Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

View Poll Results: Vă place fotbalul mai mult ca alte sporturi?
Īmi place 55 67.07%
Nu mă interesează 27 32.93%
Voters: 82. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-10, 23:23   #181
Raoul_cc84

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1
Default Cupa Romaniei

"http://www.debanat.ro/2010/10/timisorenii-vor-cupa-romaniei/"
Raoul_cc84 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 14:20   #182
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dinamo -Steaua.Cine bate duminica asta?

Pentru tara noastra, momentan e un rahat fotbalul - cel putin noi promovam si investim multi bani in fotbal (pentru o tara saraca precum noi).
Spui ca sunt alti bani in alte tari - pai.. aia ce performante au pe langa noi? Nu cumva sunt mai sus?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 14:57   #183
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Fotbalul la noi e doar o bisnitaraie de jucatori,de aceea nu se va face performanta.Cu investitie minima ei vor primaveri europene si rezultate internationale.Oierul din Pipera se lauda in toamna ca a cumparat 2 jucatori in valoarea de 150k euro .....cum poti avea pretentii de rezultate pozitive cu asemenea investitii?
Investita sanatoasa s-a vazut imediat la CFR cand a luat campionatul si chiar si la Unirea Urziceni
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 14:10   #184
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

eu sunt curios de ceva ... in threadul asta se discuta despre FOTBAL sau despre CE CRED UNII DESPRE FOTBAL ? Ar fi fost atatea de vb in ultima vreme, dar cu cine pe sectiunea asta ? (ok, nu trebuie sa le placa la toti fotbalul, ca e forum de tuning nu de fotbal, dar sigur 1-2-3 persoane trebuie sa existe, dar probabil aceia nu posteaza aici pentru ca repede se baga unii si zic "lasa frate dreq fotbalul" sau alte tampenii de astea)
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 17:22   #185
MarioCrT

Stage 5
 
MarioCrT's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,234
Member of:
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Nu am gasit un thread deschis pariurilor .. cred ca ar fi ok sa postam aici biletele castigatoare sau pronosticuri pentru meciurile de fotbal .
MarioCrT is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 13:36   #186
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

ar fi o idee .. mai ales ca se apropie cateva meciuri din calificarea pentru EURO
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 19:37   #187
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Cum merge tara ..asa merge si nationala amindoua sunt pline de rahat inputit


Nota moderator: Te rog sa inveti mai intai sa scrii corect din punct de vedere gramatical, si apoi sa iti dai cu parerea de cum merge tara. Si tu dai un exemplu in tara asta, si dupa scrisul tau, nu este unul bun.

Last edited by RoByNeT; 29-03-11 at 11:47.
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 14:08   #188
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Pacat de nationala ... cand te gandesti ca acum 3 ani erau calificati la Euro si in primele 10 in clasamentul fifa, acum a ajuns si meciul cu Luxemburg un derby Oricum, parerea mea: 2-0 pentru Romania

Mi-ar placea sa mai discutam aici, cel mai ok ar fi despre nationala (macar pana mai joaca), ca sa nu prea fie discutii despre echipele de club, ca acolo nu stiu cum ne mai intelegem
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-11, 23:49   #189
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Steaua sau Dinamo castiga Cupa Romaniei???Personal imi doresc Steaua.....voi cum comentati??
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 13:36   #190
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Steaua sau Dinamo castiga Cupa Romaniei???Personal imi doresc Steaua.....voi cum comentati??
eu nici n-o sa ma uit la finala asta. Pe langa ca ambele echipe nu meritau nici pe departe sa ajunga pana aici, au avut noroc, ma amuza intr-un fel MM (alt bou al fotbalului) cum zicea smekeru' de el acum cativa ani ca finala cupei Romaniei e pentru loseri si atunci cand Steaua a egalat Brasovul, calificandu-se, el nu mai putea de bucurie

Si acum un lucru care m-a enervat la culme: Atunci cand a fost Barca-Real din cupa Spaniei, ii auzeam pe comentatori ca "E El Clasico al Spaniei in finala cupei, asa s-ar putea sa fie si la noi: Clasicul Romaniei in finala cupei" si chestii de genu "Finala pentru Romania". SA MEARGA DRACULUI DE "SUSTINATORI" !!1 Nu e o finala pentru Romania, e doar o finala ca oricare alta, si nicidecum clasicul Romaniei, cum comparau ei dinamo-steaua cu Barca-Real Pai spuneti-mi daca alta tara inafara de noi o sa transmita meciul asta, pe aia ii doare fix in pix de "clasicul nostru" .

Imi place mult fotbalul, dar nu ma pot abtine sa nu ma enervez cand vad ca se compara cu campionatul Spaniei sau cu Barca sau Real ..
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 22:41   #191
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Dar care este clasicul Romaniei? U cluj-cfr cluj??Steaua-Dinamo este unicul derby .
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 16:27   #192
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
Dar care este clasicul Romaniei? U cluj-cfr cluj??Steaua-Dinamo este unicul derby .
cfr in nici un caz. e o echipa plina de noroc si cu "relatii" pe la lpf si la arbitrii, in nici un caz pentru o echipa precum "U"(adevarata echipa a Clujului) un meci cu cfr-ul nu este un derby, ci un meci cu o echipa mai slaba si fara istorie

Si ca sa-ti raspund la intrebare: Clasicul Romaniei nu exista, cel putin din ce vad eu acum in Romania (nu ma lua cu ce performante a avut Steaua in trecut) nici un meci nu poate fi numit derby, poate doar prin rivalitatea dintre echipe, dar ca jocul acelor echipe, nu poate fi numit nici pe departe un "clasic" .

PS: N-are rost sa te enervezi pe mine ca nu tin nici cu Steaua nici cu Dinamo (dupa cum probabil ai observat nu am scris cele 2 echipe cu litera mica si nu le-am zis oi sau javre, deci am putin respect ca suntem pe un forum) , ca doar tu ai spus sa comentam si ceilalti, asta nu inseamna ca toti tre' sa tinem neaparat cu una din cele 2 echipe enumerate mai sus.
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 21:58   #193
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

In sinea ta trebuie sa ti cu una din echipe Steaua sau Dinamo....nu cred ca ti doar cu U Cluj...si avand in vedere ca sunteti(oarecum)infratiti cu cei de la dinamo....
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 13:01   #194
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

Quote:
Originally Posted by mecarm View Post
In sinea ta trebuie sa ti cu una din echipe Steaua sau Dinamo....nu cred ca ti doar cu U Cluj...si avand in vedere ca sunteti(oarecum)infratiti cu cei de la dinamo....
Infratiti e mult prea mult spus, cel putin pentru mine, ca eu nu am absolut nici o simpatie pentru Dinamo chiar daca e echipa prietena de-a lui "U" ...

Hai ca poate poate o sa ma uit, dar asta numai daca n-am altceva mai interesant de facut, dar n-o sa am nicio reactie la final indiferent care echipa castiga. Oricum uite un pronostic care mi-a venit repede in minte: 0-0 la final, si in prelungiri (alea 30 de minute) cred ca va marca Dinamo si va castiga, dar dupa cum am spus, asta nu inseamna ca o sa bucur.
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 16:07   #195
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: Locul microbistului amator [ORICE! discuţie despre fotbal merge aici]

@Racer21 sunt de acord cu tine in legatura cu "clasicul" de romania nu stiu cum au ajuns ei sa compare barca si real cu steaua si dinamo..NU poti compara nici macar ligile !
kenzor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -