Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-11, 10:34   #1
rizea.vlad

Stage 3
 
rizea.vlad's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 161
Default Paintball

Paintball este un mod de relaxare, de joaca, de petrecere a timpului liber atat ziua cat si noaptea. Daca stii cum sunt jocurile pe calculator, gen shootere, atunci stii despre ce vorbesc. Daca nu, ei bine imagineaza-ti un teren destul de mare, amenajat cu diferite cazemate, puncte de trecere in care echipa ta si cea adversa se confrunta. Este asemanator unei situatii de razboi. In cadrul jocului este absolut necesar sa ai echipament special si arma cu bile colorate cu care iti vei insemna adversarii.

Paintball-ul este un joc de echipa desfasurat intr-un scenariu ce imita teatrul militar sau teren special amenajat de speed-ball, in care calitatile fiecarui jucator integrate printr-o strategie comuna de echipa pot determina tabara castigatoare.
De mentionat ca paintball-ul este consoderat sport extrem.

Ma gandeam daca avem pasionati sau doritori sa mergem la Baneasa in padure(e teren acolo), echipamentul si arma nu se platesc se plateste doar bila care costa 30 bani).

So, doritori?
__________________
"These things bring you to reality as to how fragile you are; at the same moment you are doing something that nobody else is able to do. The same moment that you are seen as the best, the fastest and somebody that cannot be touched, you are enormously fragile."

"Being second is to be the first of the ones who lose." -Ayrton Senna
rizea.vlad is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 00:30   #2
sadix

Stage 4
 
sadix's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 186
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: Paintball

#So, doritori?#

+ 1 sigur 100% daca e ceva sigur si bineinteles in functie de timp, posibil sa vin insotit
sadix is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 08:25   #3
StoRo

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 75
Default Re: Paintball

Imi place foarte mult paintballu, obisnuiam sa ma joc Cs cand eram mic de aceea ma pricep foarte bine la acest sport. Oricum eu il numesc PainBall si practicantii stiu de ce.)
__________________
vopsea lavabila
StoRo is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 21:44   #4
dani.alex92

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 126
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Paintball

Si mie imi place foarte mult Paintball,am fost de cateva ori.
In apropierea Pitestiului,la ~5km este un teren special amenajat. 25 de lei 120 de bile + costum + arma!
__________________
Masina mea VW Golf: https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...4-1-4-16v.html
Dezmembrez Audi a6 1.9 TDI 2002
https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5292978
dani.alex92 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -