Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-16, 13:51   #16
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: E46 - Silver

Quote:
Originally Posted by gaby17 View Post
ti-am citit ultima postare si imi place mai ales ce ai de gand sa faci cu motorul, e un proiect care trebuie urmarit dar cu capota de fl hmmmmmm, cum ai tu pachet m1 pe nfl e bestial asa cum e el... frumoasa masina
Sunt foarte curios cum da pe masina mea capota de FL.... pe altele am vazut live dar nu erau M-tech1...

Multumesc!!
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 08-01-16, 14:36   #17
gaby17

Stage 5
 
gaby17's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 303
Default Re: E46 - Silver

si un sfat prietenesc pastreaz-o cat mai originala un PACHET M , o suspensie sport, o janta, asta face un bmw diferit fata de celelalte si e ce-l mai frumos asa cum e el de fabrica,iti spun din propria experienta, am incercat si cu csl si cu bara de csl ... au dat bine la vremea lor, dadeau ok pe masina da in timp chitul si fibra cum se stie nu e ce trebuie, incepe sa crape, cum vrei tu capota aia ii dau maxim 1 an sa arate bine si asta cu conditia sa fie bine facuta ,dar tot va crapa mai ales ca acolo sunt vibratii tot timpul... vorbesc din propria experienta

ps: nu vreau ca altii se repete greselile mele si dupa sa revina inapoi la piesele originale!!!!
gaby17 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-16, 14:51   #18
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: E46 - Silver

Quote:
Originally Posted by gaby17 View Post
si un sfat prietenesc pastreaz-o cat mai originala un PACHET M , o suspensie sport, o janta, asta face un bmw diferit fata de celelalte si e ce-l mai frumos asa cum e el de fabrica,iti spun din propria experienta, am incercat si cu csl si cu bara de csl ... au dat bine la vremea lor, dadeau ok pe masina da in timp chitul si fibra cum se stie nu e ce trebuie, incepe sa crape, cum vrei tu capota aia ii dau maxim 1 an sa arate bine si asta cu conditia sa fie bine facuta ,dar tot va crapa mai ales ca acolo sunt vibratii tot timpul... vorbesc din propria experienta

ps: nu vreau ca altii se repete greselile mele si dupa sa revina inapoi la piesele originale!!!!
Masina ii m-tech OEM .
Capota de FL vreau OEM nu sa o tiganesc pe a mea...
Poate te referi la umflatura cum au M-urile... acolo da iti dau dreptate si sustin ca stiu din proprie experienta de la Ford-ul Mondeo ce il am.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010330.jpg
Views:	70
Size:	182.2 KB
ID:	3137452  
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 08-01-16, 15:32   #19
gaby17

Stage 5
 
gaby17's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 303
Default Re: E46 - Silver

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Masina ii m-tech OEM .
Capota de FL vreau OEM nu sa o tiganesc pe a mea...
Poate te referi la umflatura cum au M-urile... acolo da iti dau dreptate si sustin ca stiu din proprie experienta de la Ford-ul Mondeo ce il am.
o sa ai ceva lufturi la faruri acolo , se si vede in poza ta de ai pus-o, am vazut live un nfl cu capota de fl si nu prea mi-a placut ce era acolo , oricat de mult ai regla botul nu calca bine , sa speram totusi ca iti dispar "stolurile astea de pasarele"
gaby17 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-16, 09:28   #20
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: E46 - Silver

Quote:
Originally Posted by gaby17 View Post
o sa ai ceva lufturi la faruri acolo , se si vede in poza ta de ai pus-o, am vazut live un nfl cu capota de fl si nu prea mi-a placut ce era acolo , oricat de mult ai regla botul nu calca bine , sa speram totusi ca iti dispar "stolurile astea de pasarele"
Sti cum ii... stolurile vin si pleaca )

Luna asta poate reusesc sa schimb discurile toate 4 cu ceva striat si placute aferente.
Si sa schimb si bucsile mari de la brat sa pun poliuretanice ...
Astazi ma a puc sa pun luminile ambientale, o sa revin cu poze
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -