Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-09, 09:53   #91
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
eu n-am mai stat cand a venit nenea de la sectia 3. si-asa nu mai vroiam sa stau si cand a zis ca toti proprietarii de masini sa se prezinte la el am zis ca n-are rost si m-am tirat. nici macar nu eram cu masina mea... oricum, e bine ca a fost primul cu mintea putin deschisa (cascheta nu-i bloca informatiile venite din exterior ) ). e cel mai bine asa, la stadion de vorba, si daca vrem ceva, locul indepartat.
si totusi, aseara, undeva in apropierea locului intunecat dadea tarcoale o masina de comunitara cu sirenele aprinse (cand am ajuns in spatele lui a lasat-o la 30km/h, iar pe strada era linie continua - ce s-o fi gandit el oare). dar n-a ajuns chiar pana acolo, cred ca s-a lasat pagubas)

oricum INCA nu au voie sa opreasca cei de la comunitara. zic INCA pentru ca in maxim 2 luni or sa aiba voie
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 10:01   #92
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

eu stiam ca au voie... in fine, daca o sa aiba voie peste 2 luni o sa fie jale. ii stim toti cum le place sa se creada "on top of the world" si cum de-abia asteapta sa imparta amenzi.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 10:02   #93
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
eu stiam ca au voie... in fine, daca o sa aiba voie peste 2 luni o sa fie jale. ii stim toti cum le place sa se creada "on top of the world" si cum de-abia asteapta sa imparta amenzi.

crede-ma ca mai frica trebuie sa-ti fie de nationala ...
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 10:23   #94
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

oricare-ar fi nu conteaza. majoritatea sunt atat de inchisi la minte (de ce dracu' mai scrie "Politia" pe masini habar n-am, ar trebui sa scrie "Militia") ca nu ai cum sa-i lamuresti ca nu esti de vina, ca nu ai facut nimic cand e vorba. e o traditie in romania ca nevinovatii sa fie pusi la gramada cu vinovatii. si am patit-o, si mi s-a luat. bine, eu sunt si ghinionist la chestiile astea). de cand ma stiu o incurc fie ca am facut sau nu ceva
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 10:52   #95
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
oricare-ar fi nu conteaza. majoritatea sunt atat de inchisi la minte (de ce dracu' mai scrie "Politia" pe masini habar n-am, ar trebui sa scrie "Militia") ca nu ai cum sa-i lamuresti ca nu esti de vina, ca nu ai facut nimic cand e vorba. e o traditie in romania ca nevinovatii sa fie pusi la gramada cu vinovatii. si am patit-o, si mi s-a luat. bine, eu sunt si ghinionist la chestiile astea). de cand ma stiu o incurc fie ca am facut sau nu ceva

un lucru iti zic.... nu generaliza
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 11:03   #96
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

nu am generalizat... am zis majoritatea. sunt si politai amabili si calumea. uite, de exemplu comparatie intre 2 comunitari si 2 de politia nationala. in trivale, iacum mai mult timp, am lasat masina langa schit. era ora 10 seara. vin 2 comunitari si incep sa faca scandal si sa vorbeasca pe un ton extrem de ironic si superior, ca ce ca n-am voie si tot asa.
acum 1 saptamana, tot trivale, am lasat masina langa banci, putin suita pe bordura. nu incomoda nimic, mai ales ca era 9 seara, dar nici legal nu era parcata. vine un logan de politie nationala, intreaba a cui e masina, mi-a zis sa ma apropii si mi-au explicat frumos si amabil ca nu e voie si m-au rugat sa o mut putin mai incolo, unde puteam s-o parchez fara nici o problema. au vorbit atat de amabil si de civilizat incat nu puteai sa-i refuzi. eu zic ca asa se rezolva problemele, nu prin tactica "io-s politai tu esti un fraier ai face bine sa te pui si in genunchi in fata mea". o discutie amabila, ca de la om la om si ambele parti sunt fericite. ca se intampla sa dea si ei peste nenorociti cu care nu merge cu amabilitatea e partea a doua, dar din moment ce eu nu-i tratez cu sictir vreau sa fiu si eu tratat la fel
le: alta data cand stateam cu inca 2 prieteni (eram 3 masini) la stadion pur si simplu de vorba, au oprit 2 politisti de la nationala. la fel, au incercat sa afle ce e cu noi pe acolo, dar au vorbit foarte civilizat si prietenos, ne-au zis ca nu au nimic impotriva cu faptul ca stam acolo, doar vor sa previna eventuale liniute. chiar au stat destul de mult cu noi, pentru ca ajunseseram la discutii prietenesti) adica din "ce faceti aici?" am ajuns la fel de fel de povestiri din intamplari. de ce nu sunt toti asa, nu stiu. dar daca ar fi asa, sunt convins ca totul ar fi mult mai linistit.

Last edited by 22VIN; 23-02-09 at 11:07.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 11:15   #97
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

stii de ce nu ti-a facut nimic nationala la schit ? pentru ca ei nu mai dau amenzi epntru parcare neregulamentara .... nu zic ca toti sunt oameni ca lumea la comunitara, ca in orice padure exista si uscaturi, dar nu sunt toti asa cum zici tu, crede-ma
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:37   #98
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Politia comunitara=politzaii Flanco......te angajezi cu buletinu` )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:39   #99
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Politia comunitara=politzaii Flanco......te angajezi cu buletinu` )

nu e chiar asa bobby ... crede-ma
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:43   #100
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

hai ca stiu eu ce stiu...nu or fi doctoranti si masteranti.....da-i dreaq ca 80-90% sunt burtosi mustaciosi.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:44   #101
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

)))))) Nu esti pe treaba ta Boby! Acuma hai sa va zic si eu...nu pot sa zic ca toati politzaii comunitari sunt bulanji`,dar cunosc unele persoane care sunt angajate la politia comunitara...care de fapt au si dosare penale!aM UN PRIETEN CARE ARE DOSAR PENAL PENTRU FURT,INSELACIUNE SI TALHARIE..SI BINE MERSI ESTE LKA cOMUNITARA!
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 17:33   #102
Name X

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 77
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

poi asa e in romania.. vb aceea : "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"
Name X is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 12:20   #103
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

cei ce vor sa se inscrie in clubul "Street 4 Cars" , sau vor mai multe informatii despre acest club sunt rugati sa ma contacteze aici, pe PM , sau pe messenger , la id-ul "regedit2001" .... Va asteptam

@madutz ziceai ca pui poze cu logan-ul lui rane ?
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 13:34   #104
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Scuzati intarzierea ,astazi le-am facut,din cate am inteles ar vrea sa o vanda cu 1000 euro.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1815.jpg
Views:	163
Size:	758.4 KB
ID:	810694   Click image for larger version

Name:	IMG_1816.jpg
Views:	178
Size:	770.5 KB
ID:	810695   Click image for larger version

Name:	IMG_1817a.JPG
Views:	179
Size:	975.5 KB
ID:	810696  

Click image for larger version

Name:	IMG_1818.jpg
Views:	166
Size:	1,011.6 KB
ID:	810697   Click image for larger version

Name:	IMG_1819.jpg
Views:	163
Size:	845.5 KB
ID:	810698   Click image for larger version

Name:	IMG_1820.jpg
Views:	153
Size:	850.1 KB
ID:	810699  

Click image for larger version

Name:	IMG_1821.jpg
Views:	158
Size:	854.2 KB
ID:	810700   Click image for larger version

Name:	IMG_1822.jpg
Views:	186
Size:	3.71 MB
ID:	810701  
aysmen is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 13:58   #105
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: CAFENEAUA PITESTENILOR/ARGESENILOR (discutii libere)

Quote:
Originally Posted by aysmen View Post
Scuzati intarzierea ,astazi le-am facut,din cate am inteles ar vrea sa o vanda cu 1000 euro.

am gasit eu o solenza doar cu fata lovita , si nu extraordinar de grav , cu 700 de euro ...deciiiii .....
KillerINC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -