Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-10, 19:07   #1
CarteluL

Stage 5
 
CarteluL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 986
Member of:
[Honda]
Default Rugaminte

Am si eu o mare rugaminte la voi..am vandut anul trecut o HONDA CRX dar nu am facut contract..daca cumva o vedeti pentru ca stiu ca e in pitesti si mai ales daca-l vedeti pe proprietar dat-i va rog nr asta 0767741876 ca sa incheiem actele..este cu nr HD 08 EMW..am sa revin cu ceva poze cu ea..multumesc
__________________
back to my love...
CarteluL is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 08:53   #2
joe_gxg

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 16
Default Re: Rugaminte

eu am sa am in vedere si daca o vad am sa ii iau nr lui mai bine ca poate daca il dau pe al tau nu te va suna....
joe_gxg is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 23:23   #3
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Rugaminte

Am vazut prin orash Honda de care zici tu...cu numere de HD daca nu ma insel a venit si la mn la servici odata...cum il prin il blochez si ii cer nr de telefon ) !Multa bafta pana atunci!
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 06:38   #4
CarteluL

Stage 5
 
CarteluL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 986
Member of:
[Honda]
Default Re: Rugaminte

Ms de interes dar daca pana sambata viitoare nu dau de el (sfat pentru cei in situatia mea) ,am fost la politie si se poate radia chiar si fara noul proprietar dar se RADIAZA DIN CIRCULATIE DE TOT ! costa 150lei si se ocupa ei..adica la o oprire de rutina ii opreste actele si numerele de tot de pe masina..nu vreau sa credeti ca vreau sa-i fac rau dar am dat masina de anu' trecut de prin iulie si am pierdut firul proprietariilor (pana la al 8-lea am ajuns)..inca odata multumesc de ajutor..bafta
CarteluL is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 09:26   #5
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Rugaminte

Ce acte mai aveai de la masina?, ca sunt si eu cam in aceeasi situatie ca tine, dar eu nu mai am decat o parte a contractului de vanzare cumparare.
__________________
Golf mk2 Gti 16v
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 12:38   #6
CarteluL

Stage 5
 
CarteluL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 986
Member of:
[Honda]
Default Re: Rugaminte

Quote:
Originally Posted by TwentyOne View Post
Ce acte mai aveai de la masina?, ca sunt si eu cam in aceeasi situatie ca tine, dar eu nu mai am decat o parte a contractului de vanzare cumparare.
E bine daca mai ai contract..eu am doar o copie a cartzii de identitate a masinii cu stampila de la RAR (legalizata )..dar merge si daca nu ai nici un act..oricum ..pana sambata daca nu dau de el ma duc si o radiez..
CarteluL is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 20:14   #7
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Rugaminte

Multumesc pentru raspuns, nici eu nu vreau sa o radiez, dar am vazut-o prin oras si respectivu' circula fara RCA si banuiesc ca si fara ITP.
Scuze de offtopic, bafta cu cautarea..eu stiu doar 2 CRX-uri, niciuna cu nr. de HD.
Poate te ajuta cineva care sta in zona cartierului Banat, (in zona liceului Ion Barbu), pe langa sediul Postei , e mereu parcata acolo o CRX, poate cineva cunoaste proprietarul sa il intrebe de masina ta.
Si mai este una prin oras cu nr. AG xx BUD, poate proprietarii se cunosc intre ei . Bafta.
TwentyOne is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -