Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-09-08, 18:15   #391
Fly53

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 33
Default Re: E46 - black

A iesit frumos,bravo..Spune`mi te rog cat a ajuns suspensia?E rigida tare tare fata de aia de fabrica?
Fly53 is offline  
Old 08-09-08, 01:54   #392
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - black

mersi,
suspensia a fost 550e , e reglabila de la DTS
nu e chiar asa rigida... e super ok
Caius TM is offline  
Old 08-09-08, 20:10   #393
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: E46 - black

prea dragutza masina....cum a fost facuta prelungirea la capota?cu fibra de sticla?
LiviuTZ is offline  
Old 09-09-08, 09:19   #394
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - black

cu tabla liviutz.. daca te uiti pe paginiile anterioare, o sa vezi poze de atunci..

am fost ieri la mecanic pt. o inspectie... si am luato prin surprindere, am gasit un suport la motor rupt, si unu fisurat.. + placutele de frana fata/spate.. + uleiu.. asa ca 200e au zburat... dar dupa o sa fie impecabila

maine imi ajunge pleoapa aia de luneta, o vopsesc si pun si ala pe portbagaj.. o sa vina si un tips borla cu 2 iesirii... sper sa dea bine pe masina...
o sa revin cu poze...

Last edited by Caius TM; 09-09-08 at 09:21.
Caius TM is offline  
Old 09-09-08, 09:38   #395
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - black

Foarte tare.... buna alegerea cu tipsurile, numai ca sa vezi cum le montezi, tinand cont ca tzevile de la diessel sunt indreptate in jos....

Insa cum ziceam ff buna alegerea, pentru ca oricum(acum nu vreau sa ma dau mare, sau sa zic nimic la modul negativ) la diessel nu o sa sune o toba sport, cum suna la o benzina.....
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline  
Old 09-09-08, 10:08   #396
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - black

pai o sa fac sa iasa frumos.. sa nu arate urat..
stiu ca pe diesel nu suna.. am avut pe golf toba "japan style" care daca o pui pe un benzinar.. e sinfonie.. si pe diesel abia se auzea..

o parere, oare e prea impodobita daca pun ala pe luneta si ala pe portbagaj ?
oricum in afara de oglinzi, nu cred ca mai schimb ceva la exterior...
Caius TM is offline  
Old 09-09-08, 10:26   #397
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - black

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
pai o sa fac sa iasa frumos.. sa nu arate urat..
stiu ca pe diesel nu suna.. am avut pe golf toba "japan style" care daca o pui pe un benzinar.. e sinfonie.. si pe diesel abia se auzea..

o parere, oare e prea impodobita daca pun ala pe luneta si ala pe portbagaj ?
oricum in afara de oglinzi, nu cred ca mai schimb ceva la exterior...
Sincer, din punctu meu de vedere... Pleoapa de pe luneta, si eleronu m(bucata de plastic).... sunt lucruri care la e46, ca le are ca nu le are, masina tot la fel de frumoasa e...

Nu prea se observa.... (cel putin asa vad eu lucrurile), nu m-am uitat niciodata la o masina sa vad.... "domne oare are pleoapa pe luneta" hai mai zic, eleronu M, iti sare in ochi mai ales daca e o culoare mai deschisa, (masina), pentru ca e ceva care, sare in ochi, care iese din tipar, din formele masinii... insa cea de pe luneta.....

Oh well asa vad eu lucrurie, de aceea la a mea nu prea ma zbat pentru aceste accesorii.
Raz6633 is offline  
Old 10-09-08, 00:38   #398
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: E46 - black

Ai montat stopuriile? Am vazut azi masina si nu mi sa parut sa fie schimbate , poate din cauza pozitiei masinii
ps : tare murdara e
mareo is offline  
Old 10-09-08, 01:49   #399
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - black

Razvane.. ai dreptate, sunt niste accesorii pe care nu toti pun accent.. mie imi place cum arata cu pleoapa aia pe luneta.. imi da impresia de masina sport.. (chiar daca cu atata raman, fiind diesel ) o sa vad dupa ce pun toate pe ea.. sper sa apuc saptamana asta..

mareo .. le-am montat alea in ziua in care le-am luat de la curier, nu trebuia sa vezi mizeria de pe ea.. m-a prins ieri ploaia sub un pom si toata bucuria aia de mizerie e pe masina.. imi fac maine timp sa ajung pe la o spalatorie..

nu prea mi-a venit sa zambesc dupa ce am primit lista de la piese auto..
suport motor - stanga/dreapta = 425lei
placute frana - fata/spate = 260lei
tips borla - 100lei
pleoapa luneta - 200lei
eleron M - 150lei
manopera la piese 200lei (cat de cat moka zic eu)
la ultimele 2 se adauga si vopsitul...
deci undeva la 1250lei total..
asta a fost o recapitulare asa de noapte buna....
Caius TM is offline  
Old 10-09-08, 07:15   #400
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - black

Caius, daca te face sa te simti putin mai bine, maine ma duc si eu in service, doar asa pentru o verificare, vom vedea exact ce si cum, dar mai ales CAT!

Lasa ca ai o masina frumoasa, merita sa o mai ajuti nitel... pacat, pacat ca e diessel (ouf de ce oare ai facut tu miscarea asta)... :P
Raz6633 is offline  
Old 10-09-08, 10:40   #401
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: E46 - black

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
Razvane.. ai dreptate, sunt niste accesorii pe care nu toti pun accent.. mie imi place cum arata cu pleoapa aia pe luneta.. imi da impresia de masina sport.. (chiar daca cu atata raman, fiind diesel ) o sa vad dupa ce pun toate pe ea.. sper sa apuc saptamana asta..

mareo .. le-am montat alea in ziua in care le-am luat de la curier, nu trebuia sa vezi mizeria de pe ea.. m-a prins ieri ploaia sub un pom si toata bucuria aia de mizerie e pe masina.. imi fac maine timp sa ajung pe la o spalatorie..

nu prea mi-a venit sa zambesc dupa ce am primit lista de la piese auto..
suport motor - stanga/dreapta = 425lei
placute frana - fata/spate = 260lei
tips borla - 100lei
pleoapa luneta - 200lei
eleron M - 150lei
manopera la piese 200lei (cat de cat moka zic eu)
la ultimele 2 se adauga si vopsitul...
deci undeva la 1250lei total..
asta a fost o recapitulare asa de noapte buna....
ieftin o fost tipsu borla,las ca se merita mha doar e masina ta si e ptr tine
laurentiu_tim is offline  
Old 10-09-08, 13:15   #402
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - black

razvane... mai trebuie bagati bani si in reparatii.. asta e, ce ma bucura e faptu ca sunt suportii originalii care au cedat.. dupa 228mii.. sunt mandru de masina..
am ales diesel pt. ca merg mult in afara si chiar sunt ff multumit de consum.. nu-s eu coxior..

lau ... da.. aia ma incanta si pe mine... tu cand poti sa zici asa ceva? tot ce ai avut ai vandut... samsar mic ce esti...
Caius TM is offline  
Old 11-09-08, 00:57   #403
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: E46 - black

deci nu sunt chiar singuru care baga destui bani in masina sa "functioneze"....e bine ca te mai ocupi si de partea tehnica putin...sunt multi care baga bani doar sa arate bine si defapt masina este varza la partea tehnica!!!!
LiviuTZ is offline  
Old 11-09-08, 08:35   #404
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - black

Quote:
Originally Posted by LiviuTZ View Post
deci nu sunt chiar singuru care baga destui bani in masina sa "functioneze"....e bine ca te mai ocupi si de partea tehnica putin...sunt multi care baga bani doar sa arate bine si defapt masina este varza la partea tehnica!!!!
Ar fi pacat, masina sa arate superb, dar sa mearga in 3 roti nu?
Raz6633 is offline  
Old 11-09-08, 09:30   #405
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: E46 - black

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
razvane... mai trebuie bagati bani si in reparatii.. asta e, ce ma bucura e faptu ca sunt suportii originalii care au cedat.. dupa 228mii.. sunt mandru de masina..
am ales diesel pt. ca merg mult in afara si chiar sunt ff multumit de consum.. nu-s eu coxior..

lau ... da.. aia ma incanta si pe mine... tu cand poti sa zici asa ceva? tot ce ai avut ai vandut... samsar mic ce esti...
poi eu am bagat bani in toate masinile mele indiferent ca or fost ptr vanzare sau ca au fost a mele,cand am vrut sa-mi tin o masina am avut parte de ghinion si am fost nevoit sa o dau
__________________
TRACTARI AUTO 24/7

https://forum.4tuning.ro/208-zona-com...ml#post5788074
laurentiu_tim is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -