie auto

capitonari plafon + stalpi orice model auto. alcantara rosu ferari (material original )superoferta 300 euro !material si manopera !!!
marius design is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 19:09   #137
marius design

Stage 4
 
marius design's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 206
Default Re: tapiterie auto

capitonari plafon + stalpi orice model auto. alcantara rosu ferari (material original-stoc limitat)superoferta 300 euro !material si manopera !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF8475.JPG
Views:	137
Size:	1.23 MB
ID:	1213023   Click image for larger version

Name:	DSCF8482.JPG
Views:	154
Size:	1.20 MB
ID:	1213024   Click image for larger version

Name:	DSCF8480.JPG
Views:	99
Size:	1.24 MB
ID:	1213025  

Click image for larger version

Name:	DSCF8495.JPG
Views:	105
Size:	1.23 MB
ID:	1213026   Click image for larger version

Name:	DSCF8497.JPG
Views:	131
Size:	1.21 MB
ID:	1213027   Click image for larger version

Name:	DSCF8501.JPG
Views:	88
Size:	1.25 MB
ID:	1213028  

Click image for larger version

Name:	DSCF8509.JPG
Views:	93
Size:	1.25 MB
ID:	1213029   Click image for larger version

Name:	DSCF8510.JPG
Views:	125
Size:	1.22 MB
ID:	1213030   Click image for larger version

Name:	P1000880.JPG
Views:	69
Size:	3.32 MB
ID:	1213031  

marius design is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 01:01   #138
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

Atentie!!!!! Inselaciune!!!!!!
Va Ia Banii Si Va Veti Scoate Tapiteriile La Anu Si La Multi Ani De La El.
Sunt Caz Concret. Am 11 Luni Pentru O Lucrare De 2 Zile........ Am Ramas Fara Bani, Care Reprezentau 75 La Suta Din Lucrare, Pe Care Ia Cerut Ca Avans ( Chipurile Sa Cumpere Materiale)... Iar Din Tapiteriile Duse La El Lipsesc Elemente Pe Care Le-a Pierdut, Iar Cele Recuperate Sunt Nefacute, Chiar Intr-o Stare Mai Proasta Decit Atunci Cind Le-am Dus Lasindu-le Sa Putrezeasca Efectiv Intr-un Colt.
Am Insistat De Nenumarate Ori Sa-mi Termine Lucrarea ( Pe Carea Nu A Inceput-o Niciodata) Dar Nu Am Facut Decit Sa Pierd Timp Venind Pina La El Si Dindu-mi Alta Data .... La Care La Fel... Am Mers Degeaba.
Am Incercat Sa Termin Pe Cale Amiabila Si Sa Imi Returneze Banii Si Lucrarea..... Dar Ce Sa Vezi : Ca N-are Bani, Ca Are Probleme, ( Exercitiile Cred Ca Le Rezolvase), Ca Sa Vin Alta Data , Adica M-a Plimbat Aproape Un An .
DECI MARE ATENTIE.
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 10:25   #139
marius design

Stage 4
 
marius design's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 206
Default Re: tapiterie auto

trebuia sa mai specifici ca ti-am facut pana acum 5 masini toate cu discaunt de pret foarte mare, iar la ultima masina ai vrut cu 300 euro materiale si manopera un interior complect cu piele alcantara ! (1 mp de piele alcantara costa 80 euro !!!) scaune,banchete,tetiere si 4 fete de usi !!! poti sa vi oricand sa-ti iei bani si interiorul .
marius design is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 16:46   #140
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

CE 5 MASINI ????? CE ALCANTARA???.... BAAAI....DOMNULE!.... bati campii... ca intotdeuna..... mi-ai luat 275 de euro si nu numai ca nu ai facut nimic din lucrare ( dar absolut nimic) timp de 1 an, dar mi-ai mai si pierdut din elementele de tapiterie ...... HOTULE!
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 19:23   #141
marius design

Stage 4
 
marius design's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 206
Default Re: tapiterie auto

Quote:
Originally Posted by GOLF 16v View Post
CE 5 MASINI ????? CE ALCANTARA???.... BAAAI....DOMNULE!.... bati campii... ca intotdeuna..... mi-ai luat 275 de euro si nu numai ca nu ai facut nimic din lucrare ( dar absolut nimic) timp de 1 an, dar mi-ai mai si pierdut din elementele de tapiterie ...... HOTULE!
nu stiu cine te-a pus sa scri in acest topic,dar nu ai nici o masina la mine.cred ca este o confuzie... !
marius design is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 21:28   #142
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

AI DAT ATATEA TEPE INCAT NICI NU MAI STI CUI...... TEPARULE!.
HOTULE!!!
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 09:09   #143
marius design

Stage 4
 
marius design's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 206
Default Re: tapiterie auto

Quote:
Originally Posted by GOLF 16v View Post
AI DAT ATATEA TEPE INCAT NICI NU MAI STI CUI...... TEPARULE!.
HOTULE!!!
mai baiatule ,hot si tepar esti tu ! eu nu te cunosc cine esti si te rog sa vi la atelier daca ai ceva de lamurit cu mine. am totusi o intrebare pt. tine : de ce lucrarile mele sunt premiate,lucrez fara intrerupere de 10 ani si am programari toata luna ianuarie...? daca era adevarat ce scri tu, nu mai aveam de mult lucrari !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02315.JPG
Views:	130
Size:	2.38 MB
ID:	1221474   Click image for larger version

Name:	2-4TuningFEVER-0844.jpg
Views:	132
Size:	450.1 KB
ID:	1221475   Click image for larger version

Name:	normal_2-4TuningFEVER-0555.jpg
Views:	90
Size:	153.9 KB
ID:	1221476  

Click image for larger version

Name:	cristina_3090.jpg
Views:	64
Size:	562.4 KB
ID:	1221477   Click image for larger version

Name:	DSCF6695.JPG
Views:	108
Size:	1.24 MB
ID:	1221478   Click image for larger version

Name:	DSCF6687.JPG
Views:	75
Size:	1.26 MB
ID:	1221479  

Click image for larger version

Name:	DSCF3638.JPG
Views:	54
Size:	1.22 MB
ID:	1221480   Click image for larger version

Name:	Dc248.JPG
Views:	94
Size:	2.48 MB
ID:	1221482   Click image for larger version

Name:	DSCF2634.JPG
Views:	113
Size:	1.26 MB
ID:	1221483  

Click image for larger version

Name:	DSCF2640.JPG
Views:	84
Size:	1.26 MB
ID:	1221484   Click image for larger version

Name:	DSCF2647.JPG
Views:	198
Size:	1.26 MB
ID:	1221489   Click image for larger version

Name:	DSCF2651.JPG
Views:	219
Size:	1.25 MB
ID:	1221490  

marius design is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 21:12   #144
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

ce? ti-au murit laudatorii??? trebuie sa te falesti singur..... vreau sa vad un com,ent ca ai facut ceea ce ai spus
nu te mai mandri cu lucrarile altora, e plin topicul de tepe de ale tale si oameni inselati de tine..... huo!!!!... TEPARULE!..... HOTULE!!!
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 21:27   #145
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

Primul intrigat NAKA66VIO, PAGINA 4 DIN ACEST TOPIC (" si nu inteleg de ce ai pus poze cu interioare facute de gaby si nu de tine.de exemplu de ce nu pui exemple cu interiorul meu ca doar e facut de tine.sau iti este rusine?")

Pagina 5,eu, GOLF 16V ("Atentie!!!!! Inselaciune!!!!!!
Va Ia Banii Si Va Veti Scoate Tapiteriile La Anu Si La Multi Ani De La El.
Sunt Caz Concret. Am 11 Luni Pentru O Lucrare De 2 Zile........ Am Ramas Fara Bani, Care Reprezentau 75 La Suta Din Lucrare, Pe Care Ia Cerut Ca Avans ( Chipurile Sa Cumpere Materiale)... Iar Din Tapiteriile Duse La El Lipsesc Elemente Pe Care Le-a Pierdut, Iar Cele Recuperate Sunt Nefacute, Chiar Intr-o Stare Mai Proasta Decit Atunci Cind Le-am Dus Lasindu-le Sa Putrezeasca Efectiv Intr-un Colt.
Am Insistat De Nenumarate Ori Sa-mi Termine Lucrarea ( Pe Carea Nu A Inceput-o Niciodata) Dar Nu Am Facut Decit Sa Pierd Timp Venind Pina La El Si Dindu-mi Alta Data .... La Care La Fel... Am Mers Degeaba.
Am Incercat Sa Termin Pe Cale Amiabila Si Sa Imi Returneze Banii Si Lucrarea..... Dar Ce Sa Vezi : Ca N-are Bani, Ca Are Probleme, ( Exercitiile Cred Ca Le Rezolvase), Ca Sa Vin Alta Data , Adica M-a Plimbat Aproape Un An .
DECI MARE ATENTIE.

Pagina 5 NAKA66VIO cu un nou coment (" pai vad ca eu mai le-am spus la baietii pe aici despre ce e vorba: ca-si bate joc de oameni, dar vad ca lumea n-are capul pe umeri sau nu stiu ce sa zic.
isi bate joc de oamenii care se duc la el.
nu lasati toti nepriceputii sa-si bata joc de munca altora care investesc bani si suflet in masini.")

Pagina 6, razvan_gavan cu comentul " Am facut interiorul la el. A durat 2 luni. A costat 1400 de euro, bani care logic au fost dati inainte de finalizare.

Probleme:

-minciuni zilnice, s-a apucat de lucrare dupa 1 luna, de fiecare data cerea bani in plus, etc
-plafonul s-a dezlipit la 2 saptamani
-volanul s-a dezlipit la 2 saptamani
-fetele de usi s-au desprins si mi-au cazut sitele de la boxe
-multe probleme de retusat, pete albe pe piele, etc
-nefinalizata lucrarea nici acum, eu cedand nervos si luand tot ce a ramas la el si ducandu-ma la alt tapiter.

Avantaje:

-daca are chef sa lucreze poate face lucruri de calitate

Din pacate, problemele nu compenseaza cu partile bune...NU RECOMAND


__________________
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 21:35   #146
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

Pagina 6, Ciupanezu_1987 cu commentul :
"Din pacate si eu am avut neplaceri cu acest tapiter.

Pe lângă faptul că el tot timpul spune că este aproape gata şi de fapt nu s-a apucat, minte non-stop în legătură cu orice.

M-a chemat într-o zi să retuşeze o faţă de uşă care nu era îmbracată cum trebuie.

A zis că stâlpii îi rezolvă pe loc.

M-am dus şi el dormea.
Am vorbit cu tatăl lui care mi-a zis să revin în două ore.

Cu alte cuvinte, clientii trebuie să-şi facă programul după un meseriaş.

M-am întors în două ore şi mi-a zis că termină faţa de uşă şi stâlpii pâna a doua zi.

Ştiam cu cine am de-a face aşa că i-am zis că vin în două zile dar vreau să-i facă.

De fapt nu a făcut nimic în 4 zile, a făcut retuşul cu mine de faţă şi a îmbrăcat stâlpii chiar înainte să vin eu şi au ieşit ca naiba.

Mi-a rupt nişte cleme de la o faţă de uşă şi n-a recunoscut.

Nu ştie să monteze mai nimic dar nici nu spune înainte, preferă să strice piesele la care lucrează.

Având în vedere preţurile pe care le practică, aceste nereguli sunt de neiertat.

Aş fi trecut cu vederea totul dacă lucrarea ar fi fost de calitate însă mi-a îmbrăcat stâlpii sub orice critică.

Bănuiesc că foloseşte cei mai ieftini adezivi, altfel nu s-ar fi dezlipit şi plafonul lui Răzvan şi stâlpii mei de pe spate.

Am văzut cât de neserios este din a doua zi de când am avut de-a face cu el.

Aveam treabă în zona unde are atelierul si m-am gândit să trec pe la el ca să văd ce se întâmplă cu maşina mea.

Mi-a zis la telefon că s-a apucat de treabă.
M-am dus la maşină şi am văzut că nici măcar nu s-a apucat de demontat.

Cu alte cuvinte, a depăşit orice limită a nesimţirii.

I-am plătit 400 Ron pentru stâlpi, 200 euro pentru feţele de uşi şi 100 euro pentru volan.
Nu am negociat deloc tocmai pentru că vroiam calitate maximă.

Pe lângă problemele despre care puteţi citi mai sus, cei doi stâlpi de pe spate s-au dezlipit în 3 săptămâni.
Erau îmbrăcaţi impecabil dar probabil a folosit un adeziv de proastă calitate.

I-a îmbrăcat din nou dar când nu primeşte bani, îşi bate joc de lucrarea pe care o face."
Pagina 6 , razvan_gavan cu comentul " Solcit inchiderea acestui topic si stergereas informatiilor legate de contact pentru a nu mai se da ocazia sa mai fie tepuiti si alti oameni. Daca este nevoie mai pot aduce concluzii clare ale clientilor de pe alte forumuri si modul in care este injurat si cautat de alti useri nemultumiti.....Rog un moderator sa ia masuri! Eu am pierdut 1400 de euro dupa urma acestui nenorocit!
Pagina 6, pepelea cu commentul : "Aceeasi poveste se repeta si la mine, in caz ca cineva se gandeste sa-i dea bani pt o lucrare, va rog inainte spuneti-mi sa va trimit niste poze cum arata plafon facut de el. Isi bate joc de bani, de timp si de lucrare."

Pagina 7 , mache_rau cu commentul : "scurt si la subiect NU MERGETI LA EL UN JEPCAR....MINCINOS SI NESIMTIT ca asta mai rar intalniti,foloseste piele parca pentru cizme! nu pt tapiterii auto si ia si preturi astronomice pt tigania care o face...."
Pagina 7, Dodeos cu comentul: "Salutare baieti si salutare Marius. Ce zici Marius, crezi ca e bine sa le spun tuturor ca ai mers cu masina mea din berceni pana in pipera, sau ca te-ai plimbat prin berceni pe unde aveai tu nevoie? Da fratilor, am dus si eu un Volkswagen Eos la tapitat si ghiciti ce s-a intamplat? Marius s-a plimbat cu masina mea. Eu am ramas masca si nu stiu inca ce sa fac. Asta nu e normal draga Marius. A terminat interiorul pt Eos, mai putin bancheta spate, la care "e mai mult de munca". Ok, dar cat???? Stii bine sa minti si sa pacalesti. Ai montat prost toate panourile si acum am probleme. Am fost super ok cu tine Marius. Cata rabdare crezi ca am????????? Oricum ai intrecut limita si voi lua masuri. Nu e posibil sa te plimbi asa cu masina mea. Pe langa faptul ca un scaun e facut pana sus cu alcantara, iar unul in partea de sus are piele normala. Imi ies din firi deja."
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 21:44   #147
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

Pagina 8 , B-41-G A D, cu commentul : " frate e bataie d joc c face omul asta, mie mi-a facut doar volanul si dupa o luna a inceput sa mi se defaca ata cu kre a fost cusut, l-am tot sunat sa mi-l refaca, ca cik ai garantie la lucrare, si nici in ziua d azi nu mi la refacut, ba k nu are piele, ba k nu a reusit sa ajunga sa o ia, ba k are pielea dar are lult de lucru, si tot felul de scuze... Nu m-as aventura sa mai fac odata volanul, si aceeasi greseala, mi-as da jos pielea aia, dar nu pot k mi-a taiat si din volan p langa airbag..."
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 21:53   #148
GOLF 16v

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 121
Default Re: tapiterie auto

Si astea sunt doar cateva, mai putin agresive, mai continui?....iau si de pe alte forumuri??????????? "domnule" hot? sau preferi "domnule" tepar? .
in rest esti baiat "bun", da e rau pamantul ca te tine..
GOLF 16v is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 10:19   #149
marius design

Stage 4
 
marius design's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 206
Default Re: tapiterie auto

mai baiatule !
gabi a invatat meserie de la mine,este angajatul meu. asa ca vezi-ti de treaba ta ! cine are nevoie de serviciile mele poate vedea calitatea lucrarilor mele. www.tapiterie-auto.ro
marius design is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 13:52   #150
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: tapiterie auto

Quote:
Originally Posted by GOLF 16v View Post
ce? ti-au murit laudatorii??? trebuie sa te falesti singur..... vreau sa vad un com,ent ca ai facut ceea ce ai spus
nu te mai mandri cu lucrarile altora, e plin topicul de tepe de ale tale si oameni inselati de tine..... huo!!!!... TEPARULE!..... HOTULE!!!
Omule, in legatura cu lucrarile lui Marius, eu unul m-am declarat multumit, am avut 2 scaune Sparco tip scoica, un volan si o nuca de schimbator imbracate in piele bej; pielea respectiva mi se pare de foarte buna calitate, scaunele sunt inca in stare buna de acum mai bine de 2 ani, volanul la fel, nuca la fel. Lucrarea per total a fost ireprosabila, termenul de executie a fost rezonabil. Daca voia sa imi traga teapa, nu-l retinea nimic intrucat eu sunt din Constanta, i-am trimis scaunele, volanul, nuca si avansul pentru lucrare si nu aveam cu ce sa-l constrang, iar pe langa asta nici nu-l cunosteam, nu aveam nici prieteni care-l cunosteau; pur si simplu am luat numarul de aici de pe topic, am sunat si am fost servit.
De preturi sa nu mai vorbim! Nu iti face nimeni volan cu piele naturala sub 250 lei, eu l-am facut acum 2 ani cu 150 lei cu tot cu nuca...

In concluzie, uite ca exista si clienti multumiti!

Pe de alta parte, cel putin doua dintre lucrarile prezentate in ultimele poze pot confirma ca sunt ale lui, scaunele de care am vorbit mai sus erau montate pe Tico-ul alb mat care a fost al meu, iar BMW seria 8 a castigat premiul "Best Custom Interior" cu un interior facut de Marius, la "4tuning Fever Navodari" in vara lui 2007.

In plus, daca nu esti multumit de ceva, poti foarte simplu sa-ti ceri banii inapoi pe cale legala si/sau sa folosesti functia "feedback" de pe forum, nu mai tipa aici in gura mare ca nu te ia nimeni in seama (cel putin eu, dupa ce am citit toate reprosurile voastre, TOT LA EL VOI APELA de fiecare data cand voi avea nevoie de tapiter, pentru ca am fost multumit de calitatea lucrarii si nu plec urechea in stanga si-n dreapta).
Daca citeai macar o data regulamentul forumului, stiai ca ceea ce faci tu acum este strict interzis, ma mir ca nimeni nu a sesizat asta pana acum.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 16-12-09 at 13:55.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -