Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-08, 19:41   #766
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Mihai face treaba buna ...
Hai sa iti vand un pont ... erai la politie la accidente usoare cred ... luni ... in Constatza ... cand ai scos-o pe nebuna aia care vorbea singura afara sa faca misto de cineva ...
Corecteaza-ma daca gresesc ... tu cu inca 3-4 prieteni dintre care unu mai mare in gabarit ...

Cu V8-ul ala de 4000 singura pb pe care zic eu ca ai sa o intampini sunt plecarile de pe loc si slick-urile ... trebuiesc neaparat ...
Si ce o sa te " sparga " grav de tot la modul bun o sa fie sunetul si cuplul ...
ala mai mare in gabarit tin sa cred k era WALTY, Walter de pe forum care e frasu
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 20:18   #767
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Mihai face treaba buna ...
Hai sa iti vand un pont ... erai la politie la accidente usoare cred ... luni ... in Constatza ... cand ai scos-o pe nebuna aia care vorbea singura afara sa faca misto de cineva ...
Corecteaza-ma daca gresesc ... tu cu inca 3-4 prieteni dintre care unu mai mare in gabarit ...

Cu V8-ul ala de 4000 singura pb pe care zic eu ca ai sa o intampini sunt plecarile de pe loc si slick-urile ... trebuiesc neaparat ...
Si ce o sa te " sparga " grav de tot la modul bun o sa fie sunetul si cuplul ...
da boss eu eram ,pe nebuna aia am puso sa se dezbrace an tatele goale an circa si sa dezvam vazut si vento ala de politie cu tobe borla si mot vr6.tare rau.si cu v8 o sa se rezolve si cu plecarea sunt alti si mai tari si pleaca .o rezolv .si despre mihai ,adv chiar ami place de el .este un adv meknic daia am si dus masina la el ,fink stiu ca este migalos si foarte priceput si sa nu uitam el a pus primu mot de v8 an rom decideci lam dus la el ca exista proiectul la el.poate ne mai vedem pe la mih pe acolo .merci pntr sfat ,dabea astept so termine
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 22:33   #768
zamburic

Stage 5
 
zamburic's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 717
Member of:
[BMW]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Cam bine bre nea Lafule...
zamburic is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 00:07   #769
87 POU

Stage 5
 
87 POU's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,875
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by Hexer View Post
Nu stiu daca ai vorbit cu baetii din ungaria (ei erau intre primii care au facut aceasta modificare, mult masini in germania ei au facut), dar tori au problema de incalzire, aceste motoare tin sa supraincalzeasca.

Cu servo frana cum ai rezolvat?
Problema cu circuitul de racire a avut-o si mihai din CT cand a facut TRF-ul(ursul cu 3.0 V,si a schimbat o gramada de radiatoare,pana l-a gasit pe cel potrivit (dupa E28 535i,care este de dimensiuni mari si are cea mai mica grosime 32mm).toate celelalte radiatoare erau sparte din cauza presiunii din circuit.Acelasi radiator l-am cumparat si noi.
La capitolul frane am dat comanda de suportul de pompa dupa 540i E34,cu anexele de rigoare(la E34 pompa de frana e pozitionata tot in fata),si tija o sa o faca mihai.
PS: felicitari pt E28-ul vostrugrav rau!!
87 POU is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 09:18   #770
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by danesoctavian View Post
super marfa!!!dar se mai inchide capota?
fara nici o broblema
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 09:21   #771
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
ala mai mare in gabarit tin sa cred k era WALTY, Walter de pe forum care e frasu
da bossachebono
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 09:28   #772
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by Hexer View Post
Nu stiu daca ai vorbit cu baetii din ungaria (ei erau intre primii care au facut aceasta modificare, mult masini in germania ei au facut), dar tori au problema de incalzire, aceste motoare tin sa supraincalzeasca.

Cu servo frana cum ai rezolvat?
am auzit si eu k are prob cu ancinsu,dar am rez cum spune mai sus tov meu .pou.adevarat super tare e28 vostru.super tareo am sa scr tot ce voi antimpina la ea.
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 11:14   #773
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by 87 POU View Post
Problema cu circuitul de racire a avut-o si mihai din CT cand a facut TRF-ul(ursul cu 3.0 V,si a schimbat o gramada de radiatoare,pana l-a gasit pe cel potrivit (dupa E28 535i,care este de dimensiuni mari si are cea mai mica grosime 32mm).toate celelalte radiatoare erau sparte din cauza presiunii din circuit.Acelasi radiator l-am cumparat si noi.
La capitolul frane am dat comanda de suportul de pompa dupa 540i E34,cu anexele de rigoare(la E34 pompa de frana e pozitionata tot in fata),si tija o sa o faca mihai.
PS: felicitari pt E28-ul vostrugrav rau!!
Mersi mult pentru raspuns sper sa iasa cum trebue.
Evenutal puteti incerca radiatorul din 740i, aia e cea mai groasa (cam 50mm) si marime maxima ce intra la e30. si puneti ventilator electric si nu folositi visco-ul.
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 11:18   #774
iustin_x

Stage 5
 
iustin_x's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 894
Member of:
[Extreme Racing]
[Opel]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

ce radiator ai pus?????ma intereseaza si pe mine care e cel mai subtire ca imi atinge vasco in el
iustin_x is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 11:18   #775
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by RED_LAF View Post
am auzit si eu k are prob cu ancinsu,dar am rez cum spune mai sus tov meu .pou.adevarat super tare e28 vostru.super tareo am sa scr tot ce voi antimpina la ea.
Mersi
Anul asta daca vreti sa vedeti BMW-uri in accitune, veniti la Mariapocs (ungaria, aproape de granita) in august 23-24, o sa fie si KoE si campionat national + top 8 desfasurt noaptea. Un show de exceptie, cel putin anul trecut era ceva fascinant.
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 12:10   #776
87 POU

Stage 5
 
87 POU's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,875
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by iustin_x View Post
ce radiator ai pus?????ma intereseaza si pe mine care e cel mai subtire ca imi atinge vasco in el
dupa E28 535i ,e destul de mare si are cea mai mica grosime 32mm.
mai e unu la fel dar are grosime cu 2mm mai mult (34mm).Noi l-am preferat pe ala mai subtire
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BW2251[1].jpg
Views:	131
Size:	13.0 KB
ID:	533196  
87 POU is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 14:19   #777
iustin_x

Stage 5
 
iustin_x's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 894
Member of:
[Extreme Racing]
[Opel]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

ms......o sa incerc sa vad cat loc mai ramane
iustin_x is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 17:55   #778
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by RED_LAF View Post
da boss eu eram ,pe nebuna aia am puso sa se dezbrace an tatele goale an circa si sa dezvam vazut si vento ala de politie cu tobe borla si mot vr6.tare rau.si cu v8 o sa se rezolve si cu plecarea sunt alti si mai tari si pleaca .o rezolv .si despre mihai ,adv chiar ami place de el .este un adv meknic daia am si dus masina la el ,fink stiu ca este migalos si foarte priceput si sa nu uitam el a pus primu mot de v8 an rom decideci lam dus la el ca exista proiectul la el.poate ne mai vedem pe la mih pe acolo .merci pntr sfat ,dabea astept so termine

Te stiam de undeva dar nu stiam de unde ...
Vento ala nu are VR6 pe el ... cine ti-a zis e vrajitor ... are 1.6 sau 1.8 .... doar tobele , suspensia si jantele sunt pe el ... in rest e stock .

Succes cu motorul si cand mai vi in Cta zi lu Mihai sa sune baietzii sa facem o brigada ...
P.S. : Cu TRF m-am dat si eu si daca ti s-a parut ca trage grav inseamna ca trebuie sa te plimb cu pisica mea ...
Nu ca TRF nu ar trage grav ... trage dar te-as lua sa faci o comparatie ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 20:51   #779
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Te stiam de undeva dar nu stiam de unde ...
Vento ala nu are VR6 pe el ... cine ti-a zis e vrajitor ... are 1.6 sau 1.8 .... doar tobele , suspensia si jantele sunt pe el ... in rest e stock .

Succes cu motorul si cand mai vi in Cta zi lu Mihai sa sune baietzii sa facem o brigada ...
P.S. : Cu TRF m-am dat si eu si daca ti s-a parut ca trage grav inseamna ca trebuie sa te plimb cu pisica mea ...
Nu ca TRF nu ar trage grav ... trage dar te-as lua sa faci o comparatie ...
ala care ma mintit era chiar gaborlai facut pe trf cu pisik ta?ce mot ai?chiar as vrea sa cunosc si eu bmw-nisti din ct .eu zic ca 4.0 o sa traga bine ,si ank, nul voi lasa simplu
RED_LAF is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 20:58   #780
RED_LAF

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 894
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - B 65 LAF (rosu)

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Te stiam de undeva dar nu stiam de unde ...
Vento ala nu are VR6 pe el ... cine ti-a zis e vrajitor ... are 1.6 sau 1.8 .... doar tobele , suspensia si jantele sunt pe el ... in rest e stock .

Succes cu motorul si cand mai vi in Cta zi lu Mihai sa sune baietzii sa facem o brigada ...
P.S. : Cu TRF m-am dat si eu si daca ti s-a parut ca trage grav inseamna ca trebuie sa te plimb cu pisica mea ...
Nu ca TRF nu ar trage grav ... trage dar te-as lua sa faci o comparatie ...
gata acum vad cine esti de la tine a luat ursuletzu ala negru care are acum la nr tvj,acel propietar care detine acel urs acum ,lucreaza la mine
RED_LAF is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -