Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-08, 01:00   #46
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Stiu eu ce stiu, ai un PM la care te-as ruga sa raspunzi ! bafta !
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 01:22   #47
Nas!

Stage 5
 
Nas!'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 583
Member of:
[VW]
[SEAT]
[RENAULT]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Wink Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Tare rau masina bafta
Nas! is offline   Reply With Quote
Old 04-11-08, 23:08   #48
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Quote:
Originally Posted by turb0 View Post
fratioare CJ02VDV lasa ne si pe noi unii pasionati de masini modificari si alte cele ! Vrei sa te faci remarcat vino cu ceva interesant !!! Nu cu vorbe si cuvinte in alte limbi etc. Provoci " rica " fara rost ! Te rog si ii rog pe ceilalti ...gata Multumesc

ON : Masina lui Sineta ?!
omule daca nu sti despre ce vb eu atunci mai incet!hexer nare legatura cu nici un bmw care n-a presentat,el numa sa informat despre masini,el na lucrat la nici un proiect.Deci poti intreba si pe viking,asai hexer ca am dreptate!atat am povestit mai departe nu spun daca spune hexer atunci osa sti de la el!
__________________
https://www.facebook.com/dezmembrare.mab MASINI DEZMEMBRATE BMW E30 E34 E36 SI ALTE MODELURI LA COMANDA,RENAULT 21 SI GOLF 3
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
Old 04-11-08, 23:34   #49
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Quote:
Originally Posted by CJ02VDV View Post
omule daca nu sti despre ce vb eu atunci mai incet!hexer nare legatura cu nici un bmw care n-a presentat,el numa sa informat despre masini,el na lucrat la nici un proiect.Deci poti intreba si pe viking,asai hexer ca am dreptate!atat am povestit mai departe nu spun daca spune hexer atunci osa sti de la el!
Cu Viking am avut o cearta acum ~4 luni, de atunci nu ne intelegem bine.
Proiectul acestei urs sa inceput acum exact un an, dupa ultima etapa de drift.
Sa spun asa am fost pe langa proiect, fiecare seara ori a cerut parere ori arata pozele despre ce a facut. Eu eram care a presat pe Viking sa cumpere VEMS (atunci nu aveam nici o treaba cu asta) timp de 3-4 zile fiecare seara asta era tema, ca merita sa nu. Prima oara a vrut sa faca prin mai multe injectoare actioante de senzori de presiune si un chip...ma rog.
Cu e28-ul la primul concurs m-am cunoscut, cand viking era acolo si ajutea la schimbari de cauciuc si ce mai trebuia (eu ca spectator). Masin n-a mers nici din ruptul capului, suspensia era detata incorect (ei au crezut ca e bine asa).
Dupa minute de "cearta" prin care am dovedit ca exact opusul e bine la setari masina a fost resetat, si sa performat mai bine (pana ce iarasi nu sa implicat proprietarul si intre toate din cauza asta a pierdut un tsuiso). Dupa asta am fost rugat sa stau langa masina tot sezonul, asta am facut, am facut si cateva proiecte la modificarea suspensiei, la fel am stat si langa masina, deci sa spuna cineva ca nu am fost implicat ... este ceva incorect si inutil.
Am pus fundul si am invatat cum si ce e implicat in suspnsie si motor, nu din gura dau numai, am in spate multe ora de invatat din carti, de la oameni in masura si masina tracute in fata mea.
In plus masina a mers in ce in ce mai bine, eu certam in ce in ce mai mult cu baetii, din cauza asta nu am facut prea multe update la aceste masini, numai cat a cerut uni prin mess.
Inca in primavara am intalnit cu Powered, care a facut la cele 3 masini electronica (la 1.8 si motorul), m-am implicat cu el, acum daca cineva e interesat de un stand alone ori/si un proiect turbo poate sa ma contacteze si impreuna cu el ajutam cum putem mai bine, cum sa facut si weekendul asta si sper sa continue.

Subliniez faptul ca nici o data nu am scris ca e maisna mea, sau ca eu singur am facut, numai ca am fost implicat in oare care masura (asta ramane la fie care sa determine).

Sper ca am fost destul de detaliat ce priveste implicarea mea in aceste masini
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 13:12   #50
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

nu este greu sa-ti dai seama daca are vreo treaba sau nu cu ...mecanica..electronica si tot ce tine de masina....iar hexer a demonstrat ca este cam "doxa" si se pricepe foarte bine..mai ales la modificarile "custom" (daca ati urmarit discutiile lui si pe alte topicuri etc)
din partea mea tot respectul.....si cand voi avea nevoie o sa apelez cu incredre la el.
leonard is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 20:56   #51
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Si eu cred ca Hexer stie ce vorbeste iar in viitor cand o sa am nevoie o sa apelez la el cu incredere.Cat despre tine domnule CJ02VDV pot spune ca ai demonstrat si tu ceva, esti un bun carcotas. PUNCT
Scuze de off.
Cipilica is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 21:44   #52
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
nu este greu sa-ti dai seama daca are vreo treaba sau nu cu ...mecanica..electronica si tot ce tine de masina....iar hexer a demonstrat ca este cam "doxa" si se pricepe foarte bine..mai ales la modificarile "custom" (daca ati urmarit discutiile lui si pe alte topicuri etc)
din partea mea tot respectul.....si cand voi avea nevoie o sa apelez cu incredre la el.
tot respectul pntr Hexer.adv Hexer este chiar un cunoscator .
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 22:02   #53
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

pe langa toate astea , este si foarte amabil...
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 15:45   #54
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Thumbs up Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Quote:
Originally Posted by sTAILLL View Post
pe langa toate astea , este si foarte amabil...
Gresit, FOARTE amabil !
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 20:26   #55
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Va multumesc pentru sprijin, n-am vrut sa ma bag dar, dar...tot respectul fata de voi, acum simt ca nu degeaba stau in fata calculatorului.
Inca o data mersi
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 21:11   #56
Viking

Stage 2
 
Viking's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 38
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Today There was a training at Tokol airport. I lent my car to Tibisz who is a professional hungarian drift pilot. He has a BMW E30 M3. In his opinion my car is very very good. He has never driven Turbo car until today. That was the first time. You can see an inside (on board) video.
http://videos.streetfire.net/video/T...4-9965011cf992
Viking is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 19:39   #57
Viking

Stage 2
 
Viking's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 38
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

http://videos.streetfire.net/video/d...Tkl_199542.htm
That's when I am driving.
Viking is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 20:03   #58
Mario_b

Stage 3
 
Mario_b's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 112
Member of:
[INSANE RACERS]
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

Nice job, man!
And keep posting new videos!
Mario_b is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 19:21   #59
Viking

Stage 2
 
Viking's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 38
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II


Viking is offline   Reply With Quote
Old 04-03-09, 19:37   #60
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - 325i turbo for smoking II

foarte frumos si curat. excelenta treaba.
ceva filme mai aveti?
leonard is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -