05-07-07, 10:47
|
#1
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
E30 - bassEvo
Salutare tuturor.
Eu sunt Alex si sunt din craiova.
Masina mea,
BMW 318 IS 1986
136 Cp
Modificari (pana in prezent).
Vopsea PPG
Evacuare ATU (trecand prin un stadiu intermediar de la BORLA)
Filtru Sport
Bare antiapropiere (Fafa si Spate) Fk Automotive
Arcuri H&R
Catalizator Inlaturat
Volan OMP
Audio :
Pioneer P70 Mp
Dif Fata Hertz Space
Amplif Audison SRX2s
Subwoofer Hertz HBX 252
Conectica Audison.
Cateva poze.
Astept parerile voastre.
Multumesc
__________________

'95 Subaru Impreza WRX GC8
'96 Renault Megane Coach
'95 Honda Civic EG9
www.EvolutionDetailing.ro - polish, reconditionari faruri, tratamente interioare si multe altele.
|
|
|
05-07-07, 11:22
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,701
Member of: [BMW]
|
Re: My E30.
ce ai facut cu pragurile alea?de ce nu le-ai mai pus?
|
|
|
05-07-07, 11:23
|
#3
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
Deocamdata nu, stau in garaj, inca ma gandesc daca sa le pun sau nu.... om vedea.
|
|
|
05-07-07, 11:55
|
#4
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
|
Re: My E30.
Frumusica masina sa o stapanesti sanatos ... , ce planuri ai pentru masina ? ? ?
Care sunt jentile ei , Borbeturi-le sau celelalte ?
Salut ! ! !
|
|
|
05-07-07, 13:51
|
#5
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
Ale ei sunt jantele alpina, borbeturile sunt imprumutate. Planuri ar fi multe, pana una alta mai e cate ceva de facut la partea tehnica (nu in ideea de tuning, in ideea de a o face sa functioneze cat mai aproape de cum mergea cand a iesit din fabrica, trebuie sa incarc instalatia de AC... etc).Mai am de lucru pana sa ajung la tuning. Momentan muzica consider ca e suficient, am 650 W sin pe bass, va urma un amplificator pentru interior si alte difuzoare, insonorizare .. etc. As vrea un autoblocant dar nu sunt sigur inca in privinta asta. Ramane de vazut.
Multumesc.
|
|
|
05-07-07, 15:49
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 686
|
Re: My E30.
Motorul e de pisica sau de urs?Arata foarte bine masina asa cum e acum,poate un M tech 1 sa mai pui pe ea.sa nu uit jantele sunt superbe
|
|
|
05-07-07, 20:32
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
|
Re: My E30.
Daca te vei inspira din pozele pe care leai pus pe forum va iesi ceva foarte frumos... bafta
|
|
|
05-07-07, 20:43
|
#8
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
Quote:
Originally Posted by sTAILLL
Daca te vei inspira din pozele pe care leai pus pe forum va iesi ceva foarte frumos... bafta
|
De acolo, de acolo
|
|
|
05-07-07, 20:44
|
#9
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
Quote:
Originally Posted by alecsutu1
Motorul e de pisica sau de urs?Arata foarte bine masina asa cum e acum,poate un M tech 1 sa mai pui pe ea.sa nu uit jantele sunt superbe
|
Motorul e de urs.
|
|
|
05-07-07, 20:54
|
#10
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
Cateva poze in care doamna nu a clipit si a iesit bine... zic eu.
West Side Tuning Event Oradea 17.06.2007
Multumesc.
|
|
|
05-07-07, 21:33
|
#11
|
|
Virtual Tuner
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of: [Design Team] [PARTICIPANT CURSE] [Virtual Tuning] [Freehand Design Usergroup]
|
Re: My E30.
foarte tare masina  ,am vz si la WSTE2...ma miram cum de nu te`ai bagat la liniutze  ,oricum,ar fi si mai tare daca ar avea cat de cat legatura cu avatarul tau  .Multa Bafta in continuare
|
|
|
06-07-07, 00:06
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,096
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [NoSpeedLimit Romania Club] [Design Team] [PARTICIPANT CURSE] [Virtual Tuning] [BMW] [VW]
|
Re: My E30.
salut . frumoasa .masina. se vede ca este ingrijita .
din ce am citit io pe aici . m inteles ca borbeturile sunt imprumutate , fa cumva si imprumutele de tot  ..se vede super . mai marfa dect alea alpina  ..
ps.. pune-i un kitt m-teh 1 ,  ..bafta cu masina .
ps.Alex-rahova sper sa nu te iei de mine si la postu asta  )  )
|
|
|
06-07-07, 08:42
|
#13
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
Quote:
Originally Posted by hori_cutz_tuning
foarte tare masina  ,am vz si la WSTE2...ma miram cum de nu te`ai bagat la liniutze  ,oricum,ar fi si mai tare daca ar avea cat de cat legatura cu avatarul tau  .Multa Bafta in continuare 
|
In secret cu avataru va avea oarecare legatura...
|
|
|
06-07-07, 08:55
|
#14
|
|
Honda Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of: [Honda] [4Rally]
|
Re: My E30.
In ceea ce privese liniutele, masina mea nu va avea niciodata placerea sau neplacerea de a alerga pe 400 de m, aceasta parte din motorsport fiindu-mi total neinteresanta la momentul acesta, + de asta consider ca la 136 de cai nici nu prea am ce arata.
Jantele, pentru WSTE 2 am imprumutat aceste Borbet-uri, pe care le voi inapoia cat de curand. In materie de jante voi merge cu cele de alpina pana cand o sa am bani sa iau ce mi-am propus. Arata bine, sta si mai bine pe strada, jantele sunt perfect drepte, dar nu mi s-au lipit atat de mult de suflet incat sa imi doresc si eu un set.
Multumesc.
|
|
|
06-07-07, 09:40
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of: [BMW]
|
Re: My E30.
alea alpina nu par a fi originale, sunt replici?
|
|
|
|
|