Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-11-10, 18:08   #331
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: E39 - black bmw

Sau imola red ... da grav pe e39....
dragos002 is offline  
Old 24-11-10, 19:52   #332
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E39 - black bmw

am luat in calcul si varianta asta... dar eu am decat vopsit exterior si o sa se cunoasca pe la praguri , portbagaj , capota etc....
crysty.bobok is offline  
Old 24-11-10, 21:22   #333
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E39 - black bmw

Nu te lua dupa astia de pe aici,astia traiesc viata pe 4tuning,vorbesc si ei ce aud. Eu am service auto,80% din taxiurile din Roman vin la mine la service,95% din ele sunt colantate,nu iti vine sa crezi cum arata masina pe sub colantul ala,zici ca e noua Pe aici e in jur de 7-8 mil. de colantat,si-a colantat cineva un X6 cu 10 milioane.
VladM is offline  
Old 24-11-10, 21:34   #334
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: E39 - black bmw

frumoase achizitii cristi!sa le montezi sanatos!hai ca in primavara trebuie sa vina inca o generatie de masini frumoase!!
JusT_SaY_BoBo is offline  
Old 24-11-10, 21:57   #335
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E39 - black bmw

Quote:
Nu te lua dupa astia de pe aici,astia traiesc viata pe 4tuning,vorbesc si ei ce aud. Eu am service auto,80% din taxiurile din Roman vin la mine la service,95% din ele sunt colantate,nu iti vine sa crezi cum arata masina pe sub colantul ala,zici ca e noua Pe aici e in jur de 7-8 mil. de colantat,si-a colantat cineva un X6 cu 10 milioane.
asa stiam si eu ca folia pe langa aspect are si rol protector... eu vreau sa o fac mai mult pentru a proteja vopseaua...

Quote:
frumoase achizitii cristi!sa le montezi sanatos!hai ca in primavara trebuie sa vina inca o generatie de masini frumoase!!
mersi ... asta asteptam de mult sa termin cu vopsitul si M-pack... celelalte sunt detalii... sper sa fie gata pana la 4t days !

Last edited by crysty.bobok; 24-11-10 at 22:00.
crysty.bobok is offline  
Old 24-11-10, 22:25   #336
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E39 - black bmw

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Nu te lua dupa astia de pe aici,astia traiesc viata pe 4tuning,vorbesc si ei ce aud. Eu am service auto,80% din taxiurile din Roman vin la mine la service,95% din ele sunt colantate,nu iti vine sa crezi cum arata masina pe sub colantul ala,zici ca e noua Pe aici e in jur de 7-8 mil. de colantat,si-a colantat cineva un X6 cu 10 milioane.
imi traiesc viata pe 4tuning, da da DA !!! lumineaza-ne tu cu experienta ta ca doar ai seat, audi, si MERCEDES, FORTZA, vezi ca nu trebuie sa ataci pe nimeni, m-am simtit ca ai facut referire indirect la mine ca eu l-am sfatuit sa nu si-o colanteze, care e problema ta cu ce sfaturi primeste, d-aia e forum public, sa isi dea lumea cu parerea, dar pe de alta parte mai sunt si cunoscatori ca tine, puteai sa zici frumos ca nu e adevarat nu se strica vopseaua de la colant si ce mai vroiai si sunt curios ce service ai tu la 18 ani, vrei sa zici ca lucrezi intr-un service, e o diferenta

on: pana la urma fa cum crezi crysty, eu ti-am dat doar un sfat
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.

Last edited by plictisit; 24-11-10 at 22:41.
plictisit is offline  
Old 24-11-10, 22:27   #337
B_79_UFD

Stage 2
 
B_79_UFD's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 33
Default Re: E39 - black bmw

crysty.bobok ai uitat asa de repede nr B-79-UFD ??? dezamagireeee iti dau un indiciu (stadion)
B_79_UFD is offline  
Old 24-11-10, 22:36   #338
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E39 - black bmw

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
imi traiesc viata pe 4tuning, da da DA !!! lumineaza-ne tu cu experienta ta ca doar ai seat, audi, si MERCEDES, FORTZA, vezi ca nu trebuie sa ataci pe nimeni, m-am simtit ca ai facut referire indirect la mine ca eu l-am sfatuit sa nu si-o colanteze, care e problema ta cu ce sfaturi primeste, d-aia e forum public, sa isi dea lumea cu parerea, dar pe de alta parte mai sunt si cunoscatori ca tine, puteai sa zici frumos ca nu e adevarat nu se strica vopseaua de la colant si ce mai vroiai si sunt curios ce service ai tu la 18 ani, vrei sa zici ca lucrezi intr-un service, e o diferenta
Si eu am zis sa n-o colanteze , probabil a facut referire si la mine

Da e misto cu colant ca la taxi ... cand deschizi usa se vede minunat plagul ......

Defapt el e ala care traieste pe 4tuning viseza cu ochii deschisi !

On topic: fa masina cum iti place tie ! Parerile sunt impartite !!

Daca vrei caut si iti dau un link sa vezi metode de protejare a vopselei ca sa ramana ca noua mult timp !
SAX1987 is offline  
Old 25-11-10, 01:51   #339
tea_radu
BMW Driver

Stage 5
 
tea_radu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 815
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[BMW]
Default Re: E39 - black bmw

Salut, am vazut ca se vorbeste despre colant.Cand am vopsit masina alba si eu am luat in considerare colantul.Am apucat sa colantez bara fata dupa care am vopsit masina.Colantul nu are nici o legatura cu vopsirea, cat dai, atata face
__________________
tea_radu is offline  
Old 25-11-10, 11:21   #340
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E39 - black bmw

Quote:
imi traiesc viata pe 4tuning, da da DA !!! lumineaza-ne tu cu experienta ta ca doar ai seat, audi, si MERCEDES, FORTZA, vezi ca nu trebuie sa ataci pe nimeni, m-am simtit ca ai facut referire indirect la mine ca eu l-am sfatuit sa nu si-o colanteze, care e problema ta cu ce sfaturi primeste, d-aia e forum public, sa isi dea lumea cu parerea, dar pe de alta parte mai sunt si cunoscatori ca tine, puteai sa zici frumos ca nu e adevarat nu se strica vopseaua de la colant si ce mai vroiai si sunt curios ce service ai tu la 18 ani, vrei sa zici ca lucrezi intr-un service, e o diferenta

on: pana la urma fa cum crezi crysty, eu ti-am dat doar un sfat
am vazut mai multe pareri pro si contra... sper sa gasesc alta alternativa pentru protejarea vopselei ... macar pe timp de iarna !.. imi este teama ca o scot pe 8-10 dec din service si dau cu vopseaua proaspata direct in zapada

Quote:
crysty.bobok ai uitat asa de repede nr B-79-UFD ??? dezamagireeee iti dau un indiciu (stadion)
Nu frate cum sa te uit ? ti-am dat un pm ... am vb cu un baiat d nus c modulator.... poate ne vedem vineri la stadion.... stiu ca ai vrut sa iti iei e39 !

Quote:
Si eu am zis sa n-o colanteze , probabil a facut referire si la mine

Da e misto cu colant ca la taxi ... cand deschizi usa se vede minunat plagul ......

Defapt el e ala care traieste pe 4tuning viseza cu ochii deschisi !

On topic: fa masina cum iti place tie ! Parerile sunt impartite !!

Daca vrei caut si iti dau un link sa vezi metode de protejare a vopselei ca sa ramana ca noua mult timp !
24-11-10 23:27
ms Sax ... chiar te rog sa imi dai un link !

Quote:
Salut, am vazut ca se vorbeste despre colant.Cand am vopsit masina alba si eu am luat in considerare colantul.Am apucat sa colantez bara fata dupa care am vopsit masina.Colantul nu are nici o legatura cu vopsirea, cat dai, atata face
Salut , deci e clar... asa sta situatie si cu colantul incolor ? cel care are numai rol de protectie !
crysty.bobok is offline  
Old 25-11-10, 13:03   #341
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E39 - black bmw

Vezi topicul asta http://www.bmwclub.ro/forums/index.p...pic=90749&st=0

si citeste sfaturile de la postul 102 http://www.bmwclub.ro/forums/index.p...=100&start=100


Omul e profesionist !
SAX1987 is offline  
Old 25-11-10, 15:23   #342
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E39 - black bmw

Stiu de cine zici sax ! Am auzit ca lucreaza bine de la intalnirile bmw club brasov ... cu siguranta o sa apelez la el dupa ce vopsesc masina .. mai ales ca stau in brasov !
crysty.bobok is offline  
Old 25-11-10, 17:24   #343
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E39 - black bmw

Eu nu am vrut sa atac pe nimeni,imi cer scuze daca am zis-o cam aiurea sau a sunat ciudat. Da,intr-adevar,imi traiesc viata pe 4tuning,vorbele astea vin gura unor oameni care ma cunosc si stiu ce fac eu. Tatal meu detine un service auto de vreo 8 ani,nu eu.
VladM is offline  
Old 25-11-10, 17:30   #344
andrei.calin

Stock
 
andrei.calin's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1
Default Re: E39 - black bmw

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Eu nu am vrut sa atac pe nimeni,imi cer scuze daca am zis-o cam aiurea sau a sunat ciudat. Da,intr-adevar,imi traiesc viata pe 4tuning,vorbele astea vin gura unor oameni care ma cunosc si stiu ce fac eu. Tatal meu detine un service auto de vreo 8 ani,nu eu.
vand jante ....10 spite 18"...pret bun ...
andrei.calin is offline  
Old 27-11-10, 20:24   #345
all3ex_wly

Stage 4
 
all3ex_wly's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 202
Default Re: E39 - black bmw

fane fane :P

intr-un timp il vedeam pe un om in mai in varsta cu masina ta prin titu?probabil era tatal tau....

Last edited by all3ex_wly; 27-11-10 at 20:26.
all3ex_wly is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -