Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-12, 19:25   #781
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by Chriss-T View Post
ai vazut ca am fost primul care a avut ceva de comentat...nu mi s.a parut nici mie fairplay,au fost mici "chestii" la mijloc si pt unele persoane nu a contat,dar pe mine m.au deranjat.
Pai nu conteaza pentru aia care le plac pozele si atat! A aparut in poze de 63838 de ori si a iesit super frate! Va spun eu ca nu a iesit super si nu are cine sa ma contrazica si nici cum sa ma contrazica,cine crede ca poate il rog sa vina cu argumente! Defapt asta astept de duminica de la 11:30(dimineata),sa imi zica cineva ce a fost frumos la meeting!

Eu personal consider ca tot ce s'a intamplat la brasov a fost foarte dezamagitor pentru multi care prefera sa nu comenteze si sa se lipseasca de asa ceva! Lucru care nu este corect,pentru ca daca nu incercam noi sa facem ceva tot pentru noi,sa nu ne asteptam la altii sa le faca mereu pentru noi!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 19:34   #782
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
am zis inainte de acest meeting ca de la cupe o sa sara x y in sus.
am avut dreptate.
Nu e vorba de X sau Y,eu personal am si spus cand am ajuns si Narcis poate sa confirme,cupele nu isi au absolut nici un rost! Absolut egal cu 0(zero)!
Si stai linistit ca pana la cupe( unde tu zici ca ai avut ceva de zi) mananci vre'o 2 paini pana insiri restu' problemelor! nu e numai aia 'buba'!

In afara de diplomele de participare si stickerele de pe masini NU A FOST NIMIC ORGANIZAT!

Nu e greu sa realizezi asta!Si crede'ma ca eu sunt primu' care imi pare rau de chestia asta! Eu am venit la meeting sa cunosc anumiti 'pasionati' nu sa ii vad cm isi lauda ei cazanele!
Oricum este o discutie inutila!
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 19:56   #783
adi_mao

Stage 5
 
adi_mao's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 499
Post Re: E36 MEETING 2012?!

poze de la mine :
https://www.facebook.com/media/albums...2792439&type=3
adi_mao is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 21:41   #784
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Nu am vrut sa dam tricouri de proasta calitate.
Daca dai putin pe net pe alte forumuri, ai sa vezi ca si acolo se dau premii.
Criterile au fost simple....CELE MAI ARANJATE MASINI INTERIOR EXTERIOR.
Zici de poze multe cu masini...probabil eu am pus toate pozele ce le-am primit.
Masina ta de vineri a stat aproape tot timpul doar la poarta.
Defilare la un oras cum e BV se poate doar cu acordul politiei,altfel nici gand la cate masini am fost.
__________________
motzu is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 22:09   #785
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by adi_mao View Post
Eu nu am facebook; cum vad pozele ???
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 22:19   #786
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Eu nu am facebook; cum vad pozele ???
e momentul sa iti faci))))))
motzu is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 22:46   #787
lord_halo1

Stage 2
 
lord_halo1's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 35
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Salve ! Acum ca am vazut pozele de la intalnire regret enorm ca nu mi-am parcat-o pe Teyla printre celelalte minunatii. Vineri dupa-amiaza am crezut ca vor fii cele cateva pisici din parcare si vreo doua trei intalnite prin oras . Sper ca la anul sa aflu din timp si sa particip . Felicitari posesorilor ! Absolut superbe masinutzele !!!!
lord_halo1 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 22:50   #788
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
Nu am vrut sa dam tricouri de proasta calitate.
Daca dai putin pe net pe alte forumuri, ai sa vezi ca si acolo se dau premii.
Criterile au fost simple....CELE MAI ARANJATE MASINI INTERIOR EXTERIOR.
Zici de poze multe cu masini...probabil eu am pus toate pozele ce le-am primit.
Masina ta de vineri a stat aproape tot timpul doar la poarta.
Defilare la un oras cum e BV se poate doar cu acordul politiei,altfel nici gand la cate masini am fost.
Noi trebuie să fim exemplu, nu e obligatoriu să īi copiem pe alți, cupele nu īși aveau rostul (.), ar fi fost multe de comentat dar ce rost are, fapte nu vorbe. Noi trebuie să fim schimbarea, nu trebuie neeaapărat organizare ca să ști să socializezi, restul vine de la sine, poate la anul!
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 22:51   #789
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
am zis inainte de acest meeting ca de la cupe o sa sara x y in sus.
am avut dreptate.
Acum ca tot se discuta, o sa sar si eu de cur in sus asa cum am spus acum vreo 2 zile c-o sa fac cateva reprosuri organizatorilor si nu numai.

Incep prin a spune ca prea putin ma intereseaza ca jignesc pe X sau pe Y.....nu-mi da-ti voi mie de mancare, nu-mi intretineti voi mie familia sau masina.

Si cum ziceam.......ma doar pe mine in cur de diplomele voastre si de mai ales de cupe, care se pare ca de la ele au iesit multe discutii. Nici macar n-ati scris cine si ce locuri a luat 1,2,3 la fiecare categorie.....si plus de asta n-am mai auzit sa se dea diplome/cupe la un MEETING, dar ma rog, prea putin ma intereseaza.......un maaaaare cacat.

Ati tot sarit in sus atat voi organizatorii cat si unii posesori/useri de E36 cum ca e odata pe an acest Meeting, si-ar trebui sa vina majoritatea care se dau pasionati de acest model.......sa-si programeze aceste 3 ZILE, ma reper, poate n-ati inteles, 3 ZILE, sa-si ia liber de la servici, sa-si aranjeze masinile, sa stranga bani pentru tot cei trebuie (benzina, cazare, etc), si se pare ca acest MEETING s-a tinut doar 1 zi si jumatate pentru ca marea majoritate sambata seara a plecat. La orele 21:00 cand am ajuns eu in camping, daca mai erau 30-35 de masini, din 88 sau 89 cate declarati voi, organizatorii.
Deci, ar trebui sa nu existe scuze, cum ca X are treaba, Y trebuie sa plece ca-l asteapta mama, Q naste amanta, sau mai stiu eu, ar fi trebuit sa fie 3 ZILE, ma repet, 3 ZILE, nu 1 zi jumatate.

De ce s-a tinut MEETINGUL doar atat? Cumva din cauza diplomelor si cupelor voastre?

1. Ricko ?? Nici macar nu stiam cine e.....vorbesc cu el de vreo juma de an pe forum si atat......ajung in campingul Darste, dupa cum spuneam, cam pe la orele 21:00, doar ca vizitator......vine la mine, facem cunostinta, imi da Diploma de Participare, si-mi zice cum ca e ultima si e pastrata special pentru mine......atat.....hmmm......e frumoasa masina (a mea), si atat.....Gogule, imi pare rau, trebuie sa plec, ma duc la somn ca dimineata plec.........bine Ricko, noapte buna.......conversatie de 2min.

2. Motzu ?? La fel, nici macar nu stiam cum arata.......doar c-am facut mici afaceri/schimburi pe forum.......atat........vine la mine la masina......
El: A cui e ma masina asta?
Eu: A mea......
El: Aha.......frumoasa.....stii cine sunt, nu?
Eu: De rusine sau mai stiu eu......obosit de pe drum....nemaigandind limpede, am zis DA, desi nu stiam cine e.
Intr-un final aflu cine e.....mai schimbam 2-3 vorbe acolo, cu Sobolanu, CristyBobok si inca 2-3 baieti, dupa care ii zic lui Motzu ca nu e frumos cu diplome/cupe, si de ce au plecat majoritatea masinilor de sambata?
Si-a luat coada in mana, si-a bagat-o intre picioare si-a plecat !!!!!!!!!

Aaaaaaa fiind cei 2 de mai sus organizatori, au plecat si duminica dimineata din camping.
Pai cum ma sa faceti asa ceva? E normal? Va ridicati ca sunteti organizatori si plecati? Cand mai era o zi de MEETING? Tocmai voi? Cand voi ar trebui sa plecati printre ultimii?

RUSINEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


3. RZT cu M3-ul.......ca mai multe nu stiu, nici macar numele nu-l stiu.....fiind si el din ce-am inteles tot organizator, ca doar daia si-a scris numele/site-ul pe Diplomele de Participare......si tot din ce-am inteles, el a facut cupele si diplomele cu locurile 1,2,3.......cu tot respectul iti spun si tie RUSINICA. Nu trebuia facut asa ceva, este/a fost un MEETING......dar ma rog, asta e.

Last edited by GOGU_VL; 22-08-12 at 22:56.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 23:00   #790
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Asa e gogule , ai perfecta dreptate ..... RUSINE NOUA !!! Eu cel putin, te invit pe tine sau pe oricare altul sa organizeze o intalnire de genul asta si apoi mai vorbim .Nu vreau sa intru in polemica ,cu absolut nimeni chiar daca ma deranjeaza ce s-a vorbit dupa meeting de cativa , asta e parerea voastra ,o respect si cu asta basta .

Vezi ca erau orele 24:00 ...... practic ai venit duminica
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html


Last edited by RIcKO; 22-08-12 at 23:03.
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 23:00   #791
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by GOGU_VL View Post
Acum ca tot se discuta, o sa sar si eu de cur in sus asa cum am spus acum vreo 2 zile c-o sa fac cateva reprosuri organizatorilor si nu numai.

Incep prin a spune ca prea putin ma intereseaza ca jignesc pe X sau pe Y.....nu-mi da-ti voi mie de mancare, nu-mi intretineti voi mie familia sau masina.

Si cum ziceam.......ma doar pe mine in cur de diplomele voastre si de mai ales de cupe, care se pare ca de la ele au iesit multe discutii. Nici macar n-ati scris cine si ce locuri a luat 1,2,3 la fiecare categorie.....si plus de asta n-am mai auzit sa se dea diplome/cupe la un MEETING, dar ma rog, prea putin ma intereseaza.......un maaaaare cacat.

Ati tot sarit in sus atat voi organizatorii cat si unii posesori/useri de E36 cum ca e odata pe an acest Meeting, si-ar trebui sa vina majoritatea care se dau pasionati de acest model.......sa-si programeze aceste 3 ZILE, ma reper, poate n-ati inteles, 3 ZILE, sa-si ia liber de la servici, sa-si aranjeze masinile, sa stranga bani pentru tot cei trebuie (benzina, cazare, etc), si se pare ca acest MEETING s-a tinut doar 1 zi si jumatate pentru ca marea majoritate sambata seara a plecat. La orele 21:00 cand am ajuns eu in camping, daca mai erau 25 de masini, din 88 sau 89 cate declarati voi, organizatorii.
Deci, ar trebui sa nu existe scuze, cum ca X are treaba, Y trebuie sa plece ca-l asteapta mama, Q naste amanta, sau mai stiu eu, ar fi trebuit sa fie 3 ZILE, ma repet, 3 ZILE, nu 1 zi jumatate.

De ce s-a tinut MEETINGUL doar atat? Cumva din cauza diplomelor si cupelor voastre?

1. Ricko ?? Nici macar nu stiam cine e.....vorbesc cu el de vreo juma de an pe forum si atat......ajung in campingul Darste, dupa cum spuneam, cam pe la orele 21:00, doar ca vizitator......vine la mine, facem cunostinta, imi da Diploma de Participare, si-mi zice cum ca e ultima si e pastrata special pentru mine......atat.....hmmm......e frumoasa masina (a mea), si atat.....Gogule, imi pare rau, trebuie sa plec, ma duc la somn ca dimineata plec.........bine Ricko, noapte buna.......conversatie de 2min.

2. Motzu ?? La fel, nici macar nu stiam cum arata.......doar c-am facut mici afaceri/schimburi pe forum.......atat........vine la mine la masina......
El: A cui e ma masina asta?
Eu: A mea......
El: Aha.......frumoasa.....stii cine sunt, nu?
Eu: De rusine sau mai stiu eu......obosit de pe drum....nemaigandind limpede, am zis DA, desi nu stiam cine e.
Intr-un final aflu cine e.....mai schimbam 2-3 vorbe acolo, cu Sobolanu, CristyBobok si inca 2-3 baieti, dupa care ii zic lui Motzu ca nu e frumos cu diplome/cupe, si de ce au plecat majoritatea masinilor de sambata?
Si-a luat coada in mana, si-a bagat-o intre picioare si-a plecat !!!!!!!!!

Aaaaaaa fiind cei 2 de mai sus organizatori, au plecat si duminica dimineata din camping.
Pai cum ma sa faceti asa ceva? E normal? Va ridicati ca sunteti organizatori si plecati? Cand mai era o zi de MEETING? Tocmai voi? Cand voi ar trebui sa plecati printre ultimii?

RUSINEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


3. RZT cu M3-ul.......ca mai multe nu stiu, nici macar numele nu-l stiu.....fiind si el din ce-am inteles tot organizator, ca doar daia si-a scris numele/site-ul pe Diplomele de Participare......si tot din ce-am inteles, el a facut cupele si diplomele cu locurile 1,2,3.......cu tot respectul iti spun si tie RUSINICA. Nu trebuia facut asa ceva, este/a fost un MEETING......dar ma rog, asta e.
)))) deci daca tu ai vb cu mine si nu ai stiut cu cine vb e bine de tot gogule ce sa zic...nu poti sa i multumesti pe toti asta e un lucru clar.
prefer sa merg la un meeting sa stau lejer si de acum asa o sa fie sa i las pe altii sa se bata la cap cu cazarile si cu multe altele.
v-a pus zeky un video cu nush cate pagini mai sus vedeti acolo s-au dat diplome si altele????
oricum stiam ca iasa aiurea cu premiile si as fi vrut sa nu fie asa ceva..(asa e romanu nu se poate adapta niciodata) e prea RAU SI INVIDIOS!
motzu is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 23:05   #792
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Hai sa incercam sa fim realisti . Il aprob 100% pe sharky , asta nu inseamna ca nu mam simtit bine , doar ca mam simtim bine ca si cum as fi fost intr-un concediu , nu vreau sa fac nimanui reclamatie , felicitari tuturor care au depus eforturi pt acest meeting , doar ca organizarea nu prea a fost prezenta . Sincer va spun , mam dus la receptie sa intreb de o cabanuta pt un prieten , am intrebato pe doamna daca mai are si un prieten de al mei loc pt ca nu rezervase in prealabil iar ea mia raspuns "Ce rezervare , noi nu avem rezervari , daca vrei sa ii platesti acum si ii dau cheia cand vine " . . . cred ca asta spune totul despre nivelul la care am fost organizati .

Inca de cand sa deschis subiectul de meeting am spus ca trebuie un cont unde fiecare sa depuna 5-10-15-20 de lei(cat vrea si are placere) bani din care sa poti plati un fotograf profi , un cameranam , sa se faca stickere si afise ETC . Dar totul a fost o mare lasama sa te las .

Am facut 10 liste pt ca intrun final sa nu existe nimic concret in legatura cu prezenta si cazare .

Mam distrat , am chefuit , am baut un vin , o bere , am incins un gratar ; per total a fost un weekend frumos , repet un weekend , nu un meeting !

Uite aici o poza de anul trecut care spune multe :
Click image for larger version

Name:	SYD_1660 2.jpg
Views:	98
Size:	4.67 MB
ID:	2531748

Iar referitor la premii , chiar nu isi avea locul (asta nu inseamna ca nu imi astept incontinuare cupa mea ) , sti cum e , poate eu nu am masina cea mai frumoasa ,cea mai puternica , cea mai joasa , cea mai perlata sau cu rotile cele mai fabuloase , dar din moment ce am venit la meeting inseamna ca masina aia reprezinta ceva pt mine si nu imi trebuie un juriu sa imi spuna cat de buna sau de proasta e masina mea !

Acum nu trebuie sa o ia nimeni in nume de rau . Nimeni nu sa nascut invatat si omul cat traieste invata .

P.S. Vorbeam la modul general , nu faceam in nici un fel referire la mine si la cineva in mod special . Pe mine oricum ma doare in paishpe de toate ca masina mea e cea mai tare si cea mai bengoasa !
__________________
BMW E36 318i 1997
Lymbutza is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 23:08   #793
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Quote:
Originally Posted by Lymbutza View Post
Hai sa incercam sa fim realisti . Il aprob 100% pe sharky , asta nu inseamna ca nu mam simtit bine , doar ca mam simtim bine ca si cum as fi fost intr-un concediu , nu vreau sa fac nimanui reclamatie , felicitari tuturor care au depus eforturi pt acest meeting , doar ca organizarea nu prea a fost prezenta . Sincer va spun , mam dus la receptie sa intreb de o cabanuta pt un prieten , am intrebato pe doamna daca mai are si un prieten de al mei loc pt ca nu rezervase in prealabil iar ea mia raspuns "Ce rezervare , noi nu avem rezervari , daca vrei sa ii platesti acum si ii dau cheia cand vine " . . . cred ca asta spune totul despre nivelul la care am fost organizati .

Inca de cand sa deschis subiectul de meeting am spus ca trebuie un cont unde fiecare sa depuna 5-10-15-20 de lei(cat vrea si are placere) bani din care sa poti plati un fotograf profi , un cameranam , sa se faca stickere si afise ETC . Dar totul a fost o mare lasama sa te las .

Am facut 10 liste pt ca intrun final sa nu existe nimic concret in legatura cu prezenta si cazare .

Mam distrat , am chefuit , am baut un vin , o bere , am incins un gratar ; per total a fost un weekend frumos , repet un weekend , nu un meeting !

Uite aici o poza de anul trecut care spune multe :
Attachment 2531748

Iar referitor la premii , chiar nu isi avea locul (asta nu inseamna ca nu imi astept incontinuare cupa mea ) , sti cum e , poate eu nu am masina cea mai frumoasa ,cea mai puternica , cea mai joasa , cea mai perlata sau cu rotile cele mai fabuloase , dar din moment ce am venit la meeting inseamna ca masina aia reprezinta ceva pt mine si nu imi trebuie un juriu sa imi spuna cat de buna sau de proasta e masina mea !

Acum nu trebuie sa o ia nimeni in nume de rau . Nimeni nu sa nascut invatat si omul cat traieste invata .

P.S. Vorbeam la modul general , nu faceam in nici un fel referire la mine si la cineva in mod special . Pe mine oricum ma doare in paishpe de toate ca masina mea e cea mai tare si cea mai bengoasa !
prietenu ala al tau era pe lista ?
tu stiai ca la darste s-a trimis lista de pe forum?
era rezervat pe nume si dupa lista.
asta e ultimu meu post aici legat de meeting.
motzu is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 23:11   #794
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Am spuso tare si raspicat si nu doar odata , fara un avans concret nu iti rezerva nimeni nimic !

Nu , nu era pe nici o lista .
Lymbutza is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 23:13   #795
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 MEETING 2012?!

Revenind, precizez c-am ajuns in Camping la aprox. orele 21:00, unde mai erau aprox 30-35 de masini din cele 88 sau 89 cate s-au anuntat c-au fost.......am plecat la Hotelul unde eram cazat dupa vreo 30min, si-am revenit pe la orele 01:00, stand la poarta si certandu-ma cu marele portar ca de ce intru in curte la acea ora, am stat pana pe la 03:30 de vorba cu baiatul cu coupe-ul visiniu de BT, cu Sharky si cu inca un baiat, nu-i retin numele.

Unde erau gratarele care trebuiau sa sfaraie, cum va laudati toti inainte de meeting? Unde e grupul unde trebuia sa fie toata lumea sa se socializeze despre aceeasi pasiune? NUUUUUUU......ati plecat acasa, ca deh......X si Y a plecat, de ce sa nu plecam si noi......plecara aia, hai sa plecam si noi........din ce-am inteles ati plecat si-ati lasat goale pana si camerele deja platite.

Duminica, adica cea de-a 3a zi de MEETING, la orele 10:30 am fost din nou prezent in Camping......nu-mi venea sa cred , mai plecasera din masini. Unde erau baietii care se laudau ca nu mai au rabdare sa fie prezenti la E36 MEETING? Erau pe drum spre care, sau chiar in pat, dormeau.

La orele 11:30 daca mai erau 10 masini.......iar la orele 12:00 mai eram decat eu cu Dani Smarandescu (interceptor) si Sharky........din E36 Meeting, doar noi 3 mai eram, in fix a 3a zi de meeting.

Userul 21UKS a facut 450 Km, sperand si el ca prinde a 3a zi de Meeting din plin, ajungand si el la 10min dupa mine, adica sambata seara la 21:30.......ce masini sa vada el noaptea? Asa cum nici eu n-am avut ce vedea? Am asteptat a 3a zi de Meeting.
Dar dezamagire, organizatorii sau sucit, au facut Meetingul din 3 zile, in 2.......dar cred, ca de rusine sau mai stiu eu ce motive are el, nu comenteaza nimic.......
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -